Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:40 28.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Любопитство  
Автор kate_ (дива)
Публикувано26.03.04 22:09



Може ли някоя девойка да ми обясни:

Последователките на Сафо използват ли вибратори и колко често - в смисъл при всеки контакт ли го правят?

Питам, защото с една приятелка си говорехме наскоро за мастурбирането, и тя каза, че на хора като нас - с въображение, не им трябват вибратори. Каза още: "пък и нали знаеш - к** си требе".

Въобще, много ми е интересен въпросът с вагиналния огразъм как точно стои при вас. Или не изпитвате такъв?

====
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.


Тема Re: Любопитствонови [re: kate_]  
Автор Rene (боровинка)
Публикувано27.03.04 00:31



Ами вярно е че не изпитваме, тоест аз не изпитвам :)))))))
Понеже изпитвам МО (множествен оргазъм, тоест най-малко два почти паралелно протичащи оргазма, а ако имам късмет - съвсем паралелно си протичат) :)))

Що се отнася до така посочената анатомична част "кур" (дамите в клуба да ме извинят за скверната дума:РР ), само ще вметна, че май някакви доктори някога доказаха, че оргазмът е състояние на мозъка и после на тялото, или нещо такова..не съм специалист. Но все ми се струва, че щом именно от мозъка се отделят онази вълшебни хормони, идентифициращи телесното състояние "оргазъм", с или без вибратор, пенис и прочие, който го може - го може. Оргазма де.... :)))

П.С.: Иначе маструбирането винаги е актуална тема..и действие :)))) Респект.

Хаосът е майка на фантазията


Тема Можеш ли, моля те,нови [re: Rene]  
Автор kate_ (дива)
Публикувано27.03.04 02:20



да ми дефинираш "МО", щото да не говорим на различни езици. Защото в медицината има такова понятие, но то означава много оргазми един след друг. ВълнАта все отнякъде тръгва, нали?

Нали нямаш предвид онова състояние на прекалено силна възбуда, когато през цялото време умишлено си на ръба и накрая правиш последната крачка, неиздържайки повече, и тя не е стръмен скок, а просто малко по-силно изживяване, защото целият акт е бил полу-оргазмен.

Вярно е, че всичко се командва от мозъка, но все пак жените имаме еднаква (приблизително) анатомия. Аз не коментирам има ли оргазъм или не (ти казваш - който го може - го може...), защото според мен всяка жена с нормално развитие може да получи оргазъм. Дали го получава - зависи от психиката и преди всичко, после друго. Щото например аз съм го изпитала много години преди да знам изобщо какво значи тази дума, дори не знаех всъщност, че мастурбирам и т.н. Е, щом дете е в състояние да изпита оргазъм, явно не е кой знае колко трудно. Давам го като пример, за да ти покажа, че с или без "мозък", както казваш, физическият оргазъм си е налице.

Та моят въпрос беше за вагиналния оргазъм. Искаш да кажеш, че ти го изпитваш с цялото си тяло, но не вътрешно, така ли? хмм... аз пък мисля, че това не е точно оргазъм.

Ако попиташ Никам, например, той ще ти каже, че оперираните жени (на които им е премахната матката), никога повече не изпитват същите усещания, както преди. Много се страхувам, че е прав...

====
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.


Тема Re: Можеш ли, моля те,нови [re: kate_]  
Автор YD (wiccan)
Публикувано27.03.04 03:06



Абе не знам за оперираните жени, ама според мен по-хубаво от клиторен оргазъм няма, но това си е до човека. Вагинален лесно се достига с пръсти, но пък съм сигурна, че има лесбийки, които ползват и играчки. На който както му харесва. Има и радикални лесбийки, които мислят, че дилдото замества мъжа тоест това не е чист лебсийски секс... абе всякви мнения по въпроса има и следователно всякакви практики.

Както сама каза, не става дума само за секс, а за това, с кого искаш да прекараш живота си.



Тема Re: Можеш ли, моля те,нови [re: kate_]  
Автор Rene (боровинка)
Публикувано27.03.04 04:50



Виж сега, аз лично смятам, че човешката сексуалност както по отношение на привличане към своя или протовоположния пол, или в частност като тип оргазъм и видове оргазмено изживяване, търпи развитие през целият ни живот. Едно е оргазъм в детска възраст, както даваш примера, и когато това е по - скоро физическо усещане във фазата на неосъзнатото, друго е оргазъм на 20, 30 и повече години. По същият начин няма и два наши собствени оргазма да си приличат един с друг, надявам се, че сме големи хора и не се налага да обяснявам защо. :)))
Все така в личен план съм привърженик на древнокитайската култура, философия, етика и дори естетика на секса. Сексуалността си я носим в себе си, но нейното видимо проявление следва да се изучава и учи. Човек тренира в известен смисъл тялото си в сферата на сексуалните изживявания, точно така, както тренира тялото си в спорта, или пък ума си...така че не е никак лесна работа да се научиш на секс, дори и в по-елементарното му проявление като сексуалните техники, които все пак, като всяка техника, е възможно да се схванат и научат механично..и както всяка техника, също подлежат на профилактика, разваляне, иновация и прочие :)))))

Така че наистина колкото хора, толкова и начини за достигане на оргазъм, и колкото оргазми при всеки човек, толкова и различия във всеки конкретен оргазъм. От общото към частното, и обратно :) А дали ще използваме вибратор (аз лично не ползвам, но смятам че е редно една жена над 30 -те да има и такава играчка, ако щеш заради самият снобизъм ), дали ще е вътре, отвън, повърхностно, клиторно, вагинално, анално и прочие, въпросът е с кого го правиш тоя секс, и дали става дума за простото физическо отпускане на напрежението, което е постижимо, но не напълно, и чрез маструбирането (щото все пак при маструбирането липсва усещането за Другия/та, и това не може да се замени от никаква фантазия), или говорим за онази другата форма на интимност, която древните наричат "еротика".

Що се отнася до вагиналния оргазъм при лесбийките, само да отбележа, че прословутата G-точка е само на някакви си 4-5 см. от вагиналния отвор, ерго вибраторът не е наложителен, а е просто разнообразие. Така че вагиналния оргазъм си го изпитвам lege artis :)

И последно, че се увлякох - аз имам друго понятие за МО. Сигурно в съответната литература си го срещала като "комбиниран оргазъм." :)

И още по -последно - мисля, че Никам не е прав, но сега не ми се пише обосновка защо не е :)

Хаосът е майка на фантазията


Тема Знаех си,нови [re: Nikam]  
Автор kate_ (дива)
Публикувано27.03.04 10:38



че ще напишеш нещо професионално.

Думите на Елия за мъжете като кофти заместители на дилдото, ме убедиха, че наистина сме различни с нея и това си беше вид просветление за мен. Не че сега разбирам много, какво е това лесбийка, но все си мислех, че ние, жените, просто сме си в някаква степен бисексуални. Но май не е точно така.


====
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.

Редактирано от kate_ на 27.03.04 11:44.



Тема Re: Можеш ли, моля те,нови [re: YD]  
Автор kate_ (дива)
Публикувано27.03.04 11:51



"Както сама каза, не става дума само за секс, а за това, с кого искаш да прекараш живота си."

Това означава ли, че си с жена, защото просто така се е случило - допаднала ти е като човек? И ако беше срещнала еди-какъв си мъж, щеше да си с него, а не с нея? Т.е. случайно ли живееш с жена или само по жени си падаш?

(малко се хващам за думите, но това е недостатъка на интернет-форумите - няма моментна обратна връзка)

====
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.


Тема Re: Любопитствонови [re: eлия]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано27.03.04 14:49



а бе има и дилдо-та специално предназначени за стимулация на Г-точката, те са с малко по-различна форма

аз не я знам тая точка къде е и изобщо ми е някакси неприятно да разглеждам целия процес на любовния акт на такова едно чисто физиологическо ниво... имам си едни такива малко идеалистични представи, и физиологията направо ми ги обижда, каква е тая точка, дето само с пръсти можела да се задейства, абе тва да не е копче, аз да не съм машина!
т.е. не отричам физиологията като наука де просто ми е смешо да мисля за себе си като толкова прост механизъм, че е достатъчно да му намериш скрития на неудобно за достигане място бутон, и отприщваш някаква, точно определена, реакция.

хихи иначе си права за невероятните размери на изкуствени членове и вибратори, не знам ама аз ако съм мъж и жена ми си купи такъв, направо ще се депресирам

но, да се върна на въпроса: усещането за проникване (за което "отговарят" изкуствените пениси) излишно ли е, щом не то води до оргазъм?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Знаех си,нови [re: kate_]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано27.03.04 14:57



изобщо не мога да следя мисълта ти

далеч не всички жени са си "в някаква степен бисексуални", има си твърдо хетеросексуални жени

а какво общо имат мъжете и дилдос с това? думите на елия могат да те убедят, че не си лесбийка... но че не си бисексуална, в това може да те убеди само липсата ти на сексуално привличане от жени (освен от мъже)

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Можеш ли, моля те,нови [re: Rene]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано27.03.04 15:02



смятам че е редно една жена над 30 -те да има и такава играчка, ако щеш заради самият снобизъм

над 30-те?
тая граница откъде иде?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.