Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 14.06.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Натегачът  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.04.16 15:47



Сутрин... нормалните хора, когато дойдат на работа - първо пият кафе. Натегачът първото нещо, което прави след идване на работа- се втурва да работи.
За да го забележат.

Обед... нормалните хора обядват и почиват. Натегачът не обядва и не почива.
Той работи.
За да го забележат.

Следобед. Нормалните хора вече са поуморени и го карат по-спокойно. Натегачът е включил турбото...той РАБОТИ. РАБОТИ.РАБОТИ.
За да го забележат.

10 минути преди края на работния ден. Нормалните хора вече са психически и физически някъде другаде. В къщи. Натегачът усърдно се втурва да посвърши ОЩЕ НЕЩО.
За да го забележат.

Откакто седмицата е почнала, изпитвам силното желание да шамаросам една такава натегачка...Демонстративният й работохолизъм ми идва в повече.

Честно...

Редактирано от Sarayah на 15.04.16 16:05.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор expat ()
Публикувано15.04.16 16:30



Работи или имитира работа запълвайки времето?



Тема Re: Натегачътнови [re: expat]  
Автор FlLERO99 (new world order)
Публикувано15.04.16 17:42



Българите са много мързелив народ и не обичат работягите. Но ако става въпрос за имитация на труд това съвсем променя нещата.



Тема Re: Натегачътнови [re: expat]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.04.16 19:27



Работи. С престараване.

Подскача с изплезен език при всяко нареждане на шефа. Е, нема нужда...



Тема Re: Натегачътнови [re: FlLERO99]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано15.04.16 19:28



Мързелив най-вече да си впрегне умствения багаж и да си направи някаква организация.

Нещо може да се свърши спокойно.

А може и на пожар...в петък...в последния момент...



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор Arhangela (Архангел)
Публикувано15.04.16 21:59



... това, което си описала не е натегач а смотаняк :)
Натегача работи само когато го гледат обикновено...


Колкото до шамаросването ... хммм думите не вършат ли работа ?

#СЪБЛЕЧИСЕБЕ

Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор Arhangela (Архангел)
Публикувано15.04.16 22:00



...ааа това вече е долно....
Поне една свирка да направи на шефа... да има файда от изплезения език...



#СЪБЛЕЧИСЕБЕ

Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.04.16 22:04



абе остави го да кОпа и не му/и обръщай внимание. така повече ще се усети, че нещо става смешна
макар да е имало времена, в които моя милост да е изглеждала в очите на околните като натегачка, пък аз си знаех, че не това ми е лайтмотивът, но то зависи и къде попадне човек. понякога и добрите намерения се тълкуват превратно

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор expat ()
Публикувано16.04.16 09:17



А опашка върти ли?



Тема Re: Натегачътнови [re: Arhangela]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано16.04.16 13:16



Комбинация от двете по-скоро. Новобранка, тъповата, на изпитателен срок, иска да се докаже...

Думите вършат работа при човек, който има нещо между ушите. При девойката не може да става и дума за интелигентно обучение, но е много податлива на команди от типа на:
"Куче, донеси това", "Куче, направи онова", "Куче, седни", "Куче, подвий опашка" и т.н.

Аз така и вече си свикнах да си я третирам...с кокалчето и вестника





Тема Re: Натегачътнови [re: coffeemate]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано16.04.16 13:25



Обръщам й внимание, защото ползваме общо помещение. И бие на очи това търчане през 5 минути за някоя "задачка", която не е хич и никакъв зор да се свърши на секундата.

И се дразня на неспособността да отсееш рутинната плява от наистина важните неща. Да си направиш някакъв твой ритъм на работа вместо да те лашка кой дето те хване и да те третират като "магаре на всеки за всичко".

А иначе много пъти добронамерено съм се опитвала да й говоря...не се получи.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор FlLERO99 (new world order)
Публикувано16.04.16 19:03



И аз съм нещо подобно на този - не мога да работя добре в екип още от казармата. Но за сметка на това индивидуалните задачи и индивидуалната работа си я върша добре.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор Arhangela (Архангел)
Публикувано16.04.16 19:32



аааа ясно.... ще ти съчувствам и ще следя развитието...

#СЪБЛЕЧИСЕБЕ


Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано16.04.16 23:42



Малко грозно звучи темата. Дори да е по-нискоинтелигентна от теб, опитва се да прави каквото може, за да се хареса и да се задържи на работа. Какво толкова... По-дразнещо ще е да не върши нищо, да кръшка от работа и да взима заплата, щото е много "хитра", нали? Явно се старае, а това как се справя е друг въпрос, но старанието по принцип не е лошо, не виждам да е извършила някакъв грях. Поне по това, което описваш. Сега нз поведението й как се отразява на атмосферата и тн, но не разбирам - загрижена ли си за нея, кое те кара да ти пука толкова? Не бива себе си да тровиш. И аз съм се дразнела от колега, но тя ми въртеше мръсни номера наистина. И в крайна сметка какво - никой не ти връща лошото настроение. А това, което ти описваш, са бели кахъри, хаха.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 16.04.16 23:47.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано17.04.16 10:51



Според мен ревнуваш, по-малко работиш, клинчиш, заяждаш се и от горе на това си мързелива.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано17.04.16 12:39



Може би не става дума за натегач, а за някой, който не търпи несвършената работа да чака.



Аз никога не мога да седна и пия спокойно кафе, ако чакат пациенти, макар да съм в законна почивка. Обикновено изтичвам до кафе машината, слагам чашата на бюрото и отпивам от нея, докато работя.
Но не се натягам. Просто предпочитам да отхвърлям работата, защото така и така трябва да се свърши.

Ако отида по-рано на работа, пак почвам да върша каквото трябва, но не за да бъда забелязана, а защото си осигурявам повече време за задачите. Иначе времето не стига.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Натегачътнови [re: saksun]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 13:51



Саксън, в твоя случай - спешно наистина значи спешно. В моята работа с тази дума толкова се злоупотребява, че е загубила смисъла си. И е придобила друг - дразнещ.

Спешно е когато става дума за живот. Здраве. Природно бедствие.

И не, не е спешно, когато е каприз на сульо и пульо да си придава важност .

Не търпя да ми се важничи излишно. Така и така ще свърша каквото ми се възложи. Но не, няма да скоча на пружинка да го свърша на секундата, защото сульо и пульо тропа с краче нервно насреща ми.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.04.16 13:52



от моя гледна точка, новобранецът няма как да отсява на начален етап, кое е плява, кое е важно и затова кара наред. отделно дето пък отлаганите задачи мнооого тежат, когато малки и неважни, ама като ти се появи и още изненадваща работа и става нанагорно.
третират я като магаре. вместо да оцените ентусиазмът и да покажете уважение и разбиране, вие я лашкате и и гледате сеира.

затова заслужавате една мързелива парашутистка, на която вие да вършите работата и да няма на кого да се оплачете ахам
но, винаги може да се окаже не просто обикновена натегачка, а да излезе едно коварно същество, което ще ви го върне тъпкано, затова внимателската. често добронамерените си патят повече от тези, които не са давали съвети за щадене. абе хора всякакви. моят съвет към теб е да го играеш наблюдател само и единствено.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Натегачътнови [re: Amelia Pond]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 13:53



Грозно, не грозно...абе това не е ли малко нещо форум всеки да си каже каквото му е отвътре?

На мен ми се е насъбрало нещо напрежение, казвам си.



Тема Re: Натегачътнови [re: pugilist]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 13:54



Грешиш. И си злобничък.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.04.16 13:54



напрежението е навсякъде и повсеместно. не е само в теб. такива са времената- бързи и шантави.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.04.16 13:55



аз понеже на линия, такова...



да, той си е злобничък

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано17.04.16 13:57



И аз си казвам. При толкова много неща, за които човек може да се ядоса, ти се дразниш, че някой прекалено съвестно си гледа работата. Ами аз пък на това се дразня.

По същите причини в училищата е класика нарочно да не учиш и да не си подготвен, че да не изглежда, че се натягаш на учителите. Не е готино и затова натам върви и страната. Вместо този, който е без домашно да се срамува, се срамува този, който е със?! Освен в някои избрани училища, слава Богу, но не всички деца имат достъп. Та... този манталитет ме дразни.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 17.04.16 13:59.



Тема Re: Натегачътнови [re: coffeemate]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 13:57



Абе и ти си права. Всички сме минали оттам...и понякога палачинката така се обръща, че не знаеш утре магарето дали няма да ти стане началник.

И жална ти мама тогава





Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано17.04.16 14:02



Явно не си харесваш работата и шефовете или каквито са там. И оттам те дразни новата работна пчеличка, каквато ти не искаш да бъдеш просто...


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Натегачътнови [re: Amelia Pond]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 14:11



"Прекалено" е ключовата дума в случая.

Ако съумееш да намериш мярката, баланса - и на другите около теб ще е по-комфортно. При екипна работа изпъкващият - с мързел или рабохотолизъм- е дисбаланс.

С девойката не сме конкуренция, тя не ме застрашава по никакъв начин. Просто внася елемент на напрежение, стрес...съвсем ненужен.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано17.04.16 18:57



Не, говоря реално. Ако сега се прочетеш и погледнеш през призмата на необременен човек, ще видиш, че съм прав.



Тема Re: Натегачътнови [re: coffeemate]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано17.04.16 18:59



Внимание ти липсва.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор aiumi ()
Публикувано17.04.16 19:09



ми - девойчето са бори за мястото си под слънцето

всеки има това право,
или поне, би трябвало да го има.



Тема Re: Натегачътнови [re: pugilist]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 20:47



Не ми се драчи. Според теб, кои са качествата на екипния играч?



Тема Re: Натегачътнови [re: aiumi]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 20:48



Съгласна съм. Смяташ ли,че целта оправдава всички средства?



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано17.04.16 21:09



Аз създавам екипи. Моите хора работят без да мислят кога им е работното време. Още по-малко го спазваме. Ако има задача - свършваме я. Предпочитам да работя през нощта.

И не ми се отваряй. За мен си кифла. Ако имаш нещо да кажеш - казвай.



Тема Re: Натегачътнови [re: pugilist]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.04.16 21:21



их бре



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор aiumi ()
Публикувано17.04.16 22:08



да конкретизираме сега "всички средства":

- слага английска сол в сока на колегите - преки конкуренти
- прерязва маркучите на спирачките на същите тези колеги
- предразполага те да и се довериш, и после ходи да докладва на шефа
- клюкари, интригантства и разнася лична информация
- прави свирки на шефа
...
кои по-точно от всичките средства?

а я си представи, че
- е силно притисната материално - може всеки момент да остане без дом или нещо такова
- грижи се за родител на легло
- отглежда сама дете
- тази възможност за работа е единствената, попаднала и от много време

и т.н.

е, коя "цел" и кои "всички средства"?



Тема Re: Натегачътнови [re: pugilist]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 22:48



Имаш обноски на агресивен уличен помияр, който отчаяно ръмжи и се нахвърля на всеки случаен минувач в този клуб.

Отиди на ваксинация.

Редактирано от Sarayah на 17.04.16 23:00.



Тема Браво!нови [re: aiumi]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 22:56



Радвам се, че видя потенциала в темата извън дребнавото ми мрънкане от гадната колежка / преумора/ и злобните контри от типа"А ти , мързелива, злобна, завистлива кифло, що биеш негрите?"

Всъщност ми се искаше точно за конкуренцията по български да поговорим. На какво сме готови, за да оцелеем на едно работно място?

Вземи дори само работохолизмът. Кога е отдаденост на работата и кога е точно онова престараване от типа "прекален светец и богу не е драг"?

Кои методи са честни и кои-не? Какво можеш да приемеш и да направиш компромис с него, кое ти е неприемливо...кое е направо недопустимо?

Екипната работа ми е интересна тема, май преди два поста я насочих към напълно погрешния човек.

С теб може би ще се получи?





Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано17.04.16 23:07



Ще ме разплачеш. Отивам да пусна една сълза. Мързелана-повлекана.



Тема Re: Натегачътнови [re: pugilist]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.04.16 23:24



Уважаеми господине,

Не бяхте ли Вие апелиращият за бан на други юзъри за системни обиди?

Не бяхте ли Вие радетелят за спокоен и нормален тон на взаимно уважение в този конкретно клуб?

Та дори плачкахте на Админ за същото, да?

Учтиво Ви моля да се отстраните от темата ми и да спрете да виете така натрапчиво в моя посока. Подхвърли Ви се повече внимание, отколкото явно заслужавате.

Всичко добро.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано17.04.16 23:48



Аргументите, аргументите ти липсват. И каквото да кажеш, фактите са си факти. Ревнуваш от трудолюбиви хора.



Тема Re: Натегачътнови [re: pugilist]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано18.04.16 00:36



Аргументи се дават в добронамерена полемика. Ние с теб се джафкахме по махленски



Сега сериозно. Научена съм на труд и дисциплина от малка. Така че няма как да "ревнувам" на тая основа. Но съм се научила също и да влагам повече мисъл в това, което правя и да се организирам по начин, по който да не се изцеждам безсмислено само за да получа нечие одобрение.

Това, което ме дразни при момичето е липсата на самостоятелна преценка, сляпото подчинение без мисъл, това, че търпи да бъде подмятано, че не отстоява себе си достатъчно...

И съвсем сериозно те питах за екипите. Организираш такива, ок. Кого цениш повече? Работарят, който е готов да не спи в името на задачата? Генераторът на идеи, иноваторът, креативният? Човекът, който се "вписва" в общата среда, не поражда напрежение и конфликти, не е в дисхармония?

Ей на тая основа ми беше цялата тема...



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано18.04.16 00:42



Сигурен съм, че е така. Що мрънкаш тогава?





Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор rokoko542 (ентусиаст)
Публикувано18.04.16 01:44



Навремето бях същият като колежката ти. С най-чисти чувства и желание за работа. Сега съм като теб.
Жлъчката ми се късаше като на 90 процента сме свършили работата и колегата ми каже да запалиме по цигара и да почиваме. Не ме свърташе и събирах отхадъците из работилницата, и после пак продължавахме. Ама колегите са подборка на началника, включително и негов роднина, за който се карахме цяла година и после го върна, и ми светна да не се карам повече с никой. А той по едно време като ме беше усетил какъв балъчага съм, направо ме направи отговорен за всичко, нещо от сорта на безплатен бригадир Сега може и 10 минути да сме работили, като го няма началника и родата му каже, айде по цигара, казвам, разбира се. И работата пак си върви, макар и не така, както си го представях навремето.



Тема Е, това е!нови [re: rokoko542]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано18.04.16 07:52



С пет приказки ме разбра и обобщи какво се опитвам да кажа в цялата тема. Никой не си е зарязал работата на произвола, тя си върви. Но "вредните за работа" си правят мечешка услуга, пък и на останалите, с които работят.

Пък съм била някога като нея. Юркам се, плезя език, доказвам се. Налагаше ми се да вирея и оцелявам в много враждебна конкурентна среда. А при нея средата дори не е враждебна...няма я отчаяната борба за кокала, не е нужно чак така...



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано18.04.16 17:01



И аз съм бил такъв, но обратното на това, което ти казваш с тенденцията да помагам по-скоро на хората с които работя отколкото обратното. Бях нает в една фирма за продажба на алкохол и тютюневи изделия и нямахме шеф при нас. Понеже това беше една верига, та за това шефа си стои в своя офис, а ние се само регулирахме сами. В този смисъл на тях-колегите им беше по-скоро приятно, когато хващах щафетата да зареждам вместо тях. И на тях и на всеки му беше повече приятно само да си стои, нищо да не върши да си играе на електронни игри на телефона или да стои при касиерката, където ставаше болшаф лафа с клиентите. И аз така, като отида сутринта още в 07:00 и почвам да покривам дупките. И те стига бе почивай още е рано сутрин да не говорим, че колегите идваха с по 30, 40 минути закъснение. После обяд аз не си взимах нищо, тъй като нямах кинти и си купувах само кафета, а те даже веднъж ми купиха едно пилешко бутче, защото не можело те да се хранят и да ме гледат как аз стоя гладен. И, какво да ти кажа притеснително ми стана тогава. И само ми викаха почивай, почивай, пий кафе, пуши цигара, почивай. В крайна сметка един ден или две седмици по- късно шефа ме извика по телефона да ходя при него, за да ми каже, че съм уволнен. Били се били спрели на друг човек. И така си останах без работа при все цялото ми старание...



Тема Re: Натегачътнови [re: filmfest]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано19.04.16 06:52



Критериите на шефа, особено на частника често са субективни и не се чувства длъжен да ги сподели с теб. Стараеш се, блъскаш там, доказваш се и накрая вземе на твое място някоя руса с големи цици или сина на баджанака...

И понеже това е частен бизнес, нямаш и елементарна защита. Частникът наема някой да му блъска денонощно, да си спи на работното място едва ли не , а по някое време му намери "грешка" и го изрита без заплата. Айде, следващият балък да заповяда.

"Спестява" пари по тоя начин.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано19.04.16 09:38



Гледаш на нещата доста едностранно.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.04.16 13:47



Не, често нещата в работата ми не опират до спешност. Друго е .

Ето пример. Когато карах стажа си в едно болнично заведение, аз обикновено не оставах да пия кафе с колегите след сутрешния рапорт, а отивах да видя резултатите от изследванията на болните си, които бях приела предишния ден. Интересно ми беше. Какво се е получило, връзва ли се с първоначалната ми диагноза. Не че не можех да узная същото след половин или един час.

Знаеш ли, кое беше странното? Че точно тези, които минаваха за натегачи, седяха да пият кафе с шефовете, а не ние, които се изнасяхме да си вършим работата...

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Натегачътнови [re: saksun]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано19.04.16 14:34



Да...на теб ти личи, че си обичаш работата и си я вършиш с ентусиазъм, със сърце...

С подходящата мотивация всичко изглежда по друг начин :)



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.04.16 15:22



Благодаря ти.



Но сега се замислих дали няма нещо, опиращо до личния живот на колежката ти? Ако е сама, може да се старае да наваксва в професионален аспект. И да се опитва да бъде одобрена и значима.
Или в чисто служебен план, на предишни работни места да не е успявала да се докаже. Затова залага на това.

Знаеш ли какво й е в душата? Как я виждаш като човек?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Натегачътнови [re: saksun]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано19.04.16 16:04



Не е лошо момиче. Кротко, сдържано, носи на критика, не гони карез, не е конфликтна.

Ако гледам обективно на нещата, повече са предимствата. Колкото и на моменти да ме изморява това нейно припкане като шантава нагоре-надолу - в един момент си казваш "Е, какво пък...това си е нейния ритъм на работа. Не пасва с моя, ама поне не е дзвер "



Та...до напасване си е всичко. И винаги има и по-лошо



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано19.04.16 23:57



А ги ми файВ!

И след този отговор ако се прочетеш пак и отново най отгоре, ще разбереш, че си била под въздействие на нерви, когато си го писала. И не си била права.

Къде да ми бият ваксина викаше?





Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано25.04.16 08:43



Щом не е за пари нтегачеството,ами от простотия..нямам думи.



Тема Re: Натегачътнови [re: Sarayah]  
Автор jjewel ()
Публикувано26.04.16 12:01



Охооо... и при нас има такива. Освен, че винаги са на линия, идват първи, тръгват си последни, винаги изпълняват всичко първи и даже правят непоискани неща - те са и винаги дупе и гащи с шефовете, и естествено, ползват се от тяхната благосклонност. Дойдат ли чуждите шефове, то е едно умилкване, подмазване... и после, сети се чия заплата се вдига най-много.
Аз също си обичам работата, върша си я добре и с кеф, даже докато не я свърша като хората, не се успокоявам. Но не обичам да се натягам и съответно съм незабележима и запокитена някъде в ъгъла. Затова и аз им се дразня на такива, защото те биват повишавани за моя сметка... ама какво да направиш??

Редактирано от jjewel на 26.04.16 12:09.



Тема Re: Натегачътнови [re: jjewel]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано02.05.16 19:20



От такива троянски коне човек най-много трябва да се пази.
Понеже ножа в гърба ти е гарантиран.
Мразя натегачите.
Особенно когато са много гъсти с шефове и отговорници.
С времето се видя и при нас във фирмата кои са подлогите и хрътките.
И проблемите не зкъсняха.
Ама като не мога да се мазня..така е.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.