Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 19.04.24 
Игри
   >> Геймъри
*Кратък преглед

Тема А ТИ игра ли Guild Wars?!нови  
Автор firefox (ах, полудявам)
Публикувано01.11.04 13:28



Ех, който не го е пробвал много е изпуснал - адското мморпг, при това само 3-дни след алфа версия нямаше кьорав бъг, един игрови свят за цялата планета и върви с нашия мижав бг външен нет (на 4к си се държи перфекто, пък не е като да му липсва графика :D), мания отвсякъде!

направихме си БГ клан (гилдия) и воювахме срещу другите на арената.



а накрая на 3-дневното привю, всички играчи от всички държави и тн си спретнаха плажно парти с мамбо влакчета и всякакви дивотии ^_^




доста хора и се заканиха на таз игра да си я купят, така че след официалния старт сте велкъм :), а ако искате да се намерите с други българи по сървърите сложете си Bg отпред в името на героя и се придържайте към District 6 на всеки аутпост.

Let's face it: comedy's a dead art form. Now tragedy, that's funny.
-- Bender

Тема Re: А ТИ игра ли Guild Wars?!нови [re: firefox]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано01.11.04 15:40



i kakav zanar e taz igra?????
i otkade da si ia izteglia i igraa????????
interesna li e igrata?????????????????????????///



Тема Re: А ТИ игра ли Guild Wars?!нови [re: firefox]  
Автор Apeg (Someone)
Публикувано01.11.04 18:37



Кога е официалния старт?
Ще има ли месечна такса или само играта трябва да се купи?



Тема подробности: [re: Apeg]  
Автор firefox (ах, полудявам)
Публикувано02.11.04 10:17



Играта е нещо средно между MMORPG и FPS, грубо (ама много грубо) казано е нещо подобно на CS но в интернет, с много потребители и във фентъзи свят.

сега вече по-точната картинка:
- за разлика от класическите MMORPG, играта няма месечна такса. Достатъчно е да си купиш един път клиент и можеш да играеш с него докато сървърите функционират. (в момента може да се поръча предварително клиента; в амазон цената е 50$ )
- графиката е каквато виждате на картинката (тва е ингейм шот, само е скролната камерата за да се зуумне героя).
- ГЕЙМПЛЕЙ:
1. героите се левълват като обхождаш карти (изследваш света) или в битка с други герои. Стартов левъл е 1, а максимален - 20.
1.1 PvE:
светът е разделен на локации, които са отбелязани с бутони върху общата му карта и между тях се транспортираш мигновено (не се налага да тичаш часове през гори и планини, един вид).
локациите (наричат се аутпостове) са сборен пункт на героите, където те могат да се окомплектоват в групи от максимум 6 души за да започнат мисия или за да влязат в някой от Районите за Изследване (там можеш да влезеш и с по-малко хора, или сам; и в двата случая можеш да наемеш NPC ботове вместо хора)
от PvE се взема експириънс и падат ресурси
всяка карта на мисия или Район за Изследване е копие на света заделено само за групата, която влиза в него - така се предпазват играчите от плейър килъри, кил стийлъри и кампъри (срещу които са повечето оплаквания в едно онлайн РПГ)
1.2 PvP:
срещу играчи може да се играе в 3 зони, които определят и 3 типа игри с различни правила:
1) гладиаторската арена: избираш група от 4 души или оставяш сървъра да те окомплектова случайно и се изправяте срещу други 4-ма в нещо като голяма сграда, която представлява арената. Към края на привю-то направиха групите да са по 8 души, но във форумите им има молби да ги направят произволни: 1vs1, 2vs2 и тн.
2) в Гробницата на Древните Крале: това е турнир на нива. В началото комплектовате група от 8 играчи, които на първо ниво защитават едно NPC Ghostly Hero срещу чудовища. След това се прехвърляте на място където и друга група е успяла да направи същото и се сблъсквате в 8vs8. Победителят отива на ниво където участват 3 групи, които се бият помежду си и за победа трябва да се забие флаг на едно олтари. Това вече е трудничко ниво. На следващото пак сте трима и така до Hall Of Heroes.
3) основното за играта - Гилдийните битки на Арената
Арената представлява карта в двата края на която всеки си има замък със NPC-та стрелци, един крадец, един лорд и 2 лечители клерици. Между двете цитадели има заградена с планини поляна с кула, пред която има стенд за знамето. На картинката горе тъкмо съм взела знамето и тичам към портите на нашата крепост, а оттам към стенда - който забие флага печели временен бонус. Целта на Арена битките е да се убие лорда на противниците. Когато те убият получаваш наказание в % от живота и маната и се прераждаш след време в стартовата позиция. Когато напреднеш срещу защитите на врага получаваш бонус пак в %. Битките са доста трудни и интересни, като най-важното е, че печели не най-нагруханите с предмети и макс левълнати играчи, а най-сплотената и разумна група. Реално в групата ти може да има 15 левъл герои или дори ботове от играта и да победиш срещу 20 левъл група.

Още малко системни:
миналите събота и неделя имаше световен безплатен предварителен преглед на играта - можеше да си свалиш клиента от сървъра им и да играеш 3-те дни (петък, събота, неделя) до посиняване. (ние така и направихме :)) )
Играта се очаква да излезе официално Февруари 2005, като в момента тече бета тест. Всеки месец ще има подобни уикенди, където обаче вече ще могат да участват само поръчалите предварително. (а не целия свят както сега).

В играта има още и сингъл плейър мисии и други неща, които разработчиците ще добавят през време на бетатеста (обещават на всеки от тези уикенд ивенти да има по нещо ново). Най-нетипичното за едно ММОРПГ е, че не изисква много време - левълваш относително бързо и не се налага да киснеш в играта с часове всеки ден, а турнирите и битките са, вярвайте ми, неповторими - супер зарибявка :)

Добрата новина е, че макар да се играе на американски сървъри (игровия свят е единствен за цялата планета - няма да има локални версии на играта) с нашенския леймав нет си върви съвсем добре! По време на ивента бях на супрер лоша тарифа с 4к външен нет (практически между 1 и 6к) и нямах проблеми с лаг освен понякога в PvP.

За повече инфо четете темата GuildWars в games.bg/forums и разбира се официалния сайт guildwars.com
Не се стеснявайте да питате и Googlе, той е за това :) (има сайтове с много интересни журнали на алфа тестъри)

Let's face it: comedy's a dead art form. Now tragedy, that's funny.
-- Bender


Тема Re: подробности:нови [re: firefox]  
Автор Apeg (Someone)
Публикувано02.11.04 10:48



Добре ме зариби :)
Аз съм си от край време MMORPG фен и тази игра ще ми е определено по сърцето, дано само има и roleplay освен всичко друго, да не е Diablo style. Остава само да чакаме да излезе официално



Тема Re: подробности:нови [re: firefox]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 12:00



в момента може да се поръча предварително клиента; в амазон цената е 50$
egati da ne sam milioner ae kat izlezne crack ili nelegalen sarvar moge i da
ia igraa sorry ama sam bedniak ne rabota i ne moga da si kypa nisto




Тема Re: подробности:нови [re: Apeg]  
Автор firefox (ах, полудявам)
Публикувано02.11.04 17:48



ми то не е много РПГ, даже почти хич (макар че нищо не те спира да си роуплейваш некромансера или война, или каквото там играеш; впрочем в ГВ професиите са по 2, примерно Некро/Уориър или Елементалист/Монк, като има значение коя ти е първичната професия, така че горните не са равни на Уориър/Некро и Монк/Елементалист - първичната професия ти дава уникален атрибут (примерно фаст каст на месмерите), който се отразява на играта ти и придава важност на избора на професии и комбинирането им)

Обаче въобще не е Диабло! Предметите имат значение, но не са самоцел на играта - те са адски трудни за намиране а броните могат само да се правят, не се пускат като луут. При това рецептите са трудни за изпълнение. Парите също са малко в играта, така че не може да се изпадне в луда надпревара за луут и ресурси. А! Още нещо важно - разпределението на луута от чудовищата става автоматично, фактически никой не може да вземе предмета, който играта решава да задели за теб, не може да има кражби и гадни дрязги, като когато някой постоянно обира всичките пари и предмети на партито. После можеш да си търгуваш артефактите колкото си искаш, но когато падат са си само твои.

Let's face it: comedy's a dead art form. Now tragedy, that's funny.
-- Bender


Тема Ами да играх я ...нови [re: elf]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 23:55



Сега чакам този weekend да играя на BETA WEEKEND-а. Ще ти трябва да си я поръчал обаче(preorder), за да можеш да влезеш и се регистрираш с кода който си получил с preorder пакета. Но тук (Шотландия), има и друг начин, утре ще ходя да си купя списание PC Gamer(изданието му от 25.10.2004), вътре би трябвало да има публикуван код за безплатен BETA WEEKEND.
Иначе докато вървеше preview-то(29,30, и 31 октомври) стоях по 7-8 часа часа на ден Много се накефих. Не вдигнах по-високо ниво от 17 защото исках да пробвам различни комбинации в класовете на героя си. Бях Necro с подклас Warrior, после опитах Ranger с подкласа Monk и т.н. - има доста варианти. Последната ми героиня беше Warrior - Necro. Само незнам къде да upload-на screenshot-ове, дето направих малко преди да закрият preview-то.
А каква търговия падна в градаааа, загубих общо сигурно около 4-5 часа да пускам обяви за продажба на желязо, стомана, пера, бои и какви ли не други ресурси Голямо шоу беше. Всеки крещи - Заменям 30 кокала, 10 пера и 10 железни къса за 2 къса стомана.... И разни подобни обяви...
Иначе не се захванах да правя гилдия, не ми се занимаваше.
В събота и неделя се надявам да имам време да изграя BETA WEEKEND-a и после ще пиша пак впечатления...



Тема Firefox- BETA WEEKEND-a беше Върха!!!нови [re: S]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано08.11.04 19:19



Започнах с нов герой, Ranger - Necromancer от 1 ниво, макар и да имаше възможност да се играе и със старите ти герои, запазени от preview-то.
Ами какво да кажа - играта е ВЪРХА. Просто нямам думи за графиката и ... абе всичко е страхотно, да не забравяме че е бета!! Успях да развия героя си до 10 ниво. Вече има зимни пейзажи, пейзажи с лава.
На една от мисиите дори упях да открия една скрита подмисия. Новите противници са много яки. Абе ... трудно е да я опиша, надявам се да си я играл и ти



Тема :Dнови [re: S]  
Автор firefox (elf IRL)
Публикувано09.11.04 13:12



Спопли ми сърцето, честно :)

Не, не съм я играла сега на бета уикенда, но следя форумите и тн. Мисля да си купя играта когато излезе, просто защото ме е страх, че ако заиграя на уикенд ивентите още от сега ще се вманиача прекалено много и плановете ми за пролетно дипломиране ще се стопят като лански сняг :))

Адски се радвам, че нещата се развиват и размерът на светът се увеличава. Обещанието е, че на всеки бета уикенд ще има по нещо ново, така че е много рано още да се дават финални оценки. (А всъщност играта ОЩЕ СЕГА си ме кефи макс :)) )

Драсвай по някой ред и за следващите бета уикенди, ако играеш. Евентуално може и на мейл (има го в профила ми)



ILLUVATAR: Now, DANCE! :)


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.