Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 22.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Как е истинското име на Азис?нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано08.10.04 09:40



"Която отиде с Тангра в Мюнхен, свършено е с нея!". А на мен това ми се струваше преувеличено, досега.
Истината боли и емоционалната ти реакция едва ли учудва някого. Очакван беше и "мораториума", който щеше да наложиш ако не сега,то след месец-два заради Тангра. Общо взето от месеци е ясно, че ще стигнем до тук. И че няма да работим заедно.
Има обаче друго притеснение. Досега неписано правило беше ако не си помагаме, поне да не си пречим. Освен в този рядко посещаван от странични хора форум, досега противоречията между нас не са излизали в публичното пространство. Нито Джемини е писала писмо до СУ с обещание за подкрепа срещу Куиър, не дай си Боже с извинение... Нито се е опитала да попречи или да натрупа активи покрай спортния ти празник и другите мероприятия на която и да е структура или човек. Нито която и да било организация или човек е пречил пряко на друга да си върши работата така, както намери за добре. Сегашният случай поставя много сериозно въпросът - след като не работим заедно трябва ли да си пречим? Затова последно питане, от отговора на което може и да реша да подам оставка от борда на Джемини :
Смяташ ли да пречиш на Джемини да си върши работата в каквато и да е насока и да саботираш дейностите й само защото аз съм там?



Тема Re: Как е истинското име на Азис?нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.10.04 10:03



Знаеш ли, това е една много добра идея. Може би трябва да издебнем сгоден случай и да разясним на обществото, че макар Азис и прочее юнаци да трупат дивиденти на "гейски гръб", то те нямат нищо общо с повечето от нас. Това обществото определено не го знае...

Въпросът е кога и как да се направи това и няма ли да се изтълкува като изоставяне на "събрат" в беда. ТАТУ всъщност определено не са лесбийки. Евгени Минчев обаче е, и може би и Азис също... Така че, ако вдигнем плаката, че се отричаме от тях, това може да не е съвсем правилното решение.

Смятам, че трябва да показваме на обществото друг положителен гей образ, но понеже медиите търсят жълтенията, няма какда прокараме един обикновен/разбирай скучен за медиите/ образ...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Възразявай колкото си искаш...нови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.10.04 10:10



Никам, възразявай колкото щеш, в очите на обществото Азис е гей. Ние си знаем за тънката разлика между гей, транссексуален, трансвестит и прочее. Обществото знае само едно събирателно понятие и то е ГЕЙ.

Ако питаш някой какъв е Азис, обикновено ще чуеш че е Гей или се прави на гей. Много рядко някой ще го оприличи на нещо друго, освен ако не е от нашите.

Освен това Гей, както и Куиър впрочем е събирателно понятие и обединява всички категории, казани от теб. Разбирам, че сред нашето общество се е наложило мнението, че Гей/което май означаваше в превод - цветен, весел.../означава мъж, който изглежда като мъж, държи се като мъж и харесва мъже. Аз също го възприемам така, но за обществото тук а и на запад, Гей означава и всичко останало. За такива като нас просто прибавят едно "стрейтлукинг..."


Та така, недей да се възмущаваш а чети по-добре написаното.

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Голи задници...нови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.10.04 10:14



Не знам дали по света някъде лепят плакати на голи задници, но съм чувал, че под Бранденбургската врата си има полянка, а на тази полянка студентите-германци си пекат дупетата и това не тревожи никого...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Много организации-много лица...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.10.04 10:29



Елия, съдиш Джемини прекалено строго. В БГ вече има много организации и всички те се появиха, защото за 13 години положението в БГ почти не се промени, а това, което се промени, стана не поради дейността на Джемини, а независимо от нея...

Аз знам твоето виждане за това как трябва да действа една организация. Не може обаче да налагаш еднакво високи стандарти на всички. Някои се справят по-добре, други по-зле. Всичко зависи от кадрите. Джемини беше в колапс и то поради липса на кадърни хора. Това, което сега правят Десислава и Аксиния, а и останалите от УС, тепърва подлежи на оценка. Всеки може да направи грешка...важното е да продължи напред и да не греши повече.

Аз смятам, че всяка организация сама може да решава какво да прави. Ако Джемини са решили да пишат писмо до Бтв - тяхна си работа. Желателно би било да попитат и други какво мислят, но не са сметнали за необходимо. Това е тяхно право... Дали са прави или не, бъдещето ще покаже. сега за сега - казана дума - хвърлен камък...

И последно - вярно е, че може би сме във война, но нека не забравяме, че в тази Война ние всички сме от ЕДНА И СЪЩА СТРАНА НА БАРИКАДАТА...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Много организации-много лица...нови [re: eлия]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано08.10.04 17:47



Какво е Сблъсък?
- Един постоянен екип на телевизионно предаване.
- Множество отделни излъчвания от по 2 часа или колкото са там.

Джемини в писмото си не обвинява постоянния екип в хомофобия.
Изтъква, че едно от излъчванията (конкретно това от 3 октомври) е било хомофобски настроено. (И то не заради Азис, а заради това, че е идентифицирало "неморално" с "хомосексуално".)

Сблъсък може винаги да е давал рамо на хомосексуалните организации. Това е чудесно.
Но в един случай е проявил хомофобия. Никой не им казва "вие сте хомофоби!". Казват им: "В последното ви предаване беше проявена хомофобия, и понеже вие никога не сте били хомофоби, се надяваме това да остане изолиран случай."

Какво толкова? Джемини не е повело война срещу Сблъсък. Просто им обръща внимание върху една грешка, която са допуснали. Случва се.
Писмото е написано в много културен стил и в никакъв случай не е нападателно. По-скоро бих казала, че дори е приятелско.

А всеки може да сбърка, нали? Не вреди толкова, ако му посочим грешката. И не е нужно за една грешка да намразваме човека (в случая екипа), който досега е бил точен с нас. И никой не го прави.
Недей да тълкуваш писмото на Джемини като обявяване на война. Изобщо не звучи така. По-скоро звучи като: "Пичове, не сте прави."
Просто защото някой ти е приятел, не е нужно винаги да е прав. И не е нужно да си премълчаваш, когато виждаш, че е допуснал грешка. Ти самата си такъв човек - пишеш по-горе, че не премълчаваш кривиците. Така трябва да сме всички.

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: Може би...нови [re: eлия]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано09.10.04 01:33



Елия, ако много ожесточено търсиш нещо, няма как да не го намериш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.