Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 13.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Обучение на лидери  
Автор musha-busha ()
Публикувано30.06.04 21:25



Ръководителите са хората, които вършат нещата правилно, лидерите са тези, които вършат правилното нещо.

Какво кара хората да следват лидерите? Хората инстинктивно искат да бъдат насочвани от този или тези, които уважават и които имат ясна визия за бъдещето. Добрите лидери се изграждат, не се раждат. Ако имаш желанието и волята, можеш да станеш страхотен лидер.

За да работиш добре в екип, има няколко неща, които трябва да бъдеш, знаеш и правиш. Те не идват с раждането, а ги усвояваш с непрекъсната работа и изучаване. Най-добрите лидери работят и изучават непрекъснато, за да развият своите лидерски умения.

Какво значи лидерство? Лидерството е комплексен подход, чрез който един човек влияе на другите, за да осъществи мисия, задача или цели и да направи организация или екип по-сплотен и последователен в действията си. Въпреки, че длъжности като Ръководител или Управител дават определени правомощия да накара другите да направят нещо или да изпълнят определена цел, не властта прави този човек лидер... тя просто го прави шеф. Лидерството кара хората да искат да постигнат високи цели, докато от друга страна, шефовете казват на хората да изпълняват една или друга цел.

Има три основни начина да разберем как един човек става лидер:

Личностните качества на един човек може да го накара естествено да се развие като лидер. Това е Теорията за Характера.

Криза или важно събитие може да е предпоставка изключителни лидерски умения да се развият в обикновен човек. Това е Теорията за Големите събития.

Човек може да избере да бъде лидер. Човек може да се научи да бъде лидер. Може да придобие лидерски умения. Това е теорията за Създаването на лидерство.

Въпрос на едно решение. Само на една дума: ИСКАМ. Честна дума. И да си член на Джемини. Второто не е токова страшно, питай другите ни членове

И да ни пишеш на

или да ни се обадиш на 02/987-68-72.

Редактирано от musha-busha на 30.06.04 21:27.



Тема Re: Обучение на лидеринови [re: musha-busha]  
Автор DAEMON ()
Публикувано01.07.04 15:55




Звучи яко...
добре е некои авери да се запишат... а и на Симо Кобурга нема да му е излишно...



Тема Re: Обучение на лидеринови [re: musha-busha]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано06.07.04 23:29



Съжалявам но не съм съгласен с теб. С това за обучението. Нямам дефиниция на лидер но това е нещо което ако го няма в теб можеш да станеш само шеф или координатор. Няма ли я искрата в душата ти можеш само да си стоиш на бюрото и да пишеш бумагите но никой няма да те последва никъде. Също така е важно какви са хората с които ти се налага да работиш. Работил съм с ученици (водех групите на стажантите) и с изключение на една група успях да се сработя с всички. Ако можех да изхвърля двама-трима от тази група с която не можах да се сработя и с тях щях да работя прилично. Не мисля обаче че сработването е нещо което можеш да научиш ако не притежаваш нужната душевна нагласа и поне мъничко качества.
пп.Не се опитвам да оплюя каквото и да било. Искам само да обърна внимание на немаловажната подробност че има някои качества които наистина са си вродени. Те могат да се развиват но ако изобщо ги няма... по-добре човек да се откаже.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Обучение на лидеринови [re: AЛБATPOC]  
Автор musha-busha ()
Публикувано07.07.04 11:39



Много си прав за това, което казваш - хората се раждат с някакъв потенциал, който може впоследствие да бъде развит и усъвършенстван. Същевременно, има начин да се научи човек да работи в екип, аз съм била свидетел на такива обучения и после съм виждала ефективни резултати от него.
И аз като теб, лично смятам, че човек ако няма някои вродени качества и няма заложен в характера си потенциал, не може да се превърне изведнъж в лидер.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Обучение на лидеринови [re: musha-busha]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.07.04 18:13



Искаш ли да ми разкажеш малко повече за обявата която е в темата? Ако искаш може и на бележки. Ако ще ме питаш за неща които не бих написал публично давай направо на бележки.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Обучение на лидеринови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.07.04 18:21



Съгласен съм с теб че обикновено един лидер е мъничко единак. Много не е възможно но мъничко е неизбежно. Както е неизбежно поне малко да се налага на хората около себе си. Един цитат:
Армиите не започват атака, защото някой е казал, че мисли, че е време за атака. Армиите започват атака, защото някой е дал заповед за атака...
А по въпроса за качествата които трябва да притежава един лидер и по въпроса за развитието им ще те попитам нещо: Ти виждала ли си напълно безволев човек?

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Обучение на лидеринови [re: musha-busha]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.07.04 20:07



Аз май не вярвам в тази история с обучението на лидери. За съжаление, голяма част от политиците ни са минали някакво такова обучение, но от това не станаха кой знае какви лидери... Навремето имаше едни школи към БКП в които обучавах разни малоумници какд а манипулират децата и да им внушават страх отПартията и Държавата. При такива "лидери" следовниците изчезнат, щом изчезне и въжето с което ги държат към себе си.

На мен ми се струва, че лидеството опира до Харизмата, до обаянието, до тази неуловима черта у някои, която те кара да захвърлиш всичко, включително и гласа на здравия разум понякога и да ги последваш...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Обучение на лидеринови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.07.04 21:17



Перфектно казано.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Обучение на лидеринови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.07.04 23:18



Момичето за което ти говоря дори и за маса не става. Просто завчера вечерях с една позната и една нейна приятелка. Въпросната приятелка беше такова мекотело че нямам думи. Ръкостискане тип умряла риба. Хленчеше за гаджето си ама тя самата не правеше нищо за да пробуди интереса му. Аман от момичета които като имат две хубави цици и смятат че света трябва да е техен. И при това тази девойка е решила че иска да бъде партньорка на скорпион и да има вниманието му. Е някои работи просто не могат да се случат и това си е.
Държа да отбележа че тя не пие и не се дрогира. Само няма воля за битка... У мен пък такова нещо има в излишък на моменти.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Обучение на лидеринови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано07.07.04 23:23



Това че аз съм хетеро не е ли проблемче? Има и други проблемчета ама тях вече там трябва да ги обсъдим.

ще полетиш ли с мен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.