Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 30.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема От календара  
Автор soldier of fortuneМодератор ()
Публикувано22.03.04 11:04



Европейска седмица срещу расизма!
20-28 Март 2004

21 Март е обявен за международен ден за елиминиране на всички форми на Расова Дискриминация от Общото събрание на ООН, като реакция от убийството на 70 демонстранта в Шарпвил, Южна Африка през 1960 г.

По време на ежегодната Европейска седмица, която се провежда около датата 21 март, хиляди хора активно се ангажират с толерантност, равни права и празнуват различията в Европа. Тази година, още веднъж стотици дейности ще се проведат на европейско ниво, инициирани от различни организации. Дейностите варират от културни фестивали до почистване на стени с расистки надписи.

Повече инфо



.....and let the sun shine....

Тема Re: От календаранови [re: eлия]  
Автор soldier of fortuneМодератор ()
Публикувано22.03.04 13:24



С този си постинг не казвам, че този ден задължително има нещо общо с всички нас. Въпреки това измежду нас има хора, които са били жертви на дискриминация не защото са ЛГБТ а на основа на тяхната раса, етническа принадлежност или цвят на кожата и т.н....

И още нещо:

Съвета на Европа третира расизма, като равен на хомофобия.

.....and let the sun shine....


Тема Re: От календаранови [re: eлия]  
Автор soldier of fortuneМодератор ()
Публикувано22.03.04 15:01



Въпрос на лично мнение...

Както по-горе споменах измежду ЛГБТ има хора, които са дискримирани на база не на сексуална ориентация а защото са от различен етнически произход и т.н. Често срещано е и явлението двойна дискриминация... напр. защото си гей и си от ромски произход. Двойна дискриминация може да има също срещу жена с хомосексуална ориентация носеща фередже...

Човешките Права са и ще си останат Човешки Права а не права на Лесбийките или Гейовете. Правата на ЛГБТ са част от Човешките Права.

И колкото и да си копаем в наш'та градинка нищо няма да постигнем ако постоянно се разграничаваме и делим от останалите защото наш'та градинка не е на друга планета и ние не сме иноземци.

.....and let the sun shine....


Тема Re: От календаранови [re: eлия]  
Автор dete (вълк)
Публикувано23.03.04 23:35



Нека бъдем Хора все пак. Най-малкото, което можеше да направи Солджър в случая е да пусне тема, че е Ден на етническа толерантност. Това задължава ли някой към нещо? Не. Изказва мнение и позиция.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: От календаранови [re: Nikam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано24.03.04 08:27



Айде, айде.
>И затова трябва да се замислим.
Както и за бисексуалните, които не признаваш. Това не е ли дискриминация? Още повече когато не добавяш Б-то когато използваш абревиатурата ЛГБТ? И при това имаш нахалството да го правиш точно в клуб ЛГБТ



Тема Re: От календаранови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано24.03.04 09:38



Аз пък от доста време следя АиА и не съм забелязал дискриминация от страна на модераторите на основа на сексуална ориентация :-)

Да не говорим че аз съм именно хомосексуален и за всичкото това време не ми е било проблем да кажа каквото имам да кажа без да имам проблеми с модераторите.

Не е като да е нямало проблеми, но всички те са на основата на поведението на една или няколко конкретни личности, без връзка и отношение към сексуалната (им) ориентация.

Докато тази история с Б-то тук си е именно на основата на сексуалната ориентация

Редактирано от Hopтттчe на 24.03.04 09:47.



Тема Re: От календаранови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано24.03.04 10:06



Следя си го достатъчно, спокойно :-)))
Има си проблеми за там, има си проблеми за тук :-)



Тема Re: От календаранови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано24.03.04 11:58



Нормално. Клуб ЛГБТ съществува отскоро и междувременно не ми се е приисквало да започна тема в него. Иначе е имало много теми, които преди са се засягали и обсъждали в АиА или в ЕиЕ (включително и с мои думи), които иначе са по-подходящи за ЛГБТ.

Предполагам, че с времето те ще възникнат естествено тук, ако са още актуални.



Тема Re: От календаранови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано24.03.04 13:08



Ще започна да се будя нощем, стреснат от тоя стил :-)

Мисля, че всеки от пишещите тук, в ЕиЕ и АиА, прави това в по-голяма или по-малка степен, при това не от вчера. При това мнозина го правят много по-смислено.

Аз дори смятам да помълча малко, щото не е хубаво сам човек да говори толкова много в клуб, който е предназначен за мнозина. Нито пък има смисъл да се превъзнасяме и да измисляме теми -- животът сам си ги създава.
Пък и в края на краищата трябва и да се работи, нали така :-)



Тема Re: От календаранови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано24.03.04 13:20



Не от това се притеснявам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.