Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 15.06.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Религии, фанатизъм...нови  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано29.12.15 18:52



Тук се пуснаха теми касаещи религиите и тяхното отречение.
Дойде ми наум да направя няколко пояснения.
В света на Голямата Илюзия - Майя в който живеем нищо не е постоянно.
Всичко се мени ежеминутно. И в този объркан свят е трудно да се опреш на нещо стабилно и постоянно. А такова "нещо" е Бог и Истината или Вечността и мн.др. названия за едно и също нещо. Да.Има и други светове и измерения освен познатите на човека. Има един Свят на Тишина, Мир, Радост, Щастие, Блаженство, които не са временни, а постоянни. Един свят в който времето е спряло и не тече. От дълбока древност човек е открил този свят и се стреми да го достигне по всякакъв начин. И Създателя на тази вселена се появява в човешки образ периодично, за да покаже най-краткия и прост начин да открием този свят в нас - Истинското Себе си.
И когато напусне своето тяло учениците му и др. създават религиите по света. Но понеже всеки има свои индивидулни възприятия за всяка дума и мисъл се получават всевъзможни клонове и видове религии. Напр. в християнството имаме много църкви: православна/ортодоксална, католическа, протестантска, лютеранска, адвентиска и др. и др. Но всички вярват в Исус Христос и неговите послания. И често с фанатизъм, който отрича всичко различно.

Но има и хора, които не вярват в Бога или някаква Висша Сила и се наричат атеисти. Но и при тях срещаме фанатици и "вярващи" в едно или друго. Напр.
т.н. "фенове" на един спорт или вид музика можем да наредим всред "вярващите" като религиозните. Но тяхната религия се нарича "футбол" или др. спорт. Или "хард рок", "хеви метал" и всички разновидности.... те посвещават целия си живот на тези "религии" и не се усещат.

Напр. Финтрол и Файлър. И двамата са "религиозни" на тема хеви метал и др. сатанински течения, които им съсипват психиките. Файлър е религиозен на тема НЛО.

Така че всеки на този свят е "религиозен" в една или друга област.





Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: Религии, фанатизъм...нови [re: adekvaten]  
Автор FllerO99 (Divinium lux)
Публикувано29.12.15 19:08



Всичко което си написал e почти 100% вярно и това което е написано за мен и за Финтрол е абсолютно вярно. Колкото лично до мен понеже в крайна сметка всеки отговаря сам за себе си именно заради сатанинската музика Сатаната ме закачи към неговата секта и за благодарност направи точно два опита да ме убие някъде около 10ти декември и там само Бог ме спаси.

А последният му опит да ме обладае беше вчера следобед.

Адекватен, аз още не съм кръстен и е време да го направя защото не се знае колко време ще успея да удържа фронта срещу непрекъснатите атаки на Лукавия.


И да ти кажа че има метъл-групи които са християни и пеят за кръстоносни походи като английската дет-метъл група Болт Троувър:





Тема Re: Религии, фанатизъм...нови [re: FllerO99]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано30.12.15 17:53



Добре е, че почваш да се осъзнаваш.



Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: Религии, фанатизъм...нови [re: adekvaten]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано30.12.15 22:19



Сега ако ще си играем на християни в събота или неделя сутрин...мен ме няма!
Аз не обичам да си закачам ЕТИКЕТ ,заради лустрото и висшето общество.
Понеже тези християни ги знаем-give me your cash...in the name of the lord.


Аз вяра имам,в доброто.
Но мразя етикетите и религията.
Мразя показността и фарисейщината.

Редактирано от finntroll73 на 30.12.15 22:19.



Тема Re: Религии, фанатизъм...нови [re: finntroll73]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано30.12.15 22:57



"Сега ако ще си играем на християни в събота или неделя сутрин...мен ме няма!
Аз не обичам да си закачам ЕТИКЕТ ,заради лустрото и висшето общество."


Едно от нещата, които ме впечатлиха дълбоко още от детинството ми бяха думите на Христос в Библията:
"Твоето тяло е Божият Храм"
Доста време ми отне да го схвана. но отдавна знам, че ако човек вярва в тази Висша Сила не му трябват нито свещи, нито църкви, нито икони и т.н. ритуали. Оцелях от една жестока болест, от която 12 год. имах по 10-20 кръвоизлива всеки ден...само от вярата ми в Бога В МЕН и молитвите ми. Не съм стъпвал в църква от десетилетия вече. Но съм ОК днес и не забравям да се моля всеки ден вътре в себе си..




Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: Религии, фанатизъм...нови [re: adekvaten]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано31.12.15 14:12



Точно така и трябва.



Тема Re: Религии, фанатизъм...нови [re: finntroll73]  
Автор FllerO99 (ВЕЛИКА ГЕРМАНИЯ)
Публикувано04.01.16 20:34



аз последния пьт като отидох на цьрква през 2011та от там ме изгониха нещо като гласове, какво се получава? аз отивам на цьрква да благодаря за всичко което имам и вместо Бог ме посреща дявола!?



Тема Re: Религии, фанатизъм...нови [re: FllerO99]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано05.01.16 01:29



Незнам за теб.
Аз имам нужда от църква.
Да се помоля за себе си и бъдешето ми.



Тема Re:нови [re: FllerO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано05.01.16 11:26



Пробвай в други църкви. Може би в тази нещо не е било наред.




Тема Re: Религии, фанатизъм...нови [re: finntroll73]  
Автор FILER099 (ПУТЛЕРИСТ )
Публикувано08.02.16 20:50



Баща ми която е твоята зодия Дева също се изказва против ходенето на църква и особено против свещениците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.