Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:55 27.06.24 
Игри
   >> Геймъри
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Neighbours From Hell 2нови  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 19:22



Отдавна не съм виждал смислени постове във форума, затова реших да пусна един солюшън за Neighbours From Hell 2 изигран от мен - лично, без да съм ползвал каквато и да е чужда помощ. Ако не ви харесва не го четете, ако сте я изиграли вече, вижте моите постижения - може пък да ви покажа нещо ново...



Тема NfH II първа сцена.нови [re: :-)]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 19:21



1 Сцена.
Нищо особено - не може да се подобри много времето, трябва само да се вземе Оскар!
Затова веднага след като комшията тръгне отново към десния борд, се качваме веднага горе при Олга вземаме малко спагети от тенджерата и зареждаме капитанската шапка.
Време: 4:49
Резултат: 13730



Тема Втора сцена.нови [re: :-)]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 19:23



Започваме с предметите. Имаме една перка от акула от боклука пред бара, една зеленикава кофа, едно гребло до комшията в дясната част на брега и главата на рибата трион до Олга. Да но ни трябват 5 награди! Има и един нахален рак, който се крие в дупката си веднага щом стъпим на пясъка. Е ще трябва да го извадя. Известно време се опитвах да го направя с кофата но без никакъв успех. В крайна сметка открих, че трябва да се вземе една пръчка от бамбуковия храст горе в дясно до моста и с нейна помощ се сдобиваме и с рака.
Имаме 5 предмета за 5 награди! Да видим - перката от акула ясно че ще е за подводницата с която си играе хлапето, рака е за хладилната чанта на комшията, сваляме греблото и режем с главата на рибата трион парапета на моста. Дотук 4 а ни трябват 5 награди! Кофата не помогна за рака, но първоначално дори не се сетих как да я използвам. А и се появи още един проблем - комшията вижда греблото и отказва да стъпи отгоре му!
Добре - греблото трябва да се прикрие, според това което пише като хинт и за целта ще използваме водораслите които вземаме от ляво - при Олга има цяла камара от тях! Кофата все е проблем но след 5 минути и намерих приложение - вземаме змиорката в нея и вече ми е по-ясно какво трябва да стане - изсипваме змиорката в езерцето горе в дясно за да може комшията като падне вътре да усети биотоковете и.
Така! Имаме 5 предмета за 5 трика. Реда на поставяне е ясен...Когато комшията излезе от водата поставяме перката върху подводницата и докато се наслаждава на езерцето от моста, поставяме рака в хладилната чанта, сваляме греблото, покриваме го с водораслите минаваме покрай Олга, качваме се горе, змиорката в кофата, минаваме в дясно и я изсипваме в езерцето. После режем перилата на моста.
Време: 2:41
Резултат: 16097

Нещо не ми хареса идеята комшията да се качва два пъти на моста! След като го наблюдавах известно време измислих как да спестя едно качване на моста - моста да бъде първи още в началото, а подводницата последна от триковете. Трудно е за изпълнение но опитайте следната комбинация!
Веднага след началото, вземаме перката от боклука, слизаме долу при Олга, вземаме главата на рибата трион, водораслите и кофата. Веднага нагоре при електрическата змиорка, грабваме я с кофата, преминаваме в дясно и я изсипваме в шадравана езерце. Режем парапета с главата на рибата, вземаме една пръчка от бамбуковия храст и обратно долу при Олга. Времето е малко - в момента който режем моста най-добре е комшията да излиза от водата.
Бързо долу при дупката на рака, тук времето вече е критично и грешки при ваденето на река са недопустими. Имам в предвид въобще да не светва червеното - трябва от един опит да се сдобием с рака. Комшията вече се е нацелил на змиорката и подскача от радост! Бързо зареждаме рака в хладилната чанта, сваляме греблото ( не го покривайте с водораслите - няма никакво време за подобни работи ) и обратно при Олга.
Комшията слиза и се просва да подремне! За кратко. Но е достатъчно за да поставим водораслите върху греблото и обратно при Олга за да сложим перката от акула на подводницата. Комшията вече се е натресъл на рака...а го очакват още дръжка на гребло в десятката и радио управляемата акула. 5 награди и Оскар!
Време: 2:20
Резултат: 16556



Тема Трета сценанови [re: :-)]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 19:26



Да видим какво имаме за триковете! От чантата на Олга измъкваме едни чорапогащи, а от масата до нея една чиния с остатъци от храна. От горе вдясно имаме масльонка до генератора и едно гюле. До тоалетната имаме гаечен ключ. 5 броя за 5 трика. Чудесно! Гюлето е явно за дините където комшията се прави на самурай, гаечния ключ е за двигателя, а масльонката за велосипеда. Останалото трябва да е тоалетната!
Чудесен план но не е така - масльонката не пасва на велосипеда и ключа не пасва на двигателя! Обаче ключа пасва на велосипеда - т.е. с него можем да направим така че в момента в който някой седне на него ( кой ли ще е той ) да се разпадне на части. За да ремонтираме генератора се оказва, че трябва само да сложим ремък на двигателя - чорапогащите ще свършат идеална работа. С остатъците от храната намазваме тоалетната хартия и...проблем - масльонката остава неизползвана, но не ни достига и една награда. Да разгледаме!
Комшията прави две работи в тоалетната - забърсва си дебелия задник и пуска водата като културен американец. Значи не трябва да пусне водата - но как? 5 мин. се мъчех да смазвам тоалетната без никакъв успех - докато не забелязах, че имам и плюсче на ракетата. Опит с масльонката и готово - вече имаме две дръжки за дърпане.
Да обобщим - имаме гюле за дините, гаечен ключ за велосипеда, чорапогащник за генератора, остатъци от храна за тоалетната хартия и масльонка за смазване на механизма на ракетата.
Време е за действие. Реда който се набива веднага на очи е да започнем от генератора и усилвателите после тоалетната ( 2 трика ) и накрая дините и велосипеда.
Започваме с вземане на чорапогащите от чантата и чинията от масата. Минаваме горе в дясно откъдето вече комшията е минал и се сдобиваме с масльонката Отиваме до тоалетната където набързо зареждаме двата капана. Вземаме ключа и обратно горе в дясно. Зареждаме генератора, вземаме едно гюлле и слизаме отново при Олга. Изчакваме да тръгне отново нагоре и зареждаме дините и велосипеда.
Време: 3:41
Резултат: 15258

Но!!! Ако се загледате внимателно има още по-добър вариант за изпълнение на задачата. Не сте го забелязали? И аз - докато не седнах да преиграя нивото за да мога да го опиша.
Първото което забелязах е че разсъжденията ми куцат - ако серията завърши при тоалетната времето за което ще се изпълнят триковете ще е много по малко, колкото и странно да изглежда това на пръв поглед - та тоалетната е в средата на серията за бога???. Независимо, че той започва серията на разходките си от микрофоните..Но той наистина изминава много бавно разстоянието от велосипеда до микрофоните. Значи ще трябва микрофоните да са в средата на серията!
Досещате ли се вече елегантния начин да го извозим? Веднага след започването на сцената вземаме ключа от горе в ляво и слизаме долу на стартовата позиция. Разглобяваме велосипеда.
Минаваме бързо покрай Олга - горе при микрофоните вече е свободно и вземаме гюлето. Обратно долу, минаваме покрай Олга и зареждаме динята. Времето е малко! Наистина малко! Връщаме се при Олга, бързо вземаме чорапогащите ( грешките са недопустими, ако светне червено, по-добре започнете отначало ) и чинията с храната. ( чинията може да се вземе и докато носим гюлето но само ако имате време.) Отново горе за масльонката и бързо зареждаме тоалетната. Комшията вече се е натресал на капаните с динята и велосипеда, но въпреки това времето не много.
Сега обратно при генератора където зареждаме и него. Слизаме по стълбите и изчакваме спокойно резултата.
Време: 2:56
Резултат: 15830



Тема Четвърта сценанови [re: :-)]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 19:30



Тук имах изненада и малко трудности но всичко подред.
Какво имаме на разположение? На пръв поглед това са едно мече от автомата, ножица за подрязване на храсти, купчина с камъни и стойка за чадър. Малко! Дори прекалено – трябват цели 6 награди. Камъка е ясен - трябва да си изперка десятката в него докато чупи стойки пред Олга, ножицата е за огърлицата. Толкова. Трябваше ми доста време за да разбера, че трябва да пробутам мечока на хлапето а то да ми снесе нов предмет - един хубав фойерверк. Него вече ми беше ясно къде трябва да използвам - в хотдога! Станаха 3. Остана дръжката от чадъра - не пасва на рикшата а и честно казано не виждам как може да се използва там. Но опитах...
После забелязах, че идиота удря гонга докато комшията е до него...и дръжката пасна чудесно! Комшията получи добър удар в корема. Остават още две. Но единственото което остана незаредено е рикшата, а комшията се пъне нещо там. Трудна задача, но се усетих, че кретена си маже с нещо прическата... поглед - пише хлъзгаво е! Вече ми просветна - трябва да има нещо с което да си взема от него. Ами имало ама кой да го види - една чиния се търкаля на земята до барплота с изложбата! Значи чинията е за мазилото на идиота и после с чинията намазваме рикшата...Още едно!
И тук зацепих - комшията не спира никъде повече, а и никъде не прави две неща едновременно. 10 мин. пълен блокаж! Заредих всички с надеждата да съм пропуснал нещо и...къде било зайчето!!! Вазата! Кретена не се спира да я гледа, но когато се задейства трика с огърлицата той ще, не ще и обръща внимание. Това ще е! Трябва само да направя така че да я изтърве.
Мазилото на идиота с гонга е все още в мен така че...Имаме мече за хлапето, камък за мястото дето чупи стойки на Олга, чиния за гела на идиота, фойерверк за хотдога, стойка за чадър за идиота с гонга, ножица за огърлицата и гел за рикшата и вазата от Династията Мин ( така пише наистина - стана ми съвестно че ще трябва да унищожа такава ценност... )
Има поне два начина ( първият е по реда на разходката на комшията ) за покриване на Оскара, но аз ще Ви предложа следният. Много е труден, но е едно обиколен т.е. за максимално кратко време.
Започваме със мечето - отново без грешки, даваме го на хлапето веднага вземаме камък и зареждаме хотдога. ( Не се учудвайте...нищо че е по средата на разходката ). Вземаме ножицата и слизаме долу. Вземаме чинията и режем огърлицата...Бързо нагоре при кретена с гонга. Пълним чинията и обратно при вазата за да я заредим. Времето е много малко!!! От три опита ме спипа два пъти точно на това място Обратно долу вляво зареждаме камъка, вземаме стойката на чадъра и зареждаме рикшата. Нагоре по стълбите за да заредим и идиота с гонга! Комшията е направил само оборот и половина. Бинго!
Време: 2:54
Резултат: 16869



Тема Пета сценанови [re: :-)]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 19:30



На това място имаше един момент в който се видях в чудо, но затова по-нататък.
Да видим какво имаме на пръв поглед. Едно яйце от клетката на патката, един чук с гвоздеи от земята до моста, една вътрешна велосипедна гума от сандъка до дървото в горната част, въже от котвата на пясъка в дясната част на плажа и бомбичка от кутията в лявата част на плажа. До тук 5 предмета, трябва да се направят 5 гадости. Супер!
Яйцето е ясно - трябва да заменим топчето за тенис на маса. Гумата също - забележете готвача как взема нещо подобно и комшията с удоволствие го хапва. Тук обаче номера не минава - дори и да му оставим гумата, той не я взема за да я нареже. Не е добре! Кратък размисъл и решение - вземаме очилата на готвача и той вече не вижда какво взема от коша. С чука и гвоздеите заковаваме ските, а за въженцето най-подходящо ми се виждат ракетите... Остава пясъчната фигура което прави детето на Олга.
И тук се видях в чудо - бомбата не пасва там! От друга страна комшията не прави нищо друго за да я поставя там, затова явно трябва последния капан да се заложи точно във фигурата. От друга страна имам два предмета за един трик...ужас! Пробвах най-различни идеи - дори се опитвах да взривя скалите. Нищо! Последва 20 минутно задълбочено разглеждане, двукратно излизане от играта и три изпушени цигари. Накрая забелязах, че главата на единият от лъвовете зад моста в дясно удивително прилича на главата която прави детето. Това трябва да е! Реда по който комшията обхожда сцената го научих наизуст, затова не се налагаше да се разсъждава много - започваме от масата за тенис и приключваме с фигурата на детето!
Така! Започваме отначало! Веднага вземаме бомбичката - комшията играе тенис. Обратно горе за яйцето, очилата от готвача, в дясно за гумата и чука и слизаме долу при Олга.
Вземаме въжето, залагаме яйцето и обратно горе - ако сте били достатъчно бързи с яйцето комшията тепърва нервно ще потропва пред готвача! Минаваме по моста, бомбата и очилата за да се сдобием с главата на лъва обратно в ляво, поставяме гумата в коша и спокойно можем да изчакаме комшията да разруши фигурката на детето. Ако не сте били добри с яйцето - сега може да вземете очилата на готвача.
Комшията минава в дясно - бързо надолу! Първо заковаваме ските, после правим примката с въжето при ракетите и поставяме главата на лъва върху пясъчната фигура. Време има - комшията яде бой от Олга заради яйцето ! Но въпреки това ако не успеете със всичко скрийте се при готвача и когато комшията се метне на ските – имате още време. След като заложим всичко качваме стълбите и се скриваме до моста. Това е! 5 медала и Оскар!
Време: Не го записах.
Резултат: 14973



Тема Сцена шестанови [re: :-)]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 19:32



Появи се мама! Лошото е, че и тя недолюбва Уди но пък има и добра страна - обича да подремва.
Въведението няма какво да го описвам - следват се зелените указатели и готово! След това обаче...да видим! От шкафчето на стената вземаме туба с лепило, а точно до него вземаме зайчето ( ужасно прилича на логото на една известна фирма за детски играчки ) и кучешкото килимче. От долната палуба в ляво вземаме ластик. И толкова..Имаме вече една награда, трябват ни още 5 а имаме само 4 предмета. Или аз пропускам нещо или това е нещо ново. Първата ми мисъл беше, че един предмет трябва да се използва на две места ( помните ли легена с гела? ), но...не виждам кой би могъл да се използва двукратно! Оглеждаме обстановката. Мама не мърда от леглото, комшията не и обръща повече внимание...значи нямаме работа там. Лепилото е ясно – в сандъка с бомбите. Кучешкото килимче също - забележете как комшията намята кърпата от щангата. Ластика явно е за харпуна, но остава зайчето. Първоначално си мислех, че трябва да поставя зайчето някъде по пътя за да може кучето да се измъкне от ръцете му но не би! После видях, че поставя едно мече на нещо и го изстрелва в морето! Това е! Зайчето в сандъка, комшията го взема вместо мече, кучето го яхва ( това куче е някаква странна порода - като види заек – вирва размножителните органи веднага ) и изчезва морето.
Проблема обаче с липсващия предмет остава - колкото и да търсех нищо друго не намерих, а всеки един заложен капан ми вземаше по предмет. 10 мин. размисъл и ми просветна, че зайчето и кучето всъщност са два отделни трика - зайчето заради подмяната на мечето, а кучето заради мама - той реално погледнато прави гадост на нея след като се отнася така безотговорно с любимеца и. Както се казва - проверката е висша форма на доверие - да, две награди за кучето и зайчето. Бинго! Явно трябва да започнем от лепилото и бомбичката и просто да следваме комшията след първото му кръгче, като последователно поставяме капаните след него.
Щангата го удря по главата и...упс няма Оскар! С малко не достигна. Това не е добре - опитах отново но резултата беше същия! Явно не е от първоначалното забавяне. Има нещо което пропускам, но...20 минути внимателно наблюдаване на движенията на комшията. И колкото повече го гледах, толкова повече се убеждавах че това е реда на залагане на капаните. Най-дългата му разходка преди да направи следващото нещо е от щангата до бомбичката, защото минава да остави кучето. Нови два безуспешни опита! Но имаше резултат! Разбрах, че когато изстрелва кучето, мама идва да го шамароса в резултат на което времевото му забавяне е най-голямо - от заека до щангата минава най-много време ако са заложени и двата капана – ластика и зайчето. Тогава заека трябва да е последен! Лошото е че в този случай ако вървя след него по първоначалния план няма време да заложа зайчето и да се върна обратно за щангата за да бъде тя първа!
Явно плана със следването не става - ще трябва да минавам пред него. Но за да сработи този план...първоначално не виждах как ще стане така, че да мога да събера предметите по време на една обиколка и да ги заложа по време на втората. Проблема беше ластика ( пробвайте за да разберете за какво говоря )
Тогава ми хрумна следното - а защо да не го взема веднага след като взема грейката за въвеждащата задача? Обаче...резултата беше плачевен - Мама се събужда и блокира пътя. Тръбата тук свърши работа, но нещо не ми хареса в изпълнението. След още 10 мин. реших да пробвам друго!
Така! След като комшията вземе кучето и тръгне на обиколката си, бързо се измъкваме от тръбата, минаваме в ляво и бързо, ама наистина бързо се сдобиваме с лепилото от шкафчето. Веднага вземаме зайчето и килимчето и бързо надолу към щангата...подменяме кърпата с килимчето и обратно нагоре по стълбите. Лепилото в сандъка! Ако сте достатъчно бързи мама още ще спи ( на около 90%, ако са минали 94% - плана пропада - събужда се и тупаницата ни е сигурна ), минаваме покрай нея и зареждаме харпуна и зайчето! Комшията вече се е натресал на бомбата - минаваме при Олга и се наслаждаваме на остатъка от триковете!
Време: 4:09,
Резулатат: 15931

п.с Докато се мотах с времето за сън на мама разбрах, че има и друг начин! След като заредим трика с бомбичката изчакайте комшията да ви хване - след боя ще ви изпрати направо на позицията за триковете с ластика и зайчето Спестяваме си дебненето с времето, но губим точки!



Тема Re: Neighbours From Hell 2нови [re: :-)]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано07.05.04 20:26



пич,ти си се бъгнал!кога ще тръгне нормален човек да пише толкова-освен ако не си го копнал тва де



Тема Re: Neighbours From Hell 2нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 18:09



Сигурно....съм го превежедал отнякъде...ама пак трябва да го пиша нали?
Когато загубиш по два часа на една сцена, така отвътре ми идва да се похваля колко съм добър...
Утре продължавам до 10-та..старшни номерца има.!



Тема Re: Neighbours From Hell 2нови [re: :-)]  
Автор Wood Elf (Rookie)
Публикувано10.05.04 11:25



продължавай, продължавай - до тук и аз съм ги минал, ама нататък на едно място закъсах :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.