Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 14.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Едно предложение  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано01.04.04 10:39



Знам, че много хора се оплакват, че в университетите нищо не се учело за джендър работите и т.н. Хубаво било да има и такива дисциплини. Ами ето каква е реалността.

В частен университет може спокойно да се предложи такава дисциплина. В държавните е трудно, защото там маха сабя министерството. Но в частен няма грижи.

Необходимо е на съвет на департамент да се направи такова предложение от преподавател и то да бъде обосновано. Дали ще преподава човек от въпросния университет, или ще се извика лектор на хонорар не е толкова важно.

При положение, че предложението бъде прието, минаването му на факултетен и академичен съвет е повече въпрос на формалност.

Така че, нищо не пречи да се появи дисциплина джендърология, разделена на курсове по лесбогенеза с лектор Елия и геевистика с водещ Никам

Никой няма да може с пръст да я пипне, защото всичко ще е абсолютно законно и легално, според закона за автономия на учебните заведения

И тук идваме до един сладък момент Че нещата трябва да бъдат така организирани, че да се запишат студенти, които да си плащат за това (капитализъм, какво да го правиш). В повечето частни университети бройката варира между 8-12 човека. А за да си плащат трябва курсовете да са интересни и от тях да има полза. Преподавателя трябва да е убедителен и обятелен.

Тогава ще има и база за надстройки, нови курсове и дисциплини и път нагоре. Остава голямото Но...

Тези нещо искат много и сериозен труд, може би и пари. Не са като писане на web страници и организиране на вечеринки по кръчмите. Тук големите лафове и биенето в гърдите не вършат работа. А по мои наблюдения доста от българите независимо от пол и предпочитания, предпочитат някой друг да им свърши работата а те само да го подкрепят, когато това няма да им струва нищо.

Ами това е. Всичко, което съм написал за курсовете е проверено и е истина. Останалото е от вас.



Тема Re: Едно предложениенови [re: няkoй]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано01.04.04 12:51



Честит първи Април и на теб.



Тема Честито и на тебнови [re: Jupiter]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано01.04.04 13:24



Ами както сам виждаш, нещата си остават на принципа "Нека някой друг" Да са живи и здрави всички. На който му харесва да пълзи, не може да бъде убеден в предимствата на летенето

Информацията не е първоаприлска шега и не е блъф, а ако някой ги мисли за такива пия едно за негово здраве



Тема Re: Едно предложениенови [re: eлия]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано01.04.04 16:36



Мислиш или е така? Има разлика. Има ли го в момента? В кой департамент на НБУ? И ако не е тайна, на колко човека е преподавала въпросната Моника?

Питам, защото това е важен диагностичен белег, има ли интерес към тези неща или по-интересното е чесането на езика, запиванията или гонитбата на лични цели.

Интересното е, че само ти го казваш. Толкова ли няма студенти тук.



Тема Re: Намерих го...нови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано04.04.04 19:08



А аз може ли да си ходя на тях без да съм записана студентка в НБУ? Там е прекалено частно (скъпо), за да вляза там, а и дисциплината:
1. едва ли ще се понрави на семейството ми, все пак те ще плащат за образованието ми;
2. дали има професионална реализация в България?

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Намерих го...нови [re: Nikam]  
Автор dete (вълк)
Публикувано04.04.04 19:29



Например самата Моника Писанкънева, а? :) Аз координатu й нямам, доброволци? :)

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: ??????? ??...нови [re: dete]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано04.04.04 19:37



Ami povecheto universiteti ne proverqvat koi e student i koi ne e na lekcii. Mislq, che problemi ne bi tryabvalo da imash. Uchitovostta bi iziskvala da poiskash razreshenie ot prepodavatelq. Povecheto biha se syglasili. Vse pak dali te biha cheli lekcii na 19 ili 20 choveka e bez znachenie. Ne biha te dopusnali na izpitite.

V mnogo universiteti syshto mozhesh da si plashtash i na kurs. Ne znam v NBU kak e ustroeno tova.



Тема Re: Намерих го...нови [re: Nikam]  
Автор dete (вълк)
Публикувано04.04.04 19:56



Ееее, ти пък сега. Тя е една от откритите в обществото лесбийки....

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Намерих го...нови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано05.04.04 13:10



е хайде сега пък ти...
все още е спорен въпроса дали проекта е на моника, спорен е обаче само в българия, за организациите-партньори по проекта май въпроса е ясен...
къде се е "разкрила" като лесбийка в обществото? любопитството ми се събуди, само за две жени и няколко мъже съм чувала, но не и за coming out-а на моника. дай малко инфо.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Намерих го...нови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано06.04.04 18:49



Елия, в чужбина проекта не е представен от Джемини еднолично, а от главния координатор на проекта - COC Netherlands. В България се изпълнява от Джемини.

Признавам, че съм чувала от няколко човека за заслугата на Моника при изготвяне на концепцията за проекта. Както и съм чувала и недотам добри неща именно за участието на Моника и други хора при изготвяне на концепцията. Споменавам хора, които не са в Джемини в момента и са били въвлечени в дейността на Джемини и изобщо тематиката преди настоящия персонал и екип на Джемини да бъде сформиран. Тук обаче си говорим за концепция, за идея за проект. Сама знаеш колко е далеч идеята от проекта.

Както казах и по-рано, за Моника Писанкънева съм не само чувала, но имам и удоволствието да я познавам. Специално за Моника не мога да кажа, че е паднала в кърви, дори напротив Радой е запознат с ЛГБТ тематиката, така че в тази област знае, че последни и първи там няма. Има хора, които се борят и хора, които просто наблюдават.

Изреждането на медийните събития на Моника прозвуча като малко комерсиално. А и превода на книгата не знам дали е нейно дело, но това е друга тема, за която щях да се обърна директно към Моника, ако беше интересно за мен.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.