Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 25.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: BBourgas]  
Автор DAEMON ()
Публикувано10.08.04 11:20



До такава степен не са се афиширали като ГЕЙ клуб никъде... дори и в устава си, че ако няколко скинарчета-хомофобчета поискат да се запишат при тях - няма да намерят дори и формално извинение да не ги приемат



Тема Re: За Тангра и скинарите, "афиширането" и др.нови [re: DAEMON]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано10.08.04 12:35



Уверявам те , че на Общото ни събрание достатъчно дълго разисквахме възможна такава ситуация и заедно взехме решения, които ще я предотвратят.
С пълно мнозинство гласувахме ЗА за Мисията на Спортния клуб - тепърва ще се увериш, че изобщо не смятаме да крием, че сме такива, каквито сме.
Уставът ни отразява нашето разумно и обективно отношение към икономическата обстановка в България и съм убеден, че ще ни даде възможност да просъществуваме много по-дълго, отколкото вероятно някои прогнозират.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: гей или не-гей ?нови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано10.08.04 13:05



Елия,
на нашето Общо събрание ние действително взехме решение в името на Спортния клуб да не присъства думата "гей" и синонимите й по редица съображения , свързани най-вече с ясно изразеното желание да не допускаме каквато и да дискриминация , в това число и по белег "хетеросексуалност" спрямо нито един кандидат-член в нашия клуб, както и организационното и финансовото ни стабилизиране.
В нашата мисия и уставът ни обаче изключително ясно се казва коя е основната ни целева група и какви са основните ни цели.
Въпрос на наша вътрешна политика е да преценим кога и пред кого, къде и какво да говорим/публикуваме/правим. Бъди сигурна , че в дългосрочен план всички целим да направим възможно все повече и повече гей и бисексуални мъже и жени да спортуват заедно в невраждебно за тях обкръжение на възможно най-ниска цена

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: гей или не-гей ?нови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано10.08.04 16:49



Елия,
благодаря ти за споделените мнения, подозрения и впечатления
Не искам да изпреварвам събитията и по тази причина единственото, което в момента мога да допълня е, че сравнително скоро ще имаш възможността сама да откриеш отговорите на въпросите си.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: За Тангра и скинарите, "афиширането" и др.нови [re: peter25]  
Автор DAEMON ()
Публикувано11.08.04 08:50



Защо всички в някакъв момент решават да плащат "данък на общественото мнение" и престават да бъдат себе си? Казваш ИКОНОМИЧЕСКА ОБСТАНОВКА, РАЗУМНО ОТНОШЕНИЕ - т'ва всичкото си е 100% скатаване.

Да решиш да оцелееш на всяка цена може би не е най-достойното нещо. Не че имам нещо против Тангра или който и да било в него - доста от хората там са ми приятели или добри познати.
Просто този род скатавки са ми чужди - под достойнството са ми - а в БГ май единственото нещо което ни е останало за губене е достойнството.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано12.08.04 14:28



Преди всичко победителите са хора, които имат работа, приятели, семейство... Какво ако не са споделили с всички тези групи за сексуалните си предпочитания и трябва ли непременно да го правят? Всеки има правото самостоятелно и според убежденията си да реши кога да излезе наяве. В случая "славата" ги е споходила преди те самите да са осмислили какъв публичен интерес би имал спечелването на медал. Още повече, че не са изпратени официялно като състезатели на България, нали...
Според мен спечелването на тези медали е много силен индикатор за гей общността че с много ентусиазъм и работа могат да бъдат постигнати невероятни резултати - дори тук в България!!! И вместо да седим и да гледаме, или да се чудим какво става, да се поучим от тези смели момчета и ние да запретнем ръкави.... към Еврогеймс 2005



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: ANEW]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано12.08.04 15:50



"Смели" не е хич на място казано. Ако бяха такива нямаше да им е проблем да споделят с приятелите, семейството, на работа... но както казваш, не трябва непремено да го правят, тяхна си работа. Обаче е тъпо да спечелиш награда и да си я скриеш в гардероба. Не ги упреквам, надявам това да ги прави щастливи, мен не би ме.
Защо според теб спечелването на наградите да е "силен индикатор за гей общността...."? Според мен е силен индикатор, че такава гей общност няма. За каква гей общност говориш, като от "гей спортен клуб" се преименуват в "спортен клуб" за да печелят спонсори или си крият медалите от гей спортните игри? Гей общност друг път. Може спечелването на наградите да е голямо постижение, но не е такова нито за България, нито за "гей общността" в България, за никой. Може би само за спечелилите. И не виждам какъв пример мога да вземам от тях, освен "които и да сте, крийте се!"
През 2001 бях на Юрогеймс в Хановер, не като участник, а само като публика. Мога да ти кажа, че имаше участници, на които присъстваха родителите, колеги, даваха ги по телевизията и т.н. Въобще беше много хубаво. Не мога обаче да си представя някой, спечелил медал и да се скрие. Просто не мога. И ти си седнал за смелост да ми говориш.



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: Jupiter]  
Автор prinyo ()
Публикувано12.08.04 18:12



Нали знаеш, че има разликамежду Германия и Враца.
Ако знаеш,за какво говориш всъщност?



Тема Re: е, хайде поспрете сенови [re: eлия]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано12.08.04 18:55



За начало, ето ти една снимка от www.eurogames.info


Photo by Gerrit Jansink



Тема Re: Медали за нашите на Еврогеймс 2004нови [re: prinyo]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано12.08.04 19:41



Има... Германия е държава, а Враца е град.
Сега сериозно.
В Германия хората са ги превъзпитали и са превърнали Наци-Германия в толерантна европейска държава. А в България ги е страх. Уж държава с традиции в толерантността с малцинствата си, като започнеш с евреите през втората световна, арменските преселници след това, протестите против преименуването на турците... циганите... и хората пак ги е страх... страх ги е да кажат, че са спечелили медал за държавата си и то в държавата си. Тва ако не е тъжно... Разлики между Германия и Враца винаги ще има, ако оставите нещата на еволюцията и смяната на поколенията. Поколенията се сменят, ама мисленето си остава същото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.