Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 03.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: musha-busha]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 20:55



Причината, поради която намалих много писането си в един друг "тематичен" клуб беше, че сложиха двама модератори. Които смело бъркаха в постингите на хората и влияеха на разговора. Макар да уважавам и двамата и да имам напълно приятелски чувства към тях, а също макар че аз не съм бил "цензуриран", смятам че това блокира усещането за свободен разговор там.
В тази връзка оценявам оценката на Модераторката и нейната Говорителка в този постинг, но оценявам също и тяхното уважение към пишещите.
В един диалог точката (или по-точно запетайката) се поставя тогава, когато й дойде времето. Ако поне двама участници в разговора не смятат, че е време за препинателен знак, значи не е. Това се получава естествено, без да бъде спуснато отгоре.
Искам да благодаря на Модераторката за създадената до момента атмосфера за разговори и да кажа, че ако прочета отново подобен постинг, това ще е "точката" на участието ми в този клуб.
Ако съм пропуснал нещо и тълкуванието ми е некоректно, то ще се радвам да разбера какво подтикна повата на постинг "ще метем вече".



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор musha-busha ()
Публикувано02.07.04 21:01



Казано накратко, хората сами знаят кога вече не им се говори и именно това исках да кажа на нетко, че модераторката не е добре да се намесва в този случай. Според мен има смисъл да се коментира с постинг, че наистина е кофти един участник в разговора да хвърля кал върху друг, но не и да цензурира разговора.

А и нетко, доколкото го познавам, е доста интелигентно момче, което не се нуждае от майчинска закрилническа ръка и както става ясно, сам отвръща на удара Всичко, което написах по-горе е в добрия смисъл

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: musha-busha]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 21:14



Доколкото пресметнах, постингът беше насочен срещу мен.
нетко има три постинга в тази тема, а аз около 30
Ама нали съм си такова устато..



Тема Ponjakoga mi se iska da se mahna...нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (непознат )
Публикувано02.07.04 22:56



Честно казано, когато започнахме с Куиър България очаквах рано или късно все някой да хвърли кал по Фондацията заради дейността й, забравяйки че той самият нищо не е направил до момента, а бездействието е по лошо от всичко...

Трябва да призная обаче, че скоростта с която тонове кал заваляха върху Куиър България и то от хора, които би трябвало да адмирират всяка дейност, насочена към подобряване на положението на ЛГБТ хората у нас, ме плаши наистина.

Идеята за Тангра наистина се роди в главата на Станислав и беше доразвита от няколко души които бяха/и надявам се още са/ приятели. Тангра може би ще си остане най-красивото дете на Куиър България, колкото и някои да не искат да признаят това.

За тези, които не правят разлика между организация на членски принцип и Фондация, искам да поясня, че Фондацията е имущество, което дарителите дават, а управляващите фондацията разпределят съобразно нейните цели... Когато Нетко говори за Фондацията, той има предвид 10 човека, които са вложили пари, желание и много работа за да свършат нещо полезно и то забележете - ДАРОМ. Тази разлика е важна. Когато ние казваме, че сме създали Тангра, нямаме предвид, че сме свършили цялата работа или че няма нищо извън Куиър. Не казваме че НИЕ сме ТАНГРА. Напротив - Тангра сега е отделна организация, която си има устав и която сама ще гради бдещето си. Само глупак би отрекъл обаче очевидните неща - Тангра нямаше да съществува без Куиър България а мога да кажа, че без нас този клуб няма да го има и за в бъдеще...И това е така, не защото Куиър е някаква могъща организация, която може да затрие Тангра, а защото 95 процента от хората, които ходят на тренировките на Тангра са наши приятели, които идват, защото ние сме/хората които създадоха и Куиър/ сме ги поканили. Те са там защото уважават нас и защото вярват в идеята за Гей спорта-който обединява, вместо да разделя.

В Тангра няма интриги. Има обаче едно съществено различие. Ние/Куиър/ имаме една визия за клуба, която вярвам, че съвпада с визията и на повечето, които тренират там. Тази визия е, че Тангра е среднтво, гей мъжете да се почувстват добре, да се почувстват силни и единни. Петер за сметка на това иска клуб за "fun", без никаква връзка с гей движението. Може би в родната му Германия нещата вече са на тази основа, но в БГ мисля че ни е необходим точно Гей спортен клуб. Аз мисля че и момчетата, които идват, идват не от любов към волейбола а именно защото са сред свои, където си прекарват добре и се чувстват нормални...Това именно ни прави по-силни...

Ето защо не разбирам от къде се пръкна цялата тази злоба и пълно отрицание на заслугите на Куиър България/разбирайте и на хората, които създадоха фондацията/. Аз наистина се чувствам обиден от размяната на "ноти" или опити да се казва на Фондацията какво да прави и как да го прави. Трябва да ви кажа, че в първия момент, подтикът ми беше да се махна и да оставя нещата да си вървят в погрешната посока. Така се почувстваха и други... После обаче се сетих, че освен да си пазя спокойствието имам и отговорности - захванал съм се с нещо и ще се опитам да го свърша добре...

и накрая - Не приемам опитите на Приньо да накара Куиър да пита Тангра за всеки постинг на сайта си. Ние сме изнесли фактите, така както ние ги виждаме и това е ИСТИНА. Ето един пример - При цялото ми уважение към Джемини, но ако под партньорски дух Приньо разбира подмазване, навремето на сайта на Куиър щеше да има само хвалебствия за Джемини, и то в момент, когато това би било пагубно за организацията им. Сега вече Джемини заслужават адмирации както и Солджър и Аксиния за всичко което правят. Честност и само честност - това има на нашия сайт. Ние също имаме мнение и не се страхуваме да го използваме :)))



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (новак)
Публикувано02.07.04 22:59



Никам, Нетко е прав - никой не те знае и не те познава. Тук е лесно да говориш, но Куиър България си има мейл, имаме и телефони. Ако искаш да помогнеш или имаш идея - обади се и кажи. Не можем да вървим из Интернет и да се молим на всеки анонимен да ни научи какво да правим. Това което винаги ми изниква, когато някой критикува някого е да го попитам - А ти, ако можеш по добре, какво чакаш?

Ти Никам не си нито член на Джемини, нито идваш на мероприятията на Тангра, предполагам, че нямаш данни за Билитис или клуб ЗА НЕЯ, нито си се свързал с Куиър по някакъв въпрос... Та с една дума - спри да плюеш и свърши нещо полезно - напиши ми мейл, но само ако наистина имаш какво да кажеш!



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 23:07



Никакъв пазарлък не предлагам на никого. Не съм предположил, че буквално ще ме разбереш. Казал съм "можем да напишем" в смисъл на "бихме могли да напишем". Написаното е факт. Разбира се, че нищо няма да променяме. Всичко това в този абзац ти го написах с идеята, че изразеното от теб и Петер недоумение произтича вероятно от това кой как разбира понятието Тангра. За Петер Тангра е регистрираната в съда организация Тангра София. Не ме карай да се повтарям - Тангра е нещо, което го има и от преди регистрацията в съда. Ето няколко подсказки в подкрепа на това (случили се преди регистрацията или след, с или без Петер).

- Тангра са спорните прояви преди регистрацията,
- Тангра е участието на Станислав (тогава част от Куиър) на конференцията на ЕГЛСФ в Холандия,
- Тангра е членството на Тангра в ЕГЛСФ, платено от Куиър,
- Тангра са първите тренировки по спортовете, за които почти всички момчета научиха от кампания на Куиър, и платени от Куиър,
- Тангра са и контактите на Куиър с организации на хора с увреждания и респективно,
- Тангра е участието на такива хора, с финансовата подкрепа на Куиър
- Тангра е персоналната подкрепа на хората от Куиър по регистрацията на поне 70% от българските участници, обработката на документите, преводи и кореспондеция, свързани с Евроигрите (в частност, документите свързани с Аутрийч програмата на Станислав)
- Тангра е и срещата с основния спонсор Петер, среща състояла се на на една от редовните сбирки на Куиър посветени на спорта (А Петер се свърза с Куир именно от рекламната кампания на Куиър на българското участие).

Много ясно е написано и кой е осигурил парите - изредени са спонсорите. Никъде не е изказано, че Куиър е дал парите. Ако приемем, че изказването на Петер на онази същата среща в Куиър, че ще спонсорира гей спорта и българските участници в Мюнхен, излиза, че Куир е намерил спонсора за Тангра. Ще се повторя за не знам кой път. Имахме късмета да срещнем Петер и той наистина направи нмого - и със спонсорството и организационно. Никой никога не е оспорвал това. (Само не е ясно защо самият Петер не признава Куиър като инициатор и изпълнител на многото малки нещица в началото и сега, без които нещата нямаше да са такива сега, или поне щеше да отнеме повече време да се доведат до тук).

Продължаваш да се правиш разсеяян за линка, а и си позволяваш да плюеш, изказвайки смешни хипотези. Какви донори? ЕГЛСФ? До ЕГЛСФ бихме писали вероятно когато с наша помощ се регистрират и други спортни клубове. Иди на сайта и разгледай внимателно. На сайта има качени 2 проекта в раздела проекти. На сайта НЯМА статии (линкове), до които да не може да се стигне от самия сайт, т.е. няма скрити линкове предназнаени за директно рефериране. Знаеш, че не съм леймър и, ако ще правя скрити линкове, то те наистина ще бъдат скрити. Да не се обиждаме на уеб, моля. Отново: вероятно си се заблудил от факта, че от началната страница има препратка към единия проект, а до другия няма.

Ако Ашо или Цецо знаеха за "напускането" на Станислав, то щях до го зная и аз. Нямам никаква представа защо Станислав "напусна", и никой от Куиър няма.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: netKo]  
Автор mizrahi (новак)
Публикувано02.07.04 23:12



Нетко е напълно прав. Колкото до Станислав, той официално не е напускал Куиър България и все още е член на Управителния съвет. Преди време наистина имаше някакви недоразумения между него и друг член на Куиър, и Станислав ме попита как може да напусне организацията и аз му казах. Той обаче досега не е предприел никакви стъпки в тази насока и Де юре и Де факто още е един от нас...



Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано03.07.04 03:23



Така и с лесбийките... ако има момиче, което е готово да работи, да отдели от времето си и способностите си, от познанствата и средствата си, тя знае че ни е нужна на нас... на други жени.. нейни сестри...


Защо всичко да опира до 'ако не си с нас, то си против нас'? Ама не е така, стига!

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано03.07.04 04:20



Ти каза, че ще приемеш такива момичета като предателки... а предателите са против нас, нали? Проста логика. Щом не е с 'нас', а са решили да са с други, значи така са пожелали. Това е като благотворителна акция. Даряваш пари и дрехи на дома в Бургас, но не даряваш на дома в с. Бата (наблизо). Значи ли, че не искаш да дадеш на децата в Бата? Не, просто си решил да е на другия. Пък другия път може и на другите.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: пример [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано03.07.04 04:41



1. Ако някой иска да помага-защо да не помага. Пречи ли, че да речем ще помага на 2 организации (фондации, там квото).
2. Верно, не с еизказах правилно, че другия път може да помага на други, макар че що да не - казах по-горе.
3. Защо са тези поучения? dete само е стигнало до тези истини.

4. Защо веднага ми прехвърли афинитет към Джемини? Бях на срещата в Бургас, и от Билитис да бяха дошли-пак щях да отида. И ти на плаж да беше дошла-пак щях да ти се обадя да се видим. Ходила съм в офиса на Джемини, разменяли сме мейлове, изразявала съм интерес да се включа към организацията преди, тъй като това беше Единствената, която ми бе позната. То и преди 2 години аз поне не знам да е имало друга. Пък и едва 'прохождах'. И не смятам, че дори да проявявам афинитет някой щял да ми се сърди... не умилостивявам никого. И не те нападам, де.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.