Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:04 19.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Тангра и Джемини?!?  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.09.04 23:13



На сайта на Тангра прочетох нещо, което ме озадачи доста. Ето го:

Джемини и Тангра ще си сътрудничат
На 31 август в офиса на БГО Джемини се проведе среща между организацията и представители на спортен клуб Тангра. Двете организации споделиха приоритетите си, както и плановете си за бъдещи действия в краткосрочен план.
Като две национално представени организации на членски принцип, Джемини и Тангра се споразумяха да си сътрудничат и подпомагат дейностите си в страната.
Джемини заяви готовност и желание да подпомага логистично проектите на спортния клуб, свързани с еманципацията на ЛГБТ хората чрез спорта. БГО Джемини ще съдейства на Тангра и в областта на социалната сфера и правозащитните дейности.
Бяха обсъдени възможностите за съвместни публични и медийни изяви по време на форуми и други проекти, подготвяни от всяка от двете организации.


А ЕТО И ВЪПРОСИТЕ МИ /отправям ги към всеки, който знае отговора, без никакво заяждане, просто ми е интересно/:

1. С кого от Тангра са говорили Джемини?
2. С коя точно Тангра са се разбрали да си сътрудничат? В момента де юре има само една Тангра и това е Тангра - София. Решенията за сътрудничество се вземат от УС. Аз обаче говорих с този УС и те не знаят за такава среща...Има идея за друга Тангра/Тангра- България/ с ръководители Станислав и Петер Мьовс. Тя обаче още не съществува...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра и Джемини?!?нови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано09.09.04 01:48



А, а аз си помисих докато четох "интервюто" ти, че нямаш идея за съществуването на която и да е Тангра, както и че не знаеш кой ти е платил самолетните билети за двата полета до Мюнхен и обратно с Lufthansa.
Чакам все още Елиа да си отговори на екзистенциалния въпрос защо все още героизмът ти е останал незабелязан. Пък тогава може и да й обясниш как няко е платил 24 двупосочни самолетни билета до Мюнхен и е организирал идеално участието на 23-ма спортисти от България на игрите,което обаче е дребна работа пред героизма на Фондацията, която организира крос в Борисовата градина!

Понякога се чудя не се ли усещате, когато минавате не само границата на коректността, но и на здравия разум.

Редактирано от prinyo на 09.09.04 01:49.



Тема Re: Тангра и Джемини?!?нови [re: mizrahi]  
Автор soldier of fortuneМодератор ()
Публикувано09.09.04 03:21



1. С кого от Тангра са говорили Джемини?
2. С коя точно Тангра са се разбрали да си сътрудничат? В момента де юре има само една Тангра и това е Тангра - София. Решенията за сътрудничество се вземат от УС. Аз обаче говорих с този УС и те не знаят за такава среща...Има идея за друга Тангра/Тангра- България/ с ръководители Станислав и Петер Мьовс.

"Като две национално представени организации на членски принцип, Джемини и Тангра се споразумяха да си сътрудничат и подпомагат дейностите си в страната. " - Само по себе си това изречение отговаря на въпроса дали Тангра е "София" или "България". Задаваш риторични въпроси а това което ми се струва искаш всъщност е да предизвикаш дискусия на тема СК Тангра. А на въпроса дали Тангра - България съществува съм наясно, че де юре не съществува, но де факто това не пречи нито на клуба да има дейност, нито на Джемини да си сътрудничи с тях.

.....and let the sun shine....


Тема Re: Тангра и Джемини?!?нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано09.09.04 09:33



Lufthansa не е дала билетите безплатно. Реално закупуването им, финансирането на това закупуване, както и огромна част от организационните усилия по отиването, престоя 5 дни и участието вЕвроигрите на 24 човека беше изнесено от Тангра.
Това е немалка работа с немалко последствие. Ако не беше организацията от спортния клуб, на игрите щеше да има най-вероятно 4-5 човека.
Нямаше да са там например танцьорите. Едно от нещата,които се случиха на тези Евроигри беше, че двамата ни танцьори бяха поставени от съдиите в групата на най-добрите и взеха там трето място! И след състезанието дойдоха много хора - танцьори и фенове да се запознат и да им кажат, че се надяват да не потънат безследно обратно в България и че ще се радват да се видят отново на следващи състезания. Този своеобразен "coming out" пред "своите", когато 'заявяваш" какво можеш и получаваш признание именно заради уменията си, беше наистина много впечатляващ. Излишно е да казвам, че и двамата сега са амбицирани и ентунтусиазирани да продължатда се доказват на международни състезания. Защото имат потенциала, трябва само да се намерят възможностите.
Точно за такива неща служи спортния клуб - да създава условия на хората да тренират и да се усъвършенстват, както и на тези,които имат по-големи спортни възможности да се състезават с хоора от своя калибър.
За мен лично е необяснимо поведението на mizrahi в момента, тъй като и той беше там през тези 5 дена и видя доста неща. Сега си обяснявам и защо ме накара да махна снимките му от сайта на Тангра.
Както и да е. Аз продължавам да смятам, че си струва да се помага на хората,които карат нещата да се случва и продължавам да го правя. Съвестта ми е чиста.
Нищо не съм казал за Цюрих. Никой не може да отрече на mizrahi и другите ходенето и постиженията там. Но мащабите на нещата са различни. Едно е няколко човека да си направят екскурзия, включващаучастие в спортен и културен форум, друго е да се организира колективното участие на 24 човека.



Тема Re: Тангра и Джемини?!?нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.09.04 10:00



Не Павка, изобщо не съм забравил кой ми плати билетите и ми даде джобни за Мюнхен и повярвай ми, много исках да го кажа. Проблемът обаче дойде от вашия устав, който приехте и който забранява да се изнася каквато и да е информация за участниците в клуба, включително и имена. Много се въртях докато намеря някакъв приемлив вариант за това и накрая се спрях на понятието "местни спонсори"... Не е кой знае какво, ама да не би аз да съм измислил клаузата за конфиденциалност?!!!

За героизма, това си е журналистически коментар, така че питай Елия

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра и Джемини?!?нови [re: soldier of fortune]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.09.04 10:01



Е да, не пречи... а има ли дейност? И клуб от 2 ма човека, клуб ли е?

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра и Джемини?!?нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.09.04 10:06



Трябва да се направи едно уточнение. Най добре е да цитирам П... М...с " Когато аз правя нещо, правя го аз, а не Тангра..." така че, ако някой е свършил нещо, това е този неспоменаван от мен /заради клаузата ви за конфиденциалност/ човек, той плати билетите и прочее. Колкото до организацията, всички помагаха - дори Недрет регистрира по голяма част от участниците и допринесе в за рекламата на събитието. Така че, защо не бъдеш последователен и не кажеш кой всъщност финансира пътуването? Тангра или някой друг? Отговорът е прост - на чие име са фактурите за билетите????? Ако са на името на която и да е Тангра, аз ще си изям банските...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра и Джемини?!?нови [re: soldier of fortune]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.09.04 10:14



И още нещо, как се връзват целите на Джемини с подкрепата на спортен клуб, който не е гей спортен клуб?! Може би мнението ми е малко крайно, но ако искате да подкрепяте хетеро спортен клуб, защо не подкрепите ЦСКА? В прословутия проектоустав на Тангра-България никъде не пише, че това ще е гей клуб, даже напротив - аз бях там и учредителите категорично заявиха, че това няма да е гей клуб...Оттук нататък не виждам никакъв смисъл да търсят връзка с гей организации или да участват на гей състезания... Всъщност, като си спомня, решиха да приемат една декларация, че всъщност били гей клуб, ама щели да си я скрият някъде и да я показват само на гей спонсори, за да вземат пари, за пред всички други щели да са си хетеро клуб. Казвал съм си мнението и преди - това е ЛИЦЕМЕРИЕ... Ох увлякох се, сори...просто идеята да си имаме истински гей спортен клуб ми е твърде скъпа, за да гледам как с лека ръка се опорочава по този начин :(((

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Тангра и Джемини?!?нови [re: mizrahi]  
Автор musha-busha ()
Публикувано09.09.04 17:40



"Джемини заяви готовност и желание да подпомага логистично проектите на спортния клуб, свързани с еманципацията на ЛГБТ хората чрез спорта."

обичам да съм неудобна и явно много ми се удава


Тема Re: Тангра и Джемини?!? [re: musha-busha]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.09.04 19:13



Абе Аксиния, ти не четеш ли какво съм написал? Аз точно това казвам - Тангра-България няма да е гей спортен клуб. Къде търсиш тогава "проектите на спортния клуб, свързани с еманципацията на ЛГБТ хората чрез спорта". Доживяхме хетеро клуб да ни се явява с проекти за интеграция на ЛГБТ. Все едно циганска организация да прави проекти за гейовете... Впрочем ние сме в БГ - чух че и такова нещо имало...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.