Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 23.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Тема Отново Козовски по НОВА ТВ  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано20.10.04 08:49



Днес сутринта гледах Козовски по Нова Телевизия. Добрата новина е, че дори водещите забравиха своята служебна безпристрастност и взеха да се заяждат с него, заради глупостите, които говореше. Този човек е луд.

Въпросът е обаче следния : Трябва ли гей организациите да се занимават с хора, които явно не са добре и по този начин да им дадат тежест в обществото, каквато такива като Козовски нямат. Сега той е един шут, който го канят по медиите, защото ги разсмива. Ако темата много се запече, ще излезе току виж борец за християнски добродетели.

Според мен, организациите трябва да реагират с обща декларация, но не точно срещу КОзовски, по скоро срещу насаждането на хомофобия. Ако ще му се иска оставка, това няма как да стане от Народното събрание, защото той е независим. Можем обаче да поискаме оставката му от медицинска академия /мисля че там преподава/...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Отново Козовски по НОВА ТВнови [re: mizrahi]  
Автор com_pot ()
Публикувано20.10.04 09:44



ааа, разбира се,че трябва!
и точно сега е моментът. тъкмо не е отзвучала последната изцепка на тренчев срещу циганите,а този случай ми се вижда да е аналогичен.и е време вече някой да си изпати за приказките.
само че трябва с акъл.декларация-в правилните пощенски кутии и сатирични публикации,за личността на въпросния мухъл.



Тема Re: Отново Козовски по НОВА ТВнови [re: mizrahi]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано20.10.04 09:57



Прочетох статията в Mediapool, към която си дал линк в другата тема. Изказването на Козовски е много гадно, както и повечето коментари под статията, които прегледах.

Ето ти един повод за сериозно дело. Щом не се притеснявате да съдите СУ за дискриминация, не виждам причини да се притеснявате да съдите Козовски. Според мен той директно може да бъде осъден по закона за дискриминация.

Изказването му за намазването с катран и т.н. е директно подстрекателство към тормоз, защото той е депутат и преподавател, т.е. авторитет, чието публично мнение е пример за останалите хора. Ето какво пише в закона:

1) Чл. 4 ал. 1 "Забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на ... сексуална ориентация"

2) Чл. 5. "подбуждането към дискриминация" се смята за дискриминация.

На този Козовски не бива да му се размине просто с отворено писмо. Най-малкото парламентът трябва да излезе с някакво официално становище, защото същият този парламент е приел този антидисриминационен закон. Не е достатъчно Кошлуков да се извини в някоя радиопрограма. Все пак, браво на Кошлуков за позицията!



Тема Re: Отново Козовски по НОВА ТВнови [re: com_pot]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано20.10.04 10:04



Наистина, аз не съм в България и нямам реална оценка за това кое е подходящо и кое не, но не трябва да се изключва вариантът за директен и открит отговор. В края на краищата ние нямаме от какво да се срамуваме и страхуваме. Става въпрос за депутат, който нарушава закон. Защо трябва да мълчим и да действаме потайно? Така може да изглежда, че самите ние не сме убедени, че думите на Козовски са неправилни.



Тема Re: Отново Козовски по НОВА ТВнови [re: jaytee]  
Автор musha-busha ()
Публикувано20.10.04 10:16



Като депутат Козовски има имунитет... Което не е голяма драма, защото няма невъзможни неща.
Сутринта докато го гледах по Нова Тв си мислех, че оставката е малко

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Отново Козовски по НОВА ТВнови [re: jaytee]  
Автор com_pot ()
Публикувано20.10.04 10:36



директен и открит отговор- е първото,което трябва да се случи,но не само в колонката "право на отговор",и категорично- не в стила "ощипана невеста".

убедена съм,че и в чужбина на масата хора не им се нравят правни анализи за това кой точно член от кодекса бил потъпкан...колкото и искрено да е изразена гей-позицията,тя няма да има същата тежест в съзнанието на читателя,какъвто отпечатък ще остави жълтата,сеирджийска изцепка .

а по козовски-обстрела трябва да е от всички страни.и то с неговите камъни -по неговата глава. има съд,има депутати,на които точно сега ,адски много им трябват гласове и някакъв,какъвто и да е- повод за изява /избори идат все пак/.

а за медиите-там подходът определено трябва да е подигравателен.даже с папарашки привкус.с цел не-толкова да си му го върнем тъпкано на козовски,а като превантивна мярка срещу мераклиите ,дето по същия начин ги сърбят езиците да се изкажат анти-.



Тема Re: Отново Козовски по НОВА ТВнови [re: musha-busha]  
Автор com_pot ()
Публикувано20.10.04 10:45



абе-той още само 9 месеца е имунизиран. пък постъпката за дело си е факт. престъпление ще е да не му се смъкне глоба за изявленията.



Тема Re: Отново Козовски по НОВА ТВнови [re: jaytee]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано20.10.04 21:30



Декларацията ще я измислим, няма страшно.

За делото, какво да ти кажа, имунитетът тук не е пречка. Депутатите са само наказателно неотговорни. Отговорността по Закона за защита срещу дискриминация е гражданска, така, че няма пречка.

Това, което мен лично ме спира е това, че ако тръгнем да го съдим това ще му придаде твърде голяма тежест в обществото. Той веднага ще се възползва и ще почне да разправя, че е радетел за християнски ценности и прочее простотии и токувиж пак го видим в парламента:( Освен това традицията повелява да сме снизходителни към хора, които ЯВНО НЕ СА ДОБРЕ и имат нужда от специализирана помощ.

Въпросът иначе е деликатен - Козовски в момента е само шут. Канят го по медиите, за да му се посмеят. За нас тоав е добре. Той не изразява някаква широка обществена тенденция, а просто е лумпен. Ето затова се опасявам, че ако го погнем, вместо да му извадим очите, ще му изпишем веждите...

За сравнение СУ е институция и то много авторитетна, затова има дело, защото не може да се допусне точно тази институция да ни дискриминира. Козовски е едно нищо, ще си умре в забрава...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Отново Козовски по НОВА ТВнови [re: com_pot]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано21.10.04 09:32



Това на Тренчев въобще, ама изобщо не беше изцепка.

______



Тема Re: Отново Козовски по НОВА ТВнови [re: mizrahi]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано21.10.04 17:44



Да, разбирам те и си прав.

Специално за него, ако тръгне да разказва, че защитава християнски добродетели, е много лесно да бъде направен за смях. Мазането с катран определено не е християнско действие. Християнските добродетели включват не на последно място смирение и липса на гордост, неупотреба на физическо насилие. Има примери от Новия завет, където Исус се отнася по добър начин към хора с неморално поведение.

Може да потренираш малко с религиозни спорове в клуб "Християнство". ;-)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.