Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 16.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Лесбийски националсоциализъмнови  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано10.08.04 23:26



Горещи теми
>> Войната срещу Ирак Темата е видяна: 473

Национал-социализъм!

Тема Re: Национал-социализъм! [re: paca+нaция!]
Автор eлия ()
Публикувано 08.08.04 03:51



Изобщо и понятие си нямаш от това, какво носи в себе си тази идеология...
Заради такива като теб, хората се отнасят с погнуса към националсоциализма и не можем да ги убедим, че това е една много...ама много чиста идеология.
Не можем да ги убедим даже и клуб да направят тук... и май по-добре... Не сме дорасли още явно...


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1942032162&page=0&view=collapsed&sb=5

------------------

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1941960100&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

Кой управлява България

---------

Горещи теми
>> Войната срещу Ирак Темата е видяна: 1612



Тема Re: Пак се умълчахте [re: Xepoc]
Автор eлия ()
Публикувано 26.07.04 18:18



Нещо против националсоциализма ли имаш?
Убедена съм, че ако Хитлер се беше задържал, сега ние щяхме да сме велика държава, горда, богата и чиста нация с която щяха да се съобразяват.


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1941968380&page=0&view=collapsed&sb=5
--------------



Горещи теми
>> Войната срещу Ирак Темата е видяна: 1626



Тема Re: Пак се умълчахте [re: Чepнopизeц]
Автор eлия ()
Публикувано 26.07.04 18:18



Може да се каже, че отношението ми към този въпрос е сходно с твоето. Що се отнася до евреите разбира се. Голяма фенка съм на националсоциализма и разбирам за какво иде реч в случая.
За хала на който сме никога не съм твърдяла и не мисля, че е възможно терористи или араби да са виновни за това. Но също така не мисля че сме на този хал защото имаме контингент в Ирак. Тук ни е разликата.

Шашва ме този списък... шашва ме и това, че само 2500 евреи са останали в България. Мислех, че са много повече.




http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1941968361&page=0&view=collapsed&sb=5
------------

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1941968361&page=0&view=collapsed&sb=5

----------------
Тема Re: Пак се умълчахте [re: Caбaзий]
Автор eлия ()
Публикувано 27.07.04 01:36



Пич... дори Хитлер и нацистите не са преследвали лесбийките. Преследвали са хомосексуалните мъже, но не и лесбийките. Исторически факти и документи.




-------------
Тема Re: Пак се умълчахте [re: Ивaйлo]
Автор eлия ()
Публикувано 28.07.04 04:43



Било им е до гейовете обаче. Специални закони за тях са направили, та да ги вкарват в лагери. Нас нещо са ни пропуснали. Умишлено. Макар че се колебая относно причините.





------------------
Тема До Xepoc, az12345 и bg [re: az12345]
Автор eлия ()
Публикувано 27.07.04 13:53



Момчета... дайте да зарежем тази тема. Съгласна съм с нещата, които казвате и думите ми бяха хрумки изстреляни напосоки. Взимам си ги обратно.

Във всички случаи мисля, че много хитро се опитват да ни хлъзнат в съвсем друг спор, който не касае темата за войната в Ирак, за наличието на български доброволчески умиротворителен контингент в следвоенен Ирак и за това носят ли вина арабските кучета за обезглавените българи.
В този спор за евреите и нацизма, както забелязвате трябва да влезем помежду си, докато арабчетата ни гледат сеира и си прокарват предателските тези. Търсат да наложат разцепление, та да не си подкрепяме мненията, заради различия по съвсем друга тема. Но различия няма...
Нека оставим настрана решения между нас вече спор по тази тема и да се върнем на Ирак....

Става ли..



...............................
Прекрасният нов свят на лесбийския националсоциализъм: без евреи, без арабски кучета, без гейове, вероятно и без мъже. Само маршируващи униформени лесбийки, водени от водачката им, която се прекланя пред идола си Хитлер.
Дали ще е интересно на журналистите да разберат възгледите на лесбийските активистки?



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано11.08.04 01:18



Хмм, мерси за интересното четиво.
Вече гледам на Елия с малко по-други очи... гейка-фашистка... ха-ха-ха-ха
В сънищата й сигурно всички жени са като сержант Хелга, а мъжете - като Рене. Но това са само сънищата й. Елия, събуди се!

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.08.04 02:07



Дам, че не си фашистка е 100% сигурно, но какво да кажем за феминизма ти, какво да кажем за него?



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано11.08.04 02:45



Елия настоява гей общността да се разграничи и да осъди гей-педофилията както тя я нарича. Лесбийската общност ще се разграничи ли от националсоциалистическите, антисемитските и антиарабски възгледи на Елия?



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.08.04 03:06



Да, понякога хората си мислим едно, но все излиза друго и вината никога не може де се съдържа вътре в нас, защото самочувствието ни прекалено голямо, за да се определим като виновни. Апък и защо винаги трябва да има виновни?

А други си стоим просто, наблюдаваме отстрани как други размишляват и си мислят разни неща, и просто гледаме сеир

Редактирано от BBourgas на 11.08.04 03:08.



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано11.08.04 03:46



Заради твоя израз "арабски кучета". Какво прави нашия контингент там? Какво правят международните сили там? Окупация. Мисията от мироопазваща се превърна в мироналагаща, което означава водене на бойни действия. Това, което в началото наричаха, тероризъм, сега се оказа бунт. Иракският народ не иска окупационните сили. С какво право Буш започна тази война? Намериха ли оръжия за масово унищожаване, което беше предлог за войната? Не намериха. Намериха ли връзки с Осама Бен Ладен, което също беше предлог? Не намериха. Тогава защо я започнаха?
Предлагам ти един от отговорите: Саддам беше обявил, че ще обърне плащането за петрола от долари в евро. Ирак е вторият в света производител на петрол. Ако бе успял да направи това, в САЩ безработицата и инфлацията щяха да скочат неимоверно. А Европа щеше да спечели. Сега разбираш ли малко повече позицията на Германия и Австрия?
И пак за морала: Буш каза, че иска да донесе мир и демокрация на тази страна. Донесе много кръв, разрушения, хаос, жестоко спадане на жизнения стандарт и може би започваща гражданска война.
Кажи ми - ние чий го крепим там?



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано11.08.04 11:08



Хммм.... понятието националсоциализъм обикновено се използва като синоним на нацизъм. Или по-скоро нацизъм е съкратен вариант на националсоциализъм. Това, че има "национални социалистически" партии, които нямат нищо общо с нацизма, е вярно. Ама пък ми е интересно какво според теб му е различното на националсоциализма и нацизма. Казваш че, в Австрия сега били на власт националсоциалистите -- ми онзи ми ти там австриец си е чиста проба нацист. Изобщо доста съмнително.



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор K. (елеш)
Публикувано11.08.04 15:32



vseki, chiqto strana sa okupirali chujdi sili, bi klal vseki natrapnik. ili sxyuznik na natrapnika. v sluchaq kolqt bulgari, amerikanci i vsqkakvi drugi.
molq, ne me razbirai pogreshno. ne iskam nikoi nikogo da koli, no neshtata sa takiva. tova e voina, elia.
ti mislish li, che te znaqt kogo kolqt ili pyk se interesuvat? kolqt nqkogo, koito ne e ot tehnite i za sebe si sa pravi. pomisli.

if travel is searching and home what's been found, then i'm not stopping...


Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор K. (елеш)
Публикувано11.08.04 15:56



amerikancite ne sa pravi i shte ti kaja zashto mislq taka. zashtoto sa napadateli. a ne napadnatite. no tova naistina e drug vypros.

da. syglasna sum, che ako trqbva nqkogo da se ubiva, tova sa voinicite. vupreki bezumieto na tezi dumi. obache sa popadnali na bulgari obiknoveni. koito puk sa grajdani na durjava, koqto e suyuznik na napadatelq. makes sense?

ne gi opravdavam, daleche sym ot tazi misyl. mislq logichno.

if travel is searching and home what's been found, then i'm not stopping...


Тема Хомосексуализъм и тоталитарни идеологии [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано11.08.04 20:52



Поставих темата не заради Ирак, а заради преклонението ти пред тоталитарни идеологии - националсоциализъм, комунизъм. Комунизъм произлиза от латинска дума, означаваща "общо". Социализъм произлиза от дума, означаваща "общество. Тези идеологии поставят като най-висша ценност обществото, народът, държавата - за сметка на отделния индивид. Правата на човека за тях са празна дума. Правата на малцинствата също. Това се проявава както в гражданската сфера, така и в икономиката - те не дават право на свободна индивидуална предприемаческа дейност, те налагат държавна или държавно дирижирана икономика. В политиката се проявява със забрана на партиите и парламентаризма. Човекът - като гражданин и като икономически агент за тях няма ценност.
Затова се учудвам, че изявен индивидуалист като теб - и в лични си, и в обществения си, и в професионалния си живот и активист на едно малцинство може да се прекланя пред такива идеологии. Това е абсурдно.
За справка: Хайдер и Льо Пен не са националсоциалисти. Те са националисти. Те не са срещу правата на човека, срещу свободната пазарна икономика и срещу партийно-парламентарната система. Те са срещу правата на малцинствата (тук се доближават до тоталитарните идеологии, но не са идентични) - чужденци, хомосексуалисти. Правилно е да бъдат да причислявани къмв крайната десница, но не и към тоталитарните партии.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.