Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 25.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Медали за нашите на Еврогеймс 2004  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано03.08.04 19:57



Най-мащабното участие на български спортисти в историята на Евроигрите приключи с успех - 4 медала - един сребърен на триатлон, един сребърен на лека атлетика, два бронзови на латино танци и танци с инвалидна количка...

Останалите спортисти, макар да не взеха отличия също се представиха добре и смятам, че това ще постави началото на цяла серия от успехи...
Самият факт, че за няколко месеца 25 български спортисти успяха да се организират и да направят такова представяне на Игрите е потвърждение на максимата, че който иска - може... и тук е мястото да изкажа комплименти на момчетата от спортен клуб Тангра за този успех...
Скоро започва записването за Еврогеймс 2005 в Утрехт - Холандия, така че всеки да си помисли...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: mizrahi]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано04.08.04 18:53



Честито на олимпийците.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано04.08.04 19:50



Яки тренировки от есента за Утрехт догодина...




Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: mizrahi]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано05.08.04 19:06



Честито и от мен. Ще разберем ли някога кои били участниците, победителите?



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор K. (елеш)
Публикувано07.08.04 14:55



prostete latinicata, no tova zapochva da mi prilicha na klasificirana informaciq, a ne bi trqbvalo da e takava.

if travel is searching and home what's been found, then i'm not stopping...


Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор K. (елеш)
Публикувано08.08.04 17:40



obryshtam se kym teb, zashtoto ti pitash koq tochno informaciq da mu dadesh. kato malko dete, koeto se fuka s kuklite si(obrazno kazano), no ne dava na drugite da gi pipat.
inache znaq, che ne se kriesh.

if travel is searching and home what's been found, then i'm not stopping...


Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор netKo ()
Публикувано09.08.04 13:48



Елия, това си е чисто заяждане от твоя страна.

На

има имената и снимките на медалистите.

Аз, примерно, участвах в отбора по волейбол.

Мизрахи (ака Милиен Михайлов), примерно, се съзтезава в плуване.

Ако изреждането на имена по спортове е толкова интересно на някого, може и да го направим, но и всеки би могъл да погледне резултати на сайта на игрите. . Все още не са пуснали всички резулати, но предполагам, че тези дни всички резултати ще са пуснати.

Тепърва ще публикуваме тук там още много снимки и видео.

Използвам случая да кажа, че беше страхотно и да призова още момчета и момичета да се включат към спортните мероприятия.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't

Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано09.08.04 17:37



Новото лоби на спортен клуб "Тангра" е да не се представя като гей клуб, а като спортен клуб който е толерантен



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор netKo ()
Публикувано09.08.04 19:53



Да, Елия с теб можем да се разберем и без много обяснения.

Ако някъде, въпреки аргументите си, беше казала едно "Поздравления, момчета и момичета, за медалите!" щях да си замълча и нямаше да използвам думата "заяждане".

Да, аз и още доста момчета не са съгласни с визията на Тангра да не споменава открито, че е гей клуб, не сме съгласни и с някои цели, с някои методи на работа на УС. Но все пак, вземе участие в игрите и изобщо не съжеляваме за това.

Да, по името на турнира Юрогеймз не се разбира от раз, че са гей игри, но те се маркетират като и се вдига шум до небесата, че са гей и лесбийски игри. Повярвй ни, бяхме там - те СА гей игри. Разбира се, можем да отворим цял нов тред дали да има смисъл от такива игри, защо се правят, кой има полза от тях и т.н. Но тези игри са факт, факт е и участието и медалите на българите независимо от полуанонсите, малките и големи конфликти преди, по време и след игрите. Тези игри бяха едно от малкото събития, извън активистки и медийни събития, където български гей и лесбийки открито се появиха и достойно се наредиха към многото европейски гейове. Аз поне се чувствах много горд, да споменават София в турнира по волейбол наред с големите европейски градове - Берлин, Париж, Милано, Копенхаген, Виена, Щутгарт, Мюнхен, Барселона, Лондон и т.н.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.08.04 03:47



УБЕДЕН съм, че не виждат нищо лошо в това да са гей. Да "гледат да не са гей" е смешно. Сигурно са решили, че е прибързано на този етап да се обявяват като строго гей спортен клуб, още повече, че доколкото съм запознат, целта е да се привлекат и нехомосексуални



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: BBourgas]  
Автор DAEMON ()
Публикувано10.08.04 11:20



До такава степен не са се афиширали като ГЕЙ клуб никъде... дори и в устава си, че ако няколко скинарчета-хомофобчета поискат да се запишат при тях - няма да намерят дори и формално извинение да не ги приемат



Тема Re: За Тангра и скинарите, "афиширането" и др.нови [re: DAEMON]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано10.08.04 12:35



Уверявам те , че на Общото ни събрание достатъчно дълго разисквахме възможна такава ситуация и заедно взехме решения, които ще я предотвратят.
С пълно мнозинство гласувахме ЗА за Мисията на Спортния клуб - тепърва ще се увериш, че изобщо не смятаме да крием, че сме такива, каквито сме.
Уставът ни отразява нашето разумно и обективно отношение към икономическата обстановка в България и съм убеден, че ще ни даде възможност да просъществуваме много по-дълго, отколкото вероятно някои прогнозират.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: гей или не-гей ?нови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано10.08.04 13:05



Елия,
на нашето Общо събрание ние действително взехме решение в името на Спортния клуб да не присъства думата "гей" и синонимите й по редица съображения , свързани най-вече с ясно изразеното желание да не допускаме каквато и да дискриминация , в това число и по белег "хетеросексуалност" спрямо нито един кандидат-член в нашия клуб, както и организационното и финансовото ни стабилизиране.
В нашата мисия и уставът ни обаче изключително ясно се казва коя е основната ни целева група и какви са основните ни цели.
Въпрос на наша вътрешна политика е да преценим кога и пред кого, къде и какво да говорим/публикуваме/правим. Бъди сигурна , че в дългосрочен план всички целим да направим възможно все повече и повече гей и бисексуални мъже и жени да спортуват заедно в невраждебно за тях обкръжение на възможно най-ниска цена

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: гей или не-гей ?нови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано10.08.04 16:49



Елия,
благодаря ти за споделените мнения, подозрения и впечатления
Не искам да изпреварвам събитията и по тази причина единственото, което в момента мога да допълня е, че сравнително скоро ще имаш възможността сама да откриеш отговорите на въпросите си.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: За Тангра и скинарите, "афиширането" и др.нови [re: peter25]  
Автор DAEMON ()
Публикувано11.08.04 08:50



Защо всички в някакъв момент решават да плащат "данък на общественото мнение" и престават да бъдат себе си? Казваш ИКОНОМИЧЕСКА ОБСТАНОВКА, РАЗУМНО ОТНОШЕНИЕ - т'ва всичкото си е 100% скатаване.

Да решиш да оцелееш на всяка цена може би не е най-достойното нещо. Не че имам нещо против Тангра или който и да било в него - доста от хората там са ми приятели или добри познати.
Просто този род скатавки са ми чужди - под достойнството са ми - а в БГ май единственото нещо което ни е останало за губене е достойнството.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано12.08.04 14:28



Преди всичко победителите са хора, които имат работа, приятели, семейство... Какво ако не са споделили с всички тези групи за сексуалните си предпочитания и трябва ли непременно да го правят? Всеки има правото самостоятелно и според убежденията си да реши кога да излезе наяве. В случая "славата" ги е споходила преди те самите да са осмислили какъв публичен интерес би имал спечелването на медал. Още повече, че не са изпратени официялно като състезатели на България, нали...
Според мен спечелването на тези медали е много силен индикатор за гей общността че с много ентусиазъм и работа могат да бъдат постигнати невероятни резултати - дори тук в България!!! И вместо да седим и да гледаме, или да се чудим какво става, да се поучим от тези смели момчета и ние да запретнем ръкави.... към Еврогеймс 2005



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: ANEW]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано12.08.04 15:50



"Смели" не е хич на място казано. Ако бяха такива нямаше да им е проблем да споделят с приятелите, семейството, на работа... но както казваш, не трябва непремено да го правят, тяхна си работа. Обаче е тъпо да спечелиш награда и да си я скриеш в гардероба. Не ги упреквам, надявам това да ги прави щастливи, мен не би ме.
Защо според теб спечелването на наградите да е "силен индикатор за гей общността...."? Според мен е силен индикатор, че такава гей общност няма. За каква гей общност говориш, като от "гей спортен клуб" се преименуват в "спортен клуб" за да печелят спонсори или си крият медалите от гей спортните игри? Гей общност друг път. Може спечелването на наградите да е голямо постижение, но не е такова нито за България, нито за "гей общността" в България, за никой. Може би само за спечелилите. И не виждам какъв пример мога да вземам от тях, освен "които и да сте, крийте се!"
През 2001 бях на Юрогеймс в Хановер, не като участник, а само като публика. Мога да ти кажа, че имаше участници, на които присъстваха родителите, колеги, даваха ги по телевизията и т.н. Въобще беше много хубаво. Не мога обаче да си представя някой, спечелил медал и да се скрие. Просто не мога. И ти си седнал за смелост да ми говориш.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: Jupiter]  
Автор prinyo ()
Публикувано12.08.04 18:12



Нали знаеш, че има разликамежду Германия и Враца.
Ако знаеш,за какво говориш всъщност?



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: eлия]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано12.08.04 18:55



За начало, ето ти една снимка от www.eurogames.info


Photo by Gerrit Jansink



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: prinyo]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано12.08.04 19:41



Има... Германия е държава, а Враца е град.
Сега сериозно.
В Германия хората са ги превъзпитали и са превърнали Наци-Германия в толерантна европейска държава. А в България ги е страх. Уж държава с традиции в толерантността с малцинствата си, като започнеш с евреите през втората световна, арменските преселници след това, протестите против преименуването на турците... циганите... и хората пак ги е страх... страх ги е да кажат, че са спечелили медал за държавата си и то в държавата си. Тва ако не е тъжно... Разлики между Германия и Враца винаги ще има, ако оставите нещата на еволюцията и смяната на поколенията. Поколенията се сменят, ама мисленето си остава същото.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: Jupiter]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано12.08.04 19:51



Смели са, защото са се ораганизирали и са постигнали нещо, ако не за цялото българско общество, то поне за самите себе си. Ако ти не си вдъхновен от постигнатите от тези момчета резултати, това си е твой проблем, но аз съм! Наградите не се печелят, за да се показват. И какво ще направят момчетата с техните медали си е техен личен проблем. Ако им беше спонсор можеше да имаш нянакви мераци, но в конкретния случай май не е така, нали?
такава гей общност няма Все едно да кажеш, че няма българско общество защото лидерите ни били скапани! Има гей общество, друг е въпросът колко единно и организирано е. Но понеже на повечето хора повече им допада ролята на присмихулници, затова и малко неща се правят, а много се говори. Интересно ми е, защо българинът винаги плюе върху опита на някой да направи нещо... участието на толкова момчета и момичета от България не е малко нещо!
Относно твоите спомени за игрите в Хановер - първо, ти си бил само публика, второ тези участници с родители и приятели са с произход от доста по-толерантната Европа! Има голяма разлика, нали?!
Просто не мога. И ти си седнал за смелост да ми говориш.
Да за смелост говоря и за жертви... защото някои момчета си жертваха парите и времето за отпуска, за да участват, а ти седиш удобно пред компютъра и високоумстваш!!!



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: Jupiter]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано12.08.04 19:59



Добре господин Смели, ти какво си направил, за да се превърне България и в частност Враца в толерантна държава? Някакви конструктивни идеи освен това да си чешеш езика тук???



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: ANEW]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано12.08.04 20:31



Не живея в България, нито в частност във Враца, за да ми се налага да правя каквото и да било, но идеи колкото искаш в постингите ми. Къде дадени под формата на критика, къде пряко...



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: ANEW]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано12.08.04 21:03



Както казах, постижението си е тяхно и се радвам ако наградите ги правят щастливи, макар и скрити в гардероба. За смелост ти обясних защо не говоря в случая. ОК, организирали са се, участвали са в състезанията, даже медал спечелили, Браво! И после? Трябва да съм вдъхновен от това, че след игрите, са си скрили медалите в гардероба ли? Ми не съм. Какво да направя, никак не ме вдъхновява това, дори ми е неприятно... и без да съм им спонсор. И не виждам какво му е лошото да го кажа.
Не съм казал, че гей общност няма. Може и да има, все пак гей дискотеките (ака пиаците) са пълни, явно има гейове. Ама за да ми говориш за общество, трябват и други работи, не само пиаци. Трябва гей спортен клуб примерно, гей студентска организация, гей вечер в лунапарка и други гей неща. Ама хората предпочитат да премахват името "гей" от игрите, в които участват и от спортната си организация. (пп ето ти конструктивна идея под формата на критика).
За Европа ти казах в другия постинг.
Колкото до жертвите на участниците, надявам се да са си стрували. За мен е безумие да си жертвам отпуската и парите за да спечеля медал, който след това да скрия в гардероба. Прав си, предпочитам да си седя пред компютъра.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: Jupiter]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано13.08.04 01:24



Еми понеже не живееш в България затова може би ти е толкова лесно да съдиш момчетата, които по разбираеми за мен, и не чак толкова уважителни за тебе причини не споделят радостта си(все пак да си медалист в каквото и да е състезание си е нещо вълнуващо) с всичко що диша! Ти май си забравил за какво става въпрос тук когато заявиш публично, че си гей - всичкото това дюдюкане, загрижени роднини, които дават на майка ти телефони на психотерапевти, водосвети и леене на корушми и разни други подобни щуротии, които едва ли биха се пръкнали в ума на една средностатистическа ЕВРОПЕЙСКА майка (роднина) на гей. Да не ти говоря какво става на работното ти място - как те гледат онези мъжаги, чийто девствени гръдни косми бодро стърчат от смърдящата им на пот риза от пясъчна коприна....Какво да ти кажа.....



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: Jupiter]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано13.08.04 01:32



Еми ти сам си го казал - стоиш си пред компютъра и ми говориш какво означава гей общество.... Разбира се, че има такова... Да не си мислиш, че всички гейове в България са някакви секс машини, които денонощно висят по пиаците и се чудят с кой да се изчукат...Дискотеките не винаги са пълни, всеки си е избрал място на което да ходи и какво да прави...Това, че Тангра не е сложил в името си ГЕЙ клуб не означава, че не е клуб на гей обществото. Изобщо не разбирам идеята, че непременно трябва да добавяме своите сексуални предпочитания пред всяко нещо което правим... Или може би трябва да се подписвам някой ден гей Пенчо Някой-си. Е, не! Благодаря, колкото и положително да е заредена думата гей не ми се струва необходимо. И за да бъдем последователни и никой да не се подвежда може би трябва да сложим хетеро пред стортен клуб ЦСКА?!
Хората не предпочитат да махнат "гей" от речника си, а да я използват тогава, когато това е уместно...Естествено че българската гей организация се казва и ще казва Българска ГЕЙ организация ДЖЕМИНИ, но тук случая е различен, въпрос на идентичност....

Редактирано от ANEW на 13.08.04 01:34.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано13.08.04 01:50



Не ставай смешна Елия, ти да си чула в новините за спечелените медали по някоя световна олимпияда по химия примерно?! Това, че нещо не е направено обществено достояние не го прави по-малко значимо...историята го доказва. Много велики идеи и събития не са били считани за такива във времето, в което са ставали, но това не ги омаловажава. За всичко си има време, казал го е Еклисияста в Библията - време за градене и време за събаряне. Защо постоянно се опитваме да събарям още преди основите на нещо хубаво да са издигнати.
Жертви на пари... нали са били поети разходите... Навремето, точно това попитах... един човек, който желае да участва... какви пари трябва да има на разположение... за да участва... Не ми се отговори. Значи ли че това бяха игри за хора, за които парите не са проблем... ?
Елия, колко от момчетата които бяха на игрите познаваш? Защото аз познавам няколко и повярвай ми всеки един от тях е платил цена, за да отиде и да участва. Не защото се чуди какво да прави с парите си, повярвай ми!!!

Едно не мога да разбера, какво толкова си се загрижила, че някой си някъде не написал имената на спечелилите медали. В крайна сметка след десет години едва ли ще си спомняме именана на тези момчета, но ще знаем, че първата голяма група български гей участници спечели 4 медала. И обществеността ще го знае. Има и нещо друго - българското участие на Еврогеймс представя българското гей общество пред тези в Европа - и 4 медала още на първо участие правят впечатление, повярвай ми. Но за тебе това може би няма значение...
Все повтаряш, че нещо КАЧЕСТВЕНО трябва да се направи. Дали това не означава, че всяко нещо, което е направено от някой друг и ти по една или друга причина не си била включена не може да бъде качествено?!?! До кога ще играем на дребно и ще гледаме в паницата на другия, а?! Ти защо не организира твоите приятели и да ни представите по-достойно на игрите?! И не ми казвай, че не си разполагала с информацията как да стане това, защото сама каза че получаваш инфо ъпдейтите на Еврогеймс в твоята поща! Кои са добрите и правилни неща, и кой е правилния начин - ТВОЯТ ли?!



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано13.08.04 01:59



БГО ЖДЕМИНИ е създадена като организация, която да се бори за правата на гейовете в обществото. Това налага в името й да фигурира ГЕЙ съставката. Джемини е застъпническа организация - има представителни функции, прави изявления по наболяли проблеми, лобира за промяна на закони, отношения в обществото и така нататък. Тангра има друга цел, която не налага ГЕЙ думичката непременно да се кипри отпред! Тангра е спортен клуб, чиято основна цел (аз не съм член, така че не сам запознат с устава и мисията им, но поне по това което съм чул от приятелите ми) е да създаде подходяща среда, в която българските гейове, и забележи, не само те, да спортуват, общуват и да се развиват - равнопоставени, незаплашени, сигурни....това е!! Поне за сега не виждам във функциите на Тангра застъпничество и такива неща....
"Бъдете си каквито щете, само не ни го навирайте в носа, кротувайте си, крийте се, все едно ви няма, не надигайте глас - и всичко ще е ОК".... това не го ли приемаш като аргумент?
Мислиш ли, че като поставяме навсякъде думичката ГЕЙ това е вид панацея за проблемите ни, аз не мисля така... Кой се крие, да не би Тангра да провеждат тренировките си в някое мазе, а?! Ти какво предлагаш, да излезем и да запушим Цариградско и да играем волейбол, че да разбере обществото, че има ГЕЙ клуб Тангра?!



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: ANEW]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано13.08.04 02:44



Как искаш да се промени мнението на роднините, дето леят куршуми, като за тях "гей" е това, което достига до мозъка им от жълтите весници и телевизията. Какво им изплува в съзнанието при споменаването на думичката "гей"? Защо вместо гей заведение "Спартакус" (ака пиацата), да не им изплува гей спортен клуб "Тангра" в главата примерно? Или гей отбор по фектовка "Минзухарче" или нещо друго ГЕЙ. Защо с гей свързват негативни неща? Защото виждат само негативните. А как да видят хубавите, като те се крият? Ми не могат.



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.08.04 03:31



Никъде не съм написал, че ти си ги разубедила. Но реакцията ти, смятам, е недвусмислена. Каквато и да е ситуацията, губещите са си те самите и проблемът си е техен.
Останалото, което си написала изобщо не може да се коментира. Няма и смисъл наистина. Бих искал да ти пожелая успех, но с негативизъм нищо добро не се постига.



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: Jupiter]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.08.04 03:34



Тази е малко стара.... От преди година - две.
Снимки има тук -


Тези дни ще има и още снимки на същия адрес.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: Jupiter]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.08.04 03:36



Никъде не съм свързал еволюцията със смяната на поколенията.... Не ме използвай като огледало за да спориш със себе си.



Тема Е, хайде без лъжи...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.08.04 03:46



Защото и ти ми повярвай... нито едно от момичетата не е с толкова доходна професия, колкото всяко от момчетата, за които знам че са били на игрите...

Разбирам настроението ти, но има разлика между хвърлянето на кал и откровените лъжи.
Някои от момчетата, които бяха в Мюнхен са безработни, други са с по 250 - 300 лева заплата. При осигурените условия - безплатен път - до и в Мюнхен, безплатно настаняване и за 5-е нощи, безплатна храна, както и дневни пари, някои от тях си изкараха чудесно с около 50 евро. Говоря за 5 дни в един от най-скъпите градове на Германия
Изопачавай нещата както си искаш, тълкувай превратно думите на хората,прави си негативните манипулации,, но поне не лъжи,моля!



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано13.08.04 05:10



И какво точно са изгубили да те попитам?
Какъв проблем техен виждаш точно?

Нали се сещаш, че ако там бяха заминали момичета изпратени със мое съдействие... и имена щяха да имат... и лица... и интервюта... и 100 неща...
Така че не ми обяснявай кой губи...защото не виждам никаква загуба или пък полза от едно анонимно участие на неизвестен български отбор някъде в Германия...

Хайде да ви видя като толкова има полза и печалба... вие какво ще извлечете като дивиденти за общността от това... много ми е интересно.

Губещи били момичетата, че не участвали в Мюнхен... е аз пък ти казвам, че нищо не са изгубили. Гарантирам ти и това, че никакви техни проблеми няма да имат.

И пожелания за успех не са нужни.. честна дума... успехи жъна далеч преди да съм подозирала дори за твоето съществуване. Преди да има Тангра, преди да се появи Куиър, преди Аксиня да влезе в Джемини... и прочие... Разбирам тези твои думи да ги чуя от Генко или от Деси или от Моника или от Недред... ама ти оня ден се пръкна, вчера попадна в офиса на Джемини... спретна един преврат със Станислав да отнемете Тангра от Куиър с парите на един немец... направи едно турне из страната с Деси и Аксиня и се взе за Орел и фактор... Ама забрави, че има и рак и щука... и други фактори...
По-полека малко... що е време... все е пред теб... така само ще прегориш...

Редактирано от eлия на 13.08.04 05:14.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано13.08.04 07:49



Ти утре ще искаш всички в спортен клуб Тангра да играят с екипи с надпис "Аз съм Гей!" Още нещо?!?



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано13.08.04 11:10



По въпроса за цената и кой колко пари взима е въпрос на личен избор и кариера. Само не ми казвай, че жените в България взимат по-малко пари от мъжете само защото са жени - това можеш да го разправяш не феминистките и разни там джендърки.
За историята - като искаш да пишеш история и да трупаш архиви, защо не отрази българското участие на сайта си? Явно защото смяташ, че е недостойно да влезе в аналите на българската гей история....еми много хубаво, значи си супер престрастна и аз няма да чета "твоята" история...

Страхливец ли наличаш някой, който е отишъл на игрите и е играл, спечелил медал, участвал е със собственото си име.... Еврогеймс бяха отразени подобаващо от европейските медии, дори БТВ ако не се лъжа излъчи кадри от откриването, на които беше показана българската група. Така че за какво криене и страх ми говориш. Ако използвам твоята логика следва да те обвиня тебе и твоето обкръжение, че сте страхливки, защото даже не сте си направили труда да потърсите информация и да се запишете за игрите.... Иначе ако го бяхте направили щяхте голям медиен бум да направите като се върнете, да бе! Друго не разбирам, за какво ти е спортен клуб на лесбийките и бисексуалните жени като необходимо условие да участвате. И понеже ми бодеш очите с този Цветелин Рангелов (за който аз нищо не съм чувал колкото и шум да е вдигнал когато е спечелил медал), да те запитам аз той от кой спортен клуб беше изпратен на игрите в Сидни? Така че хайде да не се плюем повече за това кой го е страх.... Истината е, че никое поколение не може да надскочи времето, в което живее. Но винаги има пионери, които ще съгледат Земята на Обещанията и ако ние сме готови - аз и ти, ще тръгнем с тях... (това последното го написах, защото знам че ще те издразни и ще почнеш да ми обясняваш, че страхливците от Мюнхен не са никакви пионери -хахахах)



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.08.04 12:21



Когато злобата измести негативизма, нещата стават съвсем неуправляеми. Какво да се прави...
Направо ми се вдигна самочувствието като прочетох писаниците ти за всички неща,които съм бил направил през последните няколко месеца. Съдейки по идеята за преврат и кражба на Тангра ми е ясно кой ти е наприказвал тези неща.
Но когато този някой се опита да ме излъже 5 пъти за 20 минути в ICQ безуспешно - защото аз все пак знам фактите, а на другия ден тръгне да разказва че съм интригант, то аз вече знам за ккакво става дума.Твоя работа си е на какво и защо вярваш. Но все си мисля, че първо трябва да разбереш фактите преди далансираш дочути от някого обвинения.
Аз нямам желание да съм някакъв фактор,което за теб е неясно, предполагам. Просто на 30 години изведнъж да реша че искам да си загърбя работата заради някаквиорганизационни неща не е в стила ми. Това,което правя е да помагам на тези,които наистина вършат работа. В момента това са Джемини и Тангра.



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.08.04 13:28



Не квалифицирам теб,а позицията ти в момента. Както съм казвал много пъти - уважавам и теб и това, което си направила до сега. Просто в последната седмица се проявяваш малко неочаквано за мен.
Що се отнася за позицита - прочети цялата гигантска дискусия за Тангра и ще видиш какво съм писал и какво а ми отговаряли. Смятам, че след подобен прочит ще спреш да говориш за преврат и кражба. Отново се надявам всеки да си даде сметка за чия кауза и интереси залага авторитета си, изграждан изключително с лични усилия. И се надявам, че ще разсъждаваме логично, а не емоционално.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.08.04 13:43



Всъщност не ми е ясно кой точно не ти е далинформация. Знам, че от мен например не си ми я искала. Сега ще приема, че си ми я поискала и ще ти я дам:
Медалистите - Станислав Димитров - сребърен медал бягане 100 метра и сребърен медал триатлон. Латинотанци - Ивайло Кръстев и Калин Младенов спечелиха третото място в категорията на най-добрите. Албена Атанасова и Антон Константинов взеха бронза в танците на инвалидна количка.
Снимки има в сайта на Тангра. Сега събирам снимми правени и от другите и ги обработвам, така че галерията ще стане по-богата много скоро.



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: eлия]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано13.08.04 14:37



Бе верно ти си свръх човек, Uebermensch ала Хитлер.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.08.04 15:18



Информацията,която искаш ще бъде пусната скоро в сайта също. Просто аз съм все още с една неизползваем ръка (

) и съм в болничен все още, та така еднорък ми е малко зор.
Ще пиша на медалистите, че искаш да се свържеш с тях и ще видим какво ще стане.
Без значение дали ще ти пратя снимки или не, ще трябва да се позовеш на спортен клуб Тангра с линк към сайта, както направих аз навремето, ползвайки твоя снимка - .Така че ще се радвам, ако все пак вземеш снимки от сайта,а не ме караш да ги вземам от там и да ги пращам по мейли.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.08.04 18:11



Здраве да е, тогава.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано14.08.04 00:05



Извенете че се намесвам в частния ви разговор, ама тук име нещо неестествено Елия - ти искаш да отразиш това, което си си създала като мнение, а не самото събитие. И после защо журналистите от нашите медии си измисляли и правели сензации за наша сметка?! А ние какво правим!!! Даже няма да си направя труда да чета сайта ти повече, защото твоето отношение показва, че не можеш и не искаш да отразяваш обеткивно фактите....



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано15.08.04 21:40



Ама в крайна сметка кажи какво толкова си постигнала



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано15.08.04 21:45



Еее прекаляваш вече. А не искаш ли да ти платят за загубеното ти време, през което можеше да постигаш още неща в звездната си кариера?



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано16.08.04 12:17



Уточнение: Пътуването ми беше организирано от Тангра. Дори нещата, които ще сложа в собствения си сайт тези дни ще се позовават на сайта на Тангра.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: mizrahi]  
Автор fremtid (lurker)
Публикувано26.08.04 18:33



Включвам се малко късно и виждам, че темата малко е "понатежала", но въпреки това искам да използвам случая да поздравя всички участници в EuroGames Мюнхен!

Страшно много се зарадвах да ви видя този път толкова многобройни на игрите! Надявам се, че сте прекарали прекрасни дни и извън рамките на спортните състезания.

Разгледах и страницата на Тангра и може би не съм съвсем догледала, но не открих адрес за контакт, затова пиша тук - имам няколко снимки на българските участници от откриването, от плуване и лека атлетика. Ако някой има интерес да му ги пратя, нека се свърже с мен (адрес в профила ми).

До догодина в Утрехт!
Най-добри поздрави от Берлин,
fremtid



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: prinyo]  
Автор fremtid (lurker)
Публикувано26.08.04 18:38



Хм... Вярно - от Копенхаген 2003...
(така като гледам, # 94 май съм аз... )



Тема ПОЗДРАВЛЕНИЯ!нови [re: mizrahi]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано26.08.04 19:10



Макар, че го пиша малко късно, мога само да отправя поздравленията си към:
1/ Участници.
2/ Организатори.
БРАВО! ЧУДЕСНО Е, ЧЕ ИМА КОЙ ДА ПРЕДСТАВИ БЪЛГАРИЯ!

********

След приветствията, които отправих, искам да отправя гневното си възмущение от това, че се намериха отново хора, които да орезилят тази проява.
Отдавам техните подли подигравки и забележки на тъпоглавието им.
Съжалявам обаче, че тази добра тема, отново се превърна в поредната маскария от пишещите в клуба.
Не можахте ли поне за миг да изкажете благодарност към хората, участвали в това събитие?
Ами продължихте да си вадите кирливите ризи?
Срамота!



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: fremtid]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.08.04 02:26



Поздрави на Мюнхен.
Пусни ми снимките на admin@tangra-bulgaria.com



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 21:03



Е това за срамуването не е вярно. моето име е Милен Михайлов и се състезавах на 50 м. бътърфлай и 100 кроул :) Другите момчета също не се срамуват, просто не смятат за необходимо да веят знамена - който иска, да дойде на тренировка и ще се запознае с всички...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 21:05



Въпросът ти Елия трябва да бъде насочен към Тангра. В устава им има клауча, че никой няма право при никакви обстоятелства да оповестява инфо или имената на членовете на клуба. Не бих искал да го играя "къртица" затова казвам само своето име...За останалото от Тангра трябва да ти отговорят

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: BBourgas]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 21:07



Въпросът е обаче, дали момчетата от клуб Тангра са хетеро, които са толерантни към гейовете или са гей, които са толерантни към хетерото :)))

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: гей или не-гей ?нови [re: peter25]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 21:17



Четох го аз този устав и никъде не видях нещо, което дори малко да подсказва, че това не е просто спортен клуб, а клуб на гей мъже, които искат да спротуват... Да се твърди друго е популизъм. От "икономически" съображения се прие една позиция, която да се показва на спонсорите, когато трябва да се изцедят пари от Гей организации. Не си спомням да е имало единодушие по този въпрос - даже напротив. Аз примерно няма да стана член на новия спортен клуб, защото за мен това би било лицемерие. Все едно да се оженя - за всички ще съм хетеросексуален, само като трябва да си изкарам чукането ще казвам че съм гей :((( Жалко за идеята. Нещата тръгнаха супер - имаше регистриран гей спортен клуб и имаше момчета, които нямаха нищо против да тренират именно в такъв. После обаче на някой "смелчага" му хрумна идеята да даде шанс на страха и какво се получи - Тангра - България - клубът на анонимните хетеро/хомосексуалисти...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема отново за 3те букви заедно "г","е",й"нови [re: mizrahi]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано01.09.04 04:48



Неслучайно написах - "ние действително взехме решение....." , а не "ние единодушно взехме решение". Както обаче много добре знаеш, всеки един от присъствалите там хора / измежду които и аз, и ти/ гласува според своите лични схващания, след изслушване на аргументите "за" и "против". МНОЗИНСТВОТО определи това да бъде така и съм твърдо убеден, че това е по-доброто решение.
Но да се наречем "гей-спортен клуб" би означавало да дискриминираме хетеросексуалните хора по белег " сексуална ориентация".
Като юрист хрумна ли ти, че ако направим това, ние пряко нарушаваме член 37 от Закон за защита срещу дискриминацията , в който е записано " Не се допуска отказ от предоставяне на стоки или услуги, както и предоставянето на стоки или услуги от по-ниско качество или при по-неблагоприятни условия, на основата на признаците по член 4, алинея 1".
За яснота, въпросната алинея на въпросният член 4 гласи :
"Забраненаевсякапрякаилинепрякадискриминация, основананапол, раса,
народност, етническапринадлежност, гражданство, произход, религияиливяра,
образование, убеждения, политическапринадлежност, личноилиобществено
положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейноположение,
имущественосъстояниеилинавсякаквидругипризнаци, установенивзаконилив
международендоговор, покойтоРепубликаБългарияестрана."

Да се наречем "гей-спортен клуб" означава, че ние още преди входа на залата казваме на хетеросексуалните хора "Вие не сте добре дошли в нашият спортен клуб поради сексуалната Ви ориентация" и още повече затвърждаваме у тях мита че гей-"обществото" е трайно свързано с думите "тайна, прикритие, мафия, власт, разврат".
Да се наречем "гей-спортен клуб" означава, че ние казваме на момичетата-лесбийки "Вие не сте добре дошли в нашият спортен клуб поради сексуалната Ви ориентация".
Да се наречем "гей-спортен клуб" означава, че ние казваме на бисексуалните момичета и момчета "Вие не сте добре дошли в нашият спортен клуб поради сексуалната Ви ориентация".

Надявам се, че това са достатъчно добри доводи, за да спреш да говориш за лицемерие и фалш, и да се замислиш върху въпроса доколко ти самият в съзнанието, намеренията и делата си дискриминираш в много по-голяма степен хората с различна от твоята сексуална ориентация, отколкото те теб.
Добре дошли при нас са ВСИЧКИ - " без оглед на раса, пол, възраст, националност, религия, сексуална ориентация, семейно положение, физическа външност, семейни, групови и политически обвързаности, материално състояние, социална неравностойност поради физически или психичен недъг, ниво на спортните умения, както и всякаква друга причина на социална съгрегация" .


От никого не се крие и няма да се крие, че членовете на този спортен клуб са предимно ЛГБТ- мъже и жени и съм убеден, че след известно време голям брой хора в България - както стрейт, така и не-стрейт ще
разберат какво Е "Спортен Клуб Тангра-България" и защо ще се чувстват добре, тренирайки заедно с нас не заради това, което говорим или заявяваме, че имаме желание да правим, а по това, което ВЕЧЕ е направено.

Кой ще ни избере е въпрос на личен избор.

Ще се радвам да те виждам отново на нашите тренировки :)

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: е денови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано01.09.04 13:06



Едно уточнение - това, което Милен не допълни е, че той на нашето учредително събрание настояваше не само да се наричаме "гей-спортен клуб", но и да бъдем спортен клуб САМО за гей-мъже и оттам трябваше да си напрягаме мисълта за измислим такива начини, които биха осигурили членуването САМО на гей-мъже при нас / нещо, което е най-малкото нелепо - някакъв "изпит" дали мъжът е гей или не очевидно се налагаше да бъде провеждан .... / - това ако не е дискриминация, здраве му кажи. Всички , освен Милен и още един човек на същото това събрание постигнахме съгласие, че нашата цел НЕ Е да привличаме САМО гей-мъже, а всеки, които желае да се занимава с аматьорски спорт. Естествено, определихме си приоритетни групи, всред които ще провеждаме по-активно реклама и т.н. и тези приоритети са ясно изразени в мисията ни. Това е и основната причина, поради която в конкретната ситуация аз лично гласувах в нашето име да НЕ присъства думата "гей" . Другата причина да гласувам така вече съм я написал веднъж и нямам желание да се повтарям.

Естествено, че името на организациите, които изброи, НЕ пречи те да предоставят каквито и да е услуги на когото и да е - това аз не съм твърдял.
Дискриминацията обичайно не се проявява в наименованието, а в делата и е не само законова, но и морална категория.
Интересно ми е обаче , ако някоя си организация се нарече например "Задруга на гей-кранистите" - ти ще имаш ли НЯКАКВО желание да разбереш с какво се занимават те? Ще имаш ли желание да прочетеш устава им , в който изненадващо е записано " но всъщност, при нас добре дошли са не само гей-кранисти, но и бисексуални хора , и лесбийки" ? Сигурен съм, че имаш много по-приятни занимания, отколкото да се опитваш да се вреш там, където на вратата ясно са написали под една или друга форма, че влизането ти не е желателно.
А това , че там, зад вратата, те за себе си знаят, че нямат нищо против да се запознаеш с тях, ти няма как да го знаеш предварително - да не се са слагали този надпис и да не са се наричали така.

Ще се радвам да разбера какво ще се появи скоро , както и да НЕ почуствам от името му, че не съм добре дошъл там :))

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: едно уточнениенови [re: peter25]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано01.09.04 13:33



Сега, прочитайки писаното рано тази сутрин, виждам, че съм пропуснал едно "може би" в изречението "Като юрист хрумна ли ти, че ако направим това, ние пряко нарушаваме член 37 от Закон за ..." - да се чете "Като юрист хрумна ли ти, че ако направим това, ние боже би пряко нарушаваме член 37 от Закон за ...". Както знаеш, аз не съм юрист и не искам да те упреквам в професионална некомпетентност, напротив - искам да зная мнението ти по този въпрос ;))
За другото обаче - а именно ясно изразеното ти желание в спортния клуб членовете да са САМО гей-мъже, продължавам да не те подкрепям.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: едно уточнениенови [re: peter25]  
Автор prinyo ()
Публикувано01.09.04 16:36



След като си прочел толкова постинги на Елиа би трябвало да ти е ясно, че тя е на принципа "който не е с мен е против мен". Не разбирам защо хабиш толкова нерви да обясняваш каквото и да било.
Все пак забелязвам известно втвърдяване на позиците й - вече тези, които не са с нас са явни врагове. Което съвсем означава, че няма смисъл да се правят опити за логически разговор.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано01.09.04 20:37



Хм, добра идея Елия, ама не съм слънце да огрея навсякъде :) иска ми се да има истински Гей спортен клуб, каквито имаше на игрите в Германия. Там хората си имаха истински отбори, треньори, масажисти, агитка, живееха като нормални хора. Аз лично се надявам, че след време Тангра ще узрее за идеята да са Гей спортен клуб, дори да не си го напишат в името. Тогава ще съм за тях с две ръце. Дотогава- Тангра, ЦСКА, Левски?!? Каква е разликата за мен, освен че в професионалните клубове има по-красиви момчета :)))/бъзикам се де, не се връзвайте/

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема НАГЛА ЛЪЖА!нови [re: peter25]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано01.09.04 20:42



Много моля, но това е нагла лъжа!!! Никога не съм искал думата гей да фигурира в името на клуба - твърде смела постъпка, особено като се има предвид какво се прие накрая. Исках само да се споменават гей-мъжете в целите и в целевата група. За справка виж устава на първата Тангра!
Втора нагла лъжа - че съм искал клубът да е само за гей?!!!!!!!!!!!!! Ти мене в дискриминация ли ще ме обвиняваш!!!!!!!? Аз съм водил достатъчно хетеро на тренировка!!!
Не те знам кой си, ама или не си слушал внимателно или мозъкът ти не може да засрами маслинка в чаша с кампари!

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: едно уточнениенови [re: peter25]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано01.09.04 20:45



Абе пак ще ти повторя - или си имал памук в ушите или имаш памук в главата!!! Идеята да се прави някакво гето под формата на затворен за всички гей клуб е абсурдна и не я подкрепям. Това в което вярвам го има в първия устав на Тангра и там много ясно е казано - интеграция на гей мъжете чрез спорта в обществото /разбирай в хетеро обществото/. Освен това много ясно е написано - членове могат да са всички, които споделят целите на клуба! Никъде няма изисквания да са гей!

Така че, преди да дрънкаш лъжи за мен, поне вземи да прочетеш протоколите, които толкова часове водихме!

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.