Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 05.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Какво ново  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано15.06.04 00:33



Здрасти, за пръв път влизам в този клуб.
И понеже виждам, че Солджър е модератор, веднага ми се прииска да попитам:
Какво става с Джемини? Какво прави в момента, прави ли нещо, какви планове има, смята ли някога да стане по-широкообхватна организация или ще си остане на книга, както досега?
Питам, защото аз, например, много бих искал да членувам в гей-организация, да помагам с каквото мога за създаването на гей-общност у нас. Но не зная как точно да го направя. За Джемини съм чувал не особено ласкави неща, и не съм сигурен че при тези си впечатления бих искал да членувам точно в нея. Вероятно има още много хора като мен.
Как Джемини смята да промени тези нагласи и изобщо иска ли да ги промени, така че да започне наистина да работи за ЛГБТ общността.

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Какво новонови [re: Jockey]  
Автор dete (вълк)
Публикувано15.06.04 02:11



Ами най-добре й напиши писмо. Виждам те, че си ентусиаст, радвам се :)

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Какво новонови [re: eлия]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано15.06.04 12:53



Елия, уважавам мнението ти, но не смятам че с черногледство и критикарство някога нещо ще постигнем.
Можем да критикуваме едва когато има нещо сериозно направено и стане въпрос кое как да се прави в това сериозно нещо. А на сегашното "дередже" нашите мнения и критики са нищо повече от "на гол тумбак - чифте пищови".
Не мисля, че НПО-та могат да се сравняват с квартални магазинчета и хоремагове (!). Не виждам нищо лошо да има 66 или 666 гей-организации у нас - нали в крайна сметка те ще обединяват 66 пъти или 666 пъти повече хора, отколкото само една организация. Не намирам за необходимо да има някакъв национален монопол върху ЛГБТ въпросите, който да се държи от 1 организация. Защото, когато стане нещо и тази организация реши да си прави пас, няма да има кой друг да повдигне въпроса. А когато имаш много организации, все някоя от тях все някога ще огрее дадения проблем.

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Какво новонови [re: Jockey]  
Автор musha-busha ()
Публикувано16.06.04 15:51



Здрасти и добре дошъл/а
Понеже попита за Джемини, ще се опитам да ти отговоря аз.

В момента Джемини като активно действаща организация не функционира, оперативната й дейност е “замразена”, което бе решено от присъстващите на последното Общо събрание членове.

Тогава, на 17 април, стана ясно, че заради много вътрешни и външни фактори, организацията се е затворила вътре в себе си и е дала приоритет на краткосрочни дейности без ясна визия за крайния резултат. В резултат от натрупващите се с времето проблеми Джемини се е “изолирала” от външния свят и се е получило разминаване между очакванията на ЛГБТ обществото, за което работи, и свършената на практика работа.

На 17 април се изправихме пред основния въпрос: Искаме ли да запазим Джемини? На този въпрос не можахме еднозначно да си отговорим всички, които присъствахме на Общото събрание, в това число 9-те члена на организацията и двамата представители на Управителния съвет, действащ до момента. Още повече, че това се решава основно от членовете на организацията.

Малко след Общото събрание участвахме в две срещи, организирани от Куиър България, едната от които бе за да анализираме пасивите и активите от наследството на Джемини, да направим диагностика на съществуващото положение; втората бе с основната цел да разберем кой от присъстващите представители на други формални и неформални организации или индивидуално в процеса по бъдещото "възраждане" на организацията.

Както стана ясно на втората среща, всички бяха прекалено скептично настроени или дори негативно към една нова Джемини, в това число забелязахме и грубо наречена борба за територии и в крайна сметка Джемини започна дългия път по възраждането си почти сама.

Стабилизирането на организацията ще стане чрез въвличане на заинтересовани хора, които искат тя да продължи своето съществуване по нов начин, с нова ясна структура и ефективен контрол. Това включва и промени в Устава на Джемини, за да стане той адекватен за самите членове.

На Общо събрание бях избрана за координатор на процеса по укрепване на организацията. Председателят на организацията - Десислава Петрова, също остава с функции да подписва финансови или правни документи, да представлява организацията пред външни лица и да спомага моята работа и работата на външния консултант, който ще ни съдейства в процеса.

Укрепването на Джемини и по-скоро създаването на нова, демократична и полезна за членовете и изобщо ЛГБТ в България организация зависи от хората, които са заинтересовани и мотивирани да работят за нейното укрепване. До момента ние не отхвърлихме нито една подадена ръка за помощ, както ще бъде и вбъдеще.

През последния един месец организирахме няколко срещи извън София (в Пловдив, Варна, Русе, Бургас, Варна и София), за да разберем дали Джемини е необходима на ЛГБТ в България и, което е по-съществено, имат ли хората изобщо необходимост да бъдат организирани и ако да, от какъв тип организация имат нужда и какво да прави тя. На срещите бяха поканени всички, които се чувстват съпричастни към болките и желанията на ЛГБТ и които биха искали да помогнат за подобряване на живота на ЛГБТ хората у нас.

След като си дадем ясна преценка дали всички, с които се срещнахме и предстои да се срешнем, искат изобщо Джемини и каква Джемини им трябва, следващият съществен въпрос беше да разберем кой иска да участва в създаването на тази организация.

Според нас на тези срещи направихме вертикален разрез на обстановката не в отделните градове, а в отделни слоеве и групи в България изобщо. Основната цел на срещите беше да разберем какви са проблемите и желанията на хората извън София, имат ли желание да бъдат организирани и приобщени в една организация и доколко всеки индивидуално иска да работи за промяна и подобряване на нагласите към различната сексуална ориентация.

Тъй като планираните срещи бяха единот основните ни приоритети сега, предстоят ни още няколко срещи в и извън София, като междувременно започваме вече с нови сили и нови човешки ресурси да работим, за да изпълняваме това, което набелязахме като нужди и желания на тези срещи.

Понеже постинга ми стана безкрайно дълъг, надявам се не и досаден, ще се радвам да ди дам повече и по-детайлна информация на бележка или по мейл, ако те интересува. Разбира се, добре дошъл/а си в офиса на Джемини. В момента сайта на Джемини се пренасочва от един хост към друг, надяваме се, че днес или до няколко дни вече ще има пълна информация и на интернет страницата ни.

Това е накратко

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво новонови [re: musha-busha]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано16.06.04 18:43



Благодаря ти много, за изчерпателния отговор. Точно тези неща ме интересуваха.
Ще ми е приятно да ме държиш в течение на пощенския ми адрес ми jockey@abv.bg. Там ще ми помогнеш и със съвет какво и как мога да направя, за да работя за гей-общността.
Мерси!

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Какво ново в Джемининови [re: Jockey]  
Автор musha-busha ()
Публикувано17.06.04 15:26



Тъй като официалният сайт на Джемини в момента се пренасочва и не работи, благодарение на momcheto.com, информацията и впечатленията ни от последните срещи, организирани от Джемини, е публикувана



Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.

Тема Re: Какво новонови [re: Jockey]  
Автор eлия ()
Публикувано17.06.04 18:35



Напълно съм съгласна, че с черногледскто няма да се постигне нищо...
Но и само с "Осанна" се постига същото, каквото с черногледство. Тоест - нищо.
Джемини са на 12 години, имат приключен проект, така че за тях можем да коментираме мисля.

Явно не ме разбра в примера с магазинчетата... ще се поясня. Примерно - с измислени цифри:

Джемини съществува сама и има 100 члена.
Минава време
Появява се Билитс, която е без членска маса, създадена от 7 девойки.
Появява се клуб "За нея" от 30 членуващи девойки
Появява се Куиър, който е без членска маса, създаден от 5 момчета
Пожявява се Тангра, която има да кажем 30 члена
Появява се Делфин, които имат да кажем 20 члена

Да теглим сега чертата:
100+7+30+5+30+20=189

Да, ама не.... членуващите общо даже не са 100 вече...а примерно 80...
Защото примерно в тези 30 жени от клуб "За Нея" влизат и тези седем, които са създали Билитис, няколко членки на Джемини и даже от Куиър.
В Джемини пък членуват хора и от Билитис и от Куиър и от клуб "За Нея", че даже и от Тангра.
В Тангра пък са всички от Куиър и няколко от Джемини
Най-гот е в Куиър. Там уж пет човека, ама освен в Куиър членуват в Билитис, Джемини, "За нея" и Тангра...

Как ти звучи това? Като липса на монопол ли?
На мен ми звучи като "Орел, рак и щука".

Моето виждане е че трябва да има една гей организация, която да се занимава със специфичните проблеми на гей и бисексуалните мъже.
Една лесбийска организация, която да се занимава със специфичните проблеми на лесбийките и бисексуалните жени.
Една ЛГТБ организация без членска маса, която да се занимава с координиращи, организационни, представителни дейности, както и за общи - касаещи и двете групи проблеми...
Останалото трябва да са неформални групи към гей и лесбийската организации, където хората да са събрани по интереси, според съответната специфика на съответната организация.

Иначе се конкурираме... ритаме по кокълчетата... обясняваме ние колко сме добри, а другите колко са лоши, ние колко много правим и ония колко малко правят... и така си седим на място, че даже вървим назад.
Това ще се усети много скоро и съвсем явно.

Примерно лесбийките в България в момента имат избор за членуване
1 - Джемини
2 - Билитис
3 - Клуб "За Нея"
4 - Спортен клуб Тангра
Е питам те... как да сме единни. Интересите са различни... Абсурдни ситуации се получават, когато момиче ме попита "Елия, аз искам да помогна с нещо, но се обърках...кажи ми кои работят за лесбийките и към кои да се насоча"
Ти ми кажи сега какво да отговоря?
Кажи ми ти примерно защо точно на Джемини реши да помагаш, по какви критерии Куиър ти изглеждат по-малко способни или недостойни? С какво точно те привлече Джемини, а те отблъсна Куиър?
Давам просто пример със ситуацията... не искам да хваля или упреквам нито Джемини нито Куиър...
Просто за пример....

Редактирано от eлия на 17.06.04 18:45.



Тема Re: Какво новонови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано17.06.04 20:42



Queer е фондация! Но сякаш никой не си прави труда да забелязва това с всичките му последици.
Билитис доколкото разбирам също не е на членски принцип, така че е нормално да има дублиране активиските там да са в За нея - клубът на членски принцип.
За Джемини в момента е невъзможно да се каже. Ако приемем, че със сигурност там са Деси и Аксиния, които движат проекта за организационно възстановяване, другите всички са просто с написани заявление за членство.
Делфин не е организация и не работи за никого, така че не би трябвало да влиза в тези сметки.
Мисля че тези уточнения решават пъзела и става ясно, че няма нищо страшно.
Не смятам, че е толкова страшно човек да реши какво да направи. Аз например смятам да членувам в Тангра и Джемини и мисля, че двете неща не си противоречат.



Тема Re: Какво новонови [re: Jockey]  
Автор mizrahi (непознат )
Публикувано17.06.04 22:12



Здрасти,

Тука се каза доста нещо за Гей организациите, такаче няма да я повтарям. Искам само да добавя, че да се работи за гей общността не прилича на работа в политическа партия. Най важното в момента е да се създаде чувството за общност между хомосексуалните, били те мъже или жени.
Като начало мога да ти препоръчам да посетиш някое мероприятие на Спортен клуб Тангра - всяка сряда в Зона Б5, в Зала Спортна София има тренировки по волейбол. сега за сега са безплатни /клубът е покрил наема и е осигурил топки и мрежи/, а всеки петък на същото място има тренировка по бадминтон. На тренировките ходят 20-30 момчета а след тренировки ходим на кафе... Приятно е. Заповядай!

Може да отидеш и на някой от нуди излетите на Клуб Делфин /доколкото чувам, там също е интересно :)))/

Колкото до Джемини, ако те влече гей активизъм, то те сега провеждат срещи в различни градове и едва след като посъберат ентусиасти ще се рашава в каква насока да действа организацията. Дейността на Джемини обаче ще е със сериозна насоченост - защита на правата на хомосексуалните, промяна в законодателството и прочее...

Куиър България и Билитис са фондации. Подробно с техните цели можеш да се запознаеш на сайтовете на организациите. За съжаление единствения начин да се подкрепи каузата на някоя фондация е КЕШ, така че ако имаш желание да направиш дарени, това може да стане както по банков път, така и лично в офиса на организацята :)

Както виждаш, възможности много и все различни, а не като квартални магазинчета с едни и същи стоки



Тема Re: Какво ново в Джемининови [re: musha-busha]  
Автор dete (вълк)
Публикувано18.06.04 05:22



Yo, снимки :) Yo, и мен ме има хахаххаха

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Какво новонови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.06.04 11:04



Страхувам се, че в някои отношения съм по-наясно отколкото би ми се искало. Което всъщност беше началото на някои промени в позиците ми.
Не виждам какво общо има това, че сайтът ми е партньорска медия на Куиър с нищо останало. Както потвърди и Mizrahi, Куиър е фондация и се занимава с пари. Не знам до каква степен може да прави своя си политика и т.н. Философията на сайта е такава, че той е отворен за всички, които искат да вършат работа. Дали аз или някой друг лично има нещо против или пък симпатиизира на Куиър е ирелевантно - няма никакво значение - нито за фондацията, нито за някой друг.
Аз както и другите хора, представляваме себе си в организациите в които членуваме. Изключение би било ако човекът заема някакъв ръководен пост в организацията.
Впечатлението, че Куиър е създала и ръководи Тангра е крайно погрешно. Просто не виждам смисъл да го коментирам. Тангра практически се ръководи от Петер и Станислав, които нямат нищо общо с Куиър. Все пак предпочитам да изчакаме общото събрание

преди да коментираме ккавото и да било.
Продължавам да мисля, че няма нишо объркано или объркващо. Напротив - нещата постепенно се наместват.



Тема Re: Какво ново в Джемининови [re: dete]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.06.04 11:09







Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.06.04 15:03



Честно казано не мога да схвана притесненията ти.
По дефиниция организациите не се дублират. Всяка си има нишата и спецификата. Така че за различните идеи си има и съответните извършители.
А това с бройката съвсем не разбирам защо те притеснява. Изкаш да правиш преброяване или какво?



Тема Re: Изместихме тематанови [re: prinyo]  
Автор musha-busha ()
Публикувано18.06.04 16:30



Аз също не разбирам какво иска да каже автора

Когато има необходимост, създават се организации или неформални групи. Ако има търсене, има и предлагане. Това го знам наизуст, защото утре имам изпит по икономика. До този момент аз не виждам противоречие в мисията на всяка от тези организации, така че не виждам къде е проблема хората да членуват в повече от една. Още повече, че тези, които изброяваш малко или много работят в полза на хората с "различна" сексуална ориентация.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.06.04 16:37



Ако аз сега основа клуб на гей градинарите, 100% след месец - два още двама човека ще основат клуб на гей градинарите. За какво му е на Билитис спортен клуб? Или и тук ще променим акцента от дейност към влияние? Че малко ли беше натиска над Тангра? Или като не можем да влияем някъде ще си правим дублаж? Помисли трезво и ще разбереш кой от къде и как се опитва да тегли чергата. Ще разбереш и една от причините за промяната на позициите ми.
Не смятам, че е особено притеснителна появата на конкурентни организации. В крайна сметка ще оцелее тази, която върши работа, а не която просто говори.


Не знам за нови групи, защото постепенно бях изолиран от потока информация за лагера на Куиър. Но затварянето е също доста сериозен алармен звънец. Що се отнася до нови спортни клубове - не мога да се сетя какъв шанс ще имат навън (в Европа например), но гледайки близките до Куиър сайтове мога да предположа че се готви дубъл на Тангра.

Редактирано от prinyo на 18.06.04 16:42.



Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано18.06.04 16:45



Това ме навежда на следния аналог, който за щастие или нещастие не е от НПО сектора.

В България има над 10 сертификационни органа. Последният, който получи правото да извършва сертификация е най-стария в България - Държавната агенция по стандартизация и метрология, сега Изпълнителна агенция по сертификация. Това не попречи да има още 9 сертификационни органа, които имат работа.

По данни отпреди два месеца, в България имаше 700 сертифицирани фирми. Само в София регистрираните фирми са над 200 000. Цифрите говорят сами за себе си.

Всичките десет сертификационни органа предлагат сертификация. Фирмите, които се серифицират, избират един от тези 10 на база на цена, методология и крайни резултати, т.е. какво получават за своите пари. Това не значи, че едните са сбъркани или другите. Просто и едните, и другите имат своите доводи да се обвържат с точно определен сертификационен орган.

Мисля, че когато говорим за ЛГБТ, трябва да е ясно, че не говорим за една тълпа народ, която може да бъде "разделяна" или "преотстъпвана". Трите лесбийки във Враца са достатъчно интелигентни да изберат сама за себе си всяка къде иска да членува или с коя организация иска да работи. Аз не виждам конфликт или драма в това, това е въпрос на избор и лична преценка.

Освен това сятам, че по мисия организациите могат да бъдат сходни, никога дублиращи се. За дублиране може да говорим, когато две организации правят едно и също по един и същи начин, за да постигнат една и съща цел. Това на практика обаче е невъзможно, защото винаги една от двете го прави по-добре, по-бързо, за по-малко пари или постига по-ефективен резултат. И именно това се нарича конкуренция в стопанската сфера, а конкуренцията в стопанската сфера движи прогреса и пазарните дялове.

Разбира се, аз не съм толкова компетентна по НПО тематика, затова допускам, че примера, който дадох по-горе може само аз да го пречупвам през призмата на НПО сектора и допускам, че може и да не съм права.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.06.04 16:42



Отговорила си ми ей така, колкото за да има. Но това не ти е попречило да се задълбочиш в противоречията между теб и теб.
За шанса навън - разбира се че не говорех за състезания. Знаеш много добре за какво говоря и защо са всъщност всичките търкания.
Хем се оплакваш, че имало много организации които се дублирали и хората не знаели къде да отидат, хем се опитваш да защитиш появата на отделен спортен клуб. И то още преди първото обшо събрание на Тангра и преди който и да е да има някакви официални основания да се дистанцира. Значи ако спазим първоначалнаат ти логика то трябва да се предположи, че Билитис ще работи заедно с Тангра и ще помага на Тангра, а няма да се опитва да забие кол. Но едновременно с това се опитваш да ни убедиш, че няма нищо лошо да сме разединени и разпределени в няколко организации, само и само всички лесбийски дейности да са в сянката и под ръководството на Билитис. Изясни малко това противоречие, защото четейки постингите ти не ми е ясно дали искаш хората да са едини или да членуват в организации фантоми.
Изобщо давате ли си сметка, че белите конци личат от далече?



Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.06.04 20:42



Надявам се, че не си се засегнала от постингите ми. Не съм насочвал нищо към теб персонално. Просто реагирах на факта, че ти се опита да защитиш идея за лесбисйки дублаж на Тангра без да е ясно все още нищо. И тъй като съм съвсем наясно с процесите по "развода" между Тангра и Куиър, затова и реагирах нервно.
Така или иначе не съм искал да те обиждам по никакъв начин, тъй като наистина те уважавам като един от малкото хора действащи наистина. Просто ми се струва че трябва да подхождаш по-критично към идеите за които залагаш авторитета си.



Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано20.06.04 14:31



В постинга за "автора" търсиш ирония и пренебрежение, които няма. Даже имаше и усмивка, ако не ме лъже паметта. И азкато теб - само вметка.

Наличие на конкуренция има само в условия на предлагане на стоки, това пак от стопанската сфера, ти сама го пречупи през НПО-призмата. За момента аз не забелязвам особено предлагане на услуги, като изключим някои дребни неща и с изключение на наистина забележителната в моите очи организирана от Тангра спортна подготовка за Евро геймс. Аз като част от това ЛГБТ общество не съм забелязала особено голямо предлагане на услуги от различни НПО-та, които работят в тази сфера нито от Билитис, нито от Куиър, нито от другите неформални. Джемини умишлено не споменавам, защото в момента знаеш какво става в организацията и за масово предлагане на услуги към ЛГБТ обществото в момента не може да говорим. Така че на този етап има само наличие на НПО-та и неформалн организации, но не и конкуренция.

Аз като аз, Аксиния, и като аз, координатор на Джемини се надявам да стигнем до момента, в който имаме конкурентни организации, в това число и неформални. Конкуренцията кара хората да работят по-добре, по-качествено и по-бързо. В реалния свят няма обстановка на пълно партньорство, има частично партньорство между сходни организации.

Връщам се пак на моите любими сертификационни органи и НПО-тата. Не забравяй, че има една огромна и ключова разлика между двете. Между фирмата Х и сертификационния орган У има договор с котация, т.е. с финансово обвързване между двете страни. Тук е и основната причина една фирма да избере само една сертификационна организация - защото не иска да плаща два пъти за един и същи сертификат. Тук не споменавам за имидж, нито за методика.

В НПО-тата няма такъв договор между членовете или съмишлениците и организацията. Да не говорим, че става дума за организация, създадена и работеща на демократичен принцип на свободен избор. Давам ти пример - ако Джемини не се занимава с организиране на спортни мероприятия, но да речем двама от нашите членове искат да участват в такова, при наличието на Тангра, ние ще ги свържем с тях или ще намерим начин да организираме съвместно мероприятие. Ако не двама, а повече от нашите членове имат необходимост Джемини да организира спортни мероприятия без участието на други НПО-та, тогава Джемини ще организира.

Славата, за която говориш, неминуемо носи пари. Така че аз не мога да кажа, че някой работи в тази сфера за слава или пари. Поне Джемини не. Парите са средство и без тях няма как да стане. Но не е задължително да бием тъпаните, когато сме постигнали нещо. Когато един човек добре си е свършил работата, другите около него казват: Ние всички свършихме добре това, ние сме добър екип. Това се отнася до организациите, а що се касае до отделния човек, тези, с които се срещнах определено не търсят своите 15 минути, а имат далеч по-човешки и обикновени нужди от това. На тях не им трябва организация, покрай която да блеснат, а такава, която ще им направи живота по-лесен и по-спокоен.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: ........нови [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.06.04 12:18



В момента няма смислена и пълноценна структура!
това е.
Всичко е една пародия.


Дефинирай "смислена и пълноценна структура" и посочи поне едно нещо, което си направил за да има такава.



Тема да ви попитам...нови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 18:16



Ще позволите ли да ви запитам нещо?!
1.Единодушни ли сте всички,че на хомосексуалните в България е необходима една организация,която да работи в защита на правата им?(организация тясно специализирана точно в това - в борбата за равноправие,разглеждаща интересите на една група от хора (мъже и жени),както държавата съблюдава правата на гражданите си без значение пола)...това е свързано с институции,говорим си за политика,нали така,тази организация нека е Джемини (то друга май и не може да бъде)?!
2.После естествената необходимост налага съществуването на поне две (хубаво е да са само две и точно определени) организации,които да разглеждат специфичните интереси на гейовете ( ...и бисексуалните мъже) и лесбийките ( ...и бисексуалните жени)?!
Това са двете основни неща според мен.
Спортните клубове не са лоша идея и наистина не е зле да има един Спортен клуб за ГБМ (гейове и бисексуални мъже ) и един Спортен клуб за ЛБЖ ( лесбийки и бисексуални жени).
А хората,които имат по принцип сходни интереси все ще се намерят,щом като ще са членове на организациите по точка две.
Ако питате мен,членската маса трябва да е съсредоточена главно в организациите,които се занимават със специфичните въпроси на гей-мъжете и лесбийките,всяка от тях да има свои представители в първата да речем Джемини,които ще представят интересите на хората,които те представляват и съвместно с Джемини ще изготвят необходимото за пред институциите. Нека Джемини пък имат правото като представител на двете малцинства,да се ползва пред съответните органи с гласовете на всеки член от двете общности,направо с гласовете на членовете на двете общности.Хубаво е всеки един хомосексуален да е член на една от двете и по този начин ще има статистика и за хората с хомосексуална ориентация у нас.
Това възможно ли е да стане според вас?!



Тема Re: да ви попитам...нови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 19:59



Правата (липсата на закони в защита на хомосексуалните) ли фиксираш като казваш "база"?Тази база без отделните субекти е неосъществима,нали се сещаш,че иначе структурата "човек-закон-дължава" е неосъществима?!Базата за мен сме хората,когато ние координираме помежду си действията си и определим интересите си,можем да потърсим диалог с държавата посредством закона,иначе в исканията си изглеждаме смешни пред хората,държавата и дори пред останалите хомосексуални!



Тема Re: Един човек поне ме разбира...нови [re: eлия]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 20:22



Много пари - в какъв смисъл,необходими са много пари за реализацията на това или говорим за намесени лични интереси?
Една организация винаги трябва да има за приоритет интересите на членовете си (или поне на хората,чиито интереси претендира,че защитава,за да оправдае отпуснатите й пари),защото те съставляват тази организация и без нея тя загива.
Добре,нали има вече съществуващи организации,коя е основната идея (причина),която е залегнала в основата на тяхното учреждяване?Ти като член на Билитис и клуб "За Нея",предполагам си запозната с тяхната "кауза",заради която си им станала и член?Ако не греша и двете са обвързани с подпомагане на жените...значи те могат свободно да представляват обединяващата част за лесбийки и бисексуални?!



Тема Re: ........нови [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.06.04 21:14



Не мога да осъзная дали си над 40 годишен или просто си сбъркал с десетина години времето си...



Тема Re: Не ме разбра...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.06.04 21:25



Примерно лесбийките имат проблем с факта, че нямат свой бар.
Мноооооого интересна е тази тема. Особено като се има предвид как ни "взехте" Джордж. И сте си сложили един цербер там да лъже, че имало частно парти. Не ми е ясно като сте решили да го правите затворена кръчма що не си взехте по-интелигентен надзирател поне!



Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано21.06.04 21:29



издребняваш



Тема Re: ........нови [re: prinyo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано21.06.04 21:32



Определено е направил, но за пародията



Тема Re: да ви попитам...нови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 22:43



Като не си започнал случайно с човек,ми кажи как докато нещата на това първо и основно ниво са в положението на орел,рак и щука,ще отидеш на по-горно стъпало?!В случая не говорим за хората без лица,говорим за организации,които се представляват от един или няколко души и техните членове независимо,дали са с лицата си пред обществото или не.Отделните хора диалог с държавата не могат да установят,могат организациите посредством институциите...
Каквото е положението с тези организации в момента в страната,аз на мястото на един законодател изобщо не бих ви обърнал внимание...всичко ми изглежда като множество пръснати думички,които могат да придобият смисъл само,ако бъдат включени в едно логично свързано изречение!



Тема Изясни ми се ...нови [re: eлия]  
Автор color ()
Публикувано22.06.04 12:41



Разбирам вече,какво имаш предвид.
Факта,че единствено тук се говори за сублимните моменти в прохождането на една общност,която изисква статут и равни права,без видимото участие на възлови организации е тъжен факт!А и не е само до организациите,ами и до отделните личности,тъй като тук всеки би могъл да изрази виждането си по конкретните въпроси!
Няма лесбийки и бисексуални ли или нямат желание за "обединение",защото ако имат претенции за права не виждам как другояче ще ги получат!Ако трябва да сме честни,то си е за тях и ако не се напънат да го постигнат,друг на готово едва ли ще им го поднесе!
Друг е въпросът,ако има причини,които им пречат да станат членове на една или друга организация или клуб!



Тема Re: Един човек поне ме разбира...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.06.04 12:47



Мнооого мразя когато ми преиначават думите! И когато си правят волни упражнения с тях с неясна цел. А и когато някой подходи толкова грозно популистки с цел да излее чернилка върху всичко и всички само за да засияе като единствено чист.
Аргументът за финансирането отвън беше, защото ми е ясно кой би се захванал да прави такава организация (дублаж на спортния клуб) и защо би се захванал. Виж тук колко е глътнало досега финансирането на Тангра (лични пари), като това е без Мюнхен -

. Но така или иначе Тангра ще си е спортен клуб по всички правила, така че тук комерисалният момент не е скрит, нито се прави опит да се скрие.
Организацията, която се е затворила в себе си и приема само фианснова помощ си е точно такава по регистрация - фондация. А една фондация е именно това. Колкото и да не одобрявам част от амбициите и методите на Куиър, знам, че там има хора, които също са вложили немалко лични пари, време и усилия за да я задвижат.
Това са четвъртата, дето била придатък на други не го разбрах. А това за тази, която търсела членове на книга за да осигури финансиране - всичко на този свят е с пари. За да работи една организация й трябват пари. Колкото повече - толкова по-добре. Трябват и членове - за да се знае чии права защитава и чии интереси ще подкрепят тези пари. Осигуряването на адекватно харчене е вътрешен въпрос на организацията, както и проблем за донора. Ако те успеят да го решат - чудесно, ако не - жалко.
Не съм сигурен че дир-ът е мястото за информации за протичащите процеси, долкото подобна информация изобщо има. Трудно ми е да нарека всичко това дискусия, защото от доста време дъвчим все едни и същи неща и вече започва да става много досадно в говорилнята.



Тема Re: да ви попитам...нови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано22.06.04 12:52



Прав си,но не мога да се съглася,че до момента Джемини е била такава организация-поне не напълно,защото за мен ако е била до сега единна и подкрепяна,но подкрепяна не отвън,а отвътре от хората и организациите,вече щеше да е установила определени взаимоотношения с тях и редом с тях да защитава единните интереси на общността,защото едва ли са толкова различни!Което не значи,че не би могла да го постигне...
Лично мнение,не е задължително да го споделяш!



Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: color]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.06.04 12:59



Факта,че единствено тук се говори за сублимните моменти в прохождането на една общност,която изисква статут и равни права,без видимото участие на възлови организации е тъжен факт!
Какво трябва да означава видимо присъствие на възлови организации?

Това, което пречи на хората да стават членове на няккави подобни структури е, че е имало досега една единствена организация, която като се е видяла без конкуренция и без надзор се е затоврила и е започнала да прави каквото си иска. И повечето хора се чувстват предадени, излъгани или пренебрегнати. Новите организации засега не успяват да стигнат до хората и да ги убедят в добрите си намерения. Аз например, макар да съм по-вътре в процеса, чувам за Билитис от Елиа и от няколко човека още. И в съзнанието ми остава идеята за някаква тайна организация, която не само че не се рекламира и не търси публичност, но се и опитва да се скрие.
Куиър направиха една брошура, обаче не съм я виждл никъде. Не да не ходя по специализирани заведения или нещо такова. Просто липсва ПР. Малко изключение в случая е Тангра, която разпространява картички и ще лепи плакати скоро, а и успя да сформира лесбийски баскетболен отбор във Варна (забележи - във Варна, а не в София - защото там не става дума за влияние и парцелиране), като се готви да прави регионални структури и в други градове. Джемини успя да събере хора в няколко града, което дава надежда, че хората са готови да й дадат втори шанс. Но да се говори за силна организация в момента е немислимо. Моята надежда е, че ще можем да си позволим подобни приказки след година две.



Тема Re: Един човек поне ме разбира...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.06.04 18:07



Пази Боже, никога не съм смятал и казвал, че мястото за обсъждане на тези неща е в офисите... И не смятам, че е лошо, че Дирът стана място за обсъждания, макар че по принцип съм анти дир-нически настроен. Тук никой не се меси, не цензурира, не пречи на разговора със сила. Само Никам от време на време се включва да каже "И едните, и другите са маскари! А вий, вий сте идиоти!", но това се преживява.
Мисълта ми беше, че не може да се каже, че има някаква пълна информация за процесите. Всъщност дискусията тук се изнася основно от 4-5 човека, които казват някакви неща и наблюдения, но и често влизат в противоречие.
Аз имах желанието да направя в сайта си хроника на тези събития и за известно време успявах. Идеята ми беше да не заемам ничия "страна" за да мога като независим наблюдател да следя случващото се навсякъде. Оказа се, че засега това не може да стане. Преди няколко дни ми казаха, че сайтът бил станал рекламна витрина на Джемини. Но по едно време беше пълен с Куиър. Всичко зависи от това кой колко е отворен и дава информация. Разбирам сега, че Куиър ходили на някакъв женски форум. Но кой да пусне едно текстче? Никой. Аз трябва да се консултирам с оракулите за да знам какво правят организациите. Ако Цецо или Милен бяха казали "Павка, пусни това текстче или тази информацийка", аз щях да го пусна, както съм правил винаги. Обаче не... Сърдити ли са, не знам...
Така или иначе никога не съм смесвал моите лични симпатии или антипатии с политиката на сайта и не съм отказвал съдействие на никого. Та идеята е, че се оказва много трудно да се осигури адекватна и пълна информация за всичко това, което става.

Тоест не съм съгласен, че "но не на пишещите тук е вината, че друго място за информация няма."

Не виждам какво толкова неясно има в думите ми за лесбийски дублаж на Тангра в София. Очевидно тези, които го направят, ще имат за цел да се опитат да прокарат някой друг проект за него. Точно това обаче ще им е трудно да направят.
Отделно, че ще им е трудно дори в някоя международна организация да зачленуват.

Това за некомерсиалността е малко сложна тема. Аз също съм некомерсиално настроен. Ако някой си мисли, че 5 лева на месец приходи от сайта покриват домейни и хостинг на три сайта общо - много се лъже. Дори се усещам, че все повече пари от заплатата ми отиват за разни неща в тази насока.
Специално при Тангра - не виждам нищо лошо в "инвестирането", дори напротив. Стъпването на крака на общността ще означава, че тя самата ще започне да се грижи за себе си и ще спре да реве и да чака донорите да подадат биберона за да посуче малко...



Тема Re: Не ме разбра...нови [re: Nikam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.06.04 02:07



пълни измишльoтини! Отрязали им били достъпа. Няма такова нещо. Сливен, Карнобат и Габрово малки градчета ли са?!? Какви тогава са Търговище и Попово-сигурно селца?Географията ти куца мен ако питаш, щом нареждаш Пловдив, Ямбол и Шумен на едно, а Габрово и Сливен слагаш към малките градчета.

Положението там наистина е кофти и хората черпят информация от нет-а или от познати себеподобни.

Едва ли някой би орязал достъпа до лесбиан страници-интереса към тях е не само от хомосексуални момичета, а и от голяма част хетеро момчета, така че просто няма логика в написаното от теб. Да се спре дадена страница е лесно, но да се ограничи достъпа до гей тематични страници... хм тук нещата граничат с научната фантастика-никак не е лесно и едва ли някой би се заел...

Хората страдат!
Масово тези хомосексуалисти се обърнаха към чата на Глобул, защото там има една стая Адам и Адам, в която хората се опитват да влязат!


Обърнали се към Глобул и "опитват"?!?Значе не могат да влезнат, така ли? Или изкара, че Глобул са хомофоби... айдеее страшно стана Да не би да е нещо от обхвата или не пишат правилно командите?!?

знаеш ли, че има и клубове, които са отрязали достъпа и до форумите на дир-а?

честно ти казвам, не знаех!!! Тематичните клубове са два-"адам и адам" и "ева и ева". В единия съм модератор аз, а в другия едва ли колежките имат нещо против Сливен, Ч. Бряг, Свищов, Ловеч, Карнобат, Габрово, Севлиево. От кога го добавиха това новото меню бан по град към опциите, че не разбрах, днеска съм натварен нещо на Долна Митрополия?

Редактирано от BBourgas на 23.06.04 02:09.



Тема Re: Не ме разбра...нови [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано23.06.04 12:17



От компютрите в Университета също не можеш да влизаш в такива сайтове ( с определеени ключови думи в имената). Зависи какви точно компютри си гледал - в какви мрежи са били включени.



Тема Re: Не ме разбра...нови [re: Nikam]  
Автор dete (вълк)
Публикувано24.06.04 05:13



Добре, обясни на нас-непросветените, как става това ограничаване до такива сайтове и до клубовете на дира. Ако човек търси в търсачка? или кмета/директора-комунист е супер умен пич (може да стигне до Уормс Армагедон без чужда помощ!) и премахва от търсачките като напишеш думата 'гей'... премахва я и ти излиза 'резултати от търсенето: няма резултати' И хората си викат - щом в мрежата няма писано за гейове, значи аз нещо съм се сбъркал... Цецкееее, идвай, щта скъсам, ма!

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Не ме разбра...нови [re: dete]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано24.06.04 10:18



Това с Цецка ми хареса!!!!!!!!



Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: prinyo]  
Автор color ()
Публикувано25.06.04 11:33



Наистина ли не можеш да се сетиш какъв смисъл има вложен в това изказване?!Когато една организация претендира или се приема за основна в дадена област за определена страна,то тя трябва да се погрижи информацията за упражняваната от нея дейност,проведени мероприятия,подети инициативи да достигне до хората,посредством местата,които се посещават от заинтерисованите,а не да се разчита само на това, те да посетят сайта й!Ще предоставят информация на други сайтове,други организации,във форуми и прочие-това е истинската комуникация и истинското желание за постигане на нещо реално...и тогава и хората ще си дойдат,и подкрепата от обществото и бавно,но славно ще се постигне признание,интеграция,желание за диалог...ще има хора,които ще се обърнат и ще я (ги) попитат,"какво ви е нужно?".И тогава ще могат да са горди с това,което са...или в което са се превърнали!
Трябва публичност на вижданията,идеите,приоритетите,инициативите...
Не знам дали се изказах точно,за да ме разбереш,който (която организация) казва "Ние работим за ЛГБТ-общността",трябва да има прозрачна политика,трябва да е отворена към отделния човек във всяко едно отношение,защото това ,което прави или е насочено към хората или е бошлав работа-става като "Вижте ни кои сме!" и да не сърдят като в отговор получат "Какви сте вие,че й претенции имате!".
Това е,мисля че си съвсем наясно какво исках да кажа,а и по-нататъка в диалога,доколкото прочетох,има хора,които много ясно са го представили по един или друг начин!



Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: color]  
Автор prinyo ()
Публикувано25.06.04 13:44



Не разбрах защо си мисиш, че това не ми е ясно и защо счете за нужно да ми обясняваш неща, които аз вече съм писал.
В момента отворени за информация са Джемини и Тангра. Това вече го писах преди два постинга. Аз не смятам, че е работа на организациите да коментират дейността си. Те просто трябва да дават информация за нея.



Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано25.06.04 18:48



Да кажеш за едно подобна организация, че не трябва да коментира дейността си, а само да информира за нея, е все едно да кажеш за една партия, че не трябва да обяснява политиката или постъпките си, а само да информира за нея.
Когато една партия говори за постъпките си тя не ги обяснява, а ги оправдава и популяризира. Това е популизъм най-често. Но в никакъв случай не е иу не може да бъде обективно предаване на информация.
Работа на независимата журналистика е да намери истинските причини и подбуди за едно или друго действие, да даде възможните тълкования, коментари и така нататък.
Същото важи и за примера ти с футболистите. Не е работа на футболни отбор да съобщава кой с кого е пил, с кого се е карал, кого е ебал, кого е псувал и прочие... Това е работа на медиите - независимите и силни медии, които вадят иостината такава каквато е, често неприятна за официалните източници на информация.
Моето желание беше именно такова - да се опитам да направя една независима медия, която да може да следи процесите, да осведомява и да коментира. Но се оказа, че все още е рано. Има прекалено много работа за вършене за да си позволи човек лукса да гледа от страни и да се прави на наблюдател. Затова си избрах две от организациите - тези, които смятам, че ще ми позволят да работя най-адекватно за идеите, които имам (имат).
Самите организации, както и партиите и отборите, не са длъжни да ти дават сами "жълтата" информация. Но би трябало да не ти пречат да я публикуваш, ако се добереш до нея. Или би трябвало да отговарят на неудобните въпроси, които им зададеш. Но инициативата в този случай трябва да дойде от теб.


Време е да се разбере, че вече големите проблеми които ни бяха спускани от чужбина като цели ги няма... и остава ние на местно ниво да се грижим за нещата.
Кои големи проблеми са били спускани от чужбина? И вече ги няма?


А не даже да не знаем имената на някои от тези, които ни представляват, да не говорим за лицата им, да не говорим за това какво точно правят, да не говорим за това, което мислят да правят и пътя по който мислят да го постигнат.
Членските формации представляват членовете си. Нечленските представляват интересите си. Останалото е популизъм.


какво смята да прави Джемини след като отново възобнови дейност?
Ами попитай ги. Ако смяташ, че тази тема представлява интерес за теб и за читателите на твоя сайт - попитай ги. Те няма да ти откажат отговор.
Както направих аз преди време -


Гледайки сега по-отвътре на нещата ми е ясно, че в близко бъдеще Джемиони има да прави едно едиснтвено нещо - да се стабилизира, да трупа наблюдения и членски потенциал, както и идеи за проекти, разбира се и за начини за тяхното финансиране и изпълнение.

Куиър е фондация. Там намирането на пари е без алтернатива. Въпросът обаче е за кого са тези пари и какви ще са целите на проектите. Куиър все още няма реално действащ проект и засега е просто едно голямо добро намерение.

Билитс както вече казах ми е абсолютно неясна структура. Може би малко излизане на светло няма да й се отрази зле.



Тема Re: Не ме разбра...нови [re: Nikam]  
Автор dete (вълк)
Публикувано26.06.04 00:45



Не, не ми прави кеф такива неща, просто наистина съм непросветена в тези неща. Не, не знам какво значи системен администратор. Наистина. И понятие си нямам как може да се отреже достъп.... щом приньо е писал, ша прочета... просто не съм чела всички мнения. Дължината понякога ме съсипва.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: prinyo]  
Автор color ()
Публикувано26.06.04 12:19



Защото ми зададе въпрос,ако ме беше разбрал правилно или по-точно,ако се беше опитал нямаше да ми задаваш реторични въпроси!
Никога не са ми допадали общите приказки - информиращи за упражнявана дейност,бягащи по повърхността на проблема и предназначени за масите и притъпяващи сетивата!Наясно си гледам с нещата и още по-осъзнато размиваш нишката като един "добър" политик,работещ "за народа"!
Елия много ясно ти обясни някои неща и е адски права за тях,докато се гледат интересите само на членовете,никой няма право да използва гръмкото "Ние работим за ЛГБТ-общността"!!!
Отворена за информация е Джемини,която е замразена,и за какво ме информира?!Тя в момента не информира,а търси контакт и упражнява популизъм!
А информацията,която дава Тангра е за нещо,което няма да ти помогне особено за интеграция!



Тема Въпросите изискват отговори...нови [re: prinyo]  
Автор color ()
Публикувано26.06.04 12:20



Защото ми зададе въпрос,ако ме беше разбрал правилно или по-точно,ако се беше опитал нямаше да ми задаваш реторични въпроси!
Никога не са ми допадали общите приказки - информиращи за упражнявана дейност,бягащи по повърхността на проблема и предназначени за масите и притъпяващи сетивата!Наясно си гледам с нещата и още по-осъзнато размиваш нишката като един "добър" политик,работещ "за народа"!
Елия много ясно ти обясни някои неща и е адски права за тях,докато се гледат интересите само на членовете,никой няма право да използва гръмкото "Ние работим за ЛГБТ-общността"!!!
Отворена за информация е Джемини,която е замразена,и за какво ме информира?!Тя в момента не информира,а търси контакт и упражнява популизъм!
А информацията,която дава Тангра е за нещо,което няма да ти помогне особено за интеграция!



Тема ... е де даде грешка!нови [re: color]  
Автор color ()
Публикувано26.06.04 12:25



Извинявам се за двата поредни постинга!



Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: color]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.06.04 17:33



Не съм ти задавал такъв въпрос. Имам чувството обаче, че вече сме си говорили с теб, но беше с нерегистриран ник. Ако не е било така, просто стиловете ви съвпадат значи.
Аз нямам нищо против да робуваш на каквито си искаш предрасъдъци, но истинта за организациите е наистина проста. Членските защитават интересите на членовете си, нечленските - на ръководството си. Въпреки че доста често има смесване... Това е лично мнение, не изразява ничие "становище". То е продукт на много наблюдение и здрав разум.
Няма значение дали информацията, която организациите дават ти е интересна или не. Факт е, че в моемнат само тези двете дават каквато и да било информация.



Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.06.04 17:41



Не намесих сайта нарочно, просто като пример. Не е важно.
Организациите не могат да представляват интересите на ЛГБТ общността. Те биха могли да ги защитават дотолкова доколкото ги разбират. А именно членската "маса" (ще ме прощавате за грозниз израз) е тази, която оформя начина по който организацията гледа и вижда проеблемите на цялата общност.
Ако аз си стоя в ъгъла и си страдам тихо, няма кой да ми защити интереса, просто защото не знае какви са ми проблемите и желанията. По дефиници е невъзможно някой да "представлява" интересите на общността. Няма как да бъде легитимиран този някой.



Тема примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.06.04 18:55



Ето ти един изключително грозен пример за това как организациите дават информация за дейността си:



Написано е доста хитроумно и създава впечатление, че е развита дейност. Не знам точно кога и как са го измислили този проект, но като погледне човек страницата и прочете остава с впечатлението, че са се спукали от бачкане. Но е много любопитно да кажат колко от тези 22 225 ЕВРО са осигурили те и изобщо какво е тяхното реално участие в "проекта". Тъй като съм достатъчно наясно с процеса, знам че имам основание да се възмущавам от "инфорамцията". Интересно е, че не са анализирали правилно последиците от опита да "вземат" проекта за Болкан Бъс-а под крилото си, което беше и причината за развода с Тангра. Изобщо вече започва да се очертава един неприятен Куиър стил...



Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано28.06.04 19:53



Понеже Джемини е организация, а ти в постинга си говориш за организации, не се стърпях да запитам конкретно за Джемини, за която се чувствам отговорна:

1. От какво съдиш, че организацията не е "отворена за информация" и в този ред на мисли какво се случва и защо се случва?

2. Издребнявам, наистина, но как съдиш за числеността на членската "маса", дали е под или над 100 или точно 100? Ако говорим за ЛГБТ НПО-та в България, нека е ясно, че единствената, която е на членски принцип е Джемини.

3. Споделям напълно мнението на приньо, че това са си жълтини кой кого наплюл, как го наплюл, другия как отвърнал на наплюването и т.н. Наистина ли смяташ, че повечето хора наистина ги интересуват такива неща, абсолютно несъществени за изхода на срещата, ЗАЩО са се събрали хората и КАКВО искат?

4. Стратегическата цел на Джемини е кратка и много ясна - Общество, в което различието се приема, в което лесбийки, гей, транссексуални и бисексуални се приемат като равнопоставени граждани на Р България. На въпроса „а сега какво”, отговора беше толкова много пъти предъвкван тук и не само тук, че просто ставаме безкрайно досадни ако пак го обясняваме.

5. За да има становище или официална позиция на която и да е организация, тя трябва да каже ЧИЯ е тази позиция, на ръководството, на членовете й, на сподвижниците й, на кого? Както казах и на теб лично и на сайта на Джемини, няма едно мнение ЗА или ПРОТИВ браковете или парадите, поне на срещите, на които се видяхме с много хора из цяла България, нямаше. В този ред на мисли, каквото и да е становище или позиция по тези въпроси са по-скоро личното мнение на шепа хора, което обаче няма тежест. Тук си позволявам да се върна на един твой пример за това как Джемини не е накарала членовете си да не гласуват за Жорж Ганчев, а ги е посъветвала да гласуват по съвест. Ти спести цялата истина, предполагам по незнание, която беше, че Джемини е разпространила кореспонденцията си с Ганчев и в заключение е посъветвала членовете си да гласуват по съвест. Ако беше се случило обратното - Джемини да каже на членовете си да не гласуват за него, не само аз, но сигурна съм и Десислава нямаше да сме в Джемини още, защото такъв тип организации не процъфтяват, а напротив. Джемини е НЕПРАВИТЕЛСТВЕНА, а не политическа организация.

6. Въпреки, че Джемини е замразена, както става ясно от официалния сайт на организацията, тя не е умряла и липсата на външно финансиране не ни спира да правим нещо, макар и не толкова мащабно не само за членовете си.

7. какво смята да прави Джемини след като отново възобнови дейност? Конкретно, ясно и точно с начертани цели, път към тези цели и алтернативи. Чула съм че имали проекти. Кога ще ги видим и обсъдим? Или това не е наша работа? Нашата е да ги изпълним ли? А ако няма пари от чужбина в каква посока вижда дейността си Джемини? Единствения и най-пълния отговор на тези въпроси ще прозвучи грубо, затова ще го пропусна и ще отговоря на този, който смятам за по-съществен. Всички нови проекти на Джемини не са тема на дискусия, преди да бъдат пуснати, тук, а от хората, които са ги писали и които ще ги изпълняват - членовете на Джемини. Не ме разбирай погрешно, че това значи, че ще изсипем информацията като факти, без изобщо да питаме как е, ок ли е, предложения, критики? сигурно си забелязала, че рядко пиша тук в отговор на някоя тема. Причината е, че клуба е превърна малко в говорилня, в която докато си чешем езиците и си обясняваме хипотетични въпроси и казуси, в офиса ни чака много работа, която с писане и обяснения тук няма да се свърши, а и честно, изморява ме все да пиша на хора, които не ги интересува, а просто си говорят. Който наистина го интересува какво става в Джемини, какво правим и защо го правим, ни пише на офисния мейл или направо идва в офиса.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано29.06.04 13:30



Смятам, че темата вече е доста изчерпана и всеки следващ постинг е просто празнословие. Явно си останала с погрешни впчеатления, защото аз не съм платен представител на организация с чуждестранно финансиране. Това са факти. Въпросите ми бяха зададени именно към теб, защото именно ти зададе тези въпроси и на мен ми е интересно какъв е отговора на въпросите ми.
За да не не останеш с впечатлението, че само тук си задаваме въпроси, уверявам те, че въпроси ни се задават всеки ден и досега нито един не е останал без отговор.
Това за многото пари, котио получаваме отново ме озадачава, защото аз и Деси сме първите, които щяхме да разберем дали е така. С други думи, тази тема става вече малко досадна, изчерпана и малко празнословна.
Както няколко пъти казах, офиса е отворен за всички, които искат да знаят нещо за Джемини или да коментират нещо. Този клуб не се казва Джемини и аз не виждам основание да се прекръщава Куиър, Джемини, Тангра или каквото и да е. Всяка организация от изброените си има сайт и там е мястото да обсъждаме конкретно организационни решения или действия.
Тази тема стана като пенсионерските клубове, в които вечно се обсъжда Царя, правитеслтвото, Фердинанд едно време и пенсиите и става просто говорилня.
За мен нещата са ясни, ако на теб или някого нещо за Джемини не е ясно, мейла ми е публикуван в инфото ми тук, адреса и телефона на Джемини съшо са известни, така че всички въпроси са добре дошли на подходящото място.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.06.04 13:57



Тангра не е дете на Куиър, не е създаден от Куиър, не знам доколко е бил подкрепян и финансиран от Куиър. Кой ти е казвал такива неща?
Знаеш ли как и защо Станислав напусна Куиър?



Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.06.04 18:03



тук нямаше мнение, но аз написах. След малко се върнах и размислих, изтрих го. После пак размислих и го възстанових. После ми хрумна да напиша нещо друго и го направих. Не ми е работа да обяснявам позицята в която пиша, но ще го направя. И тук, и другаде, навсякъде и никъде. Моята позиция е седнала. Разбира се аз не ви държа сметка в каква позиция пишете, но ще обръщам внимание на това и ще ви задавам въпроси как се чувствате. Ако ви е неудобно, не си мислете, че е заради мене.

Подпис: Граховото зърно от приказката
Действие: обяснява се на принцесата

Редактирано от BBourgas на 29.06.04 18:09.



Тема Re: примернови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано29.06.04 22:55



Виж сега...
Бях там на първия крос.... когато имаше пет момчета във февруарския студ... и ние отидохме четири момичета... Това беше прощъпулника на Тангра... всички бяха от Куиър... Нямаше немец, нямаше пари... но се гледахме с приятелски очи...
Бях там и когато плуваха... вече бяха 15 човека, бяхме и пет момичета и един транс... Всички от Куиър плуваха. Немеца кръжеше наоколо, но още само опипваше почвата.
От тези времена помня как момчитата от Куиър ходеха на тренировки и от човек на човек канеха други хора да ходят да тренират...
Да... и Станислав беше там... но и Цецо и Милен и Байкъра и всички...

Не зная как и защо Станислав е напуснал Куиър, а и сега разбирам че е напуснал... Но съм била... когато бяха първите им стъпки... Така че...
Разбира се, когато едно дете порастне и се окаже богато - бащи много...
Черни са ми Куиър в момента... но нека това, което е заслуга.. да го признаем на всеки... Все едно кой е.

Редактирано от eлия на 29.06.04 23:09.



Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано30.06.04 11:55



но се гледахме с приятелски очи...
Знаеш ли, че в петък вечерта един човек дори не пожела да ме познаеи види че съм физически в помещението, какво остана за приятелските очи. Разбира се не ми потече кръв от сърцето, но така и не разбрах на какво се дължеше това.
Аз не искам да не се познавам с хората, с които съм се гледал приятелски. Но за съжаление в някои случаи няма какво да направя.


Разбира се, когато едно дете порастне и се окаже богато - бащи много...
Не знам как да вържа това твое изказване с изречението ти за немеца, който кръжал... Как според теб детето порасна и стана богато толкова бързо?

Защо сега ги няма тези момичета за които говориш? Защо се готви дублаж на Тангра с "правилна" политика? Защо се омесва ходенето на тренировки със създаване?
По моите наблюдения има един човек в Куиър, който има сериозна намеса в създаването на Тангра. Той е и от хората, които са родили и създали самата идея в началото. Сега напрежението между него и Станислав и немеца ми е неясно.



Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано30.06.04 12:31



Не мога да разбера подбудите ти да дъвчеш тази тема все още, наистина? Още повече, че едва ли има някой в този клуб, който да не е разбрал за всички отворени срещи, последната от които е в събота. Затова не разбирам при толкова големия ти интерес към Джемини и дейността й напоследък защо не се обърнеш директно към Джемини или не дойдеш на някоя такава отворена среща? Затова казах, че е празнословно дъвчене.

Понеже отново търсиш между редовете нещо, което аз не съм казала и за пореден път насочваш думите ми в насока, която аз не съм търсела в постинга си, отговарям ти съвсем ясно: първо, аз не съм представител, второ чуждестранното финансиране е част от начина, по който организацията функционира в момента, да не говорим, че това финансиране се обосновава на определени измерими цели, а не заради хубавите ми зелени очи, т.е. това не е подарък и аз съм горда, че холандския ни партньор вижда в Джемини бъдеще като ЛГБТ организация на България и считат дейностите, заложени в проекта за достатъчно основателни, за да се отпусне финансиране (партньора ни е огромна организация, която освен всичко друго има над 10 000 члена!); тук ще вметна и факта, че както още 13 човека от първа ръка могат да потвърдят, моята заплата е отговорността, която ще ми се търси, ако не изпълним заложените в проекта цели; трето, кога и как някой от Джемини каза, че ние защитаваме правата на цялата ЛГБТ общност? Цялата ЛГБТ общност е индиректен ползвател на дейностите, които са насочени към и основно за нашите членове; четвърто, Джемини не се реорганизира, за да продължи финансиране и това е твоя презумпция; пето, като никога не си била член на Джемини, откъде тези точни цифри на колко възлиза финансирането? Не говоря за срамни или тайни неща, говоря за факти, а не за догадки.

Можеш да прочетеш отново постинга, в който ти задавам въпроси, тогава ще видиш, че не дублирам твоите. И все пак така и не получих отговора ти.

Ако трябва да коментирам нещо за Джемини, аз го правя на официалния сайт на Джемини и на срещите, защото смятам, че там е подходящото място да се обсъжда дейността или решенията на организацията. Да не говорим, че обсъждането на Джемини именно в този клуб не е обсъждане, както става ясно като проследиш постингите, а е основно диалог между теб и приньо, основно за Тангра и идеята ти да сформираш женски спортен клуб, в които постинги намесваш и Джемини.

Не ние модерираме клуба, а Десислава модерира клуба и правилата за модериране дават достатъчно голяма свобода, за да не се появява често тук в ролята си на модератор. Както преди време каза, човек сам си знае мярката и сам трябва да знае кога да сложи точка.

И отново преиначи това, което написах - не написах, че на другите като не им е ясно, много важно, а написах ясно - който иска да знае нещо повече, иска да критикува или да коментира Джемини, може да се обърне директно към Джемини или поединично към мен, Деси или някой от членовете ни. Не си позволявам да коментирам Куиър, Тангра или Делфин тук, защото когато имам чуденки за дейността им, се обръщам директно към тях.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (непознат )
Публикувано01.07.04 20:48



Страхувам се, че не си особено наясно с нещата в Тангра. Клубът се ръководи не от Петер и Станислав а от Управителен съвет в който Станислав е председател. Петер е само изпълнителен директор и представлява клуба във взаимоотношенията му с трети лица, но по отношение на ръководството и развитието на Тангра ще му се наложи да се съобрази с мнението на управителния съвет.
Категорично не съм съгласен, че между Тангра и Куиър България няма нищо общо. Напротив - Тангра е проект на Куиър България за еманципирането на ЛГБТ общността чрез спорта и беше активно подкрепян от Фондацията още докато беше неформален клуб. Името и идеята за клуба принадлежат на Станислав, който е в управителния съвет на Куиър България и в момента е председател и на Тангра.
Куиър България спомогна, заедно с други организации в организирането на първите официални спортни прояви на Тангра - кросът за 14 февруари и състезанието по плуване.
Фондацията заедно със своите партньори разпространи информацията за сбирките на Тангра, финансира първата игра по волейбол и е допринесла за присъствието на 95 процента на участващите в Тангра. Куиър България осигури и парите за членството на Тангра в Международната спортна организация за гей и лесбийки.
Куиър България положи и необходимите усилия за да улесни и съдейства на всички желаещи да се регистрират за Евроигрите и им предостави необходимата информация. Заслуга на Куиър е също така и участието в Мюнхен на хора с увреждания. Фондацията напълно спонсорира тяхното участие.
Държа да отбележа, че и съдебната регистрация на Тангра беше подпомогната от Куиър България и че ние продължаваме да действаме за развитието на гей спорта в България.
Ето защо много се възмущавам, когато някой се изказва неподготвен и пише глупости като това, че между Тангра и Куиър няма нищо общо...



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 12:46



Страхувам се, че съм прекалено наясно с нещата. Страхувам се също, че в момента Куиър не осъзнава, че я гледат всички - в това число и тези, които мислят дали се обърнат за партньорство към нея. Страхувам се,че впечатленията, които оставя са все по-негативни.
Очаквам момента в който Куиър ще осъзнае, че е фондация, а не Вселенски Гей Координационен Съвет и ще започне да се държи адекватно. И че ще спре да прави неща, които могат да променят отношението на човек от твърда подкрепа към силно съмнение, както стана с мен.

Ако аз утре реша да направя гей градинарски клуб, потърся подкрепа от Куиър, поканя Куиър на пикник за посяване на дървета, после си уредя от някъде 1 тон семена, 2 тона тор и т.н., то след няколко седмици в сайта на Куиър ще излезе текст за "проект за социализиране на гей общността чрез силата на природата и красотата", в който ще се казва, че са намерени 1 тон семена и 2 тона тор, а между другото е регистриран и гей градинарски клуб.
А mizrahi ще напише във форума, че "Гей градинарският клуб е проект на Куиър България за еманципирането на ЛГБТ общността чрез приобщаването й към природата и беше активно подкрепян от Фондацията още докато беше неформален клуб."
и още
"Куиър България спомогна, заедно с други организации в организирането на първите официални прояви на Гей градинарския клуб - засяване на дървета в парка.
и така нататък...
Сега конкретно за Тангра. По една или друга причина съм запознат с идеята още преди изобщо Куиър да се появи, затова ми се струва доста нагло някой да си приписва "родителски" права.
Вярно е, че Куиър помогна за организирането на първия турнир, вярно е, че помогна за първата волейболна тренировка и за началното популяризиране на идеята, вярно е и това за помощта за членство в EGLSF. Това са не малко неща наистина и те спокойно могат да бъдат използвани като активи на Куиър. Но те не могат да бъдат причина за опита на фондацита да "погълне" и да си присвои всичко, свързано с Тангра. Партньорството е партньорство, а не опит за подмяна на субекта.
И да се твърди, че спортният клуб е дете на Куиър, да се пускат странни текстове като този -

,от които се подразбира, че цялата работа по намирането на спонсорите и парите, организирането на тренировките, покупките на екипировка, плащането на наеми за зала и т.н. са дело на Куиър, а че Тангра е една малка част от реализацията на същия този проект е меко казано некоректно. Твърде меко казано.
Не мога да си обясня това, което става. Или наистина си мислите, че всички останали са идиоти, или живеете в собствен си свят.

Клубът се ръководи не от Петер и Станислав а от Управителен съвет в който Станислав е председател. Петер е само изпълнителен директор и представлява клуба във взаимоотношенията му с трети лица, но по отношение на ръководството и развитието на Тангра ще му се наложи да се съобрази с мнението на управителния съвет.
От доста време насам клубът се ръководи от Петер и Станислав - те вземат оперативните решения, те се занимават с цялата организация за пращането на хората в Мюнхен - кореспонденция, организиаране на детайлите и т.н. Така че всъщност те ръководят клуба. Петер е достатъчно коректен за да избягва дългосрочни решения, уважавайки факта, че те могат да се вземат след Общото събрание. Това е негово решение - повечето други не биха го правили (не биха се съобразявали с това).
Причината за това, че клубът се ръководи и движи реално от двама човека е не в това, че те умират от желание да се занимават с това по цял ден, а поради факта, че подставените от Куиър в борда на спортния клуб лица са абсолютно бездействени. Това също не го разбирам - защо сложихте троянски кон, като дори не знаете как да го използвате. Или поне го пуснете да посвърши малко работа, след като таа или иначе имате намерение да ни го завирате в очите занапред.
Юридическата помощ на Куиър за регистрацията на спортния клуб е безспорна, но и тя си имаше цена - половината борд. Но засега схемата не работи - защото в момента ръководенето на Тангра и реалната работа за клуба е просто бачкане, работа, с никакви облаги или кирии. А хората, които вкарват троянски коне искат не да работят, а да въртят кормилото. За момента реално това не може да стане.

Редактирано от prinyo на 02.07.04 12:50.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 14:14



Малко офтопик:

Приньо, ти в какво си качество се изказваш за Тангра? Като себе си? Като член на Тангра ли?

Защо след като се познаваме добре с теб, Петър, Станислав, имаме си ICQ, emails, виждаме се поне веднъж на седмица, трябва да общуваме по този начин: постинги в дир.бг (не ме разбирай криво, не съм против открито говорене за нещата), връчване на разпечатани листовки. Вярвам, а и опитът ми досега показва, че хората най-добре се разбират когато си говорят на живо.

И по топика:

Защо направи извода, че Куиър си присвоява заслуги? Както виждаш, там е написано "съвместно с Тангра". Никой не оспорва голямата роля на Петер в Тангра - спонсорството му и оперативната му работа (макар, че аз определено не харесвам стила му на работа). Но свършеното си е свършено - моите адмирации! (и пак малко оф-топик: Ролята/работата на Станислав ми е малко мътна.)

На сайта на Куиър има кратък отчет на свършеното до момента и нищо повече: че една идея - Тангра - е развита (естествено всеки може да има интерпретация за момнета на възникването на идеята, намекваш, че дори и ти имаш пръст), няма омаловажаване не ролята на някого, няма и оспорване не успехите на Тангра, независимо от кого са постигнати. Ако това би успокоило нещата, може да се добави ексклузивно, че понастоящем Тангра е независима организация и сегашното и оперативно ръководство по незнайни причини не припознава заслугите на Куиър. Можем да споменем и Петер поименно, който има основна заслуга за организиране на спонсорството.

Идеята за спортен клуб е развита поименно от Станислав, Милен, Кирил, Цецо, Ашод, Станимир, мен (съжелявам, ако неволно изпускам някого). При вече развита идея (и регистрирани за Мюнхен 60-70% от участниците) и свършена доста работа Петер се свърза (по един от анонсите на Куиър в медиите) с Куиър и на една среща на Куиър бе запознат с идеята и постигнатото. Изрази желаението си за подкрепа. Започна активно да работи. Всички много се зарадвахме, Петер свърши много... и ето я днешната Тангра. Всички продължаваме много да се радваме.

Недоумявам защо някой се опитва изкуствено да направи проблем при положение, че проблем няма.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 14:16



В България лесно и бързо се продава всичко... даже и чистотата...
Много често използваш този трик да подхвърляш кал с подмятания без смисъл. Изречението, което цитирах няма смисъл и служи просто за да прокара някаква емоционална идея. КОято е безсмислена.

В Тангра в момента няма интриги. Има работа. Рано е още за интриги. Очаквам че ще заформят на 8-и и след това. Много са тези, които искат да берат плодовете в градината...

Лично аз ако момиче отиде в Тангра, бих го почувствала като непростимо предателство. Не бих била в една среда с момиче, което не подкрепя сестрите си...
Жалко, че не си се родила по-рано, когато съзаклятията, тайните и сакрални организации са били на мода. Не разбирам с какво са ти длъжни лесбийките, че да ги чувстваш предателки. Все още не е ясно защо според теб не може да има лесбийки в Тангра. Единственото, което досега си дала като обяснение е, че ти не си там, а искаш всички лесбийски дейности да минават през теб.
Тоест отново опираме не до дейност, а до опити за влияние.
Толкова години гледахме цирковете на хора, които подменят дейност с влияние. Сега има няколко човека, които наистина искат да работят и са намерили смисъл в това. Като не можете да им помогнете, поне не им пречете!



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: netKo]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 14:58



Разбира се, че не коментирам като член на Тангра. Не съм казвал ние - вие. Коментирам отношенията между две организации като човек, който е причастен към случващото се и като човек, който по една или друга причина е запознат с процесите.
Почти нищо от това, което съм написал тук нямаше да го напиша, ако не бях предизвикан. Ако прегледаш повода за написване на постингите ми ще видиш, че те винаги са били в отговор на нещо. Аз нямам желание да коментирам, влияя, подмятам, настройвам и т.н. Но и не мога да гледам как някой приказва лъжи. Та всичко, което съм казвал е било предизвикано.
Аз също съм за разговори и никога не съм бягал от тях. Просто дискусията в дир-а си върви и аз реагирам на случващото се в нея.

Връчването на разпечатани листовки беше нормален ход след това, което направи Куиър с публикуването на така наречения "проект". Това беше удар в гръб и няма друг начин за реакция. Най-малкото Куиър не сметна дори за нужно да уведоми партньорската си организация, че смята да публикува материал в който си присвоява дейността й.
Аз на мястото на Петер щях да реагирам по-остро. Той отделя по някоко часа на ден за това ходене в Мюнхен. Пише писма, води кореспонденция, ходи след всеки участник поотделно да му оправя бакиите... И изведнъж "партньорите" обявяват какви постижения имат - на негов гръб.
И аз знам, че хората най-добре се разбират, когато си говорят наживо. Но среща между Куиър и Тангра трябваше да има преди, а не след, публикуването на абсурдния текст. Нали си даваш сметка за това?
Сега вече, за да може да има среща, Куиър трябва да поправи грешката си и да покаже някаво желание да се държи коректно.


По топика:
Куиър си присвоява не само заслуги. Опитва се да си присвои авторство, родителство някакво. А точно на теб няма нужда да обяснявам защо това е абсурдно. Ти знаеш много по-добре от мен.И още - никога и по никакъв повод не съм и намеквал, че имам нещо общо със създаването на идеята и първите й стъпки.
Както и всички в Куиър знаят, че Станислав вече не е там именно след предишния опит да се "присвои" дейност. Сега някой в сряда обяснявал на Петер, че Станислав още бил в Куиър, а и аз съм бил там. Което пък е вече съвсем невярно. Аз лично бягм от интриги и една от най-големите причини за това, че гледам съвсем положително на Петер и работя с него е защото той е свикнал на интриги и не се поддава на тях, имайка цел и идея как да я постигне. То затова е бил и 10 години шеф на гей организация в Кьолн.

На сайта на Куиър има кратък отчет на свършеното до момента и нищо повече.
На сайта на Куиър има отчет за свършеното досега, написан така, че от него става ясно какво точно е направила Куиър. Това е очевидно за всички. Начинът на представяне на информацията е доста еднозначен. Споменаването на Тангра е веднъж - в скоби. Да оставим настрана, че ако наистина има такъв съвместен проект, то той сигурно би трябвало да е обсъждан предварително, а писането на отчет за това докъде е стигнал който и да е съвместен проект съвсем пък трябва да се координира.
Така че тук не става въпрос на пазарлък какво да напишете, както аз виждам в твоя постинг, а за обсъждане на проект и фазата до която е достигнал , още повече - за оповестяване на тази информация. Това, което те направили, това ще го потвърди всеки малко или много запознат с НПО сектора, говори за липса на партньорска коректност.

Всъщност нещата са доста по-сериозни, ако имаме предвид този текст http://www.queer-bulgaria.org/projects.php?id=1, към който сякаш няма линк, но той все пак стои на сайта, предполага се че го ползвате - например за да пращате преки линкове към него.
В него всичко се представя като проект на Куиър, създаването на Тангра е просто една от целите на този проект. Там пише още : Бюджет: Проекта (ЪТ) се реализира със собствени средства на Куиър България и привлечени частни спонсори
При това са посочени дати от 15 юни, което говори, че съвсем не става дума за написан и забравен текст.


Действащ спортен клуб можеше да има много по-рано - още преди дори да се познаваш с част от изброените хора, ако имаше някакво желание да се разберете със Станислав как да стане това. Моята дилема дали да се намеся да помагам на Тангра или не, (решена след кратък разговор с теб в полза на идеята да не се намесвам) беше месеци преди да се появи Куиър. Тогава, а и преди това, ако бяхте намерили общ език, нещата вече щяха да са доста по-напреднали. Така че официалната регистрация на Тангра може и да е отскоро, но живата идея за създаването на клуба е доста отдавна. Така че поименното изброяване, коеот правиш, е коректно що се отнася до начина по който реално се случиха нещата, след като обаче бяха месеци наред съзнателно задържани, по неясни за мен причини.


Аз лично бих се радвал наистина да няма проблеми, нещата да вървят и хората да са доволни. И работя реално за това. И помагам на всеки, който прояви реално желание за работа. Има достатъчно хора, които се "затварят" в себе си, идеите си , сайтовете си и отказват да погледнат реално на нещата.
А проблем реално нямаше доскоро. Сега го има и Куиър да се прави на учудена, когато го е създала сама, в собствения си сайт, по характерния за нея начин, видим в последните месеци, е неморално.

П.С. Попитай Цецо и Ашо защо Станислав не е в Куиър вече. Те ще ти обяснят, ако все още не е ясно защо част от хората в Тангра гледат подозрително и следят с внимание всеки подобен ход на Куиър. Както се казва - парен каша духа.

Редактирано от prinyo на 02.07.04 15:08.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор DAEMON ()
Публикувано02.07.04 15:15



Бата-мата...
Ширещата се прозрачност... май води до загуба на ориентирите.

...Въпреки, че знам защо Станислав не е вече в Куиър... но разясняването на въпроса ще прозвучи като злословене по негов адрес... така, че предпочитам да не го правя аз.

И нещо джеминско почва да витае и из делата на Тангра май...


Редактирано от DAEMON на 02.07.04 15:31.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: DAEMON]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 15:20



Ако си имала нещо друго предвид с този постинг освен да се позаядеш, можеш да го уточниш...


Ширещата се масовост на фондациите ... мой води до загуба на субекта.
Нещо Билитиско се промъква във форума май...



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор DAEMON ()
Публикувано02.07.04 15:37



Не... просто започваш да ставаш предсказуем... и да се повтаряш... - сори за което



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: DAEMON]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 15:45



Винаги съм бил предсказуем или поне така се надявам.
Знам че се повтарям. И то не от днес.
Но ако все пак ми беше прочела предните постинги, там пише, че всичко, което пиша са отговори. Щом се повтарям, значи се налага - от разговора, от конкретните доводи, от хората.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано02.07.04 18:54



/me се пуква от гордост
/me гледа запленяващите си хипнотизираши очи
/me планира да направи сексуална революция и да промени сексуаланта ориентация на всички хомосексуални
/me се чувства адренализириана от това какво влияние оказва върху онези нещастни малки мравки, наречени хора и как ги кара да не могат да мислят и сами да решават

/me е просто дъ бест

/me поглежда елиа и пита искрено: Какви са тия глупости, мойто момиче?

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 19:28



Тук нещата се зациклят. Ще гледам да съм кратък, макар и да е трудно след твоя дълъг постинг.

Ти твърдиш, че гледаш нещата отстрани и понеже си имал досег с нещата, чувстваш, че можеш да ги коментираш.

А всъщност, от това, което казваш, не изглежда, че си отстрани, напротив, априори приемаш публикуваното на сайта на Куиър за невярно, при такава постановка, всякаква дискусия е излишна.

За да не зацикляме, няма да коментирам топика повече. Ще рекликирам само няколкото офтопик неща, които си изказал.

Аз до ден днешен не знам защо Станислав "напусна" Куиър. Не благоволи да каже открито, нито поне да драсне един мейл, ако толкова не иска да си говори.

Забележката ти за другия линк е неоправдано хаплива. На сайта има раздел проекти, където са листнати 2 проекта. А на началната страница сме преценили да има линк само до единия проект. Ако това беше изказано от леймър щях да го игнорирам, то в твоите уста звучи доста хапливо.

Това за 10те години стаж на Петер не го разбрах. Не виждам пряка или непряка връзка с топика. Аз примерно имам 10 годишен стаж в информационните технологии - това какво общо би имало с това дали Куиър има заслуги за създаването на Тангра и организирането на участието на българи за Евроигрите.

Чудесно, че Петер отделя по няколко часа по организацията. Както винаги съм казвал, никой не оспорва това, напротив аз лично и Куиър го адмирират.

С Милен се познавам от 1999, може и по-рано. Заедно с него бяхме на Евроигрите през 2000 г в Цюрих. Респективно от тогава познавам и Кирил. Със Станислав се запознахме, мисля, през 2003 година по повод участието им на Евроигрите през 2003 в Копенхаген. Именно Станислав опонираше на идеята за регистрация на клуба. Аз от самото начало му казах, че аз бих се занимавал с това само, ако ясно и открито се дефинират целите и се регистрира клуба. По това време Станислав се опитваше да обедини идеята Тангра с хотела, в който работеше, което и беше основното ни различие.

Аз лично ходя на тренировките по волейбол и страшно се радвам, че толкова много хора също идват на тях. Радвам се, че поставихме (които и да сме ние) началото и нещата тръгнаха, и независимо от Тангра, Куиър или други, ще има организиран или неорганизиран гей спорт в България.

Несериозно е да продължаваме да говорим тук, така че, ако искаш да си говориш с мен, можем да се видим на по бира/водка/джин/друго някъде.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: Nikam]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 19:48



Ти пък кой си? Защо един анонимко си позволява да дава квалификации.

Барабар Петко с мъжете.... Видя постингите на Елиа, Приньо, Аксиния, Солджър и другите и хайде и ти. Независимо, че можем да имаме различни мнения и принципи на работа, всички тези хора са истински и ние по един или друг повод се виждаме помежду си и се уважаваме. В този смисъл, всеки от нас би могъл да си позволи да критикува другия или организацията/групата, към която е асоцииран другия.

Изолирали от какво? От теб? Куир България не е членска организация, а фондация. Зад нея стоят няколко човека, които сами опрелят с какво ще се занимават и кога. Куиър България няма претенциите да представлява някого освен хората, които са зад нея. Куиър България няма и претенции, че до момента е свършила много. Всичко, което върши се обявява на сайта на Куъир България.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 19:49



Не виждам противоречие по въпроса за интригите. В Тангра няма интриги, а работа наистина. От друга страна мисля, че Петер е свикнал с интриганти, защото се занимава с организации от доста време. И не може лесно да бъде оплетен в интриги.

Без спорове не може - споровете движат нещата. В тях се ражда истината, както се казва. Но спорът представлява ясен сблъсък на идеи с доводи и идеи.

Винаги съм бил срещу комерсиализирането и официализирането на нещата. Аз съм един от хората, които вече няколко пъти предодвратяват регистрацията на Делфин и събирането на членски внос. Но когато става дума за спорт - става скъпо.
Защото онези 30 - 40 хиляди лева за оборудване и зала не са идеализъм. А пари. И тези пари са дадени за старт. Така или иначе клубът ще трябва да започне да се самоиздържа от членски внос. По точно определени и ясни правила. Така че приказките за продажба могат да идват само от някой, който или съвсем не е запознат с нещата или има някакви задни мисли.

Кога съм казвал, че си искала да си в Тангра. Не разбрах къде си го прочела това.

Продължавам да не разбирам сектантската логика за сестринството и предателството.

И не съм искала да минават ПРЕЗ МЕН всички лесбийски дейности.
Досега се опитвах да намеря онзи постинг в който казваш "И да знаете, че няма да има дейност с жените, в която аз да не участвам" . Не намерих постинга, но цитатът е почти дословен, защото запомних изречението, понеже бях силно впечатлен. В негативен смисъл.


Не може да се иска от мен да събера момичета за състезания и да няма отговори на въпросите:
С какво ще се пътува в двете посоки?
При какви условия ще се настанят?
Как ще комуникират с чужденците и ще има ли водач на групата, който да знае език и да може да се оправя с възникнали проблеми?
Какво значи "осигурена храна"? Закуска? Закеска обяд и вечеря? Столова? Шведска маса? Ресторант? Закусвалня? Какво?
За поетите ангажименти мога ли да видя нещо писмено или сме на етап "човека каза че всичко е уредено"?

Поздрав за BBourgas и приказката за граховото зърно.
Ами доскоро никой не знаеше тези неща. Затова е организацията, затова се върши работа и се дават пари. За да се уреждат нещата. Парадоксална е тази част от постинга ти.

Влиянието малко ти го прехвърлих, наистина. Sorry. Просто не мога да разбера някои елементи от позицията ти.

За постинга с четирите реда анализ - аз бих го написал същия. Затова ми е готино да си говоря с теб.
Разбира се това са процеси и винаги може да настъпят промени. Но в сегашното положение съм съгласен с всяка буква, която си написала.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: Nikam]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 20:15



Защо не коментира и първия абзац на постинга ми?

Прави разлика между "представляване" и "работа за". Куиър работи за ЛГБТ без каквито и да е претенции. Ясно и точно са написани мисията и целите на сайта.

Какво общо пък има името на една организация?

Препочитам други хора да оценяват това, което аз правя и казвам, а не анонимни интернет потребители.

Към модераторите: бих се радвал да се запази добронамерения дух на този клуб, а добронамереносста изключва обидни неоправдани квалификации към другите участници в клуба.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: netKo]  
Автор musha-busha ()
Публикувано02.07.04 20:37



Според мен, както и според Деси, тази тема доста вече загрубя и се почнаха намеци и недоизказани подмятания. Това въпреки всичко не е основание за намесата на модератора. Според мен е съзнанието на всички, котио изписаха толкова страници да си сложат сами точка, защото така или иначе се познават и наистина едва ли в този клуб е мястото за обсъждане на тези неща. Вярно, че трябва да се дава гласност, но това тук стана като малък парламент-говорилня.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: netKo]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 20:43



Несериозно е да продължаваме да говорим тук, така че, ако искаш да си говориш с мен, можем да се видим на по бира/водка/джин/друго някъде.
Аз самият също предпочитам живите разговори. Позволих си да навлизам в по-големи подробности публично защото поводът беше некоректност на Куиър именно с публичността на определени информации. Освен това съм вътрешно убеден, че една подобна организация (Тангра), особено преди първото си Общо събрание, не би трябвало да има тайни от когото и да било.


Ти твърдиш, че гледаш нещата отстрани и понеже си имал досег с нещата, чувстваш, че можеш да ги коментираш.
Разбира се, че не гледам на нещата само отстрани. Все пак аз съм част от спортния клуб, макар по-скоро виртуална отколкото спортуваща.
Но постингите ми са от мое лично име - първо за да не става надвиквание ние - вие, второ защото не съм уполномощен по никакъв начин да изразявам мнение на спортния клуб или да говоря от негово име.


...априори приемаш публикуваното на сайта на Куиър за невярно, при такава постановка, всякаква дискусия е излишна.
Не приемам априори, че публикуваното е невярно. Макар, че сигурно има някои данни за коригиране. Става дума за това че изобщо е публикувано и за начина по който е представена информацията.
Не разбирам какво толкова неясно има. В сайта ви е пуснат текст, който е озаглавен "съвместен проект". Съвместните проекти са резултат от координация на СЪВМЕСТНИТЕ действия на някакви партньорски организации. От време на време тези партньорски организации изготвят ЗАЕДНО документ, който да показва докъде са стигнали в проекта. Може и всяка организация да си изговя периодични отчети, но те са си за нейно вътрешно ползване.
Когато стане дума за ПУБЛИКУВАНЕ на отчет или status report за състоянието на съвместния проект, то тук СЪВМЕСТНОТО подготвяне на документа е особено важно. Когато едната организация подготви подобен документ и го публикува без дори да е УВЕДОМИЛА другатата, това не е партньорство. Това е опит за демонстрация на сила.
С кого Куиър е съгласувала текста и ПУБЛИКУВАНЕТО му. Та дори и не е УВЕДОМИЛА лигитимните президент и изпълнителен директор на уж партньорската организация.
И сега не само че демонстрира, че не знае какъв е проблемът, но предлага пазарлък - ние може да напишем това, а може да напишем онова, ама бихме могли да напишем и третото. Ама трябва да се срещнем и да обсъдеим...
Грешка. Вярното е "трябваше да се видим и обсъдим". Не виждам как е възможна официална среща между двете организации докато Куиър не премахне символа на вулгарността си в сайта си и не покаже, че е настроена за партньорски диалог. Въпросът е чисто принципен. Можеш да замениш имената на организаиите с които и да било други.




Аз до ден днешен не знам защо Станислав "напусна" Куиър. Не благоволи да каже открито, нито поне да драсне един мейл, ако толкова не иска да си говори.
Както вече казах, Цецо и Ашо могат да ти дадат пълен отговор на този въпрос.




Забележката ти за другия линк е неоправдано хаплива
След малко ще сложа на адрес http://www.tangra-bulgaria.org/queer-bulgaria.php текст на проект за регистриране от страна на Тангра на фондация на име Queer Bulgaria (quеer-bulgaria.org). Разбира се няма да слагам линк към него в сайта, но ще пратя адреса по е-майл до EGLSF и няколко донора за одобрение на идеята. Те едва ли ще разгласят за идеята в България.
Разбира се, че няма да го направя. Това не е в мой стил, нито в стила на хората с които работя. Като гледам датите от преди две седмици, не мога да си представя какво друго ви е накарало да напишете подобен текст и да го сложите в сайта освен подобен сценарий. То не би било и за сефте.


Това за 10те години стаж на Петер не го разбрах.
Беше казано по конкретен повод - за интригите и че има опит в това как да ги заобикаля. Както моят по-скромен опит в ИТ ми даде възможност да оценя идеята за 10 типа хора в сигнатурата ти. :-)


Относно отношенията между хората, които родихте идеята за спортния клуб - веднъж преди много месеци показах, че не искам да се намесвам там, защото уважавам всеки, мотивите и желанията му. Но си мисля, че ако имапе малко по-голямо желание за компросмис, нещата щяха да са вече много напред.


Радвам се, че поставихме (които и да сме ние) началото и нещата тръгнаха, и независимо от Тангра, Куиър или други, ще има организиран или неорганизиран гей спорт в България.
И аз. :-) Затова и се надявам, че сегашните противоречия ще бъдат изгладени, ще бъдат възприети като грешки на растежа и ще се появи ако не друго то поне дух на коректност и уважение към партньора.

Редактирано от prinyo на 02.07.04 20:47.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: musha-busha]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 20:55



Причината, поради която намалих много писането си в един друг "тематичен" клуб беше, че сложиха двама модератори. Които смело бъркаха в постингите на хората и влияеха на разговора. Макар да уважавам и двамата и да имам напълно приятелски чувства към тях, а също макар че аз не съм бил "цензуриран", смятам че това блокира усещането за свободен разговор там.
В тази връзка оценявам оценката на Модераторката и нейната Говорителка в този постинг, но оценявам също и тяхното уважение към пишещите.
В един диалог точката (или по-точно запетайката) се поставя тогава, когато й дойде времето. Ако поне двама участници в разговора не смятат, че е време за препинателен знак, значи не е. Това се получава естествено, без да бъде спуснато отгоре.
Искам да благодаря на Модераторката за създадената до момента атмосфера за разговори и да кажа, че ако прочета отново подобен постинг, това ще е "точката" на участието ми в този клуб.
Ако съм пропуснал нещо и тълкуванието ми е некоректно, то ще се радвам да разбера какво подтикна повата на постинг "ще метем вече".



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор musha-busha ()
Публикувано02.07.04 21:01



Казано накратко, хората сами знаят кога вече не им се говори и именно това исках да кажа на нетко, че модераторката не е добре да се намесва в този случай. Според мен има смисъл да се коментира с постинг, че наистина е кофти един участник в разговора да хвърля кал върху друг, но не и да цензурира разговора.

А и нетко, доколкото го познавам, е доста интелигентно момче, което не се нуждае от майчинска закрилническа ръка и както става ясно, сам отвръща на удара Всичко, което написах по-горе е в добрия смисъл

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: musha-busha]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 21:14



Доколкото пресметнах, постингът беше насочен срещу мен.
нетко има три постинга в тази тема, а аз около 30
Ама нали съм си такова устато..



Тема Ponjakoga mi se iska da se mahna...нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (непознат )
Публикувано02.07.04 22:56



Честно казано, когато започнахме с Куиър България очаквах рано или късно все някой да хвърли кал по Фондацията заради дейността й, забравяйки че той самият нищо не е направил до момента, а бездействието е по лошо от всичко...

Трябва да призная обаче, че скоростта с която тонове кал заваляха върху Куиър България и то от хора, които би трябвало да адмирират всяка дейност, насочена към подобряване на положението на ЛГБТ хората у нас, ме плаши наистина.

Идеята за Тангра наистина се роди в главата на Станислав и беше доразвита от няколко души които бяха/и надявам се още са/ приятели. Тангра може би ще си остане най-красивото дете на Куиър България, колкото и някои да не искат да признаят това.

За тези, които не правят разлика между организация на членски принцип и Фондация, искам да поясня, че Фондацията е имущество, което дарителите дават, а управляващите фондацията разпределят съобразно нейните цели... Когато Нетко говори за Фондацията, той има предвид 10 човека, които са вложили пари, желание и много работа за да свършат нещо полезно и то забележете - ДАРОМ. Тази разлика е важна. Когато ние казваме, че сме създали Тангра, нямаме предвид, че сме свършили цялата работа или че няма нищо извън Куиър. Не казваме че НИЕ сме ТАНГРА. Напротив - Тангра сега е отделна организация, която си има устав и която сама ще гради бдещето си. Само глупак би отрекъл обаче очевидните неща - Тангра нямаше да съществува без Куиър България а мога да кажа, че без нас този клуб няма да го има и за в бъдеще...И това е така, не защото Куиър е някаква могъща организация, която може да затрие Тангра, а защото 95 процента от хората, които ходят на тренировките на Тангра са наши приятели, които идват, защото ние сме/хората които създадоха и Куиър/ сме ги поканили. Те са там защото уважават нас и защото вярват в идеята за Гей спорта-който обединява, вместо да разделя.

В Тангра няма интриги. Има обаче едно съществено различие. Ние/Куиър/ имаме една визия за клуба, която вярвам, че съвпада с визията и на повечето, които тренират там. Тази визия е, че Тангра е среднтво, гей мъжете да се почувстват добре, да се почувстват силни и единни. Петер за сметка на това иска клуб за "fun", без никаква връзка с гей движението. Може би в родната му Германия нещата вече са на тази основа, но в БГ мисля че ни е необходим точно Гей спортен клуб. Аз мисля че и момчетата, които идват, идват не от любов към волейбола а именно защото са сред свои, където си прекарват добре и се чувстват нормални...Това именно ни прави по-силни...

Ето защо не разбирам от къде се пръкна цялата тази злоба и пълно отрицание на заслугите на Куиър България/разбирайте и на хората, които създадоха фондацията/. Аз наистина се чувствам обиден от размяната на "ноти" или опити да се казва на Фондацията какво да прави и как да го прави. Трябва да ви кажа, че в първия момент, подтикът ми беше да се махна и да оставя нещата да си вървят в погрешната посока. Така се почувстваха и други... После обаче се сетих, че освен да си пазя спокойствието имам и отговорности - захванал съм се с нещо и ще се опитам да го свърша добре...

и накрая - Не приемам опитите на Приньо да накара Куиър да пита Тангра за всеки постинг на сайта си. Ние сме изнесли фактите, така както ние ги виждаме и това е ИСТИНА. Ето един пример - При цялото ми уважение към Джемини, но ако под партньорски дух Приньо разбира подмазване, навремето на сайта на Куиър щеше да има само хвалебствия за Джемини, и то в момент, когато това би било пагубно за организацията им. Сега вече Джемини заслужават адмирации както и Солджър и Аксиния за всичко което правят. Честност и само честност - това има на нашия сайт. Ние също имаме мнение и не се страхуваме да го използваме :)))



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (новак)
Публикувано02.07.04 22:59



Никам, Нетко е прав - никой не те знае и не те познава. Тук е лесно да говориш, но Куиър България си има мейл, имаме и телефони. Ако искаш да помогнеш или имаш идея - обади се и кажи. Не можем да вървим из Интернет и да се молим на всеки анонимен да ни научи какво да правим. Това което винаги ми изниква, когато някой критикува някого е да го попитам - А ти, ако можеш по добре, какво чакаш?

Ти Никам не си нито член на Джемини, нито идваш на мероприятията на Тангра, предполагам, че нямаш данни за Билитис или клуб ЗА НЕЯ, нито си се свързал с Куиър по някакъв въпрос... Та с една дума - спри да плюеш и свърши нещо полезно - напиши ми мейл, но само ако наистина имаш какво да кажеш!



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 23:07



Никакъв пазарлък не предлагам на никого. Не съм предположил, че буквално ще ме разбереш. Казал съм "можем да напишем" в смисъл на "бихме могли да напишем". Написаното е факт. Разбира се, че нищо няма да променяме. Всичко това в този абзац ти го написах с идеята, че изразеното от теб и Петер недоумение произтича вероятно от това кой как разбира понятието Тангра. За Петер Тангра е регистрираната в съда организация Тангра София. Не ме карай да се повтарям - Тангра е нещо, което го има и от преди регистрацията в съда. Ето няколко подсказки в подкрепа на това (случили се преди регистрацията или след, с или без Петер).

- Тангра са спорните прояви преди регистрацията,
- Тангра е участието на Станислав (тогава част от Куиър) на конференцията на ЕГЛСФ в Холандия,
- Тангра е членството на Тангра в ЕГЛСФ, платено от Куиър,
- Тангра са първите тренировки по спортовете, за които почти всички момчета научиха от кампания на Куиър, и платени от Куиър,
- Тангра са и контактите на Куиър с организации на хора с увреждания и респективно,
- Тангра е участието на такива хора, с финансовата подкрепа на Куиър
- Тангра е персоналната подкрепа на хората от Куиър по регистрацията на поне 70% от българските участници, обработката на документите, преводи и кореспондеция, свързани с Евроигрите (в частност, документите свързани с Аутрийч програмата на Станислав)
- Тангра е и срещата с основния спонсор Петер, среща състояла се на на една от редовните сбирки на Куиър посветени на спорта (А Петер се свърза с Куир именно от рекламната кампания на Куиър на българското участие).

Много ясно е написано и кой е осигурил парите - изредени са спонсорите. Никъде не е изказано, че Куиър е дал парите. Ако приемем, че изказването на Петер на онази същата среща в Куиър, че ще спонсорира гей спорта и българските участници в Мюнхен, излиза, че Куир е намерил спонсора за Тангра. Ще се повторя за не знам кой път. Имахме късмета да срещнем Петер и той наистина направи нмого - и със спонсорството и организационно. Никой никога не е оспорвал това. (Само не е ясно защо самият Петер не признава Куиър като инициатор и изпълнител на многото малки нещица в началото и сега, без които нещата нямаше да са такива сега, или поне щеше да отнеме повече време да се доведат до тук).

Продължаваш да се правиш разсеяян за линка, а и си позволяваш да плюеш, изказвайки смешни хипотези. Какви донори? ЕГЛСФ? До ЕГЛСФ бихме писали вероятно когато с наша помощ се регистрират и други спортни клубове. Иди на сайта и разгледай внимателно. На сайта има качени 2 проекта в раздела проекти. На сайта НЯМА статии (линкове), до които да не може да се стигне от самия сайт, т.е. няма скрити линкове предназнаени за директно рефериране. Знаеш, че не съм леймър и, ако ще правя скрити линкове, то те наистина ще бъдат скрити. Да не се обиждаме на уеб, моля. Отново: вероятно си се заблудил от факта, че от началната страница има препратка към единия проект, а до другия няма.

Ако Ашо или Цецо знаеха за "напускането" на Станислав, то щях до го зная и аз. Нямам никаква представа защо Станислав "напусна", и никой от Куиър няма.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: netKo]  
Автор mizrahi (новак)
Публикувано02.07.04 23:12



Нетко е напълно прав. Колкото до Станислав, той официално не е напускал Куиър България и все още е член на Управителния съвет. Преди време наистина имаше някакви недоразумения между него и друг член на Куиър, и Станислав ме попита как може да напусне организацията и аз му казах. Той обаче досега не е предприел никакви стъпки в тази насока и Де юре и Де факто още е един от нас...



Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано03.07.04 03:23



Така и с лесбийките... ако има момиче, което е готово да работи, да отдели от времето си и способностите си, от познанствата и средствата си, тя знае че ни е нужна на нас... на други жени.. нейни сестри...


Защо всичко да опира до 'ако не си с нас, то си против нас'? Ама не е така, стига!

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано03.07.04 04:20



Ти каза, че ще приемеш такива момичета като предателки... а предателите са против нас, нали? Проста логика. Щом не е с 'нас', а са решили да са с други, значи така са пожелали. Това е като благотворителна акция. Даряваш пари и дрехи на дома в Бургас, но не даряваш на дома в с. Бата (наблизо). Значи ли, че не искаш да дадеш на децата в Бата? Не, просто си решил да е на другия. Пък другия път може и на другите.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано03.07.04 04:41



1. Ако някой иска да помага-защо да не помага. Пречи ли, че да речем ще помага на 2 организации (фондации, там квото).
2. Верно, не с еизказах правилно, че другия път може да помага на други, макар че що да не - казах по-горе.
3. Защо са тези поучения? dete само е стигнало до тези истини.

4. Защо веднага ми прехвърли афинитет към Джемини? Бях на срещата в Бургас, и от Билитис да бяха дошли-пак щях да отида. И ти на плаж да беше дошла-пак щях да ти се обадя да се видим. Ходила съм в офиса на Джемини, разменяли сме мейлове, изразявала съм интерес да се включа към организацията преди, тъй като това беше Единствената, която ми бе позната. То и преди 2 години аз поне не знам да е имало друга. Пък и едва 'прохождах'. И не смятам, че дори да проявявам афинитет някой щял да ми се сърди... не умилостивявам никого. И не те нападам, де.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано03.07.04 05:06



Хубаво е, че говориш на дете в трето лице, а не във второ, и аз така му говоря

Левски и ЦСКА са конкуренти, борят се за титлата. Но защо две гей-организации да са конкуренти, след като се борят за едно и също? А нима ако някое момиче иска да се занимава със спорт и отиде в клуб Тангра и едновременно с това работи към 'За Нея'', това пречи ли на организацията?
Какъв му е на дете афинитета, бе? Аз ни съм член на някоя организация, ни поддържам дълбоки контакти с тях. Да не кажа никакви.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: Nikam]  
Автор mizrahi (новак)
Публикувано03.07.04 16:05



Никам, да не би да членуваш в някоя от тези организации без да съм разбрал?! Едва ли... Ако все пак действително искаш да бъдеш полезен, излез от прословутата си анонимност и се свържи с нас...може пък да си бъдем взаимно полезни...



Тема Re: Ponjakoga mi se iska da se mahna...нови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано03.07.04 16:50



Въпреки, че си изпратил този отговор към мен, освен намекът за бездействие не разбрах какво точно искаш да ми кажеш.
Продължавам да се учудвам, че представители на фондация не могат да разберат как става отчитането на развитието на съвместен проект.
Няма злоба и отрицание. Така е удобно да се представят нещата. Противоречието е с ясна причина. Не смятам, че има смисъл който и да е да се изкарва жертва.



Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано03.07.04 17:00



това вече ще е избор с кои иска да спортува и с кои се чувства в своя среда...
Предполагам, че донякъде е така. Предполагам също, че голямо значение ще имат и условията, които са осигурени, както и добрата организация.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: netKo]  
Автор prinyo ()
Публикувано03.07.04 17:12



Продължаваш да се правиш разсеяян за линка, а и си позволяваш да плюеш, изказвайки смешни хипотези.
Не мога да разбера в какво е оплювката. Както и да е - не съм искал да обиждам никого.


Не мога да разбера защо решихте, че някой отрича началната помощ на Куиър в създаването и съществуването на спортния клуб. Имам чувството, че използвате тази тема за да подмените проблема. А той е много яснен. Радвам се, че в отговора си не го засягаш.
Става дума за оперативни организационни отношение между партньорски организации. И за това, че едната демонстрира преимущество над другата, пренебрегвайки добрия стил на съгласуване.
Всъщност доколкото успях да стигна до сърцевината на проблема, въпросът е един - дали Тангра е проект на Куиър или партньорска организация. В двата проекта, публикувани на сайта има противоречие по въпроса.

Така или иначе смятам, че казах всичко, което имах да кажа. От тук нататък само ще стоя и ще гледам. Както се казва "по делата им ще ги познаете".



Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано03.07.04 17:14







Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (новак)
Публикувано03.07.04 17:59



Дела, Дела а не думи!!!



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: netKo]  
Автор Gasok (непознат )
Публикувано03.07.04 18:23



zdravei netko i zdraveite na vsichki poseshtavashti tozi forum. mnogo hubavo e chovek da vidi tolkova energia i entusiazam za rabota. mislia si kolko li hubavi neshta moge da se napraviat v balgaria za gei obshnosta, pri dobro gelanie ot vsichki. ima po prinzip dva tipa hora- ednite, koito praviat neshtata i gledat napred i drugi koito poveche gledat v panizata na drugite, no vseki ima pravo na vsichko, nali zatova e demokraziata. ima dostatachno hubavi idei spored men, koito moge da obedeniat povehceto hora v tozi forum. az sam v upravitelnia savet na Tangra zaedno sas Stanislav i Ashod, a Peter e izpalnitelen direktor. mnogo se radvam za neshtata, koito stavat v Tangra zashtoto te sa izkluchitelno pozitivni. za parvi pat v Balgaria se pravi neshto ot obiknovenite gejove organizirani i s udovolstvie. az naprimer pri vsiaka vazmognost igraia voleibol vsiaka sriada, seshtam se pone za 10 choveka koito sam zavel, zashtoto e goteno. imame si zial voleibolen otbor, koito shte e v MUnchen. pomnia kak na 14 fevruari az Stanislav, Asho. Milen, Zezo, Elia i priatelkata i, Monika i Pavlina napravihme parvia organiziran kros na tangra. i dori si poluchih edna gnoina angina sled tova no nishto losho. Pomnia kak tragnaha leka-poleka neshtata i gi vigdam kade sa sega. ima mnogo neshta, koito ni predstoiat i se nadiavam da napravim. neka ne zalagame na drebnavosta i zlobata, a na pragmatizma. horata imat nugda ot sport i novi priateli,a Tangra im dava shans za tova. Zatova apeliram kam vsichki vi elate i neka da pravim sport. voleibola e goten sport, imame i badmington i pluvane. polovinata mi priateli veche sa idvali na trenirovkite i drugata polovina hste gi dokaram i shte ostaniat. Kam tezi, koito iskat da napraviat neshto za sebe si i za sporta da doidat s nas, za tezi koito imat bolni ambizii shte gi pomolia da si gi praviat niakade drugade ne pri nas. nikoi na nikogo niama da prosti edno poredno provaliane na edna idea. blagodaria vi predvaritelno. :))))))



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано03.07.04 19:38



Това на кого го каза?




Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: Gasok]  
Автор prinyo ()
Публикувано03.07.04 19:43



Радвам се, че най-накрая някой каза "ние", имайки предвид Тангра.
Знам, че в крайна сметка нещата ще са ОК, затова и не се притеснявам особено от ставащото.
Сигурен съм, че знаеш, че организирането на спортен клуб и особено на ходенето в Мюнхен, е нещо, което изисква огромно количество административна работа и не се ограничава само до ходене да поспортуваме и да разпуснем вечер. Знам, че Петер и Станислав биха се зарадвали на всяко предложение за помощ от страна на другите членове на борда в тези им задължения.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано04.07.04 10:35



Прав си сигурно за административната работа, само дето си мисля, че истинските усилия ще дойдат, когато започне да се създава организация на работа на Клуба, защото Мюнхен свършва след един месец, а и Организаторите на игрите са си свършили добре работата... Въпросът ще е после дейността на Тангра да продължи и когато дойде Септември, на тренировките да дойдат поне толкова хора, колкото идват и сега :)

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано05.07.04 11:41



Организация за работа на клуба се създаа в момента. И тя работи, което е очевидно за всички, които искат да погледнат безпристрастно.
С евроигрите в Мюнхен всъщност стана така, че клубът скочи направо в дълбокото.
Аз съм оптимист, че през септември и след това ще има хора, които ще спортуват, ще се готвят и ще участват в състезания, защото знам, че ще има осигурени отлични възможности за това.



Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано08.07.04 01:21



Конкуренция има само когато две организации, фирми, клубове, спортни дружества или каквото й да е се борят за едно и също и разчитат на една и съща целева група... ако мога така да се изразя.


Но вие не се борите за награда, постижение, пари или признание, нали (е, за последното всеки се бори предполагам). Тъй да се изразя - борите се за правата на гей-хората в БГ (много общо казано). Та тогава се чудя каква конкуренция може да има, след като се преследва една цел. Или идеята е да се каже 'Пу за мен, аз бях първи'?
А наличието на толкова организации прави избора прекалено сложен за повечето (да речем за мен). И за какви интереси може да става дума.. или спортния клуб... защо и Билитис да прави спортен клуб, след като вече има Тангра?! Нали този клуб е за всички? бах мааму

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано08.07.04 12:16



Хихи, това е првият ти постинг в който толков явно говориш за конкуренция... Тоест заявяваш комериалната природа на нещата...
Аз се връщам на идеята си от преди няколко месеца - ЛГБТ нишата е прекалено тясна за да си позволи конкуриращи се организации. Едната неминуемо ще погълне другата. Но от друга страна има твърде много незаети пространства, че да се прави конкурентна организация вместо да се впрегнат усилията и ресурсите за създаването на нещо ново за мен е безотговорно.
Ако всяка една от съществуващите организации заеме точно зоната, която е дефинирала на думи, в един момент ще се получи синхрон. И ще може лесно да се види къде са дупките и какво може и е хубаво да се прави.
За мое огромно съжаление желанието за координирани действия премина бързо в желание за споделяна на заслуги. А наистина е необходима координираща единица. Има нужда от нея и вакуумът от липсата й ще бъде запълнен. Дори се вижда и от кого, което е странно, защото в тзи роля най-малко си представях членска организация.



Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано09.07.04 01:42



Елия, не става въпрос за продажби обаче!
Иначе не знаех, че в Тангра са само момчета.
Въпросите ми са конкретни, да.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано10.07.04 02:49



Ох, писна ми!
Ако ще Левски нека обвинява Стоичков, че е бил предател като е избрал ЦСКА. Аз отивам да държа изпити!

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.