Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 19.05.24 
Игри
   >> Геймъри
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Къде бъркам с торентите?  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано07.01.08 12:42



Имам гениално тъп въпрос, който можете да цитирате в подписите си като пример за тъпота... но по-добре пет минути срам отколкото още един ден без Total war

И така, навремето ми пратиха по Скайп зипнат стария Медивъл. Разархивирах си го, пуснах си го, тръгна. Даже май и с крака не се занимавах, ако си спомням правилно. Сега си свалих от Замунда ХL мода и викингското нашествие, уж ги инсталирах, но не само че не тръгна, ами ми развали досегашната игра. Сега нямам ни тотал уор, ни нищо. Пробвах два-три пъти, краквах като неграмотник, свалих си дайректекс и прочие, обаче играта окончателно се сбъгяса. Изтрих я. В момента пак си свалям и Шогун, и Медивъл, и ХL мода на Медивъл с викингите. Дайте, моля, подробен акъл като за идиот какво да правя с програмите като ги източа, защото явно не правя нещо както трябва.
Когато отворя архивираните дискове, някои от файловете в тях явно се повтарят. Досега винаги съм им давал "Yes to all", когато програмата ме е питала дали да смени едни файлове с други. Не знам дали е погрешно. Когато отворя всички архиви в папката, където искам да стои играта, копирам от папката Крак" екзе файла при останалите. Не знам дали и това е грешно. Когато натисна сетъпа, програмата или ми съобщава, че определени .длл файлове ги няма (и тогава ги свалям в папката направо от нета), или ме пита да инсталира ли дайректекс (и никога не успява, та трябва сам да си го търся като длл файловете). Винаги накрая обаче ми съобщава, че трябва да вкарам оригиналния диск, който, разбира се, не притежавам. Нали затова ползвам торенти, по дяволите!
В случая с "Шогун" програмата направо ме попита знам ли кода, написан на обложката на диска... Бесен съм. И безсилен. Светнете ме какво да правя като източа някоя игра, че вече се чувствам пълен дебил.
Отсега мерси за помощта.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Редактирано от glishev на 07.01.08 12:43.



Тема Re: Къде бъркам с торентите? [re: glishev]  
АвторSam Fisher (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 16:55



Как инсталираш игрите? Хващаш .iso файла и го разахривираш с уинзип/рар ли? И после всичко се омазва нали?
Или го маунтваш в daemon tools и той тръгва да си се инсталира по каналния ред?
Нещо здраво си омазал май.



Тема Re: Къде бъркам с торентите? [re: glishev]  
АвторSam Fisher (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 17:00



В торента на Шогуна би трябвало да има един.nfo файл с обяснение за инсталацията и серийния номер, потърси го. Ако го няма там, провери в сайта, от където си го свалил има ли инфо.
Има: ето CD-key: 1600-0052410-0052410-6424



Тема Да, с РАР-а всичко се омазва. [re: Sam Fisher]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано07.01.08 23:44



Отказах се от исо-файловете на Замунда. Намерих си Роум: Тотал Уор на Пайрит Бей и там имаше инструкции за Димън Тулс. Но на кю-файла на третия диск отказа да продължи инсталацията. Пак изтрих всичко. Сега искам да си дръпна торент на някоя игра от самия Пайрит Бей, защото може би има разлика в самите файлове, качени в торенти на различни места (предполагам, всъщност нищо не разбирам). Не знам и ако мине всичко наред с Димън Тулс какво следва да се прави. Торент-тракерите адски ме затрудняват, когато опре до игри.
Иначе примерно музика и филми си свалям спокойно. Като опре до игри и техните адски нерпазбираеми проблеми с кракове и прочие, умирам прав. Кажи какво се прави, ако имаш опит, моля те, защото има някои неща, които искам да си сваля, а няма как да се науча ей така, сам.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Да, с РАР-а всичко се омазва. [re: glishev]  
АвторSam Fisher (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 08:56



Ти с торентите не бъркаш, бъркаш нещо със самата инсталация на игрите.
Първо: ако не си си свалил daemon tools си го дръпни от оригинлния им сайт (безплатен е). Е, някои по-нови игри искат daemon tool pro(платения), но него отдавна го има кракнат из нета.
Същата работа ще ти свърши и Акхолол, УлтраИСО, в редки случай и МеджикДиск-все емулиращи програми.
Да предположим, че вече имаш диймън-а и инсталираш чрез него. Серийни номера и т.н. няма да описвам как се въвеждат.
След инсталацията отиваш в MyComputer и даваш с десен бутон Explore на виртуалния диск(в който ти е маунтнат диска на играта чрез диймъна).
Излиза ти сорса на диска. Обикновено винаги има папка crack. Копираш крака от там и го пействаш върху оригиналния, който обикновено е в С/Program files/име на играта и т.н.- тоест там, където ти се е инсталирала играта.
EnJoy


По въпроса дали да смъкваш от Pirate bay-там не са по-различни игрите. За една игра обикновено се въртят 2, 3 релийза-просто чети в коментарите кой става и кой не.



Тема Re: Да, с РАР-а всичко се омазва. [re: Sam Fisher]  
Автор AvPrМодератор ()
Публикувано08.01.08 09:48



само да допълня , обикновено в торента освен исо-то има и *.nfo текстови файл, в който са дадени нужните инструкции за пускане на играта .

по памет ,последния тотал уор (медивъл 2) се инсталира с два исо файла , на първия има крак, който се копира на мястото на оригиналния изпълним файл, който е в директория медивъл2/бин



Тема Re: Къде бъркам с торентите? [re: glishev]  
Автор AvPrМодератор ()
Публикувано08.01.08 09:50



викинг онвейжън, който е официалния експанжън на медивъл 1 , трябва да идва с крак. иначе не става. препоръчвам ти да се поровиш из гугъла , има няколко страхотни мода , които се инсталират без да заличават оригиналната игра.



Тема Пак да питам... [re: AvPr]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано08.01.08 13:20



Значи, в Пайрит Бей ми даде инструкция да си дръпна Димъна и с него да се оправям. Първия път не ми се чакаше да свалям играта от самия Пайрит, защото става по-бавно. Свалих я пак от Замунда, но там засече на третия кю файл. Изтрих, взех я все пак от Пайрит и я инсталирах без проблем. Намерих не крака, а някакъв ROME_TW_CD1.MDS CD-Image архив в нета, за който прочетох, че ми трябвал вместо крак. Маунтнах го и него с Димъна и играта тръгна, все едно си е кракната.

Сега обаче имам друг проблем. Всички показатели на компа сочат, че Роум трябва да върви като пушка. Обаче като пусна Пролога (още не мога да играя другите кампании, нали от ново копие на играта първо трябва да мина началото), та като пусна Пролога, играта ме изхвърля, когато зарежда тренировъчната битка с галите. Явно или на компа му тежи (а не би трябвало), или пак нещо не е наред, а тоя път направих всичко по инструкция. Даже намалих през Опшънс детайлите по играта, ама не ще. Направо луд станах...

Ако не тръгне като хората Роум, ще го изтрия и ще пробвам с Медивъл и Вайкинг Инвейжън пак. А това със серийните номера също ще помоля да ми го обясните, щото явно съм бос по материала.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Пак да питам...нови [re: glishev]  
Автор AvPrМодератор ()
Публикувано08.01.08 15:56



Ако ти тръгва роум , защо не пробваш медивъл 2 ? Има я в замундата и то с работещ торент, аз съм си го дърпал оттам и не съм имал проблем.
Ако ти беше слаб компютъра , нямаше да те изхвърля , а самата игра щеше да е доста бавна , така че проблема ти е с некачествен крак /инсталация.

понякога играта може да иска сериен номер, обикновенно в директорията на крака има текстови файл със серийни номера или малка програмка , която генерира такива.



Тема Re: Пак да питам...нови [re: AvPr]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано08.01.08 16:57



Всъщност е все тая, просто искам да ми тръгне някой от Тотал Уорите... без Медивъл ІІ, не ме кефи. Ще погледна сега в папката на торентите на Шогуна има ли това, за което говориш. И благодаря!

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.