Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 24.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 21:03



Е това за срамуването не е вярно. моето име е Милен Михайлов и се състезавах на 50 м. бътърфлай и 100 кроул :) Другите момчета също не се срамуват, просто не смятат за необходимо да веят знамена - който иска, да дойде на тренировка и ще се запознае с всички...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 21:05



Въпросът ти Елия трябва да бъде насочен към Тангра. В устава им има клауча, че никой няма право при никакви обстоятелства да оповестява инфо или имената на членовете на клуба. Не бих искал да го играя "къртица" затова казвам само своето име...За останалото от Тангра трябва да ти отговорят

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: BBourgas]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 21:07



Въпросът е обаче, дали момчетата от клуб Тангра са хетеро, които са толерантни към гейовете или са гей, които са толерантни към хетерото :)))

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: гей или не-гей ?нови [re: peter25]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.08.04 21:17



Четох го аз този устав и никъде не видях нещо, което дори малко да подсказва, че това не е просто спортен клуб, а клуб на гей мъже, които искат да спротуват... Да се твърди друго е популизъм. От "икономически" съображения се прие една позиция, която да се показва на спонсорите, когато трябва да се изцедят пари от Гей организации. Не си спомням да е имало единодушие по този въпрос - даже напротив. Аз примерно няма да стана член на новия спортен клуб, защото за мен това би било лицемерие. Все едно да се оженя - за всички ще съм хетеросексуален, само като трябва да си изкарам чукането ще казвам че съм гей :((( Жалко за идеята. Нещата тръгнаха супер - имаше регистриран гей спортен клуб и имаше момчета, които нямаха нищо против да тренират именно в такъв. После обаче на някой "смелчага" му хрумна идеята да даде шанс на страха и какво се получи - Тангра - България - клубът на анонимните хетеро/хомосексуалисти...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема отново за 3те букви заедно "г","е",й"нови [re: mizrahi]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано01.09.04 04:48



Неслучайно написах - "ние действително взехме решение....." , а не "ние единодушно взехме решение". Както обаче много добре знаеш, всеки един от присъствалите там хора / измежду които и аз, и ти/ гласува според своите лични схващания, след изслушване на аргументите "за" и "против". МНОЗИНСТВОТО определи това да бъде така и съм твърдо убеден, че това е по-доброто решение.
Но да се наречем "гей-спортен клуб" би означавало да дискриминираме хетеросексуалните хора по белег " сексуална ориентация".
Като юрист хрумна ли ти, че ако направим това, ние пряко нарушаваме член 37 от Закон за защита срещу дискриминацията , в който е записано " Не се допуска отказ от предоставяне на стоки или услуги, както и предоставянето на стоки или услуги от по-ниско качество или при по-неблагоприятни условия, на основата на признаците по член 4, алинея 1".
За яснота, въпросната алинея на въпросният член 4 гласи :
"Забраненаевсякапрякаилинепрякадискриминация, основананапол, раса,
народност, етническапринадлежност, гражданство, произход, религияиливяра,
образование, убеждения, политическапринадлежност, личноилиобществено
положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейноположение,
имущественосъстояниеилинавсякаквидругипризнаци, установенивзаконилив
международендоговор, покойтоРепубликаБългарияестрана."

Да се наречем "гей-спортен клуб" означава, че ние още преди входа на залата казваме на хетеросексуалните хора "Вие не сте добре дошли в нашият спортен клуб поради сексуалната Ви ориентация" и още повече затвърждаваме у тях мита че гей-"обществото" е трайно свързано с думите "тайна, прикритие, мафия, власт, разврат".
Да се наречем "гей-спортен клуб" означава, че ние казваме на момичетата-лесбийки "Вие не сте добре дошли в нашият спортен клуб поради сексуалната Ви ориентация".
Да се наречем "гей-спортен клуб" означава, че ние казваме на бисексуалните момичета и момчета "Вие не сте добре дошли в нашият спортен клуб поради сексуалната Ви ориентация".

Надявам се, че това са достатъчно добри доводи, за да спреш да говориш за лицемерие и фалш, и да се замислиш върху въпроса доколко ти самият в съзнанието, намеренията и делата си дискриминираш в много по-голяма степен хората с различна от твоята сексуална ориентация, отколкото те теб.
Добре дошли при нас са ВСИЧКИ - " без оглед на раса, пол, възраст, националност, религия, сексуална ориентация, семейно положение, физическа външност, семейни, групови и политически обвързаности, материално състояние, социална неравностойност поради физически или психичен недъг, ниво на спортните умения, както и всякаква друга причина на социална съгрегация" .


От никого не се крие и няма да се крие, че членовете на този спортен клуб са предимно ЛГБТ- мъже и жени и съм убеден, че след известно време голям брой хора в България - както стрейт, така и не-стрейт ще
разберат какво Е "Спортен Клуб Тангра-България" и защо ще се чувстват добре, тренирайки заедно с нас не заради това, което говорим или заявяваме, че имаме желание да правим, а по това, което ВЕЧЕ е направено.

Кой ще ни избере е въпрос на личен избор.

Ще се радвам да те виждам отново на нашите тренировки :)

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: е денови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано01.09.04 13:06



Едно уточнение - това, което Милен не допълни е, че той на нашето учредително събрание настояваше не само да се наричаме "гей-спортен клуб", но и да бъдем спортен клуб САМО за гей-мъже и оттам трябваше да си напрягаме мисълта за измислим такива начини, които биха осигурили членуването САМО на гей-мъже при нас / нещо, което е най-малкото нелепо - някакъв "изпит" дали мъжът е гей или не очевидно се налагаше да бъде провеждан .... / - това ако не е дискриминация, здраве му кажи. Всички , освен Милен и още един човек на същото това събрание постигнахме съгласие, че нашата цел НЕ Е да привличаме САМО гей-мъже, а всеки, които желае да се занимава с аматьорски спорт. Естествено, определихме си приоритетни групи, всред които ще провеждаме по-активно реклама и т.н. и тези приоритети са ясно изразени в мисията ни. Това е и основната причина, поради която в конкретната ситуация аз лично гласувах в нашето име да НЕ присъства думата "гей" . Другата причина да гласувам така вече съм я написал веднъж и нямам желание да се повтарям.

Естествено, че името на организациите, които изброи, НЕ пречи те да предоставят каквито и да е услуги на когото и да е - това аз не съм твърдял.
Дискриминацията обичайно не се проявява в наименованието, а в делата и е не само законова, но и морална категория.
Интересно ми е обаче , ако някоя си организация се нарече например "Задруга на гей-кранистите" - ти ще имаш ли НЯКАКВО желание да разбереш с какво се занимават те? Ще имаш ли желание да прочетеш устава им , в който изненадващо е записано " но всъщност, при нас добре дошли са не само гей-кранисти, но и бисексуални хора , и лесбийки" ? Сигурен съм, че имаш много по-приятни занимания, отколкото да се опитваш да се вреш там, където на вратата ясно са написали под една или друга форма, че влизането ти не е желателно.
А това , че там, зад вратата, те за себе си знаят, че нямат нищо против да се запознаеш с тях, ти няма как да го знаеш предварително - да не се са слагали този надпис и да не са се наричали така.

Ще се радвам да разбера какво ще се появи скоро , както и да НЕ почуствам от името му, че не съм добре дошъл там :))

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: едно уточнениенови [re: peter25]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано01.09.04 13:33



Сега, прочитайки писаното рано тази сутрин, виждам, че съм пропуснал едно "може би" в изречението "Като юрист хрумна ли ти, че ако направим това, ние пряко нарушаваме член 37 от Закон за ..." - да се чете "Като юрист хрумна ли ти, че ако направим това, ние боже би пряко нарушаваме член 37 от Закон за ...". Както знаеш, аз не съм юрист и не искам да те упреквам в професионална некомпетентност, напротив - искам да зная мнението ти по този въпрос ;))
За другото обаче - а именно ясно изразеното ти желание в спортния клуб членовете да са САМО гей-мъже, продължавам да не те подкрепям.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: едно уточнениенови [re: peter25]  
Автор prinyo ()
Публикувано01.09.04 16:36



След като си прочел толкова постинги на Елиа би трябвало да ти е ясно, че тя е на принципа "който не е с мен е против мен". Не разбирам защо хабиш толкова нерви да обясняваш каквото и да било.
Все пак забелязвам известно втвърдяване на позиците й - вече тези, които не са с нас са явни врагове. Което съвсем означава, че няма смисъл да се правят опити за логически разговор.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано01.09.04 20:37



Хм, добра идея Елия, ама не съм слънце да огрея навсякъде :) иска ми се да има истински Гей спортен клуб, каквито имаше на игрите в Германия. Там хората си имаха истински отбори, треньори, масажисти, агитка, живееха като нормални хора. Аз лично се надявам, че след време Тангра ще узрее за идеята да са Гей спортен клуб, дори да не си го напишат в името. Тогава ще съм за тях с две ръце. Дотогава- Тангра, ЦСКА, Левски?!? Каква е разликата за мен, освен че в професионалните клубове има по-красиви момчета :)))/бъзикам се де, не се връзвайте/

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема НАГЛА ЛЪЖА!нови [re: peter25]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано01.09.04 20:42



Много моля, но това е нагла лъжа!!! Никога не съм искал думата гей да фигурира в името на клуба - твърде смела постъпка, особено като се има предвид какво се прие накрая. Исках само да се споменават гей-мъжете в целите и в целевата група. За справка виж устава на първата Тангра!
Втора нагла лъжа - че съм искал клубът да е само за гей?!!!!!!!!!!!!! Ти мене в дискриминация ли ще ме обвиняваш!!!!!!!? Аз съм водил достатъчно хетеро на тренировка!!!
Не те знам кой си, ама или не си слушал внимателно или мозъкът ти не може да засрами маслинка в чаша с кампари!

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.