Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 19.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Queer Bulgaria: Заведе дело срещу СУ!  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано26.08.04 19:00



Дело за дискриминация срещу Софийски универистет

25.08.2004

Фондация Куиър България заведе дело срещу Софийския университет "Св. Климент Охридски" във връзка с установени трайни дискриминационни практики спрямо гей мъжете от страна на служителите и ръководството на Университета. Става въпрос за отказа на СУ да допуска в Спортния център към университета групи от младежи и мъже с хомосексуална ориентация. Всички усилия на Фондацията за доброволно уреждане на проблема останаха без резултат, независимо, че действията на Куиър България бяха подкрепени от Български хелзинкски комитет, Фондация "Здраве и социално развитие", Център за независим живот и други неправителствени правозащитни организации. Фондацията моли всички лица, които са станали жертва на дискриминационно отношение от страна на Софийския университет, да се свържат с нас за евентуални съвместни действия...

Queer Bulgaria






Тема Re: Queer Bulgaria: Заведе дело срещу СУ!нови [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.08.04 02:39



Баси ужаса!



Тема Няма страшнонови [re: Nikam]  
Автор Charlotte The Harlot (Shameless)
Публикувано27.08.04 04:03



то и без това почти всички мъже в БГ се изпедерастчиха, така че скоро ако не искат да останат без ''мъже'' ще вземат куцо, сакато и ебано в гъза

Всеки трябва да пие с мярка!!!
Моята е докато се насера


Тема Re: Queer Bulgaria: Заведе дело срещу СУ!нови [re: Nikam]  
Автор Пeпчo (сладък)
Публикувано30.08.04 22:20



Браво! Крайно време е Куиър България да го издуха солидно! А сега точно това ще стане.



Тема Re: духане ?!?нови [re: Пeпчo]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано31.08.04 09:37



И защо, според теб, е "крайно време" Куиър-България да го "издуха" - от какво не си доволен от тях ?!?

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Queer Bulgaria: Заведе дело срещу СУ!нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 12:23



Баси реакцията на член на УС на активистка организация! Срамота!

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Queer Bulgaria: Заведе дело срещу СУ!нови [re: Пeпчo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 12:25



За духането - дай Боже всекиму по два пъти. Колкото до делото - дори Куиър България да загуби това дело, следващия път преди СУ да тръгне да тормози гейовете ще се сети, че следва реакция и добре ще се замисли. На никой не му е приятно даго влачат по дела...
Ако Фондацията спечели делото... Е сещай се...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Queer Bulgaria: Заведе дело срещу СУ!нови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано31.08.04 12:36



1. Аз винаги съм писал втози форум от мое собствено име и щепродължавам да го правя. Мненията,които изразявам са мои собствени.
2. Винаги съм смятал, че подобно дело ще нанесе огромни вреди и няма да доведе до почти нищо положително.Смятам, че подхващането му сега - почти година след случката, означава, че организацията, която се е заела се е хванала за него като удавник за сламка.
3. Информацията,която давате е некоректна, по-точно невярна. Тя е доста манипулативна в смисъл,че служи за реклама по малко некоректен начин. Фондацията самапо себе си не може да заведе дело. Тя може да окаже подкрепа на отделни хора,които решатда заведат подобни дела. Доколкото разбирам това е и случая. И тъй като сред хората,завели дела имаитаакива,които не са в Куиър ми се струва коректно да си пренапишете информацията.

Както винаги съм казвал по този повод - като сме се наакали, зашо трябва да си развеем кафявите гащи та всички да ги видят.
Очевидно е, че всичко е замислено като акция на Куиър, още повече,че в списъка с посочени организации, които подкрепят начинанието няма посочени партньорски ЛГБТ организации. Начинът по който стана всичко реално води до там, че Куир няма и да получи подобна подкрепа, поне ако се запази този стил на поведение.

В заключение - без значение дали пиша като себе си или като член на УС на активистка организация не виждам защо трябвада подкрепям солова самоубийствена акция,която ще удари по всички.

Редактирано от prinyo на 31.08.04 12:40.



Тема Страхът убива личността! [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 13:14



Неведнъж съм казвал какво мисля за страхливите педерасти, така че тука ще си спестя повторението.

Отново ми се правиш на юрист, какъвто не си - делото е заведено от името на Фондацията самостоятелно. Такава възможност дава Законът за защита срещу дискриминация за организациите в публична полза. Колкото до това, че дойдоха хора, които се включиха в делото - още по добре - крайно време е засегнатите сами да потърсят правата си...Слава Богу не всички се напикават от страх при тази мисъл...
Колкото до солова или самоубийствена акция - това ще се види. Аз знам само едно - ако когато те мачкат не отвръщаш - ще си те тъпчат вовеки. На мене също не ми е особено приятно, че ще се води такова дело и то точно срещу СУ, но човек не си избира дискриминаторите. Ти най добре знаеш - ти беше там, когато изгониха момчетата и тогава не правиха разлика кой какви ги е вършил, а ви изгониха само и единствено защото сте ГЕЙ! И ако това не е дискриминация, аз не се сещам какво може да е...

Колкото до ефекта - не виждам как ще рефлектира върху когото и да е отрицателно - казах го и преди - дори да загубим това дело / имаме основания да го спечелим, но съдът и обществените нагласи са все още твърде негативни/, то това все пак е първият силен изстрел срещу Хомофобията. Тези, които го чуят, дори да не са засегнати от него ще се замислят, преди следващия път да се захващат с гейове или лесбийки и то не поради друга причина, а точно защото знаят че ние сме там и няма да мълчим, нито да си траем!!!

Колкото до това, защо няма споменати други ЛГБТ организации - наслушах се на достатъчно помия, скрита зад формализма. Ако бяхме написали примерно, че някой ни подкрепя, веднага щеше да се намери някой да каже - ама искали ли сте разрешение, то трябва да се реши на УС или на ОС, и така нататък. После щеше да се почне едно обсъждане, едни уговорки, не си е работа. Ние естествено ще се радваме на всяка подкрепа. Честно казано аз си мечтая, че Джемини ще проведе протестен митинг на членовете си от цялата страна пред СУ по този повод. Това обаче май ще си останат само мечти или пък знае ли някой...и чудеса стават...

Явна лъжа и манипулация е да се твърди, че от събитието е минала близо година. Минали са 5-6 месеца и през това време правихме всичко възможно да не се стига до дело - търсихме подкрепа от НПО организации и от много от тях я получихме. Тук е мястото да добавя, че писмото за подкрепа от Джемини получихме най-трудно и след най-много разтакаване... За тези месеци се срещахме с ректора на СУ, както и с други преподаватели, свързахме се със Студентския съвет, който също се опита да уреди въпроса, но без успех. Всичко това отне време. Друга възможност не остана освен съда. Мисля си, че това което можеш да направиш ти по въпроса е ако не друго, поне да ни стискаш палци за успех...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...

Редактирано от mizrahi на 31.08.04 13:16.



Тема Болните амбиции са пагубни [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано31.08.04 15:29



И аз познавам много страхливи педераси. Някои от тях дори избиват страха си с агресивно поведение и нападки по форумите. Слава Богу има разлика между страх и разумно преценяване на ситуацията.
Тъй като усещам, че намекът беше за мен, то би било хубаво вместо да подхвърляш недомлъвки да говориш нормално - точно и ясно.

Не съм искал да се правя на адвокат. Тъй като информацита в сайта е оскъдна, а другите организациинезнаят за каквостава дума се опитах да разбера ситуацията, като попитах отделни хора, свързани със случая,както и представител на една от посочените в инфото организации, подкрепили начинанието. Отделно, че изпълнителният директор на тази организация беше доста изненадан да прочете информацията. Та поради липса на каквато и да била информация се опитах да си съставя представа за нещата. Съжалявам,че не е била точна и продължавам да очаквам информация от фондацията.

Що се отнасядоконкретната ситуация- да, аз бях таамимие съвсем ясно, че не става дума за дискриминация. Те ни търпяха цяла година въпреки, че им беше ясно за какво става дума. Общо взето като един от най-редовните посетители на сбирките там ми се струва абсурдно да се говори за дискриминация.
Реакцията дойде след тройка под душа,която всички свидетели с които съм говорил описват като "доста пикантна". и реакцията беше насочена не към всички гей посетители, а към тази групичка хора, които работещите в сауната познават. Тоест ниебяхме изгонени не заради сексуалната ни ориентация, а заради поведението на хора, които са смятани за част от нашата компания. Разбира се в тази ситуация и аз бих видял дискиминация, но не и при положение, че съм ходил година преди това и въпреки всичко не съм видял нищо лошо от страна на работещите в сауната.
Така че в този случай не виждам причина да се чувствам дискриминиран. Както знаят повечето ми познати и прители, ако се почувствам пренебрегнат или дискриминирам аз реагирам, понякога твърде остро. В случая обаче вината си е наша. Ние направихме много за да се разчуят тези вторнишки сбирки сред гейовете и твърде малко за да пазим реда по време на провеждането им. Някои хора дори си живееха с идета,че това е специализирана гей сауна. И реакцията не закъсня. Но тя беше реакция не срещу ориентация, а срещу поведение.

При положение, че в България има толкова много истински случаи на дискриминация - пребивания, уволнения и т.н., да се раздува точно тази случка за мен е доста странно.
Не виждам кое е неясно за негативното влияние върху всички. Какво стана с идеята за налагане на положителен образ на ЛГБТ хората в публичното пространство? Сексът в публична сауна нещо не ми се връзва. Не мога да си представя друга публична реакция освен "педерасите се ебали в Университета и сега пищят щото са ги изгонили..." Ако греша - ще се радвам някой да ми обясни защо. Аз съм човек,който признава грешките си.

Всяка организация има своя структура и взима решения по определена процедура. Така че фактът, че инициативата не се подкрепя от други ЛГБТ организации, си е избор на Куиър. Останалото са общи приказки.
Но аз не говоря за искане на подкрепа - разбира се това си е вътрешна работа на фондацията и аз нито имам право, нито желание да й държа сметка.
Тъй като идеята да се завежда дело се дъвчи доста отдавна, то сега преди завежданетона делото едно писмо в което в едно изречение да се уведомява за реалното му завеждане щеше да е от полза.
Всяка организация има структура и процедури за вземане на решения. Още повече, че с решенията вървят и отговорностите.За теб като човек - адвокат и запознат с особеностите на НПО света, би трябвало да е ясна разликата между Джемини преди Общото събрание и сега. Още повече би трябвало да са ти ясни всички усложнениев дейността на Джемини, предизвиквани доскоро от липсата на действащ УС. Смея да се надявам,че в момента съществува доста добра система, която позволява на Джемини да изработва и приема доста бързо становища по определени проблеми. Но това е сега -след появата на обновения УС.
И двамата не бяхме коректни за времето - случката стана през януари (http://goli.momcheto.com/dis/viewtopic.php?t=19), но това всъщност е без значение.

Това са част от нещата, които ме смущават в куиърското начинание. Но наистина ми се иска в края на краищата да изляза един заядлив идиот - тоест реалността да обори притесненията ми. Дано!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.