Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:25 16.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Как е истинското име на Азис?нови [re: Loretta]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.10.04 22:33



Права си, но до някъде. Васил не е казвал, че е гей и може би не е. Това няма никакво значение. Важното е, че Азис се изявява като гей, държи се като такъв и за обществеността, той е гей. Удряйки него, обществото удря по гейовете...Това е. Друг е въпросът, че трябва да покажем на това общество, че гейовете не са непременно напудрени царици/да ме извиняват последните.../

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Как е истинското име на Азис?нови [re: mizrahi]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано07.10.04 23:30



Важното е, че Азис се изявява като гей, държи се като такъв и за обществеността, той е гей.

Не е баш така - той всъщност се държи както обществото очаква да се държи един гей, съответно и "изявява се". А на практика поне моите познати гейове не се държат така-



Тема Re: Свалиха плакат на Азис!!!!!нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано08.10.04 00:12



Е,да. Предполагам, че нищо не сме видели от злобата ти още.



Тема Re: Как е истинското име на Азис?нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано08.10.04 00:22



В момента няма повод, по който която и да е лгбт организация да припознае или да се отрече от Азис като гей.

Ако исках да се доказвам пред някакви медии,нямаше да съм против писмото до Шоуто на Слави през лятото. Не е въпросът в доказването и в напредването с юмруци,както ти си свикнала да възприемаш нещата. Въпросът е в адекватната реакция на един акт на хомофобия в националния ефир, признат дори от авторите на предаването и от всички останали, освен от теб (защо ли).
Шо се отнася до медийните врати,както вече казах няма да ближа нечии хомофобски обувки заради 15 минути национален ефир.
Много ми е странно някой,който току що е принесъл в жертва общите интереси пред олтара на собственото си Его да отправя закани. Предлагам да се върнем на положението в коетоне си говорим и да не внасяме повече напрежение в ситуацията.



Тема Re: Свалиха плакат на Азис!!!!!нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано08.10.04 00:24



И последно, просто от любознателност, от какво точно би била предизвикана злобата ти?



Тема Re: МИЗРАХИ, ВЪЗРАЗЯВАМ КАТЕГОРИЧНО!нови [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано08.10.04 01:01



Аз също не смятам, че Азис би трябвало да се сочи като лице на българския гей,коетовсъщност беше в основата на протеста ми във форумите на сблъсък.
Всъщност си мисля, че ако някоя лгбт организация реагира на махането на плакатите, то това реално ще означава припознаване на образа на Азис за лице на гейовете.
Вярно е, че махането на плакатите от полицията е ужасно тревожен симптом, но си мисля, че на него трябва да реагира някоя "непрофилирана" правозащитна организация. Която ние бихме могли да подкеепим по принцип.Защото от друга страна съм съгласен с Милен, че от сваляне на плакати го горене на книги има една малка стъпка.



Тема Re: МИЗРАХИ, ВЪЗРАЗЯВАМ КАТЕГОРИЧНО!нови [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано08.10.04 01:26



В никакъв случай не подкрепям свалянето! Не от лгбт гледна точка, а от гледната точка на обикновен българин.
Не подкрепям слаггането на подобни плакати, но не и свалянето им от правоохранителни органи, преввръщащи се в репресивни.



Тема Re: Свалиха плакат на Азис!!!!!нови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано08.10.04 06:08



Елия, моля те отговори ми честно, мразиш ли хомосексуалните мъже, защото когато са в обединени ЛГБТ организации с лесбийките те дърпат лесбийките надолу и им пречат да постигнат своите си права, които иначе те самостоятелно биха постигнало много по-лесно? Четенето на много твои мнения оставя у мен такова впечатление.



Тема Re: Ти пък...нови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано08.10.04 07:31



Елия, балгодаря ти за отговора. За тези от нас, които не са в София, изясняването на позициите помага много за ориентиране в иначе неясно изглеждащата обстановка.



Тема Re: Ти пък...нови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано08.10.04 08:36



Медала винаги има две страни.
За да се ориентира човек трябва не само да е в София... но и да е близо до събитията. Защото много от нещата стават просто на "тихия фронт"...

Казах ти само моята правда... друг ще ти каже неговата...
Иди че разбери къде е истината...

В случая с мен обаче има още един проблем който нагнетява напрежение. Това, че аз съм склонна да призная лошото и грозното при нас. Да го призная да го обясня и да се боря за да го намаля... да кажа "извинявайте, но правим каквото можем това да се поправи или намали" но не и да го отричам. Защото вече направо съм се смаяла какво да искам от хората... може би да падат на колене при вида на хомосексуален и ако не го направят да крещя "дискриминация"?

Впрочем темата за дискриминацията и за липсата на хомофобия са основни различия... Каквито и да са тези различия обаче, при дилетантски подход те само могат да се задълбочат и превърнат от различия във вражди.

Което й стана. Понятие си нямам като съм толкова лоша защо ме канят по срещи. Защо не ме оставят да си строша главата като съм толкова в грешна посока. Като съм лесбийка не съм длъжна да търпя маймунджалъците на всеки уличен пумияр тръгнал да ми се прави на побратим и изискващ от мен солидарност за простотиите си само защото всеки си харесва пола.
Много моля... количество не ми трябва. Разни партньорства по дефолт не са ми стил.

Направо се афектирах много! Ама на себе си се афектирах!
И майната му и на конференции и на срещи и на партньорства и на всичко. Аз проблеми нямам никакви. Освен една лелка дето ми драска пощата с обидни реплики. Нито приятели, нито медии, нито работодатели, нито гаджето ми, нито семейството й, нито никъде нямам грам проблем. А си имам път... и имам да си го вървя и мен ме чака... така че... ще цитирам Аксиня с нейното много правилно...
Айдееее немаааа нуждааааа!

P.S= Тук ще добавя един много важен факт, който е много добре известен на цялото Джемини.
На литературните конкурси на ЛЕСБИЙСКА тематика, член на журито е Светла... която е PR на няколко предавания в БТВ едно от които е Сблъсък. Тя е застанала с лице, име и длъжност зад една лесбийска инициатива на един лесбийски сайт. И онова момченце иска аз солидарно да я нарека хомофобка заради задника на Азис??? Полудял трябва да е. Ако от Джемини се опитват да провалят едно културно събитие което предстои само защото не е тяхно - не са познали! Никам не правил гей екскурзия, Милен не трябвало да съди СУ... сега и това.. Е няма да го бъде вече...!

Редактирано от eлия на 08.10.04 08:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.