Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 20.04.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема велосипеди втора употреба  
Авторnen (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 12:59



Къде имаше такъв магазин - не беше ли някъде около гарата?



Тема Re: велосипеди втора употребанови [re: nen]  
Автор yivanov (непознат )
Публикувано09.06.05 14:42



Виж до второ основно - сервиза на Денизов. Там понякога попадат много добри. Но за да си вземаш втора ръка велосипед или трябва да си разбирач (да познаеш какво ще ти свърши работа) или да не те пука, че ще се прекараш... Пак казвам, попадат добри неща, но трябва да ги познаваш.



Тема Re: велосипеди втора употребанови [re: yivanov]  
Автор silueti (търсещ)
Публикувано10.06.05 18:07



Пък мен ако питаш - да си вземеш велосипед от магазина - е, тогава съвсем ще се прекараш! Единственото което ще получиш е по-свежа боя, а качеството е под всякаква критика /разбира се ако велосипедът не е много, ама много скъп/



Тема Re: велосипеди втора употребанови [re: silueti]  
Авторnen (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 20:11



Гледам, че сега всичко, което се предлага е едно и също май - просто съм решил да си взема, но ми се струва, че тези масово разпространените велосипеди с големите грайфери на гумите са от типа на маунтин - байковете и не се много подходящи за по-бързо каране. Май се загубиха онези бегачи от едно време с тънките гуми. Е, в края на краищата ще купя ново колело де:)



Тема Re: велосипеди втора употребанови [re: nen]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано23.06.05 08:43



Ако няма да го караш по специални терени, колело с дебели гуми или мтб не ти трябва. Ако гониш бесни скорости, намират се бегачи с тънки гуми и другите там салтанати, но това не е удобно за нормално каране. За в града е удобно да си с изправена стойка, за да гледаш и реагираш на пътно-транспортната обстановка. Има един тип, градско колело (city bike). Скорости от 3 до 7, вътрешни (е, става малко скъпичко) или пък с външни скорости, но над 12 въобще не са ти нужни. Гумите са като на обикновено колело, та кара мазно и не губиш енергия по гладка настилка и се постигат сносни скорости (на равно аз лично съм стигал до 28 км/ч). Дискови, ролкови (така е най-скъпо) или V-спирачки. Аз в София (достатъчно равно, все пак) преди години карах една Украина и бях много доволен, пък и цената е минимална. Преди нея карах МТБ, но по едно време забелязах, че го карам само на една скорост. Но за Габрово съвсем без скорости си е неподходящо, а и Украината си е тежка.

Има майстори (в Габрово не знам такъв), които могат да ти сглобят колело-сбирщина (предимно или изцяло със западни части) и ще си много доволен. На времето един в София правеше такива по 100 германски марки.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин_ на 23.06.05 08:44.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.