Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 24.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Избори за модератор и промяна на името на клуба  
Автор DAEMON (-=+=-)
Публикувано02.05.04 20:30



Предлагам, промяна и на двете...
По щастлива случайност може би логичното предложение и за двете е Nikam

... та за какво ставаше въпрос?!!!


Тема Re: Избори за модератор и промяна на името на клубанови [re: DAEMON]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано02.05.04 22:49



АЗ съм ЗА



Тема Re: Избори за модератор и промяна на името на клубанови [re: BBourgas]  
АвторVyara__ (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 22:57



Защо,какво не и харесвате на Soldier??



Тема Re: Избори за модератор и промяна на името на клубанови [re: Vyara__]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано03.05.04 00:48



ае, бе, не виждаш ли, че поднасят Никам

IMAGINE...


Тема Re: Избори за модератор и промяна на името на клубанови [re: Nikam]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано03.05.04 19:50



ми да баси тъпото щеше да е ако се беше нацупил, скукаааа

IMAGINE...


Тема Re: Избори за модератор и промяна на името на клубанови [re: eлия]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано04.05.04 00:41



ае у лево

IMAGINE...


Тема Re: Избори за модератор и промяна на името на клубанови [re: eлия]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано04.05.04 10:16



Може ли някой да ме светне за значението на лафа? :-) Тоест значението аз май го усещам общо взето, ама не разбирам откъде идва :-)



Тема Re: Избори за модератор и промяна на името на клубанови [re: Nikam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано04.05.04 22:13



А на мен ми е точно през дудата дали на никам му е през таририрама



Тема Re: Избори за модератор и промяна на името на клубанови [re: Hopтттчe]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано05.05.04 11:05



конкретният произход на израза не е известен, смята се, че не е български. интересен е смисловият архетип, лежащ в основата му.

в индоевропейските езици думата, обозначаваща "ляво" е негативно натоварена, допълнителният й смисъл, или казано строго лингвистично, конотацията е "нещо несъвършено, неправилно, грешно". в противовес "дясно" означава и "добро, правилно". израз на това например е съвпадението в английският език на думите, означаващи "дясно" и "правилен, справедлив" - right. смята се, че това изначално значение е свързано с психофизическата разлика на лявото и дясното пълукълбо, която в човешкия социум води до доминацията на дясното (защото човешката култура е базирана на сложна система от дейности и свързаните с тях умения, които са свързани с характерните особености на двете полукълба). социално базисни действия се извършват с дясната ръка: здрависване, писане, управление на автомобил (в древни времена - яздене на кон), бой с хладно оръжие (меч, сабя, кинжал, нож), стрлба с лък и др. последното например води до показването на отворена празна дясна ръка като израз на добри намерения, т.е. в нея няма оръжие. оттам произлиза и ритуалът здрависване. с това е свързано и възприемането на левичарството като несъвършенство и оттам понятието "левак" в смисъл "несръчен, неумел човек". позитивната конотация на дясното се изразява и в това, че сакрални действия като кръстенето се извършват с дясната ръка, е след възкресението си Исус застава от дясната страна на бога. правилността на дясното се изразява в това, че часовникът е конструиран стелката да се движи надясно. и още много...

в този контекст "`оди у лево, айде у лево" носи освен значението "разкарай се", и обяснението на разкарването - "говориш глупости".

IMAGINE...


Тема Re: Избори за модератор и промяна на името на клубанови [re: Джeйн]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано05.05.04 21:51



Super, mnogo ti blagodarq za wsichki podrobnosti, mnogo sami interesni takiwa neshta... :-)

Dori se seshtam, che i w ruskiq ima takowa neshto -- tam "prawo" oznachawa w syshtoto wreme i "dqsno" (prawaq ruka == prawa ryka).




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.