Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 12.06.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Приятелите, които...нови [re: Sarayah]  
Автор FllerO99 (t-800<+>)
Публикувано08.12.15 20:22



толкова елементарен анализ направен в този ти постинг лично аз досега не съм чел....



1,2,3–№<+0=()>

Тема Re: Приятелите, които...нови [re: Sarayah]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.15 10:15



Напълно съм съгласен с теб,на 100 пр.
Така е.
Няма ли я химията във едно познанство,взаимните интереси,взаимното търсене и помощ..не става.
На мен лично до болка ми е омръзнало тук в Норвегия да симулирам усмивки,познанства и пр..с които реално ако си бяхме в България може би щяхме само да се поздравяваме по улиците.
Но това е чужбина.
Не е като в България да имаш материал бол,за да можеш да отбираш.
Пробвали сме и с норвежци навремето и с други чужденци познати..не става.
За някакви срещи отвреме навреме да..ама за сериозни приятелства не стават.
Затова аз си ги наричам кафеджиите.
И лошото е че докато ти предимно не се развъниш да ги търсиш или да им пишеш,не се сещат особенно за теб.
Миналата седмица търсих разни общи познати,идеята ми беше да се съберем за мач,да се видим..щях да се прежаля да пия бира-две ако беше у нас,само и само да подържам социални контакти..ама не..така и една седмица не ми отговори нито на смисите тоя,нито на звъненето.
Тъпо е да няма никакъв респонс насреща.
А сме работили с тоя заедно едно известно време във нашата фирма.
От жена му уж чакам помощза работа,ама нищо досега.
Мислех ги евентуално за сдъдружници за бизнес.Понеже тя изглежда сериозна.
Докато това ГЕВЕЗЕ мъжа и вечно е уморен,латентен,не му се занимава..не става с такива хора.
Не ми отговарят и не се сещат за мен ако не са на зор,а като се видим-усмивки до ушите.
Аман с тази двуличност.
Аз ако съм приятел с някой,давам на 200пр от себе си,стига да преценя че човека е свестен.
А какво се оказва..че хората явно търсят само тези които са им изгодни и има какво да ги използват.
Болшинството от българите са такива тук.
Те са си от един град повечето,от Силистра..тези новодошлите.
И ние никога няма да бъдем на равни начала с тях,винаги ще сме онези външните.
Кофти е че нямам приятели по интереси,по години ,пък и най-вече от нашия край и нашата черга.
Въобще колкото по-точен и добър гледаш да си с хората,все повече лайна гледат да ти стоварят върху главата ти.
Примирил съм се,чакам месията ..с който да бъдем йкато братя един ден..ама дали ще дочакам правилните хора да бъдат около нас.
Мислехме че имаме едно семейство за правилните хора,те се оказаха поредните назобени аристократични духовни фанатици.
С приказки..колко велики сме.
И затова вече много духовни и специални хора не искам,искам земни,добри и откликващи благодарни хора.
Това младото поколение от 80,90те години масово им липсват много неща.
Липсва им усет към хората.
Как да се държат,кое е правилно като отношение.
Присъща им е една надутост,безпардонност,че всичко разбират..пък сричат на норвежки още.
Ама все сме чувек това..чувек онова..
Изобщо се правя само че ги слушам такива.
Много от другите няма.





Тема Re: Приятелите, които...нови [re: finntroll73]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.12.15 10:47



То лафът "По-добре сам, отколкото зле придружен" си е винаги на място. Що да се обграждаш с баласт? Има много хора за временна употреба, които си имат своя срок на годност.
За много хора и ти самият си такъв.
Една среда също си има своята изчерпаемост на ресурсите. След което спира естественият обмен на ресурси, кара се известно време на запаси, после следва хищничеството и накрая-самоизяждането, щото вече няма кого да ръфаш.
Ако само единият дава, няма обмен. Има паразитизъм.
И после защитните механизми сработват. По един или друг начин.
Нямам желанието да правя калабалък около мене от приятели-смукачи на ограничените ми ресурси.
Най-ценният ресурс дори не са парите, а времето. Колкото по-малко го пилея по безполезни, толкова повече остава за мен да съм си полезна някак.

Редактирано от Sarayah на 14.12.15 10:48.



Тема Re: Приятелите, които...нови [re: Sarayah]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.15 11:16



Точно така.
Време имам бол покрай болничните,но няма с кого да го оползотворя.
Ще се съберем скоро от кол и въже разни българи на коледно парти,може и новогодишно да направим.
Ще се напият като за световно,ще ги изтрая някакси 5,6 часа по партитата със отвратителната им чалга пейлиста,със дребнавите им дребни приказки за това кой е по-велик..как те мразели мангалите и турците..ама въртим яко гъзове на кючека..понеже все пак детето има нужда от контакти.
А и самите ние.
И на мен не че чак толкова имаме какво да си кажем с повечето,а защото ми трябва сосиален кръг.
Относно шанс за работа.
Най-вече заради това.
Понеже от опит знам,че така по-лесно става в Норвегия,да не кажа че е и горе-долу единственната алтернатива-работа чрез познат и човек.
13 години съм във фирма в която 90 пр от уредените са с връзки.
И на повечето места е така.
Единственно младежи и ученици търсят за работа по магазини,ресторанти,будки,ел вериги и пр..
Даже на много места възрастовата граница е между 16-30 години.
Поне аз попаднах на доста такива обяви.
И си взимам ученици и студенти норвежци.
Хем са послушни и си ги гъбаркат,хем са им евтини,хем пък и лесно могат да се отърват от тях като са на процент.
Цялата държава отива на процентова и непостоянна работа с временни договори.
Това е и големия ХИТ между работодателите тук,да разкарват хора като мен на години и на 100пр.
Все едно бонуси са им обещали партиите и държавата,че който по-бързо разкара проблемните,болнитре и скъпите работници на постоянна работа,толкова по-бързо ще лапне медала или бонуса.
Затова и занапред ще гласувам само за комунистически червени работнически партии.
За да сложим прът в колелото на капиталиста-експлоататор.



Тема Re: Приятелите, които...нови [re: finntroll73]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.12.15 11:27



Бг общностите в чужбина са много показателен пример. Както и кухият патриотизъм, който уж се демонстрира там.
Истината е, че точно от нашенец можеш да очакваш и използването, и ножа в гърба. И се бият в гърдите по Андрешковски колко са хитри. Докато гризнат дървото някъде от някой по-голям Андрешко от тях за момента.
Търсиш връзките от интерес. Ок. Разбираемо. Обаче не ползвай тая изтъркана карта патриотизма и приятелството.
Умният бързо се усеща, много бързо.



Тема Re: Приятелите, които...нови [re: Sarayah]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано14.12.15 13:35



Да,така е.
Мнго са кухи повечето,понеже в много отношения си противоречат.
Незнам и аз бях млад емигрант в Норвегия,но никога не съм се държал тузарски и с неуважение към по-възрастните емигранти.
Напротив,търсил съм начин да чуя,попия инфо,да разбера.
Преди години имаше голям фарс на една вила ходихме няколко семейства..и разни новодошли българчета се опитваха да ми казват едва ли не кое как ставало.
Уж питат за съвет,пък в следващия момент почват да викат..а не,та тази няма да стане,с нас няма да им мине номера...


Идвало ми е да се смея като луд три дни с глас на великите им изцепки..но не исках да им слизам на нивото.
Накрая на третия ден,се стигна до помощ с езика.
Имали за домашно от курса по норвежки ,да напишат есе и в свободен стил разказ за великден.
И като почнаха едни молби да съм им напишел домашните на едни листове,че чак и на тоалетна хартия едва ли не донесе един...
Те жели да си ги препишат после.
Ами нали ще познае даскала,че не сте го писали вие?
А бе ти го напиши..по с грешки,като за нас.
И не ме оставиха докато не го написах на всеки малко видоизменено.
Кошмар ти казвам направо.
А иначе три дни бяха големите пасти и мишници че бизнесмени щели да стават,фирмаджии,къщи щели да купуват,с такива басейни,с онакива веранди..
Е понакупиха си къщи..заробиха се,коли си взеха..и какво?
Да не би някой да им ръкоплещи?
За мен са си същите гьонове.
И с положение и без...
Карат таксита по нощите и денонощно,само и само да се дуят и конкурират с другите.
Тъпанари.
Нищо повече.
Това е новия тип емигрант предимно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.