Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 28.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема hmнови  
Автор prinyo ()
Публикувано06.10.04 19:13




Покъртително!
Думи нямам просто...



Тема Ето перфектното мнение (според мен)нови [re: prinyo]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано06.10.04 20:23



"Don_G
Боксова круша



Регистриран на: 22 Сеп 2004
Мнения: 4

Пуснато на: Сря 06 Окт 2004 г. 12:01 Заглавие: AAА - Смърт

--------------------------------------------------------------------------------

Абе моито мнение е че този идиот не е нужно да му гледам задника из цяла София. Още по малко на паметника на Апостола. Той нека си показва дебелия гъз и нека да го слуша, който иска - то си е за негова сметка. Ама гъза да му го гледат по чалготеките а не на паметника Левски и пред НДК.

И това с махането на плаката беше щуротия. Въпроса не е в това да го махнат. Въпроса беше в това въобще да не го слагат там )
"




Не съм го писал аз, но подкрепям :)

______

Тема Re: hmнови [re: prinyo]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано06.10.04 20:26



Да, тъжно...



Тема Re: Ето перфектното мнение (според мен)нови [re: tchupakabra]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано06.10.04 20:29



Но защо според теб не трябва да има гол задник до паметника на Апостола или до НДК?



Тема Re: Ето перфектното мнение (според мен)нови [re: jaytee]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано06.10.04 20:39



А защо, според теб, трябва да има?
Защо не трябва да има реклама с групово изнасилване, пребити до кръв цигани или разкъсани тела? Гнусните неща са си гнусни. Не бих искал да има голият задник на Азис никъде из София - дори с ретуширан целулит. Не бих искал да гледам и гъзовете на Гала или Аня Пенчева. Ако някой настоява да си показва еротично-фетишистките снимки, нека си създаде уебсайт или да си напечата албум - който се интересува, ще намери, и няма да има collateral damage

______



Тема 2 проблеманови [re: jaytee]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано06.10.04 20:55



Има различни видове голота. Не всички имат долнопробно излъчване.
Освен това изображения могат да лъхат на похот и неморалност и без да включват голота. Пример са някои от рекламите на водка Флирт.

Някои хора са склонни да допуснат по-голямо присъствие на еротична тематика в общественото пространство, други са по-консервативни - това е нормално.

Ако човек смята еротичната тематика за неморална (или дадено изображение - за поднесено по неморален начин), да вижда такова изображение ежедневно на 30 метра от паметника на Левски, който за всички българи е една светиня, ще е обидно. Левски е символ и неуважителното му третиране се възприема като оскверняване (на паметта му). Ако неморален плакат на човек със скандално поведение не се намира до паметника на Левски, но човекът на плаката се е загърнал с българския национален флаг например... предполагам, че и ти ще приемеш това за скверно.

За мен въпросът е другаде.

1. Дали хората, които биха искали в публичното пространство да не се допускат неморални изображения, си дават сметка какво искат.
Дали си дават сметка какъв е начинът да се осъществи такъв контрол, какви пробойни крие този начин, и какви могат да са последствията от него.
Дали са готови да понесат тези последствия в името на добрия вкус и уважението към символите.

2. Обществото ще приеме ли за нормално, че в случая контролът върху добрия вкус е осъществен:
- еднолично
- без предварителен критерий за "добър вкус"/ "моралност"/ "допустимост", възникнал в резултат на обществена дискусия, а спонтанно
- в изолиран (частен) случай, а не последователно във всички такива случаи
- от лице, чиято длъжност не е свързана с правомощията, които е упражнило

За мен лично това е притеснително.

Иначе въпросът за това що е "морално" и "неморално" или "добър вкус" и "лош вкус" за мен изобщо няма връзка с хомосексуалността.

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: Ето перфектното мнение (според мен)нови [re: tchupakabra]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано06.10.04 21:10



На мен един гол задник не ми внушава усещнето за насилие, кръв и т.н. Не бих се и погнусил от гол задник, дори и дебел с целулит... Не се заяждам, просто погнусата ми е любима тема (извинявам се, че се повтарям).



Тема Re: 2 проблеманови [re: Loretta]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано07.10.04 02:21



Взе ми думите от устата.



Тема Re: 2 проблеманови [re: Loretta]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано07.10.04 02:40



Аз лично не намирам сексуалните изображения неморални освен ако не включват хора, срещу които се извършва насилие против волята им. Т.е. секс и българското знаме не са несъвместими и комбинацията им няма да ме възмути. Не виждам нищо лошо и в задниците с целулит. Повече бих се притеснил, ако хората с дебели задници трябва да ги крият и да са нещастни, заради другите с хубави задници, които имат правото да си ги покзават.

Не искам да убеждавам никого в личната си позиция, разбирам хората, за които това не е така.

Редактирано от jaytee на 07.10.04 02:44.



Тема фалшиво пуританствонови [re: jaytee]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано07.10.04 03:58



А, ама и аз те разбирам, ама ние с теб сме се поскандинавчили в това отношение... Аз се опитвам да държа връзка с реалността в България, и си давам сметка, че у нас грозотата се осъжда много строго и едва ли не който няма безупречен външен вид, няма право да грози публичното пространство с присъствието си. Освен това и към секса имаме едно особено отношение - една нездрава, комплексарска прикритост, някаква двулична свенливост, която хем приема за нормално в компания да се обсъжда анатомията на неприсъстващи интимни партньори, хем едно голо дупе на плакат е скандално, хем "Той каза, че брои звездите" красеше цяла София няколко месеца...

a wee little girl with a can of gasoline



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.