Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 25.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Тема Първото в България решение по ЗЗД  
Автор musha-busha ()
Публикувано29.07.04 14:14



Софийски съд осъди фирма за етническа дискриминация срещу роми

В първото в България решение по новия Закон за защита от дискриминацията Софийски районен съд осъди на 9 юли 2004 г. фирма "Вали" ЕООД да изплати парично обезщетение за отказ да предостави услуги на клиенти от ромски произход.

БХК бяха така любезни да уведомят Джемини веднага щом беше произнесено решението. На сайта на Джемини има пълния текст за случая.


Наздраве на всички по повода!

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Първото в България решение по ЗЗДнови [re: musha-busha]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано29.07.04 19:30



ЗЗД ли официалнато съкращение на закона. Щото едно време ЗЗД беше известно като "Закон за Защита на Държавата".



Тема Re: Първото в България решение по ЗЗДнови [re: Boian]  
Автор homeless ()
Публикувано30.07.04 15:27



ЗЗД също така е абревиатурата и на Закона за задълженията и договорите. По принцип няма официална или неофициална абревиатурата. Обичайно тя се образува от първите букви на закона. Случва се, разбира се, да има и дублиране ;)



Тема Re: Първото в България решение по ЗЗДнови [re: Boian]  
Автор musha-busha ()
Публикувано03.08.04 13:34



Не зная дали това е офицалната абревиатура, мои познати адвокати използват ЗЗД за Закона за защита срещу дискриминация.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Първото в България решение по ЗЗДнови [re: musha-busha]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано10.08.04 01:41



А мойте учители и учебници по литература и история го използваха за Закон за защита на държавата.

Така че доста се изплаших като видях заглавието на пост-а.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема А всъщност ЗЗДнови [re: S©S]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано11.08.04 01:22



означава Закон за задълженията и договорите. Основен източник на облигационното право у нас.

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.