Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 14.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Столица и провинциянови  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано04.09.04 02:05



Чета, чета и не мога да не засегна тази тема.
Правя го поради няколко причини, но една е основната - дразня се, когато софиянец или софиянка набеждават в елементарност провинциалистите.
Ще изтъкна причините:
- от двете ми страни - родовете, са все кореняк Софиянци - до един! Общо взето, откакто съществува София като селище!
- бабишкерабълките имат лозя, на мястото на сегашната ж.к. Дружба, други на мястото на Нова Враждебна, трети - към Манастирските ливади и т.н.
Самият аз, учех в до 7 клас, след което се наложи преместване в провинцията, като с отделни етапи, се връщах и обратно се местех.
Така или иначе, останах за момента в провинцията.
И немога да твърдя, че тук живеят саморасляци и глупаци.
Дразни ме, когато си затваряме очите пред това, кои са основните жители на София в момента - почти 70% са дошли от провинцията, кореняци - останаха малко. А най-много ме вбесява факта, когато Псевдософиянци ми обясняват какво и къде се намирало в София, и как аз-аборигенът нямам представа затова.
Е да, ама когато близките на този Псевдософиянец са чистили кошарите по планините, моите дядовци и баби, са се возили с карети по Дондуков, и са се разхождали из градините на тогавашна София. тогава, те са се спускали с шейни от Лозенец, старото обръщало на трамвая - въртележка, за което тези псевдософиянци не са и чували. Когато, те са тичали из лозята ни към гара искър, сегашните, там живеят и смятат, че са Софиянци. когато Т.Живков, реши да разшири Сф във връзка с комунистическото разрастване на града - тогава ни взеха нивата на Люлин, тогава ни вземаха Крушовата градина от Младост, тогава ни направиха съпричастни с останалите.
И всеки се прави на интересен, и ми показва откъде изгрява слънцето.
Моите помнят прокарването на трамваите, помнят старата АГ-болница в Банишора, в която са се раждали, т.е. първият "майчин дом", но какво знаят новите - спомени от Здравец 2, и вероятно Тина Киркова! Е, не че е лошо, разбира се.

Сега, когато избрах да остана в провинцията, и поне временно, и аз не знам съм тук, смея да твърдя, че хората не са с нищо по-лоши, от простите, надъхани "софиянци", които дойде ли петък вечерта - хукват към села и паланки!
Амин! Отърваваме се от тях, поне за уикенда.
И така - не забравяйте провинцията, която храни София. Не я оприличавайте на гето. Хората тук, също имат правото на живот. И тук има хора от ЛГБТ-общността, които страдат от изолация, и от все още някои несвободни предразсъдъци.
Смятам, че трябва да се работи за обединение, а не за разединение.
Какво от това, че когато старата тройка вървеше по улица Пиротска и трамвая се клатеше, и едва не излизаше от релсите, са ни удряли паветата?
Какво от това, че тичахме по Константин Величков към Горнобански и Овча купел? А сега ходили ли сте скоро към Овчата? Трагедия!
Когато едно време в Драгалевци и Симеоново, бяха зеленчуковите ни градини, и то на границата, щото онова оттатък било село, сега кой ходи там?

Затова, моля ви, за всичко се обиждайте! Делете се на каквито искате, но престанете да делите и хората по категории. Това не е ли дискриминация също?
Никой не го заслужава!

Нямам нищо лично към никой от пишещите в клуба!



Тема Re: Столица и провинциянови [re: Nikam]  
Автор Abes Exodus (n/a)
Публикувано04.09.04 02:08



Offf не мога повече!!! Това ли пръкна креативнияТ ти мозък в 2:10h посред нощ? Ето точно за тези моменти говорих Никам, обърни си внимание, моля те!

Нищо ново, което да не сте виждали досега, казал той на слепците загасяйки лампата...


Тема Re: Столица и провинциянови [re: Abes Exodus]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано04.09.04 02:18



Креативен мозък?
Аз като един мозъчно неграмотен, мога ли да поискам да ми бъде обяснено, как един креативен мозък може да пръкне нещо? И каква функция би изпълнявал той с оглед циркадната ритмика в организма!
Интересно ми е да науча нещо ново по неврофизиология.
Благодаря, на този, който ми отговори!



Тема Re: Столица и провинциянови [re: Nikam]  
Автор Abes Exodus (n/a)
Публикувано04.09.04 02:33



Наистина се притеснявам за теб . Аз не съм лош , нито ти мисля злото . Просто се прегледай !

Нищо ново, което да не сте виждали досега, казал той на слепците загасяйки лампата...


Тема Re: Столица и провинциянови [re: Abes Exodus]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано04.09.04 02:38



Затова, че ползваш словосъчетания които не разбираш, пращаш останалите на преглед?
Ама наистина за прегледа си ти, щото как така си присвояваш дейност, която не си грамотен да изпълниш - да издаваш направления за преглед? То затова само мерак не стига.

А въпреки това, аз не получих отговор на въпроса.



Тема Re: Столица и провинциянови [re: jaytee]  
Автор prinyo ()
Публикувано04.09.04 11:12



Ти да не си градски нещо...



Тема Re: Столица и провинция [re: Nikam]  
Автор Double_Trouble (future plankton)
Публикувано04.09.04 15:19



Наскоро много се изкефих на едно изказване на Гиньо Ганев, което цитирам по памет:
Провинциализмът не е география на произхода, провинциализмът е състояние на духа.

Не е важно къде си роден. Нито е важно къде живееш. Важното е духът ти да не се събира в боксониера...

...прашен прозорец, уморена луна,
нежност, окъпана с дъх на жена...
А. Д.


Тема Re: Столица и провинциянови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано04.09.04 15:51



Нещо може би съм пропуснал, но какво провокира тази тема? Да градиш самочувствие само на базата на това, дали си чувал трамвая под прозорците си е глупаво. Познавам кореняк софиянсци, дето си живеят от векове в центъра на София и които имат перушина вместо мозък. Срещал съм и хора от страната, които слагат доста народ в малкия си джоб, що се отнася до интелект...
Абе с една дума - дайте да зарежем тази тема. Глупава е.

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Столица и провинциянови [re: mizrahi]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано04.09.04 17:27



това ми е мисълта, че никакво значение няма къде си роден, къде си израснал, и прочие.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.