Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 16.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Тема Кой, кого и защо ... ?!  
Автор color ()
Публикувано12.07.04 14:48



Може ли да ви помоля,да ми разясните някои неща,които останаха в мен като големи въпросителни,след като прочетох разразилият се словесен двубой между...определени хора или организации - не знам точно как стоят нещата?!

Моите впечатления са следните,което не значи,че са правилни,може да съм в плен на заблудата...

- Имам чувството,че Джемини,не иска да работи с определени организации или личности,в и зад тези организации - въпросът ми е защо,какво ги спира,ако едно обединяване - хайде нека го наречем сътрудничество,било то на базата на някакъв моментен компромис - спомогне за утвърждаване правата на хомосексуалните,приемането им от обществото? ...
Всеки си има хората зад гърба,всеки си има приоритетите...лидерите могат да обединят хората в едно,за да постигнат общата цел - "равноправие",ако има такава и ако има истински лидери - лидерите управляват масите...но без масите са нищо,подобно на отношението роб-господар,единият не може да съществува без другия!

- Относно Билитис,имам усещането че говорим за нещо от рода на "Ротъри клъб" за лесбийки и бисексуални,масонство или нещо от сорта - частен клуб ли е?
Тоест виждам нещата по следния начин:аз съм бисексуална с професия,с обществено положение,с възможности - тогава съм добре дошла в този клуб,иначе аут?!Ако е така,какъв ще е приносът на този клуб за "общността"-ще има такъв - да, но за единици...
Питам,защото не съм наясно,а от прочетеното останах с именно това впечатление!

В този си постинг не нападам никого,нито пък искам да държа сметка за политиката на работа на който и да било,единствено моля за някакво уточнение,ако би било възможно,а всеки сам си решава,с кой,срещу кого и защо...!!!



Тема Re: Кой, кого и защо ... ?!нови [re: color]  
Автор prinyo ()
Публикувано13.07.04 14:13



Много е трудно някой да разясни цялата картина, един ден сигурно ще седна да напиша книга за тези месеци, които отминават. Но каквото и да става аз съм изключително доволен от това, че най-после има размърдване, има движение, различни хора се опитват да направят различни неща и като двигатели на събитията са не просто един и двама, но поне около 30 човека. Това според някои може да е малко, но според мен си е солиден брой. И повечето от тях наистина имат благородни подбуди (не само финансови).
И понеже цялостната картина е твърде обширна наистина, ще отговоря на един от конкретните ти въпроси.
Дали Джемини има или не желание да работи с другите организации. Отговарям като свидетел на събитията, а не като член на Джемини.

През февруари в София се състоя среща на всички ЛГБТ организации - официално регистрирани или просто неофициално съществуващи на територията на София, организирана от новооснованата фондация Куиър България. На тази среща бяха поканени и представители на Джемини, която по това време беше изпаднала в пълно мълчание и реално не действаше. Те обаче не се появиха. Подробности за тази първа среща ще намериш тук -


Два месеца по-късно, след общото събрание на Джемини, което практически замрази дейността й (виж анализа на самата организация тук - ), останалите в нея двама човека - Десислава Петрова - председател и Аксиния Генчева - координатор на проекта за възстановяване на организацията, се обърнаха за подкрепа към Куиър България и партньорските организации. Тогава въпросът беше поставен просто и ясно - има ли смисъл и нужда да се продължава Джемини или не. Бяха анализирани всички минуси и плюсове от гледна точка на история, имидж в обществото, лгбт общността, институциите, по света, както и от гледна точка на наличните чисто материални активи. Бяха проведени две срещи през една седмица. Първата беше на 22 април (виж )
Без да се впускам в подробности около тезите и обсъжданията, един от изводите беше, че силата и опората на Джемини бе дошла от хората в провинцията (). Което накара организацията да запланира и проведе няколко срещи в различни градове, но всъщност тези срещи не са свързани с отговра на този въпрос.
Сегашното положение в отношенията между Джемини и другиоте организации се основава на третата среща, когато Куиър България и партньорските организации излязоха със следното становище :
В него пише : "Към настоящия момент БГО "Джемини" на практика не съществува. Не е известно какъв е броят на членовете, които желаят да работят за осъществяване целите на организацията, заложени в устава й. Да помогнем на БГО "Джемини" в настоящия момент би означавало да я изградим отново, нещо което не считаме за целесъобразно, защото една организация би следвало да съществува, само ако има достатъчен брой членове/съмишленици, които са готови да работят за осъществяване на мисията й."
И още : "Ако за срока, който й е даден от Общото събрание, състояло се на 17.04.2004 г., БГО "Джемини" докаже своя потенциал и работоспособност, ще има база за изработване на една обща стратегия за включване на “Джемини” във вече съществуващата мрежа от ЛГБТ организации..."
И накрая : "Ще се радваме, ако от настоящия момент нататък “Джемини” координира своите стратегически решения с “Куиър България” и нейните партньорски организации. ."
Какво извлече Джемини от това може да се прочете в сайта на организацията -
Става ясно, че Куиър и другите организации официално изчакват да мине 6 месечния период за да решат дали искат или не да имат отношения с Джемини.
Така че всъщност малко или много Елия е права, казвайки, че не Джемини не е пожелала да работи с другите (защото всъщност Джемини потърси тяхното съдействие), а другите казаха "ще работим заедно, но малко по-късно".
Все пак никой не е затворил вратата пред другия. Джемини написаха - "Въпреки поставените декларативни условия, Джемини би желала да запази духа на възможното партньорство вбъдеще. Като крачка към преодоляване на грешките на миналото и желанието на организацията да продължи своята мисия, Джемини ще продължава да търси препоръките и мнението на другите ЛГБТ организации в България.". А самото желаниена Куиър и другите организации Джемини да координира с тях стратегическите си решения също означава готовност за оперативна съвместна дейност.
Отговорих ти на въпроса съвсем фактологично, позовавайки се на документи, написани от самите организации и сдържайки всички коментари, които ми идваше да направя. Надявам се, че се е получил ясен отговор и няма да повлека след себе си тема от 30 постинга. :-)

Редактирано от prinyo на 13.07.04 14:16.



Тема БГ проблем от повече от 150 годининови [re: color]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано14.07.04 06:06



Без да имам сформирано мнение за нито една от ЛГБТ организаците (не желая и да си създавам такова), смятам, че проблемът е принципен за БГ от повече от 150 години. Няма организация, която да не се нацепила и основаната й цел и дейност- съзнателно или не - е била да воюва преди всичко със сродните си организации (в които те виждат конкуренти), а не с реалните си опоненти и противници.
Повтарям пак, за да не ме разбере някой погрешно:
Нямам отношение към нито една от организациите и не оценявам нито една от тях, камо ли отношенията помежду им.

IMAGINE...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.