Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 29.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тангра - Интервю в списание АЗ  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано16.10.04 15:06



На този линк ще прочетете интервюто, дадено от президента и вицепрезидента на спортен клуб Тангра. Всичко е много добре казано. Жалко, че не е вярно...

http://www.azmagazine.bg/?page=2004|10|6

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...

Редактирано от mizrahi на 16.10.04 15:07.



Тема Re: Тангра - Интервю в списание АЗнови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано16.10.04 18:23



Е, как кое не е вярно?! Почти нищо не е вярно...

Ще карам подред :

1."Това е спортен клуб “Тангра”, в който членуват гейове, лесбийки, бисексуални, трансексуални" - за хетерото и гейовете може би е вярно, лесбийски и транссексуални няма със сигурност. За бисексуалните нямам инфо, но едва ли...

2."Мотото ни е “интеграция чрез спорт”." - не знам откога това им е мотото, но нито в устава, нито където и да е съществува заложено някакво такова мото или цел. Ако пречетеш устава на Тангра-България никъде няма да срещнеш и намек за гейове, лесбийки или интеграция...

3."Това е призивът: повече гейове и лесбийки да направят своя coming-out, т.е. да кажат открито, че са такива..."- това също не е вярно - учредителите решиха, че това няма да е гей клуб и за пред света ще се представят за хетеросексуални. Тъкмо това беше причината аз и другите момчета да се откажем от този клуб - необходимостта от игра на криеница...

4.Идеята за гей спорта "възниква в края на 70-те и началото на 80-те години в Германия. Първият клуб е “Янус” със създател Петер Мьовс" - интересно, защо никой не е чел за това?! Ако беше вярно, то поне в книгите по гей-история щяха да го напишат. Вярно е, че клуб Янус е най старият в Германия, но не мисля, че Петер Мьовс го е създал, а едва ли той е измислил идеята за гей спортните клубове...Ако е така, то в БГ се е пренесъл да живее истински гений...Интересно защо ли...

5. "Сега сме около 40 члена в клуб “Тангра”, като спортовете, които се тренират организирано, са волейбол, бадминтон и плуване." - доколкото си спомням, едва събраха 5 души на учредителното си събрание. От къде измислиха 40 члена просто не ми го побира акъла. Още повече че на тренировките им по бадминтон ходят 2 броя, а на волейбол положението е подобно...Волейбол и бадминтон има, макар и със слаба посещаемост, но плуване - не.

6. не е вярно и това, че се финансират от членски внос - на учредителното събрание се прие да не надхвърля 5 лева, а и съм сигурен, че никой не плаща членски внос...Ако почнат да го събират - няма да остане никой, освен Петър и Станислав...

На мен много ми се искаше всичко, написано в интервюто да е вярно - да съществува Гей спортен клуб, който да обединява момчета, които не искат повече да се крият, и да цели да ги интегрира в обществото. Щеше да е супер, ако освен момчета, там имаше и момичета, както и ако бройката им беше 40. Да ама не - в това интервю няма една вярна думичка...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра - Интервю в списание АЗнови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано16.10.04 19:01



E сори за студения душ. Възможно е да бъркам - информацията ми е от преди месец примерно...
И аз съм чувал, че във Варна имало отбор лесбийки, които били членове на Тангра. Не съм сигурен обаче, дали те знаят, че са членове на Тангра, нито пък че си плащат членски внос... Впрочем тази информация изтече много преди изобщо да има Тангра-България, така че нещата стават засукани...Може би ако някой от членовете на Тангра поиска да види колко молби са подадени за членство и колко са одобрени, това ще се изясни. Още повече, че там имат доста сериозни изисквания за членство - поне 2ма души да го познават и да гарантират за човека...

Искам да те поправя - НИКОЙ от Куиър България не членува и няма да членува в Тангра-България, поне докато те официално, на своето общо събрание не се определят като гей спортен клуб. Това в медиите е минало, заминало и не мисля, че някой изобщо е питал членовете на клуба, които и да са те...Ако обаче те наистина се самоопределят като гей спортен клуб ще разполагат с цялата ми подкрепа, както и на останалите Гей организации, сигурен съм...

И на мен би ми било интересно да се запозная с окончателния вариант на устава, както и с прочутата Мисия. Освен това, Тангра-България определено не е правоприемник на Тангра-София, така че голяма част от архивното инфо на техния сайт всъщност се отнася за предишната Тангра, която още си съществува, макар и да не действа...

Впрочем, сигурен съм, че Приньо много скоро ще разсее нашето недоумение и ще ни каже как точно стоят нещата...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Пояснение!нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано16.10.04 19:02



Аз ще попитам единият от УС - Христо се казва, дали си е плащал членския внос и дали изобщо някой го е питал за каквото и да е в този клуб... Аз лично се съмнявам, ама по принцип съм си черноглед, що се отнася до Тангра - видяното там трудно се забравя...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра - Интервю в списание АЗнови [re: mizrahi]  
Автор eлия ()
Публикувано16.10.04 19:18



Еееее... месец е много време. Положително вече в Тангра има лесбийки. Сигурна съм, че поне 10 от членуващите 40 там са жени. Не забравяй, че Тангра и Джемини подписаха някакъв договор за сътрудничество...обявиха го на сайтовете си. В Джемини има доста лесбийки... възможно е те да членуват в Тангра...като прибавиш и момичетата от Варна... може и да надхвърлят 10 дори...
Този въпрос го изчистихме... Станислав е сериозно момче и не би лъгал така нагло. Ако носи вина - то тя е че информацията за лесбийския отбор и членуващите лесбийки в Тангра не е стигнала до теб и другите. Но това да му е кусура.

Мисля, че щом ръководителите на Тангра заявяват в медиите че са гей-спортен клуб, то очевидно има промяна в политиката на Тангра. Какво по-официално от това да публикуваш в медиите с име и лице една информация?

Това с Тангра-България и Тангра-София го забелязах още в предишната тема, където ти повдигна въпроса пред Джемини. Тогава ми мина край ушите... но искам да те попитам... всъщност две Тангра ли има? Каква е разликата между Тангра-София и Тангра-България? В интервюто пише само Тангра... не се казва "България" или "София".. ще бъде ли прекалено ако помоля за пояснение колко Тангри има....?

Ще се радвам ако и Приньо съвсем човешки ми разясни тези въпроси... без кавги и нападки... Така че да го разбера дори и аз... като се има предвид, че съм блондинка...

Послепис:
В Тангра според публикацията в списанието и думите на Станислав членуват не само гейове. Така че Тангра не може да е гей-спортен клуб. Там членуват и бисексуални и лесбийки и транс и хетеро дори...
Така че те са ЛГТБ (лесбо-гей-транс-би) спортен клуб Няма как вече да се идентифицират като гей-спортно дружество, защото не биха си гонили членовете...

Редактирано от eлия на 16.10.04 19:26.



Тема Re: Тангра - Интервю в списание АЗнови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано16.10.04 19:34



Пак ти казвам - може и да бъркам, може да ми е стара информацията, може всичко да се е променило. Ще се радвам ако е така. Дано си права и те наистина са осъзнали необходимостта от гей спортен клуб...Това обаче трябва те да го кажат по някакъв начин или да го покажат. не съм чувал да е имало ново общо събрание на тангра-българия ама може и да бъркам, те едва ли ще ме поканят точно мене при цялата тази критика дето отнесоха...

Не мисля, че някой от Джемини членува и в Тангра, поне не до степен да си плаща членски внос. Освен това от добре информиран източник знам, че поне в София на тренировките им изобщо няма лесбийки...


Въпросът с Тангра-София и Тангра-България не е сложен. Наистина има 2 Тангри. Тангра-София е по-старата организация, член на ЕГЛСФ/Недрет лично плати членския внос/, чийто устав ясно казва що за клуб е. УС е така структуриран, че винаги има контрол върху тях. Това обаче не се хареса на някои хора и си направиха Тангра-България, която все още гадая що за клуб е. Ако четеш устава - те са хетероклуб, ако четеш Списание "Аз" са ЛГБТ. Интересно...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра - Интервю в списание АЗнови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано16.10.04 20:06



Е да, по добре беше на бележки, ама като сме почнали...

Аз обаче си мисля, че това, че ще кажеш пред някакво списание с 1000 или 10 000 тираж, че си гей спортен клуб не е достатъчно. Това за интеграцията трябва да залегне в устава. Като го направят, тогава и аз ще им се извиня и кой знае, може и да се запиша...

Не знам дали Тангра-България са станали членове на ЕГЛСФ - не ми дават отчет. До скоро не бяха, сега не знам...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра - Интервю в списание АЗнови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.10.04 12:02



Няма никакви промени в нещата:
- В Устава на Тангра не пише, че е ЛГБТ спортен клуб.
- Има официално приета Мисия на клуба от Основателите му, където е казано, че той работи за интеграцията на лгбт в обществото и т.н.
- Медийното поведение на Тангра е било винаги като на ЛГБТ спортен клуб.
Това, че нещо не е написано изрично в Устава, не означава нищо.
Дали има и колко са лесбийките в Тангра е нещо, което аз не мога да коментирам.
Тангра България бе създадена на основите и идеите на Тангра София, с разлика в Устава - беше премахнат един троянски кон, вкаран там от автора му.
Само един човек от основателите на Тангра София се отказа да се включи в основаването на Тангра България и това беше авторът на първия Устав.
Други представители на Куиър се отказаха от участието си в учредяването на клуба няколко седмици по-късно след едно по латиноамерикански сапунено събиране, заради лични причини (не харесвали Станислав).
Всеки има право да прави каквото счете за добре, разбира се. Въпреки всичко тренировките на Тангра продължават, подготовката за коледния турнир във Франкфурт също, както и за големия лгбт спортен фест догодина.
Тези дни в сайта на Тангра ще се появят информации за всички неща, просто трябва да ми остане малко повече време за целта. Ще поискам копие от Устава и Мисията, за да мога да ги сложа и тях.



Тема Re: Тангра - Интервю в списание АЗнови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано18.10.04 18:11



И аз благодаря за информацията. Готов съм да не издребнявам по въпроса какво е включено в устава и какво не е. Щом Тангра са решили да се изявят публично като Гей спортен клуб - моите адмирации :) Аз винаги съм бил противник на играта на криеница и свръханонимността. Сега, когато нещата са ясно казани, моите забележки в тази насока отпадат и повече няма да се заяждам на тази тема.

Ще пусна покрай ушите си това за "троянския кон".

За сметка на това ще коментирам нещо, което е доста по-тревожно и е истинският препъни камък в новата Тангра. Видно е, че в новия клуб няма НИКАКЪВ контрол върху действията на Петър и Станислав.

Само ще уточня, че НИКОЙ от участниците в Тангра-София не се е дръпнал от Тангра-България само заради Станислав. Въпросът е принципен а не плод на лични причини - в този клуб ръководството е твърде тоталитарно, от членовете му нищо не зависи, а Президентът и вицетата му не се поддават на контрол и не питат никой за това, което правят. Да платиш залата за тренировки не означава, че си купил и хората. Бисер и Съби са членове и учредители на Тангра-България. Тях о баче никой не ги е питал може ли Клубът да бъде представен в медиите като Гей спортен клуб/което аз лично много одобрявам/.

Хубаво е, че тренировките на Тангра-България продължават. Още по добре би било за този клуб и ако някой ходеше на тези тренировки, ама нейсе...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра - Интервю в списание АЗнови [re: mizrahi]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано18.10.04 18:14



А и последно уточнение : Радвам се, че проблемът, който посочих в предишния си постинг не е мой, защото аз нямам представа как да се реши. Все пак, ще поживеем, ще видим...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...

Редактирано от mizrahi на 18.10.04 18:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.