Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 11.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Лесбийски националсоциализъм  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано10.08.04 23:26



Горещи теми
>> Войната срещу Ирак Темата е видяна: 473

Национал-социализъм!

Тема Re: Национал-социализъм! [re: paca+нaция!]
Автор eлия ()
Публикувано 08.08.04 03:51



Изобщо и понятие си нямаш от това, какво носи в себе си тази идеология...
Заради такива като теб, хората се отнасят с погнуса към националсоциализма и не можем да ги убедим, че това е една много...ама много чиста идеология.
Не можем да ги убедим даже и клуб да направят тук... и май по-добре... Не сме дорасли още явно...


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1942032162&page=0&view=collapsed&sb=5

------------------

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1941960100&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

Кой управлява България

---------

Горещи теми
>> Войната срещу Ирак Темата е видяна: 1612



Тема Re: Пак се умълчахте [re: Xepoc]
Автор eлия ()
Публикувано 26.07.04 18:18



Нещо против националсоциализма ли имаш?
Убедена съм, че ако Хитлер се беше задържал, сега ние щяхме да сме велика държава, горда, богата и чиста нация с която щяха да се съобразяват.


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1941968380&page=0&view=collapsed&sb=5
--------------



Горещи теми
>> Войната срещу Ирак Темата е видяна: 1626



Тема Re: Пак се умълчахте [re: Чepнopизeц]
Автор eлия ()
Публикувано 26.07.04 18:18



Може да се каже, че отношението ми към този въпрос е сходно с твоето. Що се отнася до евреите разбира се. Голяма фенка съм на националсоциализма и разбирам за какво иде реч в случая.
За хала на който сме никога не съм твърдяла и не мисля, че е възможно терористи или араби да са виновни за това. Но също така не мисля че сме на този хал защото имаме контингент в Ирак. Тук ни е разликата.

Шашва ме този списък... шашва ме и това, че само 2500 евреи са останали в България. Мислех, че са много повече.




http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1941968361&page=0&view=collapsed&sb=5
------------

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1941968361&page=0&view=collapsed&sb=5

----------------
Тема Re: Пак се умълчахте [re: Caбaзий]
Автор eлия ()
Публикувано 27.07.04 01:36



Пич... дори Хитлер и нацистите не са преследвали лесбийките. Преследвали са хомосексуалните мъже, но не и лесбийките. Исторически факти и документи.




-------------
Тема Re: Пак се умълчахте [re: Ивaйлo]
Автор eлия ()
Публикувано 28.07.04 04:43



Било им е до гейовете обаче. Специални закони за тях са направили, та да ги вкарват в лагери. Нас нещо са ни пропуснали. Умишлено. Макар че се колебая относно причините.





------------------
Тема До Xepoc, az12345 и bg [re: az12345]
Автор eлия ()
Публикувано 27.07.04 13:53



Момчета... дайте да зарежем тази тема. Съгласна съм с нещата, които казвате и думите ми бяха хрумки изстреляни напосоки. Взимам си ги обратно.

Във всички случаи мисля, че много хитро се опитват да ни хлъзнат в съвсем друг спор, който не касае темата за войната в Ирак, за наличието на български доброволчески умиротворителен контингент в следвоенен Ирак и за това носят ли вина арабските кучета за обезглавените българи.
В този спор за евреите и нацизма, както забелязвате трябва да влезем помежду си, докато арабчетата ни гледат сеира и си прокарват предателските тези. Търсат да наложат разцепление, та да не си подкрепяме мненията, заради различия по съвсем друга тема. Но различия няма...
Нека оставим настрана решения между нас вече спор по тази тема и да се върнем на Ирак....

Става ли..



...............................
Прекрасният нов свят на лесбийския националсоциализъм: без евреи, без арабски кучета, без гейове, вероятно и без мъже. Само маршируващи униформени лесбийки, водени от водачката им, която се прекланя пред идола си Хитлер.
Дали ще е интересно на журналистите да разберат възгледите на лесбийските активистки?



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано11.08.04 01:18



Хмм, мерси за интересното четиво.
Вече гледам на Елия с малко по-други очи... гейка-фашистка... ха-ха-ха-ха
В сънищата й сигурно всички жени са като сержант Хелга, а мъжете - като Рене. Но това са само сънищата й. Елия, събуди се!

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.08.04 02:07



Дам, че не си фашистка е 100% сигурно, но какво да кажем за феминизма ти, какво да кажем за него?



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано11.08.04 02:45



Елия настоява гей общността да се разграничи и да осъди гей-педофилията както тя я нарича. Лесбийската общност ще се разграничи ли от националсоциалистическите, антисемитските и антиарабски възгледи на Елия?



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано11.08.04 03:06



Да, понякога хората си мислим едно, но все излиза друго и вината никога не може де се съдържа вътре в нас, защото самочувствието ни прекалено голямо, за да се определим като виновни. Апък и защо винаги трябва да има виновни?

А други си стоим просто, наблюдаваме отстрани как други размишляват и си мислят разни неща, и просто гледаме сеир

Редактирано от BBourgas на 11.08.04 03:08.



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано11.08.04 03:46



Заради твоя израз "арабски кучета". Какво прави нашия контингент там? Какво правят международните сили там? Окупация. Мисията от мироопазваща се превърна в мироналагаща, което означава водене на бойни действия. Това, което в началото наричаха, тероризъм, сега се оказа бунт. Иракският народ не иска окупационните сили. С какво право Буш започна тази война? Намериха ли оръжия за масово унищожаване, което беше предлог за войната? Не намериха. Намериха ли връзки с Осама Бен Ладен, което също беше предлог? Не намериха. Тогава защо я започнаха?
Предлагам ти един от отговорите: Саддам беше обявил, че ще обърне плащането за петрола от долари в евро. Ирак е вторият в света производител на петрол. Ако бе успял да направи това, в САЩ безработицата и инфлацията щяха да скочат неимоверно. А Европа щеше да спечели. Сега разбираш ли малко повече позицията на Германия и Австрия?
И пак за морала: Буш каза, че иска да донесе мир и демокрация на тази страна. Донесе много кръв, разрушения, хаос, жестоко спадане на жизнения стандарт и може би започваща гражданска война.
Кажи ми - ние чий го крепим там?



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано11.08.04 11:08



Хммм.... понятието националсоциализъм обикновено се използва като синоним на нацизъм. Или по-скоро нацизъм е съкратен вариант на националсоциализъм. Това, че има "национални социалистически" партии, които нямат нищо общо с нацизма, е вярно. Ама пък ми е интересно какво според теб му е различното на националсоциализма и нацизма. Казваш че, в Австрия сега били на власт националсоциалистите -- ми онзи ми ти там австриец си е чиста проба нацист. Изобщо доста съмнително.



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор K. (елеш)
Публикувано11.08.04 15:32



vseki, chiqto strana sa okupirali chujdi sili, bi klal vseki natrapnik. ili sxyuznik na natrapnika. v sluchaq kolqt bulgari, amerikanci i vsqkakvi drugi.
molq, ne me razbirai pogreshno. ne iskam nikoi nikogo da koli, no neshtata sa takiva. tova e voina, elia.
ti mislish li, che te znaqt kogo kolqt ili pyk se interesuvat? kolqt nqkogo, koito ne e ot tehnite i za sebe si sa pravi. pomisli.

if travel is searching and home what's been found, then i'm not stopping...


Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор K. (елеш)
Публикувано11.08.04 15:56



amerikancite ne sa pravi i shte ti kaja zashto mislq taka. zashtoto sa napadateli. a ne napadnatite. no tova naistina e drug vypros.

da. syglasna sum, che ako trqbva nqkogo da se ubiva, tova sa voinicite. vupreki bezumieto na tezi dumi. obache sa popadnali na bulgari obiknoveni. koito puk sa grajdani na durjava, koqto e suyuznik na napadatelq. makes sense?

ne gi opravdavam, daleche sym ot tazi misyl. mislq logichno.

if travel is searching and home what's been found, then i'm not stopping...


Тема Хомосексуализъм и тоталитарни идеологиинови [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано11.08.04 20:52



Поставих темата не заради Ирак, а заради преклонението ти пред тоталитарни идеологии - националсоциализъм, комунизъм. Комунизъм произлиза от латинска дума, означаваща "общо". Социализъм произлиза от дума, означаваща "общество. Тези идеологии поставят като най-висша ценност обществото, народът, държавата - за сметка на отделния индивид. Правата на човека за тях са празна дума. Правата на малцинствата също. Това се проявава както в гражданската сфера, така и в икономиката - те не дават право на свободна индивидуална предприемаческа дейност, те налагат държавна или държавно дирижирана икономика. В политиката се проявява със забрана на партиите и парламентаризма. Човекът - като гражданин и като икономически агент за тях няма ценност.
Затова се учудвам, че изявен индивидуалист като теб - и в лични си, и в обществения си, и в професионалния си живот и активист на едно малцинство може да се прекланя пред такива идеологии. Това е абсурдно.
За справка: Хайдер и Льо Пен не са националсоциалисти. Те са националисти. Те не са срещу правата на човека, срещу свободната пазарна икономика и срещу партийно-парламентарната система. Те са срещу правата на малцинствата (тук се доближават до тоталитарните идеологии, но не са идентични) - чужденци, хомосексуалисти. Правилно е да бъдат да причислявани къмв крайната десница, но не и към тоталитарните партии.



Тема Re: Хомосексуализъм и тоталитарни идеологиинови [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано11.08.04 21:31



Всички грешим, аз също. Хора сме. Въпросът е дали го осъзнаваме, когато го правим



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано12.08.04 01:08



Даа, и си първа дружка с най-върлите и оперирани от интелект хомофоби в клубовете на Дир-а.
Айде няма нужда. Май се самодискредитира в очите на всички тук.

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано12.08.04 19:32



И моето мнение е същото като неговото. А сигурно и други споделят нашето мнение

Редактирано от BBourgas на 12.08.04 19:45.



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 00:47



Дам, прав е Приньо, че си знаеш своето и само него си повтаряш.

Всеки имал право на мнение, но на теб ти е все едно. Тогава някак си се губи смисъла на комуникицията в форумите.

всеки има право на мнение --> за мен е все едно...

Всеки си има право на мнение, ко ми пука мнението на другите, казва Елия. Ми тогава що задълбаваш по разни теми? Написваш си предварително рецитацийката пускаш си я и никой да не те занимава. Щракаш си пръсти, а аз през това време чета и наизустявам до посиняване. Хем ще ми спестя време и нерви да чета, хем след 2-то мнение и аз ще съм готов с готовите отговори и само ще ги сменяме вариантите от време на време да не ни омръзва.



Тема Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 01:01



Интересно ми е защо си дружка на най-върлите и оперирани от интелект хомофоби в клубовете на Дир-а/хареса ми израза и не се сдържах да го копирам/? Следя изказванията ти и те звучат кофти спрямо нас гей момчетата!Наистина ли не ни харесваш, изплюй камъчето, феминизмът ти уж не бил радикален пък глей кви неща стават. Има нещо мътно дето те твари в мъжката ни природа, а? Уж все си неутрална, уж все нещо не си написала, не си казала, пък глей кви неща стават. Иначе първа приятелка с другите, говорим си на "ама вижте момчета, ама момчета това, ама момчета онова", и как все лесбийките все са изтъканти и са над. Аз до момента съм останал с чувството, че ненавиждаш хомо мъжете!!!

ООО и не ми отговаряй. Знам, ти имаш много гей приятели, нещата не стоят така както аз си ги представям и греша в преценките си. Нещо да добавиш?



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 01:06



Здравето си го имам, само мира нямам от тебе!

"За да си мислите, че постинги от гейчета в интернет могат и петънце да положат върху личността ми"

Ъъъ трябва ли да ти припомням ли римейка на приказката за принцесата и граховото зърно?

гейчета - личи си явното ти пренебрежение

Да ти имам и самочувствието! От кога се чувствате "Кралицата на лесбийките"?

Редактирано от BBourgas на 13.08.04 01:09.



Тема +антисемитизъм /пак лесбийски/нови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат )
Публикувано13.08.04 01:16



Горещи теми
>> Войната срещу Ирак Темата е видяна: 293



Тема Re: Защо започна войната срещу Ирак [re: Дaвид]
Автор eлия ()
Публикувано 08.08.04 04:03



Вярно сме тъпа нация...
Щом не сме дали българските евреи на Фюрера... наистина сме тъпа нация. Но сега друго поколение е израстнало... Де да имаше и сега кой да ни ги поиска...




http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=114&Board=irak&Number=1942032166&page=0&view=collapsed&sb=5



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 01:26



Дам, добре че понякога се самозалъгваш за успокоение

Хм яяя, май ти пука какво мислят "гейчетата" за теб. Чувстваш ми се обезпокоена, стриктно ми отговаряш, не пропускаш мнение май



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 01:37



Е какво елия, какво като си открита, какво като не поддържаш връзка с никоя организация. На аутсайдерка ли се правиш, не не можеш, не ти отива. Теб те вълнува мнението на другите, макар и да го прикриваш.

Идеята е да сме обединени,защото заедно сме по-силни, но не можем. Елия иска всички лесбийки. Елия иска да диктува правилата. Елия иска да разделя и да владее. Не споменавайте името Елийно напразно, беше писала преди време...

Еми как да стане пък?!?

Аз не съм анонимен. Стоя зад ника си тук, поддържам и тезите си в реалният свят. Правя разлика м/у двата. Има и хора, които да гарантират за това. Аз се взимам на сериозно и не летя в облаците. Защитаваш интересите си и тези на партньорите си. Хм добре, но го прави така че да не накърняваш нашите/на момчетата/ и да не пречиш на останалите. И не мога да мълча или пък да търпя, щото дразниш.



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 02:20



Елия нищо не иска... най-малко пък всички лесбийки... съкращения съкращения съкращения съкращения съкращения съкращения съкращения съкращения... че жени ви ръководят или развиват организациите...ами сте и недоволни, че не са всички жени...

Осъзнаваш ли, че с горния си текст ти все повече затвърждаваш мнението на vse_mi_е_edno, че образа на Елия въплащава символа на водачка, водеща маршируващи униформени лесбийки, която се прекланя пред идола си Хитлер?!? Елия има фобия от това, че някой и мисли злото. Все някой иска да и навреди,все някой я откланя от пътя... Елия е и голяма готвачка, бърка каши всякакви и не осъзнава последствията от изказвания от рода на "Според Елия мястото на Деси, Аксиня, Моника... е в женските организации... и тяхната кауза трябва да е женската кауза...." EЛия е храбра и има ентусиазъм-тя ще се бори със златният телец!!! Елия , ах тази Елия...

E ама хич, въобще и изобщо, не си мъжемразка. Пак аз съм се объркал, да му не се невиди, не можах да се идигна в очите ти като личност!!! Както вече си разбрала и ме кориш да не се притеснявам, спирам да се притеснявам! То пък аз като съм се запритеснил за теб пък...

Редактирано от BBourgas на 13.08.04 02:24.



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано13.08.04 02:21



От тва изказване лъха сексизъм и феминизъм от всякъде.
Слава Богу си изолиран случай.
Голям смях... ама не толкова голям колкото този тук





Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 02:27



Което пък всъшност от своя страна, е толкова изтъркано като оправдание, че Елия взе да засяга и онтошенията м/у хетеросеуксуални Каква низост, блах



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 02:32



Дам, светлото бъдеще, за което Елия само като си помисли и се насълзяват очите. Пуснала мустак, с зализан косъм, вдигната права ръка, реч от терасата. Възгласи Елия, Елия придружени с ръкопляскания!!!Само маршируващи униформени лесбийки, водени от водачката им, която се прекланя пред идола си Хитлер.Елия пълководка-Куул, само че в пределите на научната фантастика



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: BBourgas]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано13.08.04 02:51



Даже си го представих.



Тема Re: +антисемитизъм /пак лесбийски/нови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано13.08.04 02:55



Верно елия я имам за малко куку, ама чак пък толкова зле не очаквах да е.
Издига ми се в очите с всеки изминал ден.



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано13.08.04 03:09



Усещам, че ти предстои огромно разочарование.



Тема Re: +антисемитизъм /пак лесбийски/нови [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат)
Публикувано13.08.04 03:41



На Бургас отговаряш, а на мене не отговори как като представител и активист на малцинство подкрепяш идеология която е против правата на малцинствата? Също така защо подкрепяш идеология, която е против свободната пазарна икономика?



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: Jupiter]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат)
Публикувано13.08.04 03:55



Смях си е. Но има и въпрос към смеха. Защо една лесбийка има толкова богат сексуален опит с мъже? Навсякъде говори, че харесва само жени и не е бисексуална обаче от тук се вижда, че е спала и с доста мъже. Много са ми интересни причините, които я мотивират да спи с мъже. От възпитание няма да спомена първата причина, за която се сетих, въпреки че е действително основателна.



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 07:17



Паци, психопатрично ми звучи да се наричаш Елия, още повече да говориш сама за себе си в трето лице, единствено число, когато става дума не за името ти, а за ника ти



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 07:20



Аааа сакън душко, не карай трети хора да отговарят на въпроси касаещи те... Или поне е ще е редно да му даваш хонорар, за да отговаря вместо теб на неудобните въпроси



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано13.08.04 07:48



Пацо, с какви стойности и значение пък е изпълнен твоя ник, че се губя из смисъла на думичките дето си ги използвала? Не съм и за здрастито ти и наживо, по добре да не се срещаме, ще избягвам! Самочувстивие, дам, имаш дори в излишък, почти до небето, че даже и малко над, но на основата на какво? Какво си сторила, че да си по напред от мен ПРИМЕРНО?

Не искам да си мерим "пишките" щото е смешно и глупаво, ама я да се сетим какво си направила ти? Появила си се 2-3 в някои предавания, пишеш в клубовете, заявила си пред мнохо хора сексуалността си, издържаш се и работиш нещо което ти харесва, имаш си и страничка, където си прокарваш радикално феминистките си идеи, единственото място, където някой би ги търпял... Браво! Ама на света има толкова много хора, които вече са го постигнали и не се надуват излишно и не само здрасти ще ми кажат, а и ще си поприказваме.



Тема дискриминация към мъжетенови [re: eлия]  
Автор K. (елеш)
Публикувано13.08.04 08:32



извинете, че скачам в разговора ви по средата.

седя, чета и се чудя.

елия, според мен твоето държание също е прекалено и не споделям идеите ти. макар и да съм лесбийка. това, разбира се, е мое становище и е ок да го имам.

това, което ме гложди обаче, е липсата на уважение към хората. гейчета били.нали се борим за това да се обръща внимание не само на хомосексуалността у хомосексуалните? защо тогава самата ти дискриминираш за мен остава мистерия.

>Що се отнася до това харесвам ли ви или не... то що за въпрос е това...аз съм лесбийка... като представители на мъжката част от обществото - вие сте ми безразлични точно колкото и хетеросексуалните мъже.

ако се замислиш, това, че си лесбийка би трябвало да значи, че мъжете са ти безразлични от гледна точка на сексуално привличане. иначе, общо взето, трябвало да им отдаваш същото уважение както към всички останали. не говоря за хора, които познаваш в частност, а общо.
бургас е прав. дискриминираш на тема пол, а е грозно и глупаво. да не говорим, че е архаично като мисъл. обърни си внимание.


паралелите с хитлер няма да коментирам, тъй като за мен са силно обезпокояващи.

if travel is searching and home what's been found, then i'm not stopping...


Тема Re: +антисемитизъм /пак лесбийски/нови [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат)
Публикувано13.08.04 18:25



Бъркаш ти.
Нацизмът или националсоциализмът или хитлеризмът е тоталитарната идеология на диктаторския режим в Германия от 1933 до 1944 г.
В икономическата сфера като идеология и практика означава пълен държавен контрол върху финансите и инвестициите, индустрията и селското стопанство.
В политическата и гражданската сфера отрича правото на свободно сдружаване, правото на свобода на печата, правото на свобода на словото и на мисълта, независимата съдебна власт
Прочети сама долните линкове. Ако не владееш английски, помоли някой приятел да ти ги преведе и ще разбереш, че грешиш. Пусни търсене в Google Nazism или National Socialism, и ще получиш огромно количество едни и същи резултати - че тези две понятия са идентични. А също така и ще разбереш, че като идеология и практика нацизмът/националсоциализмът отрича свободната пазарна икономика и демокрацията във всичките й измерения, че това е тоталитарна идеология. А тоталитаризъм и права на малцинствата са несъвместими понятия. Това, че Хитлер не е преследвал системно лесбийките е резултат на стечение на различни фактори. Но преследвания на лесбийки е имало.





Редактирано от vse_mi_e_edno на 13.08.04 18:33.



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат)
Публикувано13.08.04 18:27



Сега го задавам и на теб.



Тема Re: +антисемитизъм /пак лесбийски/нови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано13.08.04 19:17



Защо твърдиш, че нацизма отрича пазарната икономика? Дори и тоталитаризма? По времето на фашизма в Германия май само СССР е бил с нещо друго освен пазарна икономика.

В интерес на истината днес в света няма държава с абсолютно чиста пазарна икономика. Това е толкова глупаво, колкото и пълната планирана икономика. Държавите днес имат смесени икономики -- пазарни, но с елемент и на намеса на правителството.



Тема Re: Какво очаквам да кажеш ли?нови [re: BBourgas]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат)
Публикувано13.08.04 19:43



Според психологията, в частност психопатологията говоренето за себе си в трето лице е характерно за личностите със свръхценни или налудни идеи за собствената си значимост. На разговорен език се нарича макар и неправилно "мания за величие". Сред типичните примери са Нерон, Сталин, Хитлер, Тодор Живков, Жорж Ганчев.
В някои случаи това е симптом на шизофрения или биполярно афективно разстройство - маниен епизод, в други случаи е симптом за личностово разстройство - параноидно, нарцистично или "погранична личност".



Тема Re: +антисемитизъм /пак лесбийски/нови [re: Boian]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат)
Публикувано13.08.04 19:48



Твърдя, защото съм чел много научни и исторически изследвания по проблема. Много дълго ще е да ги преразказвам, пак и защо да полагам усилия безплатно да уча други на нещо, което сами могат да научат, ако имат интерес. Мога да ти дам линкове. Учените и историците са изследвали това обширно и сериозно, защо е необходимо аз да преразказвам.
Дадох ти два линка - прочети ги. Ако искаш още - ще ти дам.



Тема Re: +антисемитизъм /пак лесбийски/нови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано14.08.04 07:47



Ами прочетох този на wikepedia. Не видях подобни твърдения. Но не си прави труд да пускаш повече линкове, щом той е толкова скъп. Сам мога да си правя заключения и да се образовам. Не искам да се чувствам задължен.

Сполай ти.



Тема Re: +антисемитизъм /пак лесбийски/нови [re: Boian]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат)
Публикувано14.08.04 10:23



А какво ще кажеш за Merriam - Webster'? А и в wikipedia има:
"In an economic sense, Nazism and Fascism are related. Nazism may be considered a subset of Fascism, with all Nazis being Fascists, but not all Fascists being Nazis. Nazism shares many economic features with Fascism, featuring complete government control of finance and investment (allocation of credit), industry, and agriculture"
http://en.wikipedia.org/wiki/Nazism#Economic_practice

Ето още малко отдругаде:

Means of production
One definition of socialism is:


"[A] system of social organization by which the major means of production and distribution are owned, managed, and controlled by the government, by an association or workers, or the community as a whole."

To the extent which Nazi Germany nationalized the means of production in the 1930s and early 1940s, it fits this definition.

Centralized planning
In some versions of socialism, collective ownership is limited to control of natural resources and utilities. In others, there is a view that economic planning and control should be centralized in the state.

To the extent that the Nazis centralized economic planning and control, it might seem to some to fit this description as well. Centralized economic planning and control is a necessary condition of socialis

http://www.campusprogram.com/reference/en/wikipedia/s/so/socialism_and_nazism.html

----------------------
In 1933 Germany had an estimated six million unemployed. Like his contemporaries in the capitals and governments of the world-and like so many politicians today-Hitler had little interest in economics and, in fact, was totally ignorant of economic theory. Although economic centralization had to wait until political opponents and organized opposition was suppressed or liquidated, the Nazis' "new deal" began almost immediately.

For instance, in October 1933, Hitler declared that "the ruin of the German peasant will be the ruin of the German people." New farm programs were instated, along with propaganda about Blut und Bloden. Hitler appointed as head of the Ministry of Food and Agriculture Walther Darre, who in 1929 published a book, The Peasantry as the Life Source of the Nordic Race.

Darre wished to "reform" the production and marketing of food and to raise prices for farmers. Darre's entire program was designed with one objective in mind: to insulate the peasant farmer from the market. To this end, Darre issued the Hereditary Farm Law in 1933, which had the purpose of preventing foreclosure on or the sale of farmland-at the expense of the peasant farmers` liberty. This "law" established that only Aryan Germans who could prove the purity of their bloodline back to 1800 could own a farm.

Every farm up to 308 acres was declared a hereditary estate-it could not be sold, divided, mortgaged or foreclosed on for debt. With the death of its owner, it would pass to his nearest male relative, who in turn was obligated to provide an income and education for his relatives. The peasant farmer was called a bauer or peasant, an "honored title" that he forfeited if he broke the "peasant honor code"-that is, if he stopped farming.

To compliment this the Reich Food Estate was established to regulate the conditions and production of the farmers. Its vast bureaucracy enforced regulations that touched all areas of the farmer's life and his food production, processing, and marketing. It was headed by Darre himself as "Reich Peasant Leader."

The Reich Food Estate had two goals: to jack up agricultural prices, and to make Germany "self-sufficient in food." Darre arbitrarily fixed the prices of agricultural products: within the first two years of the regime, wholesale prices rose 20 percent, and for cattle, vegetables, and dairy products, the rise was even steeper. But the farming sector was not exempt; the additional costs of these artificial prices were passed on to all consumers.

For its first year, the regime concentrated on a program of government grants of loan credit; stimulus bills for public works, such as road-building and forestation; and it "targeted tax cuts" to enterprises that increased capital expenditure and increased their number of employees. But from 1934 onward, the implementation of the Wehrwirtschaft, or war economy, became the model to which business and labor were subordinated and which was designed to function, not just in time of war, but in the period before war began.

The economy of total war was based on rearmament-the construction and maintenance of an enormous war machine to which all of society was subordinated. To do this the regime resorted to inflation. Hjalmar Schacht, the minister of economics, printed Reichmarks, and manipulated their official exchange value so that, at one time, they were estimated to have 237 different official values. He arranged barter deals with foreign governments and invented financial instruments that were issued by the central bank and "guaranteed" by the government, and that were kept "off-budget" to pay for rearmament. German banks were required to accept them, and they were discounted by the central bank. The minister of finance explained to Hitler that these were "merely a way of printing money."

In 1936, Goring's Four Year Plan was inaugurated. This made Goring, who was almost as ignorant about economics as Hitler, Germany's economic dictator. In the drive for a total war economy, protectionism was decreed and autarchy the desire-the so-called "Battle of Production." Consumer imports were nearly eliminated, price and wage controls were enacted, and vast state projects were built to manufacture raw materials.

The bureaucratization of the economy necessarily followed suit. Walther Funk, who replaced Walther Schacht as minister of economics in 1937, admitted that "official communications now make up more than one half of a German Manufacturer's entire correspondence" and that "Germany's export trade involves 40,000 separate transactions daily; yet for a single transaction as many as forty different forms must be filled out."

Businessmen and entrepreneurs were smothered by red tape, were told by the state what they could produce and how much and at what price, burdened by taxation, and were forced to make "special contributions" to the party. Corporations below a capitalization of $40,000 were dissolved and the founding of any below a capitalization of $2,000,000 was forbidden, which wiped out a fifth of all German businesses.

The cartelization of industry-which began before the Nazi regime-was made compulsory, and the Ministry of Economics was empowered to form new compulsory cartels or to force firms to join existing ones. The maze of business and trade associations created to lobby the Weimar Republic for various considerations in the law were nationalized and made compulsory for all businesses.

The Reich Economic Chamber was established on top of all these associations. It consisted of seven national economic groups, twenty-three economic chambers, seventy chambers of handicrafts, and one hundred chambers of industry and commerce. From these bureaucracies and the numerous offices and agencies of the Ministry of Economics and the Office of the Four Year Plan rained down a flood of decrees and laws, which in turn created for businesses the need on the one hand for lawyers and a legal department to understand these rules, and on the other, for a systematic regime of bribing officials.

Then, in February 1935 all employment came under the exclusive control of government employment offices which determined who would work where and for how much. And on June 22, 1938, the Office of the Four Year Plan instituted guaranteed employment by conscripting labor. Every German worker was assigned a position from which he could not be released by the employer, nor could he switch jobs, without permission of the government employment office. Worker absenteeism was met with fines or imprisonment-all in the name of job security. A popular Nazi slogan at the time was "the Common Interest before Self"!


http://www.freerepublic.com/focus/f-chat/1068131/posts

-----------------
Concretely, the “new order” involved abolishing trade unions and cooperatives, confiscating their financial and other assets, eliminating collective bargaining between workers and their employers, prohibiting strikes and lockouts, and requiring membership by law of all German workers in the state-controlled Deutsche Arbeitsfront (German Labor Front), or DAF. Wages were determined by the ministry of national economy. Government officials, called trustees of labor and appointed by the minister of national economy, handled all questions relating to wages and hours and conditions of work.

The trade associations of business owners and industrialists of the Weimar Republic were transformed into organs of state control. Membership by employers was compulsory. Supervision of these associations was vested in the ministry of national economy, which had the power to recognize trade organizations as the sole representatives of their respective branches of industry, organize new associations, dissolve or merge existing ones, and appoint and recall the leaders of all the associations. Through the exercise of these powers and also as specifically empowered by law, the ministry of economy greatly expanded existing cartels and cartelized entire industries. The banks were similarly “coordinated.” Private property rights were preserved, and previously nationalized enterprises were “reprivatized”—that is, returned to private ownership but all owners were subject to rigid state controls. By all of these and related means the Hitler regime eliminated competition. Ultimately the “new order” was economically dominated by four banks and a relatively small number of huge conglomerates, including the vast munitions and steel-manufacturing empire of the Krupp family and the notorious Interessengemeinschaft Farbenindustrie, known as I. G. Farben, which produced dyes, synthetic rubber, oil, and other products and participated in or dominated almost 400 enterprises. Some of these enterprises made use of millions of prisoners of war and inhabitants of conquered countries as slave laborers in German industry. The cartels also supplied materials for the systematic and scientific extermination by the Hitler government of millions of Jews, Poles, Russians, and others

http://encarta.msn.com/encyclopedia_761560927_2/National_Socialism.html#endads



Тема Re: Хитлер и преследването на лесбийкитенови [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (непознат)
Публикувано14.08.04 16:19



Намери си човек да ти превежда от английски. Мъжете, съдени по 175 - гейовете, са били с розов триъгълник. 175 е само за мъжки хомосексуализъм. Лесбийките са били смятани за асоциални елементи наред с проститутките, скитниците, просяците и са били преследвани по тази линия. Асоциалните елементи са носели черен триъгълник. Така че формално можеш да се изтъкнеш, че си права. Но фактически не си: женският хомосексуализъм се е смятан за чужд на арийската жена и за асоциален, заради което е бил преследван, включително и с изпращане в концлагери. Да оставим настрана, че една от първите стъпки на режима като идва на власт е да затвори наред с гей заведенията и лесбийските заведения.



Тема Re: дискриминация към мъжетенови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано15.08.04 21:25



Към тези тук гейчета точно, с които "дебатирам"... дори е малко обидно да ги наричам гейчета... На тях не само китката, но и душичката им е умекнала... и в тях друго освен сексуалност няма...

Освен предимно с мен, в темата, с други не си "дебатирала". Все пак благодаря за коментара. Когато коментираш точно тези черти на някой, би трябвало да си виждала или поне да чувала за човека, а не да споделяш някакво твое си очакване, че задължително трябва да съм такъв. Както винаги грешиш в преценките си. Все пак бъди подготвена и се позаинтересувай от личността на човек, който смяташ да дискутираш - в случая МЕН.



Тема Re: дискриминация към мъжетенови [re: eлия]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано16.08.04 09:10



Към тези тук гейчета точно, с които "дебатирам"... дори е малко обидно да ги наричам гейчета... На тях не само китката, но и душичката им е умекнала... и в тях друго освен сексуалност няма...

Относно текста за мъжете, ако беше прочела малко по-надолу, щеше да видиш, че говоря как ги оценявам според всеки отделен индивид и всичко което отказвам е да ги приема задължително като компактна група, само защото имат признак - хомосексуалност.

Ти какво? Какви са тези обиди? Нямаш повече доводи та реши да се правиш на интересна. На гейчетата душичката им била омекнала... Ако това не е хомофобско изказване, здраве да е.

А интересно и как един няколко постинга по-долу, ловко успя да свържеш педофилията с хомосексуалността. Интересно. Осветено от твои други изказвания по въпроса, наистина почвам да се питам за какви точно ни вземаш.



Тема Re: дискриминация към мъжетенови [re: eлия]  
Автор vse_mi_e_edno (има ли значение)
Публикувано16.08.04 23:34



Хората с душа твърда като камък имат свойството да трошат и мачкат околните.



Тема Re: Хитлер и преследването на лесбийкитенови [re: eлия]  
Автор bitter (пелин;)
Публикувано19.08.04 18:24



Коментираш законите буквално.
За съжаление твърде често изпълнителите на законите не го правят по същия начин, а ги интерпретират по своему, особено ако няма кой да протестира или кой да контролира. Важи както за съвремието, така и за миналото...



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор bitter (пелин;)
Публикувано19.08.04 18:38



Имам някакви спомени как тук усилено се протестира, че заради няколко човека, не трябва да се правят обощения за всички гейове.
Затова се чудя защо мненията на Елия (която дори е една, а не няколко души) се представят като лесбийски националсоциализъм. На мен ми изглеждат като мнение на Елия, а не като мнение на лесбийките. Националсоциализмът необходимо или достатъчно условие се явява да си лесбийка?
Чудя се и защо рядко някой се сеща да похвали друг, особено ако го заслужава и има конкретна причина, но затова пък изпитва необходимост да разпространява неща, с които да оплюе конкретния човек.



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: bitter]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано19.08.04 18:55



Преглеждайки мненията назад, не си спомням някой да е правил обобщения, от типа "елия е еди си каква => всички лесбийки са като елия". Конкретно се коментираше елия. А не лесбийките като цяло.
Би ли дал/а няколко примера, за мен - гейчето-педофил, с мека душа, криещ се зад анонимността си, за какво да я похваля следващият път, като се засечем тук?

Редактирано от BBourgas на 19.08.04 18:58.



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: BBourgas]  
Автор bitter (пелин;)
Публикувано19.08.04 20:02



Именно, дори няма изписана логиката, директно под заглавие "Лесбийски националзоциализъм" е написано мнението на Елия, както и следния коментар пак за мнението на Елия:

Прекрасният нов свят на лесбийския националсоциализъм: без евреи, без арабски кучета, без гейове, вероятно и без мъже. Само маршируващи униформени лесбийки, водени от водачката им, която се прекланя пред идола си Хитлер.
Дали ще е интересно на журналистите да разберат възгледите на лесбийските активистки?


На два пъти е използвано множествено число - "маршируващи униформени лесбийки", както и "лесбийки - активистки". Тогава за какво става коментар - за мнението на Елия или се мнение на лесбийкИ?
И ако пак кажеш, че това са само думи, отнасящи се до Елия, а не за лесбийките, не се учудвам, че си приел нейните изказвания за гейчета с меки души, гейове - педофили и пр. като лично определение за теб. Да поясня: в едното - по един случай се прави обощение за правило, а във второто - от правило се правят изводи за конретния случай. Не че допускането на едната грешка е необходимо и достатъчно условие за допускането на другата

За какво да я похвалиш? Честно казано, прекалено високо мнение имам за нея, за да смятам, че има нужда от адвокат, защитник и хвалебственик (и по тази причина не смятам за подходящо да описвам нещата, които заслужават похвала), освен ако няма специален повод да бъде изказано удоволствието от някоя нейна дейност.



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: bitter]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано19.08.04 20:29



Нямам желание да споря с теб. Мението ми за нея е отрицателно засега.



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: bitter]  
Автор vse_mi_e_edno (има ли значение)
Публикувано19.08.04 22:30



Имах предвид мнението на Елия. Грешката е единствено в множественото число "лесбийските активистки". Трябваше да напиша "една лесбийска активистка". Описаният прекрасен нов свят (парафраза на "Прекрасния нов свят" на Хъксли) е иронично описание на идеала на Елия, както може да се разчете от многото нещо, които е писала в нета.
"Гейчета с меки души" беше конкретно насочено към хората от клуба, които в тази тема спорят с Елия - Юпитер, Бургас и мен, тя сама каза "тези, с които дебатирам тук".



Тема Re: Лесбийски националсоциализъмнови [re: bitter]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 05:56





МОЯТ НЕО ПОДПИС ...

Подпис:









Тема националсоциализъмнови [re: vse_mi_e_edno]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 05:57





МОЯТ НЕО ПОДПИС ...

Подпис:









Тема националсоциализъм..нови [re: Meчkaдapя]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 05:58





МОЯТ НЕО ПОДПИС ...

Подпис:










Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.