Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 12.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Защо избрахте този път в живота?  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.09.04 18:11



Първо искам да се извиня че макар и външен пускам тема с питане към клубарите. Ако модераторите сметнат за нужно нека изтрият темата. Обещавам да не се огорчавам от това и да не я пускам повторно.

Питането ми може да ви се стори странно или дори невъзпитано, за което се извинявам. Все пак аз съм твърдо хетеро... доколкото може човек да бъде твърдо убеден в бъдещето си изобщо.

Питането ми е следното: Бихте ли разсказали какво ви направи гей или лесбийка (съответно за мъжете и жените)? Познавам няколко лесбийки. Познавам и няколко човека, за които съм убеден, че са гейове, но съгласете се, че би било много грубо да ги попитам това на живо. Все пак анонимността на интернет позволява повече откровеност при добро желание от страна на пишещите.

пп. Темата не е провокация. Наистина ме вълнуват отговорите. Дали ще ми повярвате обаче е друг въпрос.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.09.04 18:50



Моя приятелка преди време ми сподели че в един момент е била на път да стане лесбийка, но баща и, като е усетил накъде са тръгнали нещата е положил много усилия да и помогне да преодолее негативното чувство към мъжете. Не ми е разказала какво е преживяла с мъже, но и аз няма да я попитам. Съдейки по нейната, а да си го кажем и по историите на други жени, които познавам съм склонен да мисля, че при една част от лесбийките това е въпрос на личен избор.
А за цвета на очите не си прав. Баща ми ми е разказвал, че е имал колежка, която с подбор на храната е променила цвета на очите на човека с който е живеела. Става въпрос за друг колега.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.09.04 20:16



Непременно ще погледна. Много пъти съм чел твои постинги с удоволствие. Имаше един който си го копирах. Беше за това какво трябва да правим и какво не трябва да правим преди първа среща. Там ти беше писал за двама мъже, но смени единият от участниците с жена и става перфектно указание за преди първа среща на хетеросексуални. Смени и двамата участници с жени, премахни участъците, където се говори за бради или други чисто мъжки атрибути и указанието става за... а бе общовалидни правила за всякакви ориентации
Знаех че си лекар, но не знаех какъв. Случайно да си очен лекар? Питам, защото очния лекар, който ме преглеждаше замина за щатите на работа, а после май подочух че е в Кувейт, та си търся съвестен очен лекар.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.09.04 21:34



И малко са тези сред тях, които я работят съвестно. Поне процента на съвестните очни лекари на които аз съм попадал е доста малък. Повечето само ти пишат рецептата и те изритват

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.09.04 22:51



Хубав въпрос. Преди време Приньо беше постнал стандартните въпроси към хомосексуалните, но обърнати наопаки, към хетеросексуалните. Ако прочете този постинг, може би ще е така добър да ги сложи и тук. Много е забавно.

Аз за съжаление не мога да дам такъв категоричен отговор като Никам. Аз не мисля, че нещата са 100 процента вродени, или по скоро мисля, че всички /с много малки изключения/ сме бисексуални и всичко останало е въпрос на възпитание, култура, стечение на обстоятелствата и така нататък...

Впрочем, ти как реши да избереш този път и да бъдеш хетеро?

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.09.04 23:21



Не съм го избирал. Имам предвид това да бъда хетеро. Нека не ви прозвучи грубо, но имам чувството, че ако мъж ми посегне без мое съгласие бих се опитал да го ... най-малкото сериозно да го нараня. Просто психика. Като прочетох едно изказване тук, в което се казваше, че Никам казва (но постинга не беше от него) че има 10% които са твърдо хетеро си помислих, че при досегашното ми поведение аз най-вероятно съм от тях. Иначе досега не съм имал конфликти на основата на сексуалната ориентация на хората.
Прочете ли и останалите ми изказвания в темата? По-специално това за приятелката ми, която ми е разказвала за своите проблеми и за намесата на нейния баща.

ще полетиш ли с мен

Редактирано от AЛБATPOC на 22.09.04 23:46.



Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.09.04 23:22



Чак такъв виртуоз не го искам

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.09.04 23:41



Нямате проблеми. Да позачистя ли нещо от мнението? След като вече сте го прочели за мен е без значение.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.09.04 23:44



Амин.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано22.09.04 23:48



Нямах предвид да чистя цялото мнение, а само това, което би могло да предизвика нежелано налитане на ята от психолози

Както и да е, вече го направих

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано23.09.04 00:06



Имам особено отношение към психолозите и психиатрите. Като цяло съм доста негативно настроен към някои от начините за лечение. Например електрошоковете. Дали това е лечение или е частично осакатяване на мозъка на човек?
Също да ме прощават психолозите и психиатрите, които прочетат това, ама на моменти капка човещинка върши повече работа от цяла кошница с психиатри

ще полетиш ли с мен


Тема изборнови [re: AЛБATPOC]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано23.09.04 05:14



ако мъж ми посегне без мое съгласие бих се опитал да го ... най-малкото сериозно да го нараня

Уверявам те, всяка хетеросексуална жена би искала същото.

Иначе по въпроса.
Избор е да стоят пред теб (поне) две алтернативи и ти да предпочетеш едната. Това е действие (трябва да направиш нещо).
Сексуалността не е действие, а потенциалност. Тя е способността и желанието на човек да прави секс с противоположния пол, със собствения си, или и с двата (като нямам предвид едновременно ;) ). Сексуалността определя какво е възможно по принцип, т.е. какво би било приятно на човек, какво му се иска...
Никой не може да избере от утре да започне да иска нещо си. Или го иска, или не го иска. Това дали ще го получи също няма отношение към сексуалността.

По въпроса как се определя какво искаме.
Вижданията са две и разбира се има и среден път. Крайностите са изразени тук от Никам (сексуалната ориентация е вродена) и от Мизрахи (сексуалната ориентация е продукт на възпитанието). Но нито едното от двете не подлежи на съзнателен избор.

Аз лично съм склонна да приема и двете теории. Никой не ме е "подсещал" да се зазяпвам по момичета в периода, когато сексуалността ми се пробуждаше, т.е. трябва да е имало нещо извън-културно. Но едва ли бих осъзнала и приела влечението си към жени, ако живеех в свят, където концепцията за връзка между жени беше нещо невъзможно и нечувано или пък по някаква причина бях единствената жена на планетата... Щях да си живея с мъже или, ако бях лесбийка, вероятно без партньор изобщо, понеже мъжете нямаше да ме привличат.

По другата тема - за приятелката ти с негативното чувство към мъжете, което предполагаш, че е резултат от неприятни преживявания - ще го нарека направо насилие, ясно е, че в случая е условно. Мисля, че човек може да реагира по различни начини на преживяно насилие. Може да намери отдушник в друга посока и сексуалният му живот да се възстанови; може да се отврати от секса изобщо и тогава не би го правил просто с никого; може да развие по-специфични сексуални желания, компенсиращи преживяната травма, и т.н. Така че връзката между двете събития (насилие - смяна на сексуалната ориентация) съвсем не е еднозначна. Не е ясно дали нейните преживявания са причината за активизиран интерес към жените, или този интерес е бил латентен още отпреди това. Също така, ако момичето е бисексуално, не смятам, че бащата може да промени това, т.е. тя ще продължи да има интерес към жени, независимо дали го проявява непрекъснато или е "на периоди", и независимо от това дали някога ще го приеме за ОК и ще реши да го изяви, или сама ще го потиска в себе си и ще се опитва да се самоубеждава, че не, няма такова нещо

Редактирано от Loretta на 23.09.04 05:23.



Тема Re: изборнови [re: Loretta]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано23.09.04 07:40



ако мъж ми посегне без мое съгласие бих се опитал да го ... най-малкото сериозно да го нараня

С тези думи май съм бил малко неясен. Искам да кажа, че сексуални атаки от жена бих приел (поне аз ги приемам за нормални) но сексуални атаки от мъж при това съпроводени с физически и/или психически натиск събуждат звяра у мен. Иначе недей да си мислиш, че съм склонен към насилие.
Що се отнася до момичето което споменавам, съгласи се, че наистина не мога да си позволя да я попитам. Когато една жена ми споделя, аз се държа като свещенник. Не разпитвам и в много редки случаи споменавам някъде нещо от това, което сме говорили, но това, което споменавам и цитирам е така подбрано, че никой да не може да познае със сигурност за кого говоря. Може би това (че досега не съм предал женско доверие) е една от причините жените да ми се "изповядват" с лекота.
Позволи ми да те попитам нещо лично. Кажи ми, ако България беше по-добре финансово и мъжете имаха възможността без големи усилия да изглеждат елегантни. Ако в България се отделяше внимание на междуполовото общуване още в училище и мъжете се държеха галантно и нежно с жените. Ако в отношението на мъжете към себе си ти чувстваше много нежност... дали тогава също така твърдо би била лесбийка (ако правилно съм те разбрал) или все пак би поглеждала и към мъже?
Повярвай ми, има жени от които ми се гади. Както има и мъже, от които се възхищавам. На чисто физическо ниво, обаче не мисля, че това ме прави гей или женомразец.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано23.09.04 10:20



Което е вярно, вярно е - нямам медицински познания, затова не се и опитвам да говоря с медицински термини. Това, което знам обаче е, че въпросът за хомосексуалността и това от къде идва тя все още не е категорично изяснен. Учените спорят, поне за това съм сигурен...

Ако е вярна теорията ти за изцяло вродената сексуалност, какво ще кажеш за момчетата, които през определени етапи от живота си правят секс с други момчета, а после се ориентират към момичета? Или пък обратното?
Аз познавам момчета, които в тинейджърските си години спяха с каквото им падне, сега се правят на образцови глави на семейство и не искат и да си припомнят какво са правили на младини...И това ако не е заради културата и обществото...

Вярно е, че може би между сексуална ориентация и сексуално поведение има някаква разлика, но пък аз и друг път съм го казвал - всички мъже, влезли в затвора за по-дълго време правят секс с други мъже. КЪде е вроденото тук? Ти сам си казвал, че не би правил секс с жена, каквото ще да става... Тогава ти може би си 100 процента хомосексуален, но защо това да важи и за останалите? Аз например харесвам момчета и правя секс с тях. Ако обаче остана на самотен остров само с жени и нямам избор - е ще "обърна резбата", поне за времето докато съм там...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано23.09.04 10:25



:) Интересно как си представяш мъж да ти посегне? Ако си представяш картина в която някой те напада и се опитва да те "изнасили" е то тогава не само ти, но и всеки от нас би му счупил ръчичките...Виж, ако някой твой добър приятел те харесва и ако ти го харесаш достатъчно, то нещата могат да станат от самосебе си, без да се стига до груби "посегателства" :))) То обикновено нещата така стават - от приказка на приказка.

Аз си държа на моето, че повечето хора носят влечение и към двата пола в себе си. Смятам го за напълно нормално. Ако ти се иска секс с момиче - правиш го, ако ти хареса някое момче, не виждам защо разни задръжки трябва да те спират да правиш това, което искаш...

А и накрая - най смешното е, че в обществото битува мнението, че сексът с мъже е лошо нещо. Интересно защо тогава повечето "хетеро" се пазят от това като дявол от тамян? Ако наистина е толкова лошо, просто няма да им хареса... Проблемът обаче е точно в това - ХУБАВО Е.

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано23.09.04 12:32



Не си го представям. Преживял съм страха от подобно нещо но няма да го разказвам пак.
Що се отнася до приятелите... тяхно право е да опипат почвата, но ако срещнат два последователни отказа е редно да си направят съответните изводи и да престанат. Иначе просто престават да бъдат не само приятели, а и познати. Досегашния пи опит обаче ми говори, че тези, които са пробвали реакците ми са били достатъчно чувствителни за да разберат още от първите стъпки и да спрат. Запазил съм добри спомени от тях. В минало време, защото живота ни раздели. Бяхме колеги с един от тях.
Що се отнася до обществото всеки има право да прави каквото си иска и ако двама души правят нещо доброволно и няма насилие то си е само тяхна работа. Е не е нужно да се скандализира обществото, ама на някои пък им харесва точно това

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано23.09.04 12:36



От гледна точка на медицината на белия човек си напълно прав.
Интересувал ли си се от методите на китайските и индианските лечители?

ще полетиш ли с мен


Тема Re: изборнови [re: AЛБATPOC]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано23.09.04 23:30



Не съм лесбийка. Аз съм бисексуална. И по принцип нямам нищо против нито мъжете по принцип, нито българските в частност. Но е вярно, че ако опитът ми с мъже беше предимно отрицателен, щях да се ориентирам предимно към другия пол. Така предполагам, че щяха да се стекат нещата, чисто практически.

А за елегантността, галантността и пр. на мъжете - не мисля, че имат някакво отношение към женската хомо- или хетеро-сексуалност. Например ти, ако живееш в общество, където жените са преобладаващо дебели, щеше просто да си ги харесваш такива - дебели - но нямаше да смениш сексуалната си ориентация към мъже. Естетическите критерии се формират единствено в резултат на средата. Сексуалността, както вече казах - не.

Казваш, че сексуални атаки от жена би приел, защото ги смяташ за нормални. Не съм съвсем съгласна, че говорим за едно и също нещо тук. Представи си жена, която активно не харесваш (спомена, че има такива, от които ти се гади). Ако тя агресивно подходи към теб с недвусмислена цел да си достави сексуално удоволствие чрез теб (ясно, че няма да има коитус, но би могла да си поиграе с тялото ти по доста унизителен начин и дори да ти причини болка) - няма ли да ти е противно и да "се опиташ сериозно да я нараниш"? Това е нормална реакция, защото ти реално ще си жертва на насилие. Аз се опитах да кажа, че насилието е неприемливо и в хетеросексуален контекст - то никога не е "нормално"!
Но тъй като ти си хетеросексуален, приемаш хомосексуалното насилие за извращение (и спрямо теб наистина би било такова). Една лесбийка вероятно също приема насилието върху себе си от страна на мъж като извращение. Това е нещо, което противоречи на природата ви. Но тази реакция сама по себе си не те прави хомофоб.

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Цар Плъхнови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано24.09.04 00:08



Ако обаче остана на самотен остров само с жени и нямам избор - е ще "обърна резбата", поне за времето докато съм там...


Вероятно е въпрос на приоритети? Както в екстремни условия би проял плъхове, за да не умреш от глад, защото "да се нахраня" е приоритетно изискване пред това "какво да ям" - така и със секса - "да правя секс" вероятно има приоритет пред това "с кой пол го правя", а в рамките на един пол - "да правя секс с жена" има приоритет пред "да правя секс с хубава жена".
Т.е. колкото по-основна (basic) е нуждата, толкова по-високо в приоритетите е; останалото са капризи и екстри
Което не значи, че плъховете са естествената храна за хората - да, хората са
способни да ги ядат и да получават от тях ... протеини някакви, но това не значи, че сме плъхоядни в същата степен, в която сме напр. пилеядни - пренасяйки паралела към сексуалността, може би не си прав, че сме изначално бисексуални - способни сме (физически) да правим секс и с двата пола, ама... не искаме (ъъ, някои не искат, исках да кажа )

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: изборнови [re: Loretta]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 01:12



Не съм лесбийка. Аз съм бисексуална. И по принцип нямам нищо против нито мъжете по принцип, нито българските в частност.

Благодаря за уточнението. Нямаше как да го знам нали

А за елегантността, галантността и пр. на мъжете - не мисля, че имат някакво отношение към женската хомо- или хетеро-сексуалност.

Мисля, че има отношение, защото един нежен и галантен мъж е по-привлекателен от един смърдящ грубиян
Същото важи и за жените разбира се

Например ти, ако живееш в общество, където жените са преобладаващо дебели, щеше просто да си ги харесваш такива - дебели...

Че аз си ги харесвам закръглени. Това, което ми е странно е, че това, което аз наричам закръглена жена много хора биха нарекли дебела. Преди време в един друг клуб един клубар беше изненадан, че казах, че ако си допаднем с жена, която е висока 176 сантиметра и тежи 80 килограма, като килограмите са правилно разпределени, бих спал с удоволствие с въпросната жена.
Тялото човешко не подлежи на манипулиране без последствия.

Казваш, че сексуални атаки от жена би приел, защото ги смяташ за нормални. Не съм съвсем съгласна, че говорим за едно и също нещо тук.

Май си права че не говорим за едно и също нещо. Във всеки случай под сексуални атаки и сексуална агресия аз нямам предвид физическа агресия или насилие. Нито болка. Само веднъж през пълнолетния ми живот съм позволил жена да ми причини болка и не отвърнах. Защо не отвърнах е друга тема, но няма да допусна да се повтори ситуация, в която жена да ми причини болка, стига да имам възможноста да го предотвратя.

Но тъй като ти си хетеросексуален, приемаш хомосексуалното насилие за извращение (и спрямо теб наистина би било такова).

Едно уточнение. От известно време насам приемам всяко насилие за извращение и ми се гади при мисълта за насилие. Без оглед на това дали е хомо ли е хетеросексуално. Бог да пази българия, ако някога пипна в ръчичките си лостовете на силовите структури (аз не го и искам), защото тогава бих въвел кастрацията и жигосването за сексуални престъпления и насилие. И повярвай ми, че ако се въведат такива наказания, че престъпникът да го втресе само при мисълта за тях, престъпленията ще спаднат драстично като бройка.
Тази вечер например имах среща с момиче. Първа среща. Аз съм на 35, но момичето беше младо. Не ми позволи да я изпратя до вратата, може би от притеснение. Е, аз пък се притесних, да не и се случи нещо докато се прибере и не се успокоих, докато не получих SMS, че се е прибрала.
И не мисля, че съм хомофоб, защото от известно време насам осъзнавам, че отношенията си с хората ги градя вече на основата човек-човек а там нещата са безполови.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: изборнови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.04 09:40



Казваш, че би сложил такива наказания от които на престъпника да му прилошее. Е за съжаление статистиката сочи, че това не помага, даже напротив.
Много жени питат, защо за изнасилване няма смъртно наказания или поне по-тежко от сегашните 3 години затвор. В интерес на истината, това е било правено преди време и се е оказало, че когато наказанието е много тежко, престъпникът не само изнасилва момичето, но го и убива, защото така по малко вероятно е да го хванат - обикновено при изнасилване няма други свидетели, освен жертвата... Така че, УМНАТА С НАКАЗАНИЯТА

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: изборнови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 10:55



Може и така да е в началото. Кажи ми обаче по времето на хан Крум имало ли е много крадци? В арабския свят и сега се режат ръце и крака за кражба. А ако няколко поколения подред се прилагат драконовски мерки това няма ли да доведе до прочистване на нередовното? А ако се прилагат драконовски мерки не няколко поколения, а няколко десетки поколения? Тогава просто престъпниците ще изчезнат.
Това е едната възможна линия на развитие, обаче България е тръгнала по другата. Безнаказаност, но не за всички. Прочетох че си адвокат, така че едва ли ще изляза наглава с теб, но нека си кажа мнението.
Ако аз открадна нещо ще ме натикат на топло, обаче ако някой като Златистия убие човек какво ще му направят? Мога още много примери за прогнилостта на правосъдието да дам, така че май трябва чисто и просто да се върнем към Мойсеевите закони. В Турция ако убиеш има кръвно отмъщение. И не се ли споразумееш с роднините просто си отиваш. Ако се въведе и в България не мислиш ли, че убийците ще понамалеят? Сега ги пускат на свобода за да убиват пак, а тогава ще бъде по-различно.
пп. Не ми обръщай сериозно внимание на изказването. На всеки му се иска да си помечтае на моменти.

ще полетиш ли с мен


Тема Най-лесният отговорнови [re: AЛБATPOC]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано24.09.04 16:10



е да си зададеш този въпрос сам на себе си - "Теб какво те направи хетеросексуален?". И като си отговориш, приеми че и при нас отговорите са същите. Нима е толкова сложно?

Аз лично никога не съм имал дори бегла идея, че може да съм хетеросексуален... съвсем естествено когато започнах да влизам в пубертета (около 10-11 г.) започнах да се заглеждам по батковци, а на жени никога не съм обръщал внимание сексуално.

Между другото познатите ти може би са ГЕЙ, но не и гейОВЕ Второто е просто поредната проява на невежеството и неразбирането по въпроса :)

И не е нужно да се извиняваш, че пускаш темата - това не е клуб на хетеросексуални и не се очаква всичко, което е различно от кефа на мнозинството, да бъде трито.

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: избор-офтопик-престъпление и наказаниянови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.04 18:56



Не му е тук мястото на този оффтопик и чувствителните хора пак ще се подразнят, но ти просто не знаеш какво предлагаш!!!

Не се поддавай на провокациите на Бойко Борисов и прочее полицаи. Целта е да ни натикат в една полицейска държава, където гражданинът да няма как да се защити. Едно е ясно - властта винаги е склонна да злоупотребява със силата си. Оставена без контрол, тя се превръща в най-големия престъпник, затова законите в нормалните държави по-скоро ограничават силовите ведомства, отколкото друго...

Говориш ми за хан Крум и прочее - ама колко са били българите преди време? 1000. Лесно се контролират. Я пробвай с 8 000 000. Освен това, този тотален контрол ще наруши всичките ни права, ще ни превърне в животни, които не могат да направят нищо срещу тоталната власт на Полицията. За справка - арабските държави - може би няма кражби, но и свобода никаква няма - ако нямаш мустаци - пребиват те с пръчки, ако жена погледне чужд мъж - убиват я с камъни! Ти на това живот ли му викаш?!

Освен това ти си представяш една идеална ситуация в която служителите на реда са като ангели - просто спазват закона и ловят престъпниците. ДА ама НЕ! От опит мога да ти дам няколко примера :
1. В нормалните държави, когато ти откраднат колата звъниш в полицията. Тук също, само че в БГ полицаят ти звъни обратно, за да ти каже, че ще уреди да ти върнат колата срещу скромната сума от ...000 лв...
2. Спира те полицай на улицата, защото караш с превишена скорост, ти му даваш 20 лева и продължаваш!/Така си оставаш потенциален убиец, нищо, че си минал през полицията/
3. Полицай спира студент, намира в него една цигара марихуана и му казва "Дай 500 лева и ще те пусна". Студентът обаче не е наркопласьор и няма толкова пари - тогава той заминава за ареста, а наркопласьорите си стоят на улицата.

С една дума - не строгостта на наказанията решава проблема. И сега нашият Наказателен кодекс е твърде суров, особено към някои деяния - просто полицаите са твърде некадърни или корумпирани, за да приложат законите точно и да намерят доказателства. Затова напоследък се пробутват закони, които не признават нормалния правов ред и позволяват на полицията да мачка хората, без те да могат да се защитят...защото иска да ги осъждат без доказателства или по такава процедура, която позволява да се подправят доказателства...Ако продължават така, скоро ще има само един закон "Да се застрелва всеки, който Бойко Борисов посочи!".

И накрая ще завърша с една римска максима - "По добре 100 виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора!". Помисли върху това, защото следващия път може ти да попаднеш под полицейско подозрение, пък върви доказвай, че нямаш сестра...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: eлия]  
Автор boian (новак)
Публикувано24.09.04 19:58



Monozygotic twins are genetically identical unless there has been a mutation in development; they are only usually, but not necessarily, the same gender. They look alike, except that they are sometimes mirror images, but examination of details such as fingerprints can tell them apart. As they mature, identical twins often become less alike because of lifestyle choices or external influences such as scars.

Tuy ot Wikipedia.

Pak tam gi narichat "natural clones" :)



Тема офтопик-престъпление и наказаниянови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано24.09.04 19:59



По този въпрос съм напълно съгласна с теб.
И 10 години затвор да е наказанието, то няма да уплаши и възпре престъпника, ако той си мисли, че ще му се размине.
И обратно - и 1 година да е наказанието, ще има силата да го възпре, ако е напълно сигурно, че ще си го излежи - ако престъпниците знаят, че нямат никакъв шанс да им се размине.

Важна е не тежестта на наказанието, а неговата неизбежност.

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: избор-офтопик-престъпление и наказаниянови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 20:28



Аз ти написах да не ми обръщаш внимание, ама не съм те молил да не ми отговаряш така че си изпросих отговора.
За сведение по времето на Хан Крум България включва Румъния до Карпатите, до река Днепър и река Тиса, което е в днешна Унгария, и по онова време същствуват само две държави освен България и те са Франкската държава на Карл Велики и Византия, така че най-вероятно населението е било поне два-три милиона.
Въпросните 1000 души, които споменаваш е размера на една бойна част на практика, а когато Хан Крум тръгва на поход към Византия ако не ме лъже паметта тръгва с повече от четири хиляди бойни машини.
И за финал ще добавя, че един от постулатите на римското право гласи че спазването на закона се крепи не на тежестта на наказанието а на неговата неизбежност.
Ако цитата не е съвсем точен моля да ме извиниш, но смисъла е спазен. Това обаче не променя факта, че в България това го няма. Не променя и много други факти. Например закона за огнестрелното оръжие и неговите ограничения. На практика този закон обслужва силовите организации и групировки не давайки възможност на обикновения гражданин да притежава огнестрелно оръжие и по този начин го оставя беззащитен в ръцете на тези, които притежават такова, независимо законно или не.

ще полетиш ли с мен


Тема Извинявай Лорета,нови [re: Loretta]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 20:49



но първо написах отговора до Мизрахи а след това прочетох какво си написала ти. Извинението е за повторението на постулата на древното Римско право.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Най-лесният отговорнови [re: Meчkaдapя]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 20:57



Задавал съм си подобен въпрос. Не точно какво ме прави хетеросексуален, но съм си задавал въпроса защо дори не мога да си представя да докосна и да погаля мъж, от който определено се възжищавам като лице и физика, да не говорим, че въпросните мъже от които съм се възхищавал не са имали никакви кожни проблеми. И не съм намерил отговор.
От разни историйки съм чувал за хора, които са сменили ориентацията и винаги съм се питал как и защо се получава. Затова пуснах темата. С теб поне сме си говорили на бележки и знаеш, че не съм провокатор. Ако имах за себе си някакъм реален отговор едва ли бих пуснал темата.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: избор-офтопик-престъпление и наказаниянови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.04 21:09



Именно - неизбежността. Тук в БГ обаче нещата са точно обратните - ако някой от организираната престъпност нарушава закона, на него му се разминава. Отнасят си го дребните риби, ако изобщо си го отнасят...

Винага е в полицаите. Те например никога не се заяждат с мутрите, защото могат да получат куршум в главата. С обикновените граждани обаче се заяждат често и по много, защото нищо не може да им се случи.

Така например, това лято, бяхме в Несебър. Валеше адски силен дъжд и една рпиятелка дойде с колата до Стария град да ни вземе. Спря точно за 1 минута, докато се качим и веднага се домъкна полицай да й "вдига гири" и да й се прави на интересен. На другия ден, няколко огромни черни мерцедеса бяха препречили пътя в Слънчев Бряг /единствения/, защото някакви мутренски босове обядвали в ресторанта... Кьорав полицай не видях в продължение на няколко часа :(((

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Най-лесният отговорнови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.04 21:10



Аз също не искам да те провокирам, ама най-добре ще ти се изяснят нещата ако пробваш с някое момче. Момчетата са направени само за чукане:))) , докато от един мъж на твоята възраст всичко може да се очаква :)

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Първо предупреждение.нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 21:25



Недей да нарушаваш негласното споразумение, което имам с този клуб: Аз да не се опитвам да променям никого, но и мен да не се опитват да ме променят.
Това, че съм хетеро не ми пречи да проявявам интерес към интеграцията на хората с различна сексуалност в обществото и към нейните проблеми. Те не са малко. Проблемите имам предвид.
Като адвокат би трябвало да го знаеш прекрасно обаче... пак като адвокат в момента правиш едно недопустимо от гледна точка на етиката действие.

На останалите клубари поднасям извиненията си за това, че ставам остър.

ще полетиш ли с мен


Тема и ти извинявай :)нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано24.09.04 23:15



Написали сме го едновременно :) Защото и аз видях твоя отговор след като пуснах моя

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: AЛБATPOC]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано25.09.04 07:19



АЛБАТРОС, аз винаги съм бил хомосексуален. Т.е. откакто се помня, сексуално са ме привличали мъже. Като ученик в седми клас първата ми "голяма" и несподелена любов беше към едно момче, две години по-голямо от мен.

Виждах, че съучениците ми натискат момичетата по ъглите и доста време са насилвах да започна да харесва момичета и да си намеря гадже... но не се получи.

Мисля, че доста рано в тийнеджърските ми години осъзнах ясно, че мъжете ме привличат сексуално. Баща ми ми беше купил една книжка за сексуално възпитание, в която имаше част за хомосексуализма. Спомням си, че четях тази част от книгата с най-голямо вълнение, защото я свързвах със себе си. Там хомосексуалният мъж беше описан чрез пример като мъж с женствено тяло, който живее с майка си и ходи вкъщи с женски пантофи, това си спомням. Това беше през 80-те години. Освен това оттук-оттам се подочуваха истории за мъже, които правят нещо из градските клозети... При тези обстоятелства ми беше доста трудно сам да стигна до момента, в който сам да приема, че е ОК да си гей... да...



Тема Какавидитенови [re: AЛБATPOC]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано25.09.04 07:24



АЛБАТРОС, чел ли си "Какавидите" на Джон Уиндъм? Ако не, препоръчвам ти я. Мисля, че темата на книгата е свързана с въпроса ти.





Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: jaytee]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.04 09:01



Никога не съм мислил, че един обратен, както ги наричаха по време на детството ми, трябва да носи женски пантофи. Също така и никога не съм могъл вътре в душата си да разбера влечението на мъж към мъж, както ти не можеш да почувстваш влечението към жените. Виж, влечението на една жена към друга жена го разбирам... или поне така си мисля. Не помня в коя тема беше, но има едно описание на Никам в което се споменаваше някаква жлеза (прощавай Никам, ама всички тия медицински имена ми звучат на китайски. Предполагам, че ако аз ти заговоря с термини от моята професия с теб ще бъде същото и затова те моля да не ми пишеш черна точка) която при мъжете които са гейове има размерите на женска и т.н.т. Беше интересно и пак ще го потърся, ама напоследък времето ми не достига.
Само като коментар ще кажа, че аз например с удоволствие бих носил розова хавлия (говоря за хавлия за баня) в къщи и не смятам, че това би ме направило по-малко мъж така че привичките и външните прояви аз не ги свързвам със същността на човека и с това какво би направил и какво не би направил.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Какавидитенови [re: jaytee]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.04 09:10



Извинявай, но би ли ми обяснил връзката по начина по който ти я виждаш. В Какавидите аз виждам омразата към нещо различно от това, което са мнозинството. Не можеш да отречеш, че нея я има навсякъде. Включително дори и във ЛГБТ обществото смятам че ще се намерят елементи, които мразят различните.
Това за различните ли имаш предвид като споменаваш тази книжка? Още като дете аз бях белязян. Различен. Не ме питай публично защо. Това е тема, на която не ми се говори публично, защото ако ти разкажа и някой мой познат мине оттук веднага ще му стане ясно кой точно е Албатрос. Е, няколко близки мои приятели знаят този ми ник и това, чие се мотая с него тук, но не бих искал всичките ми познати да го знаят. Ако Мечкадаря организира срещата не много далече от София и мога да дойда, и ако и ти дойдеш и искаш да научиш какво искам да кажа с това, че знам какво е да си различен, то аз няма да имам нищо против да ти разкажа.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: и ти извинявай :)нови [re: Loretta]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.04 09:12



Няма нищо. Мисля, че би ми било приятно да се запозная с теб някой ден. А ти?

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Най-лесният отговорнови [re: AЛБATPOC]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано25.09.04 10:18



В отговор на:

Не точно какво ме прави хетеросексуален, но съм си задавал въпроса защо дори не мога да си представя да докосна и да погаля мъж, от който определено се възжищавам като лице и физика, да не говорим, че въпросните мъже от които съм се възхищавал не са имали никакви кожни проблеми.



Аз чувствам абсолютно същото по отношение на някои жени, на които се възхищавам като личности или виждам, че са много красиви, но не мога да си представя, че правя нещо сексуално с тях. Просто нямам такова желание, не чувствам необходимостта да го направя.



Тема Не си хаби предупрежденията!нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано25.09.04 12:06



Албатрос, не беше провокация а предложение. Не виждам нищо лошо в промяната на който и да е - животът е движение...Всеки смята собствения си живот за нормален, така че няма нищо лошо в това да го препоръчва с най-добри приятелски чувства... Просто от ракцията ти се вижда едно явление, което е характерно за повечето "хетеро", които искат да са толерантни с гейовете - "Нямам нищо против вас, само не ми навирайте в очите вашия начин на живот и вашия светоглед"... Не го изразих много точно, но се надявам да ме разбереш - ти говориш с мен, макар и непряко - аз съм такъв какъвто съм и не смятам да се прикривам заради теб или да играя някаква роля, за да не те засегна. Смятах, че ще ти е от полза да пробваш с момче и ти го препоръчах - ти прави каквото искаш, никой не те насилва, така че няма от какво да се засягаш. Реакцията ти по скоро може да засегне мен - едва ли не това което ти предложих/и това което аз правя/ е гнусно и противно и дори не трябва да се споменава пред чистата ти "хетеро" същност... Така не става!

П.П. Аз споразумения тука, гласни или негласни с никого не съм сключвал

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Какавидитенови [re: AЛБATPOC]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано25.09.04 12:37



В "Какавидите" се разказва за едно момче, което израства на външен вид като всички други, но постепенно само осъзнава, че е различен и то различността му е строго осъждана от обществото, ако бъде открита... В такъв смисъл видях връзката. Много хомосексуални хора (може би повечето, а може би всички) минават през период, когато осъзнават сексуалните си влечения като нещо неприемливо и осъждано в обществото. Поне доскоро в България беше така, сега може би нещата леко се променят.

> Ако Мечкадаря организира срещата не много далече от София и мога да
> дойда, и ако и ти дойдеш и искаш да научиш какво искам да кажа с това, че
> знам какво е да си различен, то аз няма да имам нищо против да ти разкажа.

С удоволствие бих се запознал с теб. Сигурен съм, че ще ми е приятно да поговоря с теб, но аз съм далеч от България. Може би някой ден на предварително обявена среща на този клуб, на която ще могат да дойдат и хора от чужбина.



Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано25.09.04 12:44



Това за простата жлеза си го обяснила правилно, но........ мисля, че става въпрос за хипоталамуса (не знам дали е жлеза), който при хетеросексуалните жени и гей мъжете е съществено по-малък, отколкото при хетеро мъжете. За лесбийките не съм сигурен.



Тема Re: и ти извинявай :)нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано25.09.04 14:38



Ами аз нямам нищо против. Говореше се да се прави среща на клуба, ама нещо какво стана, не знам. Ако се направи, ще дойда. Аз и другите не познавам. Само онлайн.

a wee little girl with a can of gasoline


Тема е денови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано25.09.04 14:49



Ами не си прав. На теб щеше ли да ти е приятно някой да те агитира да спиш с жени?
Както си приел, че ти си такъв, какъвто си, така е хубаво да приемеш, че и другите са такива, каквито са. Иначе е малко едностранчиво да виждаш живота като движение и промяната като хубаво нещо - ама само когато се отнася до другите...

Мисля, че в много случаи негативното отношение на хетеросексуалните хора към ЛГБТ е в резултат тъкмо на някакво такова поведение на ЛГБТ. Много повече хора са склонни да приемат за ОК, когато кажеш например - "Ние с приятеля ми това лято бяхме на Китен" - но разбира се, че ще реагират, ако тръгнеш да им разказваш пикантни подробности от секса на плажа. И двете неща са част от твоя начин на живот и твоята същност, но някои сфери от човешкия живот са подходящи за обсъждане с широк кръг хора, други - с по-тесен кръг от близки приятели, а има и неща, които си остават само между двама души. Това е нормално и възпитаните хетеросексуални хора също го спазват.

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: е денови [re: Loretta]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано25.09.04 16:01



Точно с това не съм съгласен - ние сме такива каквито сме. Да съм тръгнал да изнасилвам Албатрос? Не съм. Но това не означава, че не трябва да си казвам мнението. Ако се обижда, да ходи да си говори с хетеро приятелите си.

Не знам дали ти споделяш с приятелите си за това как си прекарала с гаджето си, но при нас това е нормално - ако някой е в нашата компания ще стои и ще слуша. Няма всички да се правим на девици и да говорим за футбол, коли и жени! Нали си чувала поговорката - Като си в Рим, дръж се като римлянин...

А и последно - случвало ми се е да ми предлагат да спя с жени, дори самите момичета са го правили. Да ти кажа ни най малко не ми беше обидно. Това, че няма да спя с момичето не означава, че ще тръгна да я псувам или да я обиждам, само защото е казала, че ме харесва. Освен това, кой е правил конкретно предложение на Албатрос? Аз не съм. Малко е минал възрастта, която ме интересува/без да се обижда/...

С една дума - аз и занапред смятам да си говоря това, което мисля. Който не му харесва - да не го чете и да не отговаря.

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Контравъпросче.нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.04 17:26



Смятах, че ще ти е от полза да пробваш с момче и ти го препоръчах - ти прави каквото искаш, никой не те насилва, така че няма от какво да се засягаш.

Кажи ми тогава, или по-скоро нека останалите клубари тук кажат дали ако взема да препоръчвам на чистите лесбийки да опитват с мъже и на чистите гейове да опитват с жени те няма да се почувстват засегнати? Как мислиш, дали ще се почувстват дискомфортно от това?
пп. Изключвам бисексуалните от това питане.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Какавидитенови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.04 17:29



Това, което ме е направило различен е такова, че не е породило подобна омраза но е породило у мен огромна ненавист към нетолерантните. Без да ти разкажа няма да го разбереш, но много от хората са толгова тъпи и елементарни. Уж възрастни а мисленето им е като на десетгодишни. Колко малко е необходимо за да се опиташ да разбереш другите и колко е трудно за някои хора да направят това усилие.

ще полетиш ли с мен


Тема Благодаря Лорета. Беше много мило от твоя страна.нови [re: Loretta]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.04 17:32





ще полетиш ли с мен


Тема Re: и ти извинявай :)нови [re: Loretta]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.04 17:34



Познаваме се само с Мечкадаря, но не съм сигурен дали той свързва този ник с ника с който сме си писали. Казах му тогава, че пиша и тук с Албатрос, ама дали е запомнил не зная. Е, познанство онлайн разбира се.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Какавидитенови [re: jaytee]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.04 17:40



Нямаше как да го знам. Ако си го писал някъде то аз не съм го чел. Съжалявам. В един друг клуб винаги съм чел постингите ти с удоволствие. Сам се сети в кой клуб, но ако не познаеш от първия опит ще ти кажа сам

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.09.04 17:45



Не е простатата. За простатата знам, че само мъжете я имат, но ставаше въпрос за нещо в мозъка, което при жените и мъжете има различен размер. И при мъже със женска сексуалност имаше размер както при жените. Да питам ли Никам, за да ни го каже без да се мъчим или да си го потърся сам?

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Какавидитенови [re: AЛБATPOC]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано25.09.04 17:50



> В Какавидите аз виждам омразата към нещо
> различно от това, което са мнозинството.
> Не можеш да отречеш, че нея я има навсякъде.

В омразата към различните може да има определена генетична изгода за вида. По принцип различните видове ползват различен набор от средства за оцеляване. И докато за един вид подобна генетична омраза е "добро", понеже влиза в арсенала им за оцеляване, за други видове "добро" може да е обратното поведение (по-силна сплотеност на вида).

Доколкото имам представа, омразата към различните вътре във вида цели обособяването на групи от живеещи заедно индивиди, които се размножават най-вече помежду си в рамките на групата, и много по-рядко (но задължително) и между членове на различни групи. Повърхностните белези, използвани за поддръжането на омразата не са толкова важни, импулсът за омраза към различните просто цели формирането на такива групи.

> Включително дори и във ЛГБТ обществото смятам
> че ще се намерят елементи, които мразят различните.

Ами да, защото ЛГБТ също са хора и сътветно също се поддават на първичния порив да мразиш "онези от другата група".

Иначе по главния въпрос -- защо и как съм избрал да бъда гей, за мен отговорът е, че не съм избирал това. Напротив, опитвал съм се да "избера" хетеросексуалността. Безуспешно. Затова смятам, че сексуалността не се избира. Можеш само да се опитваш да избереш дали и доколко да я проявиш. А противоречието между това, което ти идва отвътре, и това което проявяваш обинкновено е много остро. И ако има такова противоречие, в него отиват толкова много ресурси, че непрестанната борба да поддържаш лъжата просто те изтощава и разрушава.



Тема Re: Най-лесният отговорнови [re: AЛБATPOC]  
Автор boian (новак)
Публикувано25.09.04 17:59



и каква е разликата м/у идентични и еднакви.



Тема За хипоталамусанови [re: jaytee]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано25.09.04 19:02



Хора - тук говорихме за това в цяла една дискусия, но явно нищо не сте разбрали.
Да, установено е, че при мъжете и жените химоталамусът (който е част от мозъка) има различен размер. И, транссексуалните хора имат хипоталамус с големина като на пола, на когото имат чувство че принадлежат. Т.е. транссексуалните мъже имат малък хипоталамус (като на жени) и обратно.
НО, навсякъде където се описва това явление, дебело се подчертава, че хомосексуалните хора имат абсолютно същите хипоталамуси както и хетеросексуалните хора. Т.е. оказва се, че хипоталамусът дефинира половото чувство на човека, но НЕ и неговата сексуалност. Което и оборва погрешното схващане на мнозинството, че хомосексуалните мъже имат характеристики на жени и обратно.
Проблем, естествено, в случая е разграничаването на хомосексуалните мъже от тренссексуалните, защото ясно очертана граница няма. Образно ако имаме една скала, в единия край - трансексуални (феминизирани) мъже, а в другия - хомосексуални (нефеминизирани) мъже, по цялата тази скала ще има различни типове.

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано25.09.04 19:27



Елия, понякога си мисля, че само ти ме разбираш - другите само се засягат... И този път всичко е точно...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано25.09.04 19:30



Ами казах го преди за себе си и пак ще го кажа - не мисля, че някой може да се засегне, ако някой друг го хареса и поиска да сподели тялото/а понякога и нещо повече/ с него. Това си е комплимент. От друга страна никой не те насилва за нищо. Ето ти пример - аз не пуша, но когато съм в непозната компания и някой пуши, често ми предлага цигара. Аз му благодаря, разбира се, но му отказвам, защото не пуша и така и ще остане. Разбирам обаче, че като ми предлага цигара, той не иска да ме отрови, нито да ми докара рак, а това е просто жест на добра воля или на уважение...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема темата за сексанови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано26.09.04 00:11



Абе аз не се опитвам тука да те уча как да се държиш в общество, хич не смятам че е моя работа.
Но ще ти отговоря на въпроса какво аз споделям.
Когато съм в хетеросексуална компания, никога не съм чула някой от мъжете да говори на всеослушание за детайли от личния си живот с жена си. Говорим за други неща - на професионални теми, за кино, книги, музика, хобита кой каквито си има, и т.н. Когато е такава общата тема, е най-малкото невъзпитано изведнъж аз да сменя насоката на целия разговор и да тръгна да споделям например какви прекрасни гърди има дадена личност. Това просто е предмет на друг разговор и категорично не е за голяма компания на маса. Ако някой тръгне да говори с други хора за собствените ми гърди или по какъвто и да е начин да обсъжда неща, които са интимни между нас, ще ми бъде меко казано неприятно.
Но това е норма на поведение, която не зависи от сексуалната ориентация. 4овек като е ЛГБТ, та какво - само за секс ли може да говори? Събираш се с приятели, защото са ти интересни като хора, като личности. Един-единствен е човекът, с когото се събираш, защото освен личност, е и сексуално същество. Останалите нямат място под чаршафите ми и държа да не ме въвличат под техните - не знам, може би съм някаква супер консервативна с разбирания от преди 2 века, но за мен интимните неща са между двама, това е.

Но аз знам, че мъжете по принцип са малко по-различни на тази тема от нас. Може би просто като съм в смесена компания, се съобразяват с мен и с другите дами и внимават какво говорят. Ако компанията се състои само от мъже... няма как да знам какво точно си говорят

Но тежко му на този или тази, когото хвана да обсъжда с трети лица в какви пози правим секс... или други подобни неща

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: е денови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 01:25



Нека постна един цитат от теб:

ама най-добре ще ти се изяснят нещата ако пробваш с някое момче. Момчетата са направени само за чукане:)))

Говориш за предложения, но използваш императивен тон. Дори и да го отречеш, останалите клубари ще се съгласят, че тона в това изречение е императивен а предложение не се прави с такъв тон.
След като съм дошъл в този клуб това означава, че нямам нищо против да обсъждам темите, които се обсъждат тук, но ето ти още едни твои думи:

Нали си чувала поговорката - Като си в Рим, дръж се като римлянин...

които в случая са неуместни.

Нямам намерение да се обиждам а само да уточня границите на поносимостта си и ясно да ги декларирам. Нека направим разлика между говорене по принцип и говорене за конкретен човек и с конкретни предложения. Разликата е тънка, но осезателна. И в съдебните зали често подобни разлики са били това, което е решавало дали някой ще бъде оправдан или осъден. И това ли ще отречеш?

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 01:33



Зная, че едва ли го прави с лоши намерения, но аз наистина го чувствам като опипване на почвата за зарибяване. Ако съм искал да опитам възможности съм имал предостатъчно, но това е друга тема за разговор.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 01:46



Не можеш да ме накараш да престана да чувствам. Просто тогава вече няма да съм аз. Това не означава, че не слушам разума си, но в много случаи чувствата ми са се оказвали по-точната преценка на ситуацията. За мен нещата са приключени, т.е. не смятам да пиша черна точка на Мизрахи, но очаквам от него да се държи с мен така, както той очаква от мен да се държа с него, т.е. да не се опитва да ме променя по никакъв начин, което включва и опипване на почвата.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 01:55



Разбирам обаче, че като ми предлага цигара, той не иска да ме отрови, нито да ми докара рак, а това е просто жест на добра воля или на уважение...

Така е в България, но в Холандия ако не се лъжа да предложиш цигара на някой се смята за върховна грубост. Не помня къде го четох, но може и в този клуб да беше. Много интересни неща съм чел тук и определено не съжалявам че посещавам страниците на клуб ЛГБТ.

Имам едно предложение към теб. Нека просто забравим за случая. Нека всеки от нас си пуши своите цигари без да се чувства длъжен да прадлага на другия от тях. Става ли?

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Най-лесният отговорнови [re: boian]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 01:59



Май този въпрос си го лепнал по погрешка към мен. Аз не мога да му отговоря. Съжалявам.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 02:07



Във всеки случай на едно се подсмихвам... как хетеросексуален мъж, попаднал в гей среда...

Не съм съгласен с думата попаднал. Съвсем съзнателно съм тук. Темата за лидерите помниш ли я? На телефона който ти ми даде тогава никой не ми вдигна. Звънях няколко пъти, ама ми писна, теглих една и продължих нататък.

какво им е на жените в ролята на вечен обект за лов... опипване на почва...и прочие..

Никога не съм гледал на жените като на обект за лов. Първото нещо, което съм гледал в жените е било другаря. Човека. Сега, след някои сътресения в личния ми живот, а бе да си го кажем направо след една серийка от сътресения в момента не съм сигурен как точно гледам на жените. Има една част, на които гледам по стария начин, но определено се е появила нова прослойка. Въпросната прослойка са жени, не особено умни, които си мислят, че само с физическите си дадености трябва да завладеят света а на практика са си доста тъпички. Такива жени мога само да презирам.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 02:25



Естествено, че не е твоя. Не е важно. Отдавна беше.
Що се отнася до красотата аз съвсем не я отричам, но ако трябва да избирам между една злобна ослепителна красавица и една приятна жена с поносима външност познай коя ще избера.
Някой ден може и да се срещнем и тогава ще ти обясня и разкажа как и защо се озовах на тази позиция спрямо жените. Стига да искаш разбира се. А може би няма значение. Важен е крайният резултат.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор eлия ()
Публикувано26.09.04 02:33



Имам една приятелка.. мис България... и в едно интервю чета как четяла Достоевски...
И я питам "Абе бейби, ти сериозно ли четеш Достоевски?" - Сериозно било... и аз с недоверие я питам... "Кажи какво си чела от Достоевски?" и тя ми изброява... и хуквам аз...и започва една борба да намеря този пуст Достоевски че и да прочета по малко от разни негови ужасии... дето не стават за четене от блондинка.... ама чета аз..и след време й викам... "Я ми кажи за еди кое си от този и този роман на Достоевски... и за другия...и за трети..."
Мани майтапа... ама ми отговаря адекватно... вярно е чела Достоевски... Нямаше какво да кажа... но и до днес ме гложди червейчето на съмнението, че нещо ме метна... абе не може една мис България да чете Достоевски баси... нечестно е някак... не ми се връзва.. сигурна съм, че го е чела защото PR-а е казал "чети Достоевски моето момиче, защото ще те питат какво четеш и е тъпо да кажеш "Пипи Дългото чорапче"...
Та мисълтта ми е... че жени, които покоряват света с красота... май вече не са тъпички...

Ама и така може да не е... защото скоро я питах дали е чела Толкин... не била го чела... и се хиля и я карам да чете...тя може и да е чела Достоевски... ама според един от лидерите на Джемини, ако човек не е чел Толкин е тъп и необразован лумпен, и този Достоевски може да си го завре... мдам...
там...

Та сега ще си купува Толкин... щото нали... трябва да сме умни брюнетки...
А на мен ми е гот като блондинка.. не е истина...и си чета книжки от сорта на "Блондинка в бетона", "Телевизионна афера" "Съперница" "Камериерката от Титаник" или "Истинската история на Даяна"... и ми е едно леко на душата... не е истина даже...
Ама иначе питай ме какво чета... веднага ще изстрелям "Алхимикът" от Куелю примерно... или "Афоризми" от Оскар Уайлд...
Ама лъжа..

Редактирано от eлия на 26.09.04 02:39.



Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 02:35



Междувременно в темата се появи отговора. Ставало е въпрос за хипоталамуса. Джейтии го е написал. Виж... с медицинските термини никакъв ме няма. Ако оплескам нещо там не ми пишете черна точка. В замяна обещавам да не ви мъча със разни думички от моя занаят

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 02:39



Може и наистинта да е чела. За Толкин не вярвам да те е метнала. И аз не можах да го смеля. Чел съм много книжки, ама Толкин ми се опря. А ти да си попадала на Звънящите кедри на русия?

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 02:41



Виж... писна ми да ти го повтарям. Ако една жена има душа и сърце, то красотата и е бонус, но ако ги няма то може да си завре красотата отзад. Аз казах. Хау

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Какавидитенови [re: Hopтттчe]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 02:46



А противоречието между това, което ти идва отвътре, и това което проявяваш обинкновено е много остро. И ако има такова противоречие, в него отиват толкова много ресурси, че непрестанната борба да поддържаш лъжата просто те изтощава и разрушава.

Това съм го изпитал и на свой гръб. Не заради сексуалност, но това не променя факта, че борбата със себе си е най-страшната борба на този свят.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 09:26



Моля те, когато говориш със мен казвай почти никой... или кажи ако една жена не е по-красива от Годзила...
Вземи та го повярвай най-сетне и ми спести да ти разказвам тук или на бележки защо съм такъв. На живо не бих се притеснил, но не искам да го оставям написано.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Контравъпросче.нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 09:34



най-скромната се ограничи с Екзюпери...

Че това постижение ли е?

Чела го е сериозно... ама не признава че PR-а я е накарал... а твърди че така й идва отвътре...

Да речем, че допускам, че си права на 97-98%. Все пак нека оставим два процента вероятност и да има естествен интерес. Съгласна ли си с такова разпределение на процентите?
Имай предвид, че като не съм говорил с въпросната мадама не мога да ти кажа към кой от процентите бих я причислил, но това се чувства на живо ако човека срещу мен не е взел мерки да се изолира.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: е денови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано26.09.04 11:03



Албатрос, нищо му няма на тона - не е императивен а си е чисто предложение и то най-общо. Вече за втори път се опитваш да използваш авторитета на "клубарите" тук, за да ми въздействаш. Има една характерна черта на ЛГБТ хората, която е добре да разбереш - за да стигнем дотук, да се осъзнаем като личности и да се преборим да сме това, което сме в една враждебна среда, то ние сме ярки индивидуалисти. На мене аргументи от типа на "хората така казват" не ми влияят. Това предложение аз съм го писал и като ти казвам че е предложение а не заповед, значи е така...

Може да забравим въпроса, макар, че ще ми е трудно... Освен това, така бих ограничил свободата си на изразяване и свободата на мисълта си...Пак ще се засегнеш, ама като прочетох това ,което си написал на Елия за отношението си към жените, и ако се върна назад в моите "хетеро" години, направо ми напира един вик "Абе, ти си педал бе, брато!"...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Да ти имам въпитанието... и не ме наричай БРАТО,нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 12:33



направо ми напира един вик "Абе, ти си педал бе, брато!"...

А ти си адвокат. Истински адвокат. Кажи му адвокат и не го обиждай повече.

Хем твърдиш, че можем да забравим, хем обиждаш. Какво искаш от мен в крайна сметка? Аз нищо не искам от теб.

Хубаво би било наистина да забравим въпроса, защото не би било добре за никого да раздухаме нещата. Не си ме виждал какво правя когато се впрегна. Не бих искал и да ме виждаш. Защо ли имам обаче чувството, че ти е неприятно да те бият на твой терен. Нормално е. Особено с изпълнението с Хан Крум. Изпитвам желание да те надъвча, но се въздържам заради други хора тук, които са ми приятни. Не е възпитано да дойдеш отвън и да започнеш със скандал, но ако държиш аз съм готов да го направя. Данък обществено мнение не плащам така че това не би ме спряло. Други неща ме въздържат за момента. Предпочитам да продължат да ме въздържат, но ако много държиш можеш да ги разрушиш с лекота. Прави каквото те акъл учи.

пп. Понеже цитираш разговора ми с Елия, а с нея сме си казали доста неща, бъди така добър да дадеш копие на думите ми, за да се знае кои точно мои думи имаш предвид. Иначе просто ще игнорирам коментарите ти.

ще полетиш ли с мен

Редактирано от AЛБATPOC на 26.09.04 12:43.



Тема Re: За хипоталамусанови [re: eлия]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано26.09.04 12:36



Първо: никога не си ме виждала и няма как да знаеш как изглеждам, следователно нямаш никакво право да коментираш дали съм с главно Ж или с главно Ъ, да речем.
Второ: не ме познаваш и няма как да знаеш кой съм. А и не държа да те осветлявам. Но така или иначе ти на мен НИЩО не можеш да ми напомняш, защото нямаме никакви общи спомени.
Трето: ако трябва да избирам дали да съм "дамски тарикат" или жена с брада, винаги бих заложил на първото.

Елия, погледни се - ти си сама, една си в страната, една с тази болест. Лесбийка-неонацистка, която ненавижда гейовете и се има за говорителка на всички лесбийки у нас. Ти многократно доказваш, че не можеш да комуникираш и да работиш със себеподобните си, защото твоето ЕГО е по-силно от всичко и всички край теб. И в крайна сметка, да, думите ти се чуват защото няма мнение в този клуб, останало без твоя реплика. Пък и всички вече сме те и виждали - имаше те на снимката на ББургас.



...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: темата за сексанови [re: Loretta]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано26.09.04 12:50



Но тежко му на този или тази, когото хвана да обсъжда с трети лица в какви пози правим секс... или други подобни неща

Повярвай ми - всички мъже го правят. Вярно, основно общувам с момчета до 25 години, но в тази възрастова граница всички хетеросексуални момчета говорят за едно и също нещо - жени. Еди коя си била еди колко си хубава и той еди как си я свалил (щото на него никоя не му отказвала) и като я хванал, оттук й го вкарал, там я качил, така я въртял, пък тя така викала, иначе говорела... На мен от такива разговори ми се повдига. Обидно ми звучат.
Също ми е обидно като ми обясняват как я лъжел някаква - излизали 3 месеца, ама тя не му пускала и той такива и онакива работи й говорел, подарил й една роза и един плюшен мечок, и тя вече била много влюбена в него, а той не му пукало изобщо, ама му давала да си прави каквото иска с нея и пр. и пр.
Още по-обидно ми се струва жените да бъдат наричани със събирателното "путки" или "сливи". Още по-долно е "курви". Но повечето момчета именно така говорят. Може би това ги кара да се чувстват по-големи мъже, макар и ние (в гей-компания) обикновено да ги наричаме "мухльовци" или "комплексари"

Такъв ако се лепне след време на сестра ми и го усетя, един по един ще му троша кокалите. Ама те повечето са такива. Такава ни е националната култура. В общество където най-масовата обида е "да те еба", а женската "глупост" обикновено се дефинира с "ти я ебеш, пък тя те обича", какво друго очакваш да срещнеш?

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: темата за сексанови [re: Meчkaдapя]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 13:05



Заради тези думи "ти я ебеш, пък тя те обича" някога така препиках един колега, че ме заобикаляше две седмици. След това ни съкратиха, така че повече не сме се виждали. Неговото изказване беше съпроводено с един много просташки смях, който допълнително ме дразнеше. Не понасям простащината независимо в каква форма се проявява тя.

ще полетиш ли с мен


Тема оффтопик (Толкин)нови [re: eлия]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано26.09.04 15:41



Я, този лидер на Джемини бил наш човек!
Дай го насам да го вербувам за българския Толкин-клуб (Рин Еннор се казва). Ще правим нов много як проект по Толкин, и ако е искрен фен, ще се изкефи...
Лидерю, да не би да се познаваме по РинЕннор-ска линия?

a wee little girl with a can of gasoline


Тема елийоооооооооо!нови [re: eлия]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано26.09.04 16:57



"драскач на фантасмагорични приказки за непорастнали деца" бил?!
срамота, моме, срамота!!
Направо дискриминирана се почувствах, по линия на Толкин-фенството си! :))

Тук значи с prinyo сме малцинство? Това е хубаво, всъщност. Много постмодерно :)

Или може би трябва да си направим клуб на ЛГБТ-феновете на Толкин! ще се борим за това всички фенове на Толкин да станат ЛГБТ и всички ЛГБТ да станат фенове на Толкин!

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: темата за сексанови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 17:02



Ама си гаднааа...

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Моа???нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 21:24



Каква е разликата между гей и педераст не зная, но много добре зная каква е разликата между човешко поведение и помиярско поведение. Да не забравяме постулата, че никога не се говори за тук присъстващите.
Та разликата между човешко поведение и поведение тип хиена е че при човешкото поведение дори и да те предизвикат се опитваш да решиш проблема с разумна дискусия, а другото е, че хапеш без предупреждение и без сериозен повод.
А ако случайно ми кажеш, че си имала казус бели няма да ти поварвам, докато не ми го посочиш с пръстче

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Моа???нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано26.09.04 23:47



Убеден съм, че прекрасно знаеш. А ако не знаеш отвори някой правен речник и виж. Латински речник също ще ти свърши работа. И не афиширай прекалено много че си блондинка. Одеве на едно място жена се държа безпричинно гадно с мен и ми се гади от жените за момента. Не бих искал да си го изкарам на невинни.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Моа???нови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано27.09.04 00:29



И аз ти желая лека вечер ли по-скоро лек остатък от нощта.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Най-лесният отговорнови [re: eлия]  
Автор boian (новак)
Публикувано27.09.04 01:05



Всъщност еднояйчните близнаци имат едно и също ДНК и един и същ генотип. Имат обаче различни фенотипи.



Тема Re: Да ти имам въпитанието... и не ме наричай БРАТО,нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.09.04 20:55



Не съм си и помислял да те обиждам - просто провокирах реакция. От кога "педал" стана обидна дума за едно толерантно хетеро? Като изключим френския й произход, думата няма обидно значение, пък и в тази връзка тука всички са педали... Така че нима те обижда едно сравнение с всеки от нас?


П.П. Попитах историци - при Хан Крум българите определено не са надхвърляли много много хилядарката. Пък и няма кой да провери - точни сведения за тази епоха липсват...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Да ти имам въпитанието... и не ме наричай БРАТО,нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано27.09.04 21:25



Не ти говоря за прабългарите. Говоря за цялото население, което е управлявал хан Крум. Има съществена разлика нали? Прабългарите с които Аспарух идва на балканския полуостров са стотина хиляди. По времето на хан Крум те са поне 150 хиляди, а най-вероятно са били и повече. Обаче... освен тях има и славяни. А освен славяните има и други народи. Когато ти написах онова преди да го напиша все пак звъннах на жена ми да я попитам за да не се изцепя. Тя е историчка, така че ако искаш да продължим дискусията нека просто се съберем някъде всички участници в нея и ще ви оставя с нея да бистрите историята а с теб бихме бистрили толеранстността и обидите. В крайна сметка ще вземе да се окаже че нямаме за какво да се караме, ама докато го разберем ще направим поне малко сеир тука. Какво пък. Не ми пука от това :)))
пп. Казаха ми, че на живо се държиш по-различно. Изказването за теб беше ласкаво. Кажи ми с какво те настъпих тук.
ппп. Жена ми каза, че си държи на думите за цифрите и е готова да спори с теб при условие, че този който загуби плати сметката в заведението. Нека все пак има и стимули :))))

ще полетиш ли с мен


Тема На каква възраст се прави този избор?нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Double_Trouble (future plankton)
Публикувано30.09.04 23:49



Аз съм бисексуална, напоследък с повече превес на жените в живота ми. Но, преди това напоследък, ми се е случвало по едно и също време да се влюбя както в мъж, така и в жена. И да не мога по никакъв начин да направя избор. Мъжете в живота ми са били мъже, внимателни към мен, нежни, страхотни събеседници и добри приятели. Жените са били жени, топли, провокиращи, страхотни събеседници и добри приятели. Един-единствен път се е случвало да ме шамаросат - жена. И при това аз положих много усилия, за да си го изпрося.
Иначе при мен сексуалността - фантазии, представи, сънища и привличане - е будна от невръстната ми 4-годишна възраст насам. Може би това е причината да не съм имала проблеми с осъзнаването и приемането си. Получило се е достатъчно естествено, че да не ми се налага да избирам. И съм наясно за себе си, че мен не ме тегли към пола, а към конкретния човек. В каквото тяло се случи да е - в такова.
Ти виждаш ли в това къде са мястото и ролята на избора?
Аз - не.

...прашен прозорец, уморена луна,
нежност, окъпана с дъх на жена...
А. Д.


Тема сънищанови [re: Double_Trouble]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано01.10.04 00:07



А, като каза сънища - подсетих се да споделя, че навремето, когато търсех сексуалността си (минах през един период, в който много се чудех дали просто не се самонавивам / внушавам / водя по акъла на някого / ..., и ми трябваше някакъв по-обективен начин да проверя) - един приятел ме посъветва да обърна внимание на сънищата си. В тях има повече искреност, отколкото в поведението ни.
Но пък някои хора изобщо не сънуват, те как да проверят - не знам

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: На каква възраст се прави този избор?нови [re: Double_Trouble]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.10.04 21:14



В това аз виждам само докосването на душите. Ако наистина има значение за теб какво точно мисля.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Да ти имам въпитанието... и не ме наричай БРАТО,нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано01.10.04 23:26



Предавам се за българите по Крумово време :) Готов съм да чуя аргументи. За сметката не се притеснявай, само трябва да видим къде и кога :)

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Където и когато кажеш.нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано02.10.04 10:41



Имам само един лош навик. Искам първата среща с непознати, независимо за кого става въпрос да е на обществено място.
И още нещо. В момента съм болен. Не е сериозно, но не държа да ти нося "подаръче" във вид на някой грипен бацил :)))))

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Където и когато кажеш.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано02.10.04 23:37



Ок, оздравявай... А за публичното място не се тревожи, няма да те изям:) Може да е по твой избор, аз нямам претенции.
Впрочем, хрумва ми една идея - всеки вторник момчетата от Нудисткия клуб се събират на по бира в центъра. Ако си навит, може да дойдеш, хем ще видиш всички, включително и моят "политически противник" Приньо, едно съвсем не лошо момче всъщонст...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Където и когато кажеш.нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.10.04 19:43



Не се притеснявам, че ще ме изядеш. Просто принципи. Къде и от колко часа е сбирката на нудисткия клуб? Имам нещо като среща този вторник следобяд, ама тя е плаваща.
Що се отнася до Приньо честно казано не смятам да взимам страна. Единствената страна срещу която се обявявам са безпричинните и непредизвиканите нападки.
Честно казано не се бях замислял, че има нудистки клуб в София, въпреки че някога на морето с удоволствие ходех и на нудисткия плаж. Особено на хладно време. Влизаш. Къпеш се в морето и като излезеш от водата изсъхваш. Никакви бански, които да ти държат мокро и да ти осигуряват настинката :))))

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Където и когато кажеш.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано03.10.04 20:20



По принцип, сбирките на Нудисткия клуб са в ресторант 12 Стола, ама точния адрес ми обягва - улицата е, като свиеш от Солунска по Христо белчев и после първата в дясно. Събираме се около 19 и 30 часа. Заповядай...

Ние с Приньо така си се джафкаме профилактично. Иначе сме си в добри отношения, така че няма да ти се налага да взимаш страна

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Където и когато кажеш.нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.10.04 20:33



Нали не е много скъп. Онова за сметката беше шега. Може и да не съм нашироко със стотинките, ама не бих се появил на място, на което да не мога да си платя.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: За хипонови [re: Meчkaдapя]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 06:00





МОЯТ НЕО ПОДПИС ...

Подпис:










Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.