Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 18.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: размножаването при гейовете - за или против?нови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано17.09.04 09:25



Никам, страхувам се, че се опитваш да се скриеш зад природата. Лесно е да кажеш - аз съм роден такъв, гените ми са гейски и аз не съм виновен с нищо за това, което съм - все едно да промениш цвета на очите си...
Аз обаче мисля, че това е удобно прикритие но съвършено невярно. Всеки както казах и по-горе, повечето хора се раждат със склонност и към двата пола, кой ще предпочетат зависи до голяма степен и от средата в която живеят...

Нека си представим една хипотетична ситуация - ти се раждаш на остров, където хомосексуалното поведение е догма а хетеросексуалността е изключение. Ако си от тези 5-7 процента от човечеството, които са може би вродено хетеросексуални, сигурно ще си намериш момиче. Ако обаче си от останалите, ще правиш, каквото правят и другите - ще си вземеш момче и ще караш по течението...

Нашата култура заклеймява хомосексуалността, затова много хора няма да го проявят. АЗ по едно време също си мислех, че може би има нещо вродено, но напоследък ми се лепят "хетеро" момчета, които си имат приятелки и прочее и наистина ги харесват и сексуално и всякак. Все пак си лягат с мен и правят всичко, което едно гей момче би направило... Те какви са се родили тогава, щом като го правят и с момичета и с момчета? Ако кажеш че са бисексуални, ще се потвърди моето виждане че 85-90 процента от хората са би, а твърдо хомо и твърдо хетеросексуалните са изключение...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: размножаването при гейовете - за или против?нови [re: Nikam]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано17.09.04 14:18



Ама виж сега, никой още не е доказал категорично, че сексуалността се предава генетично и не подлежи на изменения посредством възпитание. Това вероятно е от онези спорове тип кокошката и яйцето. Резлутатите на едно дете ще бъдат причислявани като ефект на неговото възпитание, а не към структурата на двойната спирала. Ти смяташ, че в детето е заложено едно, ама смяташ ли че един генетичен математик би станал нобелов лауреат ако живее в Столипиново и не ходи на училище, а краде жица?
Детето ще стане такова каквото го възпиташ, иначе Божа работа и шанс.
Затова би ли ми обяснил на базата на какво смяташ, че ако детето живее с вас, то ще може да определи само сексуалните си предпочитания?
Говориш за социализация и адаптация, но забравяш, че в едно общество мнозинството взима решенията. Е, за да се разреши на хомо двойки да гледат деца, то желаещите ще трабва да убедят обществото в правотата си и ми се струва, че демагогски теории няма да минат. Но пък е сигурно, че никой няма да позволи експерименти. Подобно решението не трябва да бъде взимано от никой, обшеството само трябва да еволюира в отношенията си, така че това да стане "нормално". Но според мен, скоро едва ли ще стигнем дотам.

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: размножаването при гейовете - за или против?нови [re: eлия]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано17.09.04 15:55



Елия,
Тезата ми се гради върху презумцията, че еднополовите двойки не могат да осиновяват деца. Това е положението в България днес. Дори не намесвам факта, че няма законово обвързване на подобни двойки. Случаите които визираш са различни, защото детето на твоята приятелка е с биологичната си майка. Разбира се, в такъв случай разрешение не е обходимо и е направо глупост да се говори за "право". Моралния аспект на подобна ситуация я оставям за себе си. Твърдя със сигурност обаче, че ако ти и твоята приятелка решите да вземете дете за отглеждане, то не биха ви разрешили. И от тук започва ролята на обществената дискусия.


По останалите елементи:

Но валиден е и обратния въпрос:
На базата на какво смяташ, че детето няма да може да определи само сексуалната си ориентация?


- На базата на примерите които ще получава в къщи и общественото отношение, което ще рефлектира върху поведението му.

И още един въпрос се налага тук:
Ако смяташ, че детето не би могло да определи само сексуалната си ориентация в еднополова двойка, какво те кара да смяяташ, че ще може да я определи само в разнополова?


Поради факта, че съвременият семеен фундамент се базира на двуполовите отношения. Ти си пример за това, че си се осъзнала в разнополово семейство. Примери за обратното и да има не са масово известни. А, когато става въпрос за отглеждане на деца, не може да се позволи превес на теорията над практиката.

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: размножаването при гейовете - за или против?нови [re: Nikam]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано17.09.04 16:24



Специализирани медицински книги не съм чел, чел съм отделни изследвания и на базата на тях мога да твърдя, че въпроса е още открит.
Не е 100% доказано, че сексуалността е кодирана в гените, освен това е известно, че само малка част от генетичната информация е разкодирана. От теб научавам, че точно за сексуалността са успели. Самият факт, че има дискусия, доказва, че не всичко е ясно.

Можеш да дадеш пример с много доказали се гении, които са израстнали в неподходяща среда, но пропускаш да кажеш, че в живота им е имало съвпадение на случайностти, които им е позволило да се развият в тази насока. Специално за Моцарт пропусна тънката нишка, че не е роден в гето, а баща му е бил също композитор, е мислиш ли, че той сам се е научил? Ако баща му беше хлебар, дори и той да носи музикалните си заложби, как щеше ги развие? Щеше да е по случайност, ако и ако и ако.
Но пък от друга страна, какви са шансовете на едно цигане с "генетични заложби" да стигне до катедрата по математика, ако техните са го лишили от училище и го възпитават по кофите? А какви са шансовете на един ученик с отговорни родители?

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: размножаването при гейовете - за или против?нови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано17.09.04 17:17



Доколкото знам, ти и останалите хора, също сте природни продукти - Никам, за останалите не знам, ама ще ти доверя нещо - аз съм БОГ :)))

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: размножаването при гейовете - за или против?нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано17.09.04 17:19



Тази тема е дъвкана стотици пъти и още толкова ще се дъвче - аз смятам, че ако едно дете израстне сред еднополови родители, то със сигурност може да се каже, че това дете ще израстне много толерантно, но никой не може да каже какъв партньор ще си избере...
Склонен съм да допусна че ще експериментира, докато разбере, но това е друга тема...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: размножаването при гейовете - за или против?нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор eлия ()
Публикувано17.09.04 17:50



Това исках да ти кажа... че биологични майки, отглеждащи децата си в еднополово семейство - без официално сключен брак наистина, но все пак в такава среда... та... това не се отразява на сексуалността на децата им. Поне по досегашни наблюдения...
Децата на лесбийки, отгледани в такава среда..до едно са хетеросексуални... и чак дори този факт ме притеснява малко...

Що се отнася до осиновяванията, то те не биха разрешили и на една хетеросексуална неомъжена жена... или на неженен мъж... Изобщо това с осиновяванията е много трудна процедура за всички...
Аз лично не съм от тези, които искат осиновяване на деца от еднополови семейства.
Знам докъде е възможното... поне на този етап.

Редактирано от eлия на 17.09.04 17:52.



Тема Re: размножаването при гейовете - за или против?нови [re: Nikam]  
Автор boian (непознат )
Публикувано17.09.04 22:59



Mezhdu vprochem, Mozart e uchen ot bashta si. I da uchen e na muzika... Vqrno e -- dalech e nadminal uchitelite si.

Edwa li nqkoga bihme nauchili dali bez neobhodimata podkrepa/obrazovanie chovek move da osyznae umstveniq si potencial. Ne move da kazhesh dali Mozart bi stanal muzikalen genii, dori i ako bashta mu ne go e uchel. Koj znae, move bi stanal, move bi ne. Syshtoto i s "matematika" ot stolipinovo. V tozi sluchai, v dneshni dni, edva li bi spechelil Fieldsov medal po matematika, bez da q e uchil seriozno.

Napylno sym syglasen, che golqma chast ot homoseksualnostta izglezhda da e genetichno obosnovena. No dali tq se proqvqva vidimo ili ostava potisnata, zavisi ot mnogo neshta, vklyuchaq i ot tova kolko dobre edno konservativno semeistvo vliqe na lichnostta.



Тема Re: размножаването при гейовете - за или против?нови [re: Nikam]  
Автор boian (непознат )
Публикувано18.09.04 09:19



Никам,
Нямам никакво желание да споря. Не мисля, че ситуацията е така просто, както ти я описваш.

Относно Питагор, м/у впрочем -- той се учил в Александрия. Най-вероятно там е научил и "питагоровата" теорема. Теоремата е била известна по това време в Египет, макар и без доказателство.

да Винчи също се е образовал по един или друг начин. То, че е нямало Харвард е нямало. Но нали са имали други школи. Дори и Орфей някой трябва да го учил да свири на лира.

За ромите в консерваторията -- ами ето завършили са консерватория. Никой не отрича наличието на доза талант, но е необходимо и някой да ти помогне да осъзнаеш този талант.

Хубаво е, когато даваш примери, да можеш да ги избираш точно. Не почвай с Моцарт или Питагор, когато те директно опровергават тезата ти, че те не са били обучавани.



Тема Re: размножаването при гейовете - за или против? [re: Nikam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано18.09.04 17:07



Мда, това обяснява много неща за теб...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.