Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 20.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: очеизвадните истини(глупости)нови [re: peter25]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.07.04 10:47



Единственото очевадно нещо което виждам у теб е страстно желание да се изявиш в комбинация с дълбоко неразбиране.

-Кажи ми какво мислиш за човешката душа?

-Нима тя е обвързана с тялото ни?

-Когато тя е между две прераждания и не е обвързана с тяло какъв е нейният пол?

-И трябва ли заради сексуалната ориентация да се пренебрегне несексуалната душевност която притежава абсолютно всяко едно човешко същество?


Ще очаквам отговорите ти на тези въпроси които съм задал. Ще прочета с удоволствие отговор от всеки който желае.

.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Извинявай че ще те зачукам с твоите думи...нови [re: AЛБATPOC]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано03.07.04 11:44



Зачуквай някого другиго пич :)

Когато използвам думата "приятел" , аз нямам предвид човек , с когото ходя да пия бира/кафе за да обсъждам нечии цици или нечий задник и да се оплаквам от Световната Несправедливост ;)
Радвам се , че ти имаш приятели. Аз също имам - но не бих ги накарал да заряват трупове ;)) Но - да , да ми звънне без предупреждение някой от тях на вратата, да тръгна на майната си за да му помогна - това съм го правил и са го правили за мен.

Лети, лети - приятна е гледката отгоре ;)

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: абе Пешонови [re: Boian]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано03.07.04 13:37



седем пъти помисли и провери, един път кажи

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: очеизвадните истини(глупости)нови [re: AЛБATPOC]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано03.07.04 13:41



Бих разговарял с удоволствие за това с теб , но лично.
Имам изпити все пак, а отговорът на твоите въпроси.... изисква време, доста повече от обичайното, което отделям за да отговоря на някой постинг тук.
Остави ми бележка, ако имаш желание да поговорим.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Да го кажем по друг начин.нови [re: peter25]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.07.04 14:58



Първо: И аз имам изпити. Нека минат.
И второ: Бих предпочел ако с това няма да ви притесня да дойда на някоя клубна среща. Има хора в този клуб с които бих искал да поговоря.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: абе Пешонови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.07.04 15:03



Нека ти отговоря с тия думи на Йода:

Страхът води до омраза.
Омразата води до ярост.
Яростта води до страдание.

А аз бих добавип преди тях и това:

Непознаването води до страх.

ще полетиш ли с мен


Тема Re: Клубна срещанови [re: AЛБATPOC]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано03.07.04 17:37



Хъ.
Точно си мислех да предложа такава ;)

Ще пусна тема за това към 12-ти юли, ако някой дотогава не го е направил.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: абе Пешонови [re: eлия]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано03.07.04 19:04



Да си казваме в очите истини... дори и да признаваме по този начин собствени недостатъци... е първо достойно и смело и второ е пътя към отстраняване на тези недъзи.

Много точно си го казала Елия - "да си казваме в очите истини... е достойно и смело", но да си говорим в очите врели-некипели е чиста загуба на време и откровена глупост.
Както и ти самата знаеш, хората са много различни, има всякакви, а Петър обикновено борави с обобщения. Например "гейовете". Глупаво е да кажеш "гейовете са такива и такива", просто защото има различни гейове. Някои може да са такива каквито казваш, но други не са. И тези други започват яко да се нервят, когато 100 пъти им се натрапи, че все пак са еди-какви.
Изобщо отношението основано на обобщения е характерно за хетеросексуалните спрямо нас. И нали точно с това искаме да се преборим и предотвратим - да се спре да се съди за нас по стереотипи.
А Петър точно това прави - крещи ни стереотипи.
И за да не остават думите ми в нищото, ще дам пример с негови "бисери":

1.Посочи ми двама ПРИЯТЕЛИ-гей ?
Такива, които биха направили всичко един за друг, без да мислят за секс - за разлика от "хетеросексуалистите" , при които думата мъжко приятелство означава нещо много , много силно


Тук са две глупости на едно място.
Първо - познавам повече от двама гейове, които са истински приятели, без да мислят за секс. Аз самият също имам много добри приятели, на които мога да разчитам, без да съм сексуално привлечен от тях.
Второ - защо се сравняват гей-приятели и стрейт-приятели мъже? Забравихте ли, че гейовете се възбуждат от мъже, а стрейтовете - не. Значи можем да сравняваме приятелството между двама хетеро-мъже (между които няма как да има сексуално привличане) само с приятелството между гей и жена.
Отделен е въпросът колко "много силно" е приятелството между мъжете. В повечето случаи съществува само докато се появи жена. Като си "хване п*тка" средностатистическият хетеро мъж обикновено зарязва приятелите си.
Но не в това е въпросът тук.

2.за повечето гей обичайният начин да си осигуряват секс е интернет-мимолетни запознанства. На повечето гей не им пука с кого правят секс и за тях изразите "неангажиращ секс", "нещо за разнообразие ", "приятелче за секс" , "нещо за вечерта" са ежедневна част от речника им

Аз тука въобще не разбирам кое е осъдителното? Да си намираш партньори в Интернет или да правиш секс? А къде да си намериш партньор, ако не в интернет - в "силно посещаваните" гей-заведения или просто да си облечеш фанелка с надпис "гей съм - търся приятел"?
Какво означава "да ти пука с кого правиш секс"? Аз правя секс с хора, които ми харесват. Нямам някакъв списък с кого може и с кого не може да го правя.
И какво - хетеросексуалистите да не би да не правят случаен секс? Колко често сте чували от стрейт мъж обяснения коя е чукал оная вечер, коя - предната седмица, а трета - докато още имал сериозна приятелка? Аз много често. Човекът изпитва регулярна нужда да прави секс и го прави. Нещо ново ли казвам?

3.за повечето гей думата "приятелство" с друг гей , с когото не правят секс означава познанство, което може да осигури контакт с друг гей, с когото да правят секс и не е нищо повече от лицемерие. Истинското приятелство между двама гей е почти невъзможно, както почти невъзможно е и приятелството между две жени / хетеросексуални /

Абсолютни глупости. Чудя се как са му дошли изобщо. Думата "приятелство" с друг гей означава да съм приятел с момче, което (също като мен е гей). Нищо повече. Ако за някого е лицемерие - жалко за него и за така наречените му "приятели". Освен това нямам нужда да чакам някой да ми осигурява секс-контакти, защото имам приятел. Пък и нали има интернет

4.за повечето гей единствено подходящият , идеалният партньор е хетеросексуалният мъж. Но тъй като той е недостижим, повечето се примиряват с партньори, които са гей. Това е в основата на много други процеси, включително и на хомофобията измежду гей-хората

Е това е направо трагикомично. Някой май се опитва да превърне собствените си проблеми в етикет за всички ни. Повечето гей-момчета, които познавам, не желаят хетеро-мъже за партньор. Какво ще си говорите с такъв - за к*рви, за футбол, за риба и за колата му? Дори и да харесвам някой хетеросексуален, нали той е хетеросексуален, как мога да очаквам нещо от него?
И за протокола - приятелят ми наистина много ми харесва. Хареса ми когато го срещнах преди 3 години, харесва ми и днес, харесва ми повече от който и да било хетеросексуалист. Обидно е някой да твърди че съм с приятеля си, само защото стрейтовете не ми връзват. Колосална глупост.

5.повечето гей мразят анатомията на жените и се отвращават от тях

Е и? Е и! Момент, тук не говорим ли за гейове? Ако гейовете харесваха женската анатомия щяха да са обикновени хетеросексуални. Тогава целият разговор се обезсмисля. Стрейт-мъжете също не са луди почитатели на патки и ташаци, и на мъжки дупета.
Въобще не разбирам целта на този коментар. И на мен не ми харесва женската анатомия, особено половите органи. И какво? Това не ми пречи да общувам с жени, което ми е особено приятно понякога. Всъщност най-готините хора които съм срещал в последно време са именно жени.

6.повечето гей отричат всичко , написано дотук. Разбираемо е защо.

Разбираемо е - защото е глупаво и лъжливо.
И какво значи терминът "повечето гей" - той е преброил гей-мъжете в страната ли? Кой знае колко са гейовете, та да каже повечето какви са и как мислят.
Или просто се е натъкнал на 10 такива хора и е отсъдил за всички останали? (бас ловя че е точно така)

Клишета за нас чувам много и всекидневно, и съм се научил да не им обръщам особено внимание, защото идват от хетеросексуалисти - хора, които изобщо не ни познават, нито искат да ни познават.
Но е много грозно да слушаш неверни нападки и обиди от човек, който е като теб, който би следвало да те познава и разбира, и с когото би следвало да сте съюзници в стремежа си да получите свободата и справедливостта, която заслужавате като всички човешки същества.
Аз лично напоследък се чувствам унизен и омерзен, натъжен, когато чета постингите на Петър. Тежко ми е, че толкова неверни и вредни клишета за хомосексуалните хора могат да излязат от устата на друг хомосексуален човек.

И в крайна сметка се запитвам - къде сме тръгнали да променяме стереотипите на мнозинството, когато самите ние още не сме се освободили от тях, а някои тук дори гордо ги пропагандират.

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Извинявай че ще те зачукам с твоите думи...нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано03.07.04 19:33



Много добре си го казал, Албатрос - за ядене и пиене приятели много (особено ако черпиш). Но когато наистина ти трябват, няма никой.
И това не е нещо, което произтича от сексуалността.

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Аз не съм и мислил за сесксуалността когато гонови [re: Jockey]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано03.07.04 21:08



писах. Надявам се да не съм допуснал двсмислици. Понякога ми се случва неволно да го направя.

ще полетиш ли с мен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.