Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 28.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Вътрешни противоречиянови [re: Nikam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано18.06.04 18:26



Чудих се дали да прочета това мнение, чудих се. Не спах по обяд от беспокойство, не ядох дори. Гризеше ме неистово любопитство и накрая то надделя. Почнах да чета внимателно, буква по буква ред по ред, на срички го минах няколко пъти, дори и си го "спелнах" буква по буква, за да съм сигурен, че аз не съм разбрал нещо, че вината е в мен, че наистина не са ме научили да чета и пиша да 4-ти клас. Стигнах до българският книжовен медицински език и се отказах, нямах си ли за повече... Ритнах рестарта на компютъра, той взе пък че спря. Нищо, нали е служебен. Преместих се на друг, преглътнах насъбралата се, от незнам си кой ензим, отговарящ за гнева, слюнка и продължих да чопля семки в дълбок вътрешен душевен покой!

Редактирано от BBourgas на 18.06.04 18:33.



Тема Re: Off t. - Boianнови [re: Nikam]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано18.06.04 21:13



Пък аз си мислех, че ми пише Кренвирша.
Добре, че сега ми стана ясно съставната от гръцки и латински терминология, всъщност идва от българския книжовен медицински език.

И ний сме дали нещо на света.



Тема Re: Вътрешни противоречиянови [re: Nikam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано19.06.04 10:46



ама разбира се, че си спестяваш всичките тези усилия. Ти пишеш по "default", каквото ти е на сърце и каквото ти пръстите издиктуват, без много много да го обмисляш, но най-тревожното е, че не го осъзнаваш

Всъшност ти досега някога грешил ли си, или си безгрешен по принцип



Тема Re: Off t. - Boianнови [re: Nikam]  
Автор dete (вълк)
Публикувано20.06.04 02:06



Виждам, не те мързи да пишеш, че и да повтяряш и потретваш... не мога да изчета всичко отначало както Бургас (баси, тва 'Бърджъс' е тъпо, учил ли си англиисйки?!), та ще те питам: Това велико 'авто', за което ще се изпокарате като древногръцки философи.... та то както си произлиза от латински, старогръцки и.. кво беше там (а, сега прочетох, НЕ произлизало от тях, нищо, карай), та то значело такова към превозни средства ли? А самата дума... тя не си ли произлиза по дяволите именно от латинския или старогръцкия?!!? Или тогава са имали коли?

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Off t. - Boianнови [re: Nikam]  
Автор musha-busha ()
Публикувано21.06.04 11:32



Хей! Малко по-спокойно, добре че съм със стабилен монитор, че имам чувството, че ще скокнеш оттам и ще изядеш всеки, който е напускал страната и който не знае откъде идва корена на думата "авто"...


Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Off t. - Boianнови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 13:44



Български книжовен медицински език,сериозно?! Аз си мислех,че пишем само на книжовен български език - значи трябва да има бълг. правен книжовен език тогава ???
Може ли,ако няма да ти представлява проблем да ми/ни изясниш произхода на "авто" малко по-разширено,защото от многото обобщени обяснения набързо не схванах нищо?!А ти по-точно в какъв смисъл го употреби,че и това ми убягна...



Тема Re: colorнови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 16:41



Аз те попитах съвсем учтиво,да ми обясниш какво си имал предвид,ама ти от обноски май нещо не отбираш!Запитах те,защото не съм разбрал/а за какво точно се хванахте за гърлата.Когато използваш понятие със специфична терменология,опоменавай за коя област се отнася!Защото в противен случай опонента ти е прав и означава точно това!Все пак се сещай,че не всички сме в сферата на твоята практика и е нормално,ако нещо не ни е ясно да запитаме,а който има претенции,че отбира от всяка една област,моля...аз нямам такива!
А ти все пак можеше и да си признаеш,че се пообърка с "българския книжовен медицински език" или да ни докажеш,че си прав,а ний сме в грешка!Роптаеш всуе ... и се научи да си признаваш,когато грешиш,няма нищо срамно,но да си опърничав като магаре е смешно!



Тема Re: colorнови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 19:41



Каква е тази мания,да се чувстваш непрекъснато нападнат от някого?!
Аз в постинга си изразявам ли някъде отношение по основната тема?!Позицията ми е неутрална. Ми като първо четеш,преди да отговаряш,защо не си прочел както трябва написаното от мен,за да видиш какви глупости ми дрънкаш в момента?!За справка виж,че аз използвам "специфичен термин",а изобщо не говоря за разговорната реч!Хайде разтъркай очички и прочети наново казаното,защото ако лекуваш хората така както и четеш,ще отворя в твоя чест погребално бюро и то ще е най-прогресиращото!
Посочи ми някъде това определение да го прочета с очите си,че съществува в този си вид и ти признавам,че си прав!
Откъде съдиш пък,че съм жена?!



Тема Re: colorнови [re: Nikam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано21.06.04 21:20



абе Никаме, много звеха да стават невероятните неща около тебе, все ни пращаш за справка някъде, все ти си най-прав, най-компетентен и най-запознат във всяка сфера, нещо божествено има в теб сякаш... Клониш към перфектното



Тема Re: colorнови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 22:19



Говорим за източници на български език, все пак идеше реч за "българския книжовен медицински език" !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.