Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 20.06.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Съвест  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.03.15 23:35



Днес имах разговор с един познат, който ми разказа как е прецакал друг човек, но ми го разказа така, че го попитах дали има съвест. Беше много доволен, че е успял да го направи и искрено се радваше на себе си и на нещастието, което е причинил. След като му зададох въпроса за съвестта, той ме погледна неразбиращо и ме попита: "Съвест ли, какво е това съвест? Аз не знам какво е, при мене нЕма такова животно." Искрено, не разбирам как може да има човек, който да не изпитва съвест, но бях потресена от разказа, тръгнах си и изпитвах вътрешна неудовлетвореност, че има хора, които не изпитват съвест. Споделих с мъжа ми тази вечер, той ми обясни, че е пълно с такива хора и няма за какво толкова да се вълнувам.



Та, реших да ви попитам: Какво ви е отношението към съвестта? Проявава ли се при вас? Познавате ли хора, при които отсъства?



Тема Тоя [re: Lucky Eva]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано04.03.15 23:36



ще да е от елитната ви шопска интелектуална дружинка


Да му е драго на човек да ви ебе където ви свари хахахаха



Тема Re: Съвест [re: Lucky Eva]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано04.03.15 23:44



...мда, съвестта, Еве, е лошо нещо, само пречи... Друго нещо е заблудата, че имаш право да нараняваш, щото някои са второ качество хора и тях можеш да ги нараняваш колкото си искаш...

Такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща.


Тема Re: Съвест [re: sladunka medunka]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.03.15 23:47



Мислиш ли, че напоследък съвестта у хората закърнява и те не изпитват чувство за вина относно някои свои постъпки и действия, с които са причинили вреда?



Тема Re: Съвестнови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.03.15 23:52



Споделям виждането на мъжа ти. Не само това, че има безсъвестни хора, но и че са доста като брой. Подкрепям и това, което ти е казал, че твоето вълнение е излишно. Няма как да им подействаш и да ги поправиш.

Те НЕ се вълнуват, че ти се вълнуваш. Липсата на съвест е в пряка връзка с безчувствието, а това е ужасна комбинация. Несъмнено.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Съвестнови [re: Lucky Eva]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано04.03.15 23:55



... Ами, не не мисля... Това зависи от групата хора и от толерантността... Като живееш сред хора,които толерират липсата на съвест и желанието да прецакаш всички около себе си, ставаш и ти такъв или поне го приемам за нормално...



Такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща.


Тема Re: Съвест [re: Lucky Eva]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.03.15 00:00



Беше много доволен, че е успял да го направи и искрено се радваше на себе си и на нещастието, което е причинил.
Ако онзи е бил мазохист, излиза, че твоят познат го е направил щастлив.





Тема Re: Съвест [re: saksun]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.03.15 00:01



Според тебе, кога се формира тя - в процеса на възпитанието и съзряването или ни е дадена по рождение като черта от характера?



Тема Re: Съвест [re: lvony333]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.03.15 00:01



Другия не го познавам, но едва ли се е радвал.



Тема Re: Съвест [re: sladunka medunka]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.03.15 00:03



Значи ли това, че се формира или си я носим по рождение?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.