Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 27.09.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кой взриви магазина до Любовната Чешма?  
Автор Brutal Truth (!!!)
Публикувано22.10.06 20:31



През лятото се разбра, че Хлебозавода имал нов собственик и отлюспили един от бившите съдружниците на Веско Песа - Митко Францията. Дали му хлебарницата в Дома на Книгата.
Само месец след това се подпали най-конкурентния му магазин - до Любовната Чешма.
Становището на Пожарната е, че някакси от климатика магазина се самозапалил.
Съществуват обаче още две версии, които гражданите споделят:
- Едната, че Митко помогнал за това. В подкрепа на това напомнят, че преди време така се самозапалил друг негов конкурент в кварталите на Габрово.
- Другара е, че самият магазин се е запалил, ползвайки славата на Митко. Даже може да са ползвали предимствата на някоя застраховка - нали после веднага смениха дограмата и хладилните витрини - за една седмици и бяха пак в крак.
Но кой в действителност е запалил магазина?



Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: Brutal Truth]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 23:38



Приятел, не знам кой си но явно никак не си в час. Лично познавам собственниците на магазина и сме приятели от 15 години, а веднага след пожара и аз бях там и им помагах да разчистваме. Застраховка изобщо нямаха, а дограмата и ремонта като цяло им го направиха на изплащане а и старата дограма така се беше напоила с миризми от пушека че колкото и да я бяха чистили щеше да си мирише с години.Не съм и сигурен че споменатия от теб човек му го е подпалил, обаче така и така е повдигната темата ще ти кажа кой има апетити към този магазин. Не му знам точно името но държи Банкера - срещу ДСК и магазин Марк насреща. на няколко пъти се обажда на собственика на помещението и предлага по-висок наем, ремонт и т.н абе измикярски номера общо взето. В деня след пожара пак се е обаждал с подобни оферти. Не искам да правя изводи, които иска да си ги прави за него.



Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: OO]  
АвторeдинГaбpoвeц (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 12:53



Въпросният който държи Банкеръ се казва Мирослав Бочевски и е голямо лайно.
Не знаех че има апетити към магазина на Грасилда и се чудя защо ли точно към тях?



Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: Brutal Truth]  
АвторMi6o (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 23:51



Tia pyk Grasildata sa edni lainiari, osobeno DANIEL kato 4e li se kazva6e - star mo6ennik, nadmemen i mnogo prost! Sega go gledam s niakakva cisterna za mliako se razhojda - sigurno mnogo pe4eli:) ... ama mi se struva 3e skoro i tia 6te grymne





Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: Mi6o]  
Авторdido li (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 00:51



dido e takav gaz che da go ubies mu e malko doskoro si frazkal dupeto na garcite manafi za drahmi i stotinki a dnes vozi mleka ot kostenkovsi i boklusi dolni da gi e samo zena my i baldazata my stavat za po idin pat



Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: Brutal Truth]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано25.10.06 10:57



Почнахте да задълбавате в мафиотските дела, а който много знае...................................... нали се сещате!



Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: Andy.]  
АвторHEЩACTHИЦИ (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 14:40



Абе Ми6о и другото там ******* под тебе дето не си казва името не знам кво имате против това момче Дидо но той е мъжкар и ако има да казва нещо на някого се изправя лице в лице срещу него и му го казва, а не като вас под фалшиви имена и от БЕЗОПАСНО РАЗТОЯНИЕ да се прави на смел мъж. И двамата с това си изказване само показвате какви сте МИШЛЕТА и завистливи *********. Ами знаете къде е магазина му, защо не отидете и да му кажете в лицето какво мислите за него ( и между другото втория разбирач, не знам за какви драхми говори, но доколкото знам Дидо в Гърция не е стъпвал )

Редактирано от Andy. на 29.10.06 13:58.



Тема нещастник!нови [re: HEЩACTHИЦИ]  
Авторrъз (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 18:57



че ти пък кой си бе нещастник, я се представи! кво се прайш на смел!



Тема Re: нещастник!нови [re: rъз]  
Авторзa rъзът (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 19:26



Ами слушай бе гъз ( много ти отива тоя nick ) представи се ти и кажи къде да те намеря и ще дойда лично да ти се представя, ще ти донеса и букет цветя и кутия бонбони.



Тема Re: нещастник!нови [re: зa rъзът]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 12:29



Що не питаме пожарникарите или полицаите, мене ми се струва че сами си подпалиха магазина???



Тема Re: нещастник!нови [re: питaщa]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 16:53



Ми, питай ги бе. И защо така ти се струва? Водила си разследване или просто си си куха лейка?



Тема Re: нещастник!нови [re: P.]  
АвторПoжapниkap (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 22:24



Официалното становище: Запалване на климатичната инсталация, която са забравили да изклчат. Значи волно или неволно сами са си виновни.



Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: Brutal Truth]  
АвторDue (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 23:00



Muhaha



Тема Re: нещастник!нови [re: Пoжapниkap]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 00:32



Климатичната инсталация не е била включена. А ти си пожарникар, колкото аз съм Анджелина Джоли...не съм...)) Откъде ги черпите тия официални становища бе?)) Втори въпрос - колко официални становища са верни?)) Айде, моля те, не ставай смешен)



Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: Due]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 13:20



Само Йогата го е взривил



Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: фeн]  
АвторTRUTH (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 18:07



КОЙ Е ТОЗИ ЙОГАТА?



Тема Re: Кой взриви магазина до Любовната Чешма?нови [re: TRUTH]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 14:28



Procheti temata za Jogata, tam shte namerish mnogo podrobnosti Za nego.



Тема Re:Кой взриви магазина до Любовната чешманови [re: mutant]  
АвторTRUTH (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 19:59



Прочетох всичко за Йогата но не виждам каква е връзката?



Тема Re:Кой взриви магазина до Любовната чешманови [re: TRUTH]  
Авторtortila (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 12:15



Защо се занимавате с тия габровски боклуци? Толкова ли са важни???



Тема Re:Кой взриви магазина до Любовната чешманови [re: tortila]  
АвторTRUTH (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 14:00



След като твоето мнение е миродавно и можеш да казваш кой с какво да се занимава,дай идея! Аз мисля,че габровци се вълнуват от това, което става в града им!



Тема Бруталната истинанови [re: TRUTH]  
Автор Brutal Truth (!!!)
Публикувано06.11.06 14:58



Започнах тази тема именно защото не знам нищо повече, ако въобще знам друго освен, че някой изгърмя този магазин.
Мен всъщност ме интересува истината за престъпността в Габрово - престъпността, която умело се прикрива, но понякога излиза над повърхността, захапва някого и после пак се прикрива все едно никога не е била. Възмутен съм от това как нещата се прикриват и как всеки се прави все едно нищо не е станало.
В действителност, не познвам лично нито въпросния Дидо (виждал съм го само в магазина), нито въпросния Митко, нито даже другия легендарен герой от Банкеръ. Не искам да давам преценки кой какъв е от тях и кой какво заслужава.
Абсолютно никой свободен гражданин не заслужава да преживее насилие, взрив или нещо подобно. Но все пак това се случва. Такава е бруталната истина. И ако тоя, който е направил престъплението, се крие именно защото прави престъпление, а не защото справедливо е наказал някого.
Именно една такава сурова действителност, която се прикрива, ще ни пречи да се развиваме. И никой от нас няма да посмее да направи нещо в живота си, защото някаква невидима престъпна ръка е винаги готова да го "накаже". Затова искам тези неща да се знаят и да бъдат наяве. Това е първата стъпка към справянето със страха и престъпността - което в момента властта не може да ни предложи.
Исках също да видя дали има хора в Габрово, които не се страхуват да кажат каквото знаят и каквото мислят. Благодаря Ви!
И все пак ако някой знае нещо или има мнение по въпроса или ако има друг подобен случай като пример. Ще Ви бъда много благодарен!



Тема Re: Бруталната истинанови [re: Brutal Truth]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 15:41



Brutal Truth sviriat li oshte?



Тема Re: Бруталната истинанови [re: Brutal Truth]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано07.11.06 09:36



Къде видя в Габрово престъпност?
Убиство не е ставало от 1995г.Изнасилвания няма незнам си от гога.Грабежи и по сериозни кражби също няма.Коли не крадат от 1998г. Само кокошкарски работи останаха.На този му вземали JSM-а.Оня се напил и някой го набил.За каква престъпност говориш?



Тема Re: Бруталната истинанови [re: Andy.]  
Авторняkoй :) (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 14:49



Andy, напълно си прав престъпност няма или и да има са кокошкарски работи обаче престъпниците тук са с бели якички и са се подсигурили това ,което правят да не се води престъпление. Ами няма да цитирам имена и фирми да не вземе някой да ме съди за клевета пък после :) обаче знам за десетки случай от рода : абе ще ти отпуснем парите , или ще ти разрешим , ама нали знаеш коя фирма трябва да го изпълни .... чисто и безмилостно и безнаказано източване на общинския бюджет, който се пълни от нашите джобове.



Тема Re: Бруталната истинанови [re: няkoй :)]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано07.11.06 17:31



Ама това го има по целият свят бре. Ние ли ще сме най-умните че да го премахнем. В реда на нещата си е.Преразпределение на парите му викат. Който може да се докопа се докопва. Но после пък същият създава работни места. Професорът ми по социология казваше че корупцията е добро за бизнеса:
1.Пести време.
2.Прави нещата по-лесни
3.Намалява насилието



Тема Re: Бруталната истинанови [re: Andy.]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 23:08



Абе като че ли не в цял свят е така - доколкото знам в Китай за корупция или подкуп и злоупотреба със служебното положение за суми над $10 - 15 000 все още ги нареждат на стадиона и им пускат по един куршум в тила. Ама тук това не е решение, че с този демогравски срив в България и при тази корупция много ще оредеем :) :)



Тема Re: Бруталната истинанови [re: няkoй]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано08.11.06 08:56



В Китай половината хора немогат да четат и пишат.Много хора не са виждали телевизор и хладилник.А като прибавим и численоста им.....
Пасмина така се управлява.
Аз по принцип не харесвам демокрацията.Демокрацията е за интелигентни хора.За учени хора.Хора които могат да се управляват сами.В България хората са прости, с ниско ниво на интелигентност, лумпени.До какво добро може да доведе това? Какви решения могат да вземат.Не напразно голям процент от хората си мечтаят за времето на Тодор Живков.Тогава им казваха каво да правят.Тогава нищо не зависеше от тях.Тогава не им се налагале да вземат решения,да проявяват инициативност, да творят,да мислят,да правят всеки ден нещо ново.Затова 17 години нищо не се променя в тази държава.Не е за демокрация този народ.Колкото и тъжно да звучи това.



Тема Re: Бруталната истинанови [re: Andy.]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 00:37



Ами трябва да се ориентираме към емиграция в Северна Корея, там сега е горе долу така както го описваш по Татово време, само дето ток има по 2 часа на ден бачкат за около $1.50 на месец и в армията служат по 10 години и мъже и жени от 17 до 27 годишна възраст, ама като изключим тези подробности май се доближава до идеала ти за демокрация



Тема Re: Бруталната истинанови [re: няkoй :)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 13:45



Kaji im imenata be niakoi, nikoi nema da te osydi. Ta kak se sydi prosto taka niakoi?!?!



Тема Re: Бруталната истинанови [re: няkoй]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 13:53



She se setish, to tam reduciraneto na populaciata e dyrjavna politika.



Тема Re: Бруталната истинанови [re: няkoй]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 14:15



Veche poveshe ot 2 godini vZemat po 5$



Тема Re: Бруталната истинанови [re: mutant]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано09.11.06 22:20



Ба си. Наистина си мутант. Нищо не мога да прочета от писаниците ти. Ти да не си раждан в горнодолназападноизточна Манганайка?





Тема Re: Бруталната истинанови [re: Гинec]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 15:53



Е това е защото пиша на латиница. Използва се предимно на запад и в по-голямата част по света. Предполагам и в Манганайка, обаче не мога да гарантирам. Сега стана ли ти ясно, лелче?



Тема Re: Бруталната истинанови [re: mutant]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано10.11.06 18:19



Лелиното, това е български форум, та пиши на кирилица, моля. Ще си помисля, че си имал двойка по писане и четене в училище.



Тема Re: Бруталната истинанови [re: Гинec]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 12:14



Nemam problem s cyrilicata. Vsyshtnost tova e pyrvata pismenost, koiato ovladiah.
Vse pak obache svikvaite s latinicata, po-lesno shte vi e Za v bydeshte.
Lelia GineZ moje da me iZpita ako jelae :)



Тема Re: Бруталната истинанови [re: Andy.]  
АвторMeчo (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 11:23



Адрияне, то в Габрово нещо случва ли се освен да се сменят сезоните ?





Тема Re: Бруталната истинанови [re: Meчo]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано19.12.06 11:03



Чат,пат се случва:)
Откъде ми знаеш името бре?



Тема Re: Бруталната истинанови [re: Andy.]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано19.12.06 21:35



Па... кой ли пък не ти знае името.





Тема Re: Бруталната истинанови [re: Гинec]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано20.12.06 12:17



:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.