Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 20.04.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Отново за транспорта, боклука и снеганови  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 16:18



Всички оплюхме достатъчно много ръководствата на габровските фирми "Общинкси пътнически транспорт" и "Благоустрояване". Кой във форуми, кой по кръчми... То не че няма за какво, цялата вина обаче освен при тях е и в общината и в преките изпълнители. Всичките те са като свински черва навързани. И що да не ги кажем реално нещата. Писна ми да ме правят на маймуна:
- в транспорта - има определени например 10 курса на ден. Шофьора прави 8. Или не си изпълнява докрай линията. Например обръща 2 спирки по-рано в краен квартал, щото не било почистено(а всъщност е почистено). Спестеното гориво продава по 1,20 лв. Ти се оплакваш при недоразумението Стоименов, но там схемата е, че шофьорите си делят онези 1,20 точно с него.
- що се съсипва тролейбусния транспорт, а се мкинава на бусчета, ..., скъпи били тролейбусите, тока бил скъп..., да ама не. Просто няма далеверата с нафтата.
зимното почистване - мой познат в БКС-то ми е казвал, че неофициално от Общината в предходните години са давали списък с улички които да не се чистят, а се събират данъците на хората,.., та пак се пита какво става с разликата. Или пък далаверата със солта... инфото е че се пръскат минимум 30 тона сол на сезон - нали си представяте ако е истина на какво ще прилича града ни.

Ако кмета чете тези редове, да знае че си давам сметка че вината не е негова, но тя е на предишния кмет, който държеше само на тези двама управители да си останат на местата.
Така, че искам да кажа на сегашния кмет - млад си, имаш поле за работа, хората ще го оценят ако се справиш, но хората чакат да режеш, всичката пасмина в общината и по дружествата да я изринеш, защото всичките те ще се опитат да ти стъпят на врата и да те подчинят. всеки ден забавяне може да ти е фатален.
Режи, кмете, кадри има, сменяй, защото на хората им писна. За 8 години плачковския търбух това направи с града ни, а ти вземи да режеш, никой не очаква от теб да си добър и диалогичен, трябва да си решителен и безкомпромисен.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
АвторStran (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 08:40



Респект към горе написаното и автора.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Stran]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано16.02.08 10:48



... само не забравяйте че и новия кмет е човек ...

... и той семейство ХРАНИ ...



... и нищо човешко не му е чуждо ...



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Stran]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 12:08



Не заслужавам респект, Stran, поради простата причина, че не си написвам името, страхът се прокрадва в мен, а толкова ме е стегнала шапката да ги казвам тези неща, и не само тях, ама пустия му страх...
Обаче бъди сигурен, че няма да спра дотук...дано да има кой да чете, но и да действа...



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано16.02.08 17:37



Уважаеми Малко пътниче,
С много от казаните от теб неща съм съгласен.
Няма да изпадам дъъълги технически или политически коментари за общинските дружества. Само няколко бележки:
- Вярно е, че има улици, които не се чистят. Те не са включени в т.н. оперативен план, който е като приложение към договора за сметосъбиране, част от който е и зимното почистване. Дали трябва да бъдат включени повече улици в плана за зимно почистване? Да трябва. Наред с това бързам да кажа, че няма да е възможно да бъдат включени всички. Не обичам да лъжа. Въпрос на пари, техника, проходимост на улиците (габарит) и т.н. Вярно е, че не е 100% справедливо спрямо човека, който живее на точно тази улица;
- През тази зима по улиците са изсипани десетки пъти повече сол и пясък от споменатите от теб 30 т. Не мога да гарантирам, че са толкова колкото са отчетени (броил съм снегорините, разсипания материал не можах), но със сигурност са доста повече от 30 т. Това е голям проблем, между другото, защото след месец трябва да събираме останалия пясък, за да не запушат шахтите;
- За тролейте съм 100% съгласен. Не само трябва да се купуват нови тролейбуси, но и трябва да се разширява тролейбусната мрежа. Този транспор е по- рентабилен, екологичен и позволява много по- добър контрол (никой не може да си наточи 25 КW ток и да си го занесе в къщи). Не на последно място, самите машини предполагат по- малка текуща поддръжка;

Иначе- не съм добър, но съм диалогичен. Решителен съм, но не съм безкомпромисен (който обяснява, че никога не прави компромиси, просто лъже, въпросът е да има ясна граница до която могат да се правят- иначе човек се превръща в един голям компромис). Правя кадрови промени за да вървят общинските дела по- добре, а не за да дам воля на симпатии и антипатиите си.
И последното с което не съм съгласен- "кадри има". Има много мераклии, но колко от тях са кадри е съвсем друг въпрос.

Благодаря за добрите думи и....важно е не толкова какво съм направил, а какъв е ефекта от него.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: tomislavdonchev]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 12:00



Честно мнение, кмете
спомниям си че ти влезе в политиката, за да докажеш, че има друг подход освен този на сегашните политици - това имах предвид, като казах, че очакват хората да си безкомпромисен - не прави компромиси с интересите на гражданите.
И за диалогичността - бъди диалогичен с гражданите, а не с партии, групички, общински служители...

И ако си честен, ми отговори само на един въпрос - ако живея на улица, която не се почиства от натрупания сняг, трябва ли да плащам пълния размер такса смет и данък сгради? Ето парадокса за нас и поле за размисъл за теб: каква част от платеното от мен отива за сметосъбиране, каква за снегопочистване, каква за издръжка на администрацията и т. н.?

И наистина "има кадри", но те не напират към общината! Търси ги, има ги наистика, бачкат здраво и нямат манталитета на общинския чиновник с 30 год. стаж в общината, или манталитета на партийния функционер. Направи общината привлекателно място за "качествените кадри". Тогава ще разбереш, че съм прав. А че в момента има повече мераклии, отколкото "кадри" - няма въобще да споря!



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано18.02.08 18:11



Малко пътниче, сигурно ли си, че си говориш точно с Кмета?



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Гинec]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано18.02.08 20:24



Да, бе, Гинес. Това е самият кмет.
Ама ти скиташ из другите клубове и затова не знаеш, че самият кмет отговаря, при това много подробно на наши въпроси тук. Освен това виждаме ефекта от обещанията, които ни дава тук.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Гинec]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 21:21



Абе надявам се


Но по-важно ми е да четат граждани, пък ако наистина кмета чете, дано да разбере за какво иде реч, а не да сънува герб-ери.....



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: tomislavdonchev]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 19:25



Томи, знам че най-вероятно се прави нещо (не зная точно какво) по въпроса с транспорта, но днес в 6.45-50 на спирката на колелото пак беше ужас- тролеят, който трябваше да дойде НЕ ДОЙДЕ, а с гръм и трясък пристигна едно от най-разбрицаните картофени бусчета и се натъпкахме като овце вътре, това не е за първи и за последен път...Четох, че имало проверки, че се следяло за спазване на графика на превоза, но аз такова нещо не видях... На връщане от работа вървя пеша, но сутрин ми идва в повече...колко е градът и защо проблемът е толкова голям, хубаво нови спирки, ама кое е по-важно- да висиш на хубава спирка или да се возиш и прибериш в къщи като човек. Поздрави! Пр.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.