Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 25.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Какво ново  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано15.06.04 00:33



Здрасти, за пръв път влизам в този клуб.
И понеже виждам, че Солджър е модератор, веднага ми се прииска да попитам:
Какво става с Джемини? Какво прави в момента, прави ли нещо, какви планове има, смята ли някога да стане по-широкообхватна организация или ще си остане на книга, както досега?
Питам, защото аз, например, много бих искал да членувам в гей-организация, да помагам с каквото мога за създаването на гей-общност у нас. Но не зная как точно да го направя. За Джемини съм чувал не особено ласкави неща, и не съм сигурен че при тези си впечатления бих искал да членувам точно в нея. Вероятно има още много хора като мен.
Как Джемини смята да промени тези нагласи и изобщо иска ли да ги промени, така че да започне наистина да работи за ЛГБТ общността.

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Какво ново [re: Jockey]  
Автор dete (вълк)
Публикувано15.06.04 02:11



Ами най-добре й напиши писмо. Виждам те, че си ентусиаст, радвам се :)

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Какво ново [re: eлия]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано15.06.04 12:53



Елия, уважавам мнението ти, но не смятам че с черногледство и критикарство някога нещо ще постигнем.
Можем да критикуваме едва когато има нещо сериозно направено и стане въпрос кое как да се прави в това сериозно нещо. А на сегашното "дередже" нашите мнения и критики са нищо повече от "на гол тумбак - чифте пищови".
Не мисля, че НПО-та могат да се сравняват с квартални магазинчета и хоремагове (!). Не виждам нищо лошо да има 66 или 666 гей-организации у нас - нали в крайна сметка те ще обединяват 66 пъти или 666 пъти повече хора, отколкото само една организация. Не намирам за необходимо да има някакъв национален монопол върху ЛГБТ въпросите, който да се държи от 1 организация. Защото, когато стане нещо и тази организация реши да си прави пас, няма да има кой друг да повдигне въпроса. А когато имаш много организации, все някоя от тях все някога ще огрее дадения проблем.

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Какво ново [re: Jockey]  
Автор musha-busha ()
Публикувано16.06.04 15:51



Здрасти и добре дошъл/а
Понеже попита за Джемини, ще се опитам да ти отговоря аз.

В момента Джемини като активно действаща организация не функционира, оперативната й дейност е “замразена”, което бе решено от присъстващите на последното Общо събрание членове.

Тогава, на 17 април, стана ясно, че заради много вътрешни и външни фактори, организацията се е затворила вътре в себе си и е дала приоритет на краткосрочни дейности без ясна визия за крайния резултат. В резултат от натрупващите се с времето проблеми Джемини се е “изолирала” от външния свят и се е получило разминаване между очакванията на ЛГБТ обществото, за което работи, и свършената на практика работа.

На 17 април се изправихме пред основния въпрос: Искаме ли да запазим Джемини? На този въпрос не можахме еднозначно да си отговорим всички, които присъствахме на Общото събрание, в това число 9-те члена на организацията и двамата представители на Управителния съвет, действащ до момента. Още повече, че това се решава основно от членовете на организацията.

Малко след Общото събрание участвахме в две срещи, организирани от Куиър България, едната от които бе за да анализираме пасивите и активите от наследството на Джемини, да направим диагностика на съществуващото положение; втората бе с основната цел да разберем кой от присъстващите представители на други формални и неформални организации или индивидуално в процеса по бъдещото "възраждане" на организацията.

Както стана ясно на втората среща, всички бяха прекалено скептично настроени или дори негативно към една нова Джемини, в това число забелязахме и грубо наречена борба за територии и в крайна сметка Джемини започна дългия път по възраждането си почти сама.

Стабилизирането на организацията ще стане чрез въвличане на заинтересовани хора, които искат тя да продължи своето съществуване по нов начин, с нова ясна структура и ефективен контрол. Това включва и промени в Устава на Джемини, за да стане той адекватен за самите членове.

На Общо събрание бях избрана за координатор на процеса по укрепване на организацията. Председателят на организацията - Десислава Петрова, също остава с функции да подписва финансови или правни документи, да представлява организацията пред външни лица и да спомага моята работа и работата на външния консултант, който ще ни съдейства в процеса.

Укрепването на Джемини и по-скоро създаването на нова, демократична и полезна за членовете и изобщо ЛГБТ в България организация зависи от хората, които са заинтересовани и мотивирани да работят за нейното укрепване. До момента ние не отхвърлихме нито една подадена ръка за помощ, както ще бъде и вбъдеще.

През последния един месец организирахме няколко срещи извън София (в Пловдив, Варна, Русе, Бургас, Варна и София), за да разберем дали Джемини е необходима на ЛГБТ в България и, което е по-съществено, имат ли хората изобщо необходимост да бъдат организирани и ако да, от какъв тип организация имат нужда и какво да прави тя. На срещите бяха поканени всички, които се чувстват съпричастни към болките и желанията на ЛГБТ и които биха искали да помогнат за подобряване на живота на ЛГБТ хората у нас.

След като си дадем ясна преценка дали всички, с които се срещнахме и предстои да се срешнем, искат изобщо Джемини и каква Джемини им трябва, следващият съществен въпрос беше да разберем кой иска да участва в създаването на тази организация.

Според нас на тези срещи направихме вертикален разрез на обстановката не в отделните градове, а в отделни слоеве и групи в България изобщо. Основната цел на срещите беше да разберем какви са проблемите и желанията на хората извън София, имат ли желание да бъдат организирани и приобщени в една организация и доколко всеки индивидуално иска да работи за промяна и подобряване на нагласите към различната сексуална ориентация.

Тъй като планираните срещи бяха единот основните ни приоритети сега, предстоят ни още няколко срещи в и извън София, като междувременно започваме вече с нови сили и нови човешки ресурси да работим, за да изпълняваме това, което набелязахме като нужди и желания на тези срещи.

Понеже постинга ми стана безкрайно дълъг, надявам се не и досаден, ще се радвам да ди дам повече и по-детайлна информация на бележка или по мейл, ако те интересува. Разбира се, добре дошъл/а си в офиса на Джемини. В момента сайта на Джемини се пренасочва от един хост към друг, надяваме се, че днес или до няколко дни вече ще има пълна информация и на интернет страницата ни.

Това е накратко

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво ново [re: musha-busha]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано16.06.04 18:43



Благодаря ти много, за изчерпателния отговор. Точно тези неща ме интересуваха.
Ще ми е приятно да ме държиш в течение на пощенския ми адрес ми jockey@abv.bg. Там ще ми помогнеш и със съвет какво и как мога да направя, за да работя за гей-общността.
Мерси!

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Какво ново в Джемининови [re: Jockey]  
Автор musha-busha ()
Публикувано17.06.04 15:26



Тъй като официалният сайт на Джемини в момента се пренасочва и не работи, благодарение на momcheto.com, информацията и впечатленията ни от последните срещи, организирани от Джемини, е публикувана



Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.

Тема Re: Какво ново [re: Jockey]  
Автор eлия ()
Публикувано17.06.04 18:35



Напълно съм съгласна, че с черногледскто няма да се постигне нищо...
Но и само с "Осанна" се постига същото, каквото с черногледство. Тоест - нищо.
Джемини са на 12 години, имат приключен проект, така че за тях можем да коментираме мисля.

Явно не ме разбра в примера с магазинчетата... ще се поясня. Примерно - с измислени цифри:

Джемини съществува сама и има 100 члена.
Минава време
Появява се Билитс, която е без членска маса, създадена от 7 девойки.
Появява се клуб "За нея" от 30 членуващи девойки
Появява се Куиър, който е без членска маса, създаден от 5 момчета
Пожявява се Тангра, която има да кажем 30 члена
Появява се Делфин, които имат да кажем 20 члена

Да теглим сега чертата:
100+7+30+5+30+20=189

Да, ама не.... членуващите общо даже не са 100 вече...а примерно 80...
Защото примерно в тези 30 жени от клуб "За Нея" влизат и тези седем, които са създали Билитис, няколко членки на Джемини и даже от Куиър.
В Джемини пък членуват хора и от Билитис и от Куиър и от клуб "За Нея", че даже и от Тангра.
В Тангра пък са всички от Куиър и няколко от Джемини
Най-гот е в Куиър. Там уж пет човека, ама освен в Куиър членуват в Билитис, Джемини, "За нея" и Тангра...

Как ти звучи това? Като липса на монопол ли?
На мен ми звучи като "Орел, рак и щука".

Моето виждане е че трябва да има една гей организация, която да се занимава със специфичните проблеми на гей и бисексуалните мъже.
Една лесбийска организация, която да се занимава със специфичните проблеми на лесбийките и бисексуалните жени.
Една ЛГТБ организация без членска маса, която да се занимава с координиращи, организационни, представителни дейности, както и за общи - касаещи и двете групи проблеми...
Останалото трябва да са неформални групи към гей и лесбийската организации, където хората да са събрани по интереси, според съответната специфика на съответната организация.

Иначе се конкурираме... ритаме по кокълчетата... обясняваме ние колко сме добри, а другите колко са лоши, ние колко много правим и ония колко малко правят... и така си седим на място, че даже вървим назад.
Това ще се усети много скоро и съвсем явно.

Примерно лесбийките в България в момента имат избор за членуване
1 - Джемини
2 - Билитис
3 - Клуб "За Нея"
4 - Спортен клуб Тангра
Е питам те... как да сме единни. Интересите са различни... Абсурдни ситуации се получават, когато момиче ме попита "Елия, аз искам да помогна с нещо, но се обърках...кажи ми кои работят за лесбийките и към кои да се насоча"
Ти ми кажи сега какво да отговоря?
Кажи ми ти примерно защо точно на Джемини реши да помагаш, по какви критерии Куиър ти изглеждат по-малко способни или недостойни? С какво точно те привлече Джемини, а те отблъсна Куиър?
Давам просто пример със ситуацията... не искам да хваля или упреквам нито Джемини нито Куиър...
Просто за пример....

Редактирано от eлия на 17.06.04 18:45.



Тема Re: Какво ново [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано17.06.04 20:42



Queer е фондация! Но сякаш никой не си прави труда да забелязва това с всичките му последици.
Билитис доколкото разбирам също не е на членски принцип, така че е нормално да има дублиране активиските там да са в За нея - клубът на членски принцип.
За Джемини в момента е невъзможно да се каже. Ако приемем, че със сигурност там са Деси и Аксиния, които движат проекта за организационно възстановяване, другите всички са просто с написани заявление за членство.
Делфин не е организация и не работи за никого, така че не би трябвало да влиза в тези сметки.
Мисля че тези уточнения решават пъзела и става ясно, че няма нищо страшно.
Не смятам, че е толкова страшно човек да реши какво да направи. Аз например смятам да членувам в Тангра и Джемини и мисля, че двете неща не си противоречат.



Тема Re: Какво ново [re: Jockey]  
Автор mizrahi (непознат )
Публикувано17.06.04 22:12



Здрасти,

Тука се каза доста нещо за Гей организациите, такаче няма да я повтарям. Искам само да добавя, че да се работи за гей общността не прилича на работа в политическа партия. Най важното в момента е да се създаде чувството за общност между хомосексуалните, били те мъже или жени.
Като начало мога да ти препоръчам да посетиш някое мероприятие на Спортен клуб Тангра - всяка сряда в Зона Б5, в Зала Спортна София има тренировки по волейбол. сега за сега са безплатни /клубът е покрил наема и е осигурил топки и мрежи/, а всеки петък на същото място има тренировка по бадминтон. На тренировките ходят 20-30 момчета а след тренировки ходим на кафе... Приятно е. Заповядай!

Може да отидеш и на някой от нуди излетите на Клуб Делфин /доколкото чувам, там също е интересно :)))/

Колкото до Джемини, ако те влече гей активизъм, то те сега провеждат срещи в различни градове и едва след като посъберат ентусиасти ще се рашава в каква насока да действа организацията. Дейността на Джемини обаче ще е със сериозна насоченост - защита на правата на хомосексуалните, промяна в законодателството и прочее...

Куиър България и Билитис са фондации. Подробно с техните цели можеш да се запознаеш на сайтовете на организациите. За съжаление единствения начин да се подкрепи каузата на някоя фондация е КЕШ, така че ако имаш желание да направиш дарени, това може да стане както по банков път, така и лично в офиса на организацята :)

Както виждаш, възможности много и все различни, а не като квартални магазинчета с едни и същи стоки



Тема Re: Какво ново в Джемининови [re: musha-busha]  
Автор dete (вълк)
Публикувано18.06.04 05:22



Yo, снимки :) Yo, и мен ме има хахаххаха

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.