Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:40 12.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: изборнови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.04 09:40



Казваш, че би сложил такива наказания от които на престъпника да му прилошее. Е за съжаление статистиката сочи, че това не помага, даже напротив.
Много жени питат, защо за изнасилване няма смъртно наказания или поне по-тежко от сегашните 3 години затвор. В интерес на истината, това е било правено преди време и се е оказало, че когато наказанието е много тежко, престъпникът не само изнасилва момичето, но го и убива, защото така по малко вероятно е да го хванат - обикновено при изнасилване няма други свидетели, освен жертвата... Така че, УМНАТА С НАКАЗАНИЯТА

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: изборнови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 10:55



Може и така да е в началото. Кажи ми обаче по времето на хан Крум имало ли е много крадци? В арабския свят и сега се режат ръце и крака за кражба. А ако няколко поколения подред се прилагат драконовски мерки това няма ли да доведе до прочистване на нередовното? А ако се прилагат драконовски мерки не няколко поколения, а няколко десетки поколения? Тогава просто престъпниците ще изчезнат.
Това е едната възможна линия на развитие, обаче България е тръгнала по другата. Безнаказаност, но не за всички. Прочетох че си адвокат, така че едва ли ще изляза наглава с теб, но нека си кажа мнението.
Ако аз открадна нещо ще ме натикат на топло, обаче ако някой като Златистия убие човек какво ще му направят? Мога още много примери за прогнилостта на правосъдието да дам, така че май трябва чисто и просто да се върнем към Мойсеевите закони. В Турция ако убиеш има кръвно отмъщение. И не се ли споразумееш с роднините просто си отиваш. Ако се въведе и в България не мислиш ли, че убийците ще понамалеят? Сега ги пускат на свобода за да убиват пак, а тогава ще бъде по-различно.
пп. Не ми обръщай сериозно внимание на изказването. На всеки му се иска да си помечтае на моменти.

ще полетиш ли с мен


Тема Най-лесният отговорнови [re: AЛБATPOC]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано24.09.04 16:10



е да си зададеш този въпрос сам на себе си - "Теб какво те направи хетеросексуален?". И като си отговориш, приеми че и при нас отговорите са същите. Нима е толкова сложно?

Аз лично никога не съм имал дори бегла идея, че може да съм хетеросексуален... съвсем естествено когато започнах да влизам в пубертета (около 10-11 г.) започнах да се заглеждам по батковци, а на жени никога не съм обръщал внимание сексуално.

Между другото познатите ти може би са ГЕЙ, но не и гейОВЕ Второто е просто поредната проява на невежеството и неразбирането по въпроса :)

И не е нужно да се извиняваш, че пускаш темата - това не е клуб на хетеросексуални и не се очаква всичко, което е различно от кефа на мнозинството, да бъде трито.

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: избор-офтопик-престъпление и наказаниянови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.04 18:56



Не му е тук мястото на този оффтопик и чувствителните хора пак ще се подразнят, но ти просто не знаеш какво предлагаш!!!

Не се поддавай на провокациите на Бойко Борисов и прочее полицаи. Целта е да ни натикат в една полицейска държава, където гражданинът да няма как да се защити. Едно е ясно - властта винаги е склонна да злоупотребява със силата си. Оставена без контрол, тя се превръща в най-големия престъпник, затова законите в нормалните държави по-скоро ограничават силовите ведомства, отколкото друго...

Говориш ми за хан Крум и прочее - ама колко са били българите преди време? 1000. Лесно се контролират. Я пробвай с 8 000 000. Освен това, този тотален контрол ще наруши всичките ни права, ще ни превърне в животни, които не могат да направят нищо срещу тоталната власт на Полицията. За справка - арабските държави - може би няма кражби, но и свобода никаква няма - ако нямаш мустаци - пребиват те с пръчки, ако жена погледне чужд мъж - убиват я с камъни! Ти на това живот ли му викаш?!

Освен това ти си представяш една идеална ситуация в която служителите на реда са като ангели - просто спазват закона и ловят престъпниците. ДА ама НЕ! От опит мога да ти дам няколко примера :
1. В нормалните държави, когато ти откраднат колата звъниш в полицията. Тук също, само че в БГ полицаят ти звъни обратно, за да ти каже, че ще уреди да ти върнат колата срещу скромната сума от ...000 лв...
2. Спира те полицай на улицата, защото караш с превишена скорост, ти му даваш 20 лева и продължаваш!/Така си оставаш потенциален убиец, нищо, че си минал през полицията/
3. Полицай спира студент, намира в него една цигара марихуана и му казва "Дай 500 лева и ще те пусна". Студентът обаче не е наркопласьор и няма толкова пари - тогава той заминава за ареста, а наркопласьорите си стоят на улицата.

С една дума - не строгостта на наказанията решава проблема. И сега нашият Наказателен кодекс е твърде суров, особено към някои деяния - просто полицаите са твърде некадърни или корумпирани, за да приложат законите точно и да намерят доказателства. Затова напоследък се пробутват закони, които не признават нормалния правов ред и позволяват на полицията да мачка хората, без те да могат да се защитят...защото иска да ги осъждат без доказателства или по такава процедура, която позволява да се подправят доказателства...Ако продължават така, скоро ще има само един закон "Да се застрелва всеки, който Бойко Борисов посочи!".

И накрая ще завърша с една римска максима - "По добре 100 виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора!". Помисли върху това, защото следващия път може ти да попаднеш под полицейско подозрение, пък върви доказвай, че нямаш сестра...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Защо избрахте този път в живота?нови [re: eлия]  
Автор boian (новак)
Публикувано24.09.04 19:58



Monozygotic twins are genetically identical unless there has been a mutation in development; they are only usually, but not necessarily, the same gender. They look alike, except that they are sometimes mirror images, but examination of details such as fingerprints can tell them apart. As they mature, identical twins often become less alike because of lifestyle choices or external influences such as scars.

Tuy ot Wikipedia.

Pak tam gi narichat "natural clones" :)



Тема офтопик-престъпление и наказаниянови [re: mizrahi]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано24.09.04 19:59



По този въпрос съм напълно съгласна с теб.
И 10 години затвор да е наказанието, то няма да уплаши и възпре престъпника, ако той си мисли, че ще му се размине.
И обратно - и 1 година да е наказанието, ще има силата да го възпре, ако е напълно сигурно, че ще си го излежи - ако престъпниците знаят, че нямат никакъв шанс да им се размине.

Важна е не тежестта на наказанието, а неговата неизбежност.

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Re: избор-офтопик-престъпление и наказаниянови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 20:28



Аз ти написах да не ми обръщаш внимание, ама не съм те молил да не ми отговаряш така че си изпросих отговора.
За сведение по времето на Хан Крум България включва Румъния до Карпатите, до река Днепър и река Тиса, което е в днешна Унгария, и по онова време същствуват само две държави освен България и те са Франкската държава на Карл Велики и Византия, така че най-вероятно населението е било поне два-три милиона.
Въпросните 1000 души, които споменаваш е размера на една бойна част на практика, а когато Хан Крум тръгва на поход към Византия ако не ме лъже паметта тръгва с повече от четири хиляди бойни машини.
И за финал ще добавя, че един от постулатите на римското право гласи че спазването на закона се крепи не на тежестта на наказанието а на неговата неизбежност.
Ако цитата не е съвсем точен моля да ме извиниш, но смисъла е спазен. Това обаче не променя факта, че в България това го няма. Не променя и много други факти. Например закона за огнестрелното оръжие и неговите ограничения. На практика този закон обслужва силовите организации и групировки не давайки възможност на обикновения гражданин да притежава огнестрелно оръжие и по този начин го оставя беззащитен в ръцете на тези, които притежават такова, независимо законно или не.

ще полетиш ли с мен


Тема Извинявай Лорета, [re: Loretta]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 20:49



но първо написах отговора до Мизрахи а след това прочетох какво си написала ти. Извинението е за повторението на постулата на древното Римско право.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Най-лесният отговор [re: Meчkaдapя]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.09.04 20:57



Задавал съм си подобен въпрос. Не точно какво ме прави хетеросексуален, но съм си задавал въпроса защо дори не мога да си представя да докосна и да погаля мъж, от който определено се възжищавам като лице и физика, да не говорим, че въпросните мъже от които съм се възхищавал не са имали никакви кожни проблеми. И не съм намерил отговор.
От разни историйки съм чувал за хора, които са сменили ориентацията и винаги съм се питал как и защо се получава. Затова пуснах темата. С теб поне сме си говорили на бележки и знаеш, че не съм провокатор. Ако имах за себе си някакъм реален отговор едва ли бих пуснал темата.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: избор-офтопик-престъпление и наказания [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.04 21:09



Именно - неизбежността. Тук в БГ обаче нещата са точно обратните - ако някой от организираната престъпност нарушава закона, на него му се разминава. Отнасят си го дребните риби, ако изобщо си го отнасят...

Винага е в полицаите. Те например никога не се заяждат с мутрите, защото могат да получат куршум в главата. С обикновените граждани обаче се заяждат често и по много, защото нищо не може да им се случи.

Така например, това лято, бяхме в Несебър. Валеше адски силен дъжд и една рпиятелка дойде с колата до Стария град да ни вземе. Спря точно за 1 минута, докато се качим и веднага се домъкна полицай да й "вдига гири" и да й се прави на интересен. На другия ден, няколко огромни черни мерцедеса бяха препречили пътя в Слънчев Бряг /единствения/, защото някакви мутренски босове обядвали в ресторанта... Кьорав полицай не видях в продължение на няколко часа :(((

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.