Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 13.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Привет. И предложение към Правилата.  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано21.03.04 00:37



понеже е Писано:
"Идеите си за промени в клуба или в правилата за модерирането му можете да публикувате като тема или в бележка до създателите на клуба."

имам предложение за уточняване на следното правило:

В клуб "ЛГБТ" са забранени теми, включващи, непосредствено публикуващи или обсъждащи въпроси като:

* подигравки с членове и посетители на клуба заради пола или сексуалната им ориентация и изказвания с хомофобска насоченост; ...

Предложението ми е вместо фразата "изказвания с хомофобска насоченост", която защитава гейовете и лесбийките, но не защитава бисексуалните и травеститите, да се ползва по-обща фраза, например "и изказвания, изразяващи дискриминация въз основа на сексуална ориентация".

Важно за мен в този случай е да обръщате внимание дори и хетерофобски изказвания да не се допускат. А такива (изказвания) в ЛГБТ-среди не е като да не се срещат

Ще посещавам клуба от време на време, за да се осведомявам как върви. Дано се развие като приятно място за общуване между зрели и конструктивни хора.

Това, което ме вълнува лично, в България май още не сме дорасли за него - а именно: липсата на толерантност от страна на моносексуалните (хетеро и хомо) към бисексуалните.
За мен, ако от хетеросексуалните това е до голяма степен разбираемо (да речем, нетолерантни са към каквато и да е алтернативна сексуална ориентация), то проявено от страна на гейове и лесбийки е направо абсурдно: нали това са именно хората, които се борят против дискриминацията на сексуална основа! А за съжаление се забелязва често - точно от тях...

Извинете за дългия постинг, и сполай на клуба, и не забравяйте бисексуалните

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема аз предлагам приятелствонови [re: Nikam]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано21.03.04 16:49



...а не искам да ударя!

Разбира се, щом сте против, не приемайте предложението. Забелязах, че ти си всъщност инициаторът да има такъв клуб, забелязах и че протестира срещу преименуването му в ЛГБТ. Най-малко теб искам да "настъпя" с този постинг. Но позволи ми да се поясня, защото смятам, че си приел за нападка нещо, което всъщност беше изцяло добронамерено.

Лично аз, като видях ЛГБТ, си казах: ето, това е клуб, където ще мога да бъда на мястото си: има ме в името му :) значи е и за мен.

Не разбирам защо си се засегнал от предложението ми. Ни най-малко не искам да:
- те обвинявам за това, че си хомосексуален
- да ти преча да изразяваш мнението си
- да те уча как да живееш.

А "ограничаването в някакви правила" така или иначе съществува, защото клубът има правила - тези, заковани най-отгоре. Едно от тях е да няма лични нападки. Това е много хубаво правило, защото води до цивилизован диалог и предотвратява слизането на конструктивните спорове до нивото на селски разправии.

Хомофобските изказвания са отвратително нещо, но не по-малко отвратителни са и "хетерофобските" такива: едно е да имаш мнение (например че ти самият не си способен на хомосексуални отношения), а съвсем друго - да изпитваш и излъчваш омраза към тези, които са способни.
Абсолютно по същия начин това се отнася за хетеросексуалните и бисексуалните отношения. На мен лично зверски ми е омръзнало от бифобски изказвания, а ги получавам най-вече от средите на ЛГБТ обществото, в което, поне в България, като че ли буквичката Б само формално стои...
Към това се отнася и слагането на бисексуалността в една графа с хетеросексуалността (от вас) и - обратно - в една графа с хомосексуалността (от хетеросексуалните).
Този стереотип представлява за нас двойна трудност: налага ни се двойно "излизане от стаичката" - веднъж за пред хетерото, веднъж за пред хомото - и след това цял живот отстояване на това, че не, ние не сме хетеро, и не, ние не сме хомо, и най-вече не, ние не си търсим страна, ние просто сме си тук.

По никакъв начин не искам да обиждам хомосексуалиста - но не искам и мен да ме обиждат на бисексуалност. Мога ли да получа това в този клуб, или да си тръгвам?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема терминологиянови [re: eлия]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано21.03.04 16:58



да, моя е грешката, че употребих екзотичен термин, без да му дам дефиниция

това, което нарекох "моносексуални", са хората не с една сексуалност, а със сексуалност, насочена към един пол
за разлика от "бисексуалните", които са хората със сексуалност, насочена и към двата пола
"полисексуални" не съществува, защото половете са само два

това е начина, по който го разбирам

думата действително не е широко приета, но съм я срещала употребена от приятели - бисексуални хора, които правят това разграничение между себе си, от една страна, и хомо- и хетеро-сексуалните от друга
това разграничение е полезно, когато човек иска да подчертае, че не се чувства "частен случай" на някаква "по-обща" група, нито пък е някакво изключение или заблуден по пътя между едното и другото, висящ във въздуха

в този смисъл го употребих

Моногамията и полигамията нямат нищо общо със сексуалността и не ги коментирам.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Привет. И предложение към Правилата.нови [re: Loretta]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано21.03.04 17:42



Според мен Лорета е напълно права.

Не мисля че става въпрос за някакви окови, а елементарно демократично правило. Обидите така или иначе не са разрешение на никой проблем... Незасивимо дали са от или към ЛГБТ хора.



Тема Re: Привет. И предложение към Правилата.нови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано21.03.04 19:59



:-) Още не съм стигнал до темата за тази музика, карам подред :-)



Тема Re: терминологиянови [re: eлия]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано22.03.04 00:35



Бисексуалност не означава паралелно и едновременно влечение към представители от двата пола.

Аз и не твърдя това. Добре знам, че не е така

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Привет. И предложение към Правилата.нови [re: Loretta]  
Автор jaytee (pop star)
Публикувано22.03.04 23:34



Аз съм за предложението на Loretta.

there, there...


Тема Re: Привет. И предложение към Правилата.нови [re: Loretta]  
Автор soldier of fortuneМодератор ()
Публикувано23.03.04 09:37



Здравей Лорета и добре дошла в клуба
Благодаря ти за предложенията - абсолютно резнонни са.

.....and let the sun shine....


Тема Re: ЕДНО ПРЕДЛОЖЕНИЕнови [re: Nikam]  
Автор musha-busha ()
Публикувано31.03.04 10:56



Като вид защита на свободата на словото ли?

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.