Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 29.05.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Новото начало  
Автор Baldrian ()
Публикувано03.03.15 19:55



"Почвам на чисто!" казва той...
Подал е документите да развод. Обяснява ми почти с гордост, че ще направи живота на бившата си ад. Подобни ги говори и тя. При нея остават децата...
И двамата са ми приятели.
Не мога да обясня в момента, че това е глупост. Тя му е родила деца, градили са, това са повече от 10 години от живота им. Той също е направил каквото е могъл. От ранните бракове е. Нямаше сметки, прагматизъм, задни помисли...Млади са все още. Имат време за ново разклонение на пътя.
Напомня ми за моя предишен брак. Само дето не исках да му правя живота ад.

И се замислих...Какво е новото начало? Възможно ли е? Откога?
Та нали си станал някакъв и през тези години...И си такъв и благодарение на тях...
И друго се замислих...Защо у нас е така? Западняците го дават доста по-лежерно. Често остават приятели след брака си. Няма ги тези панаири...Е, сметките дори са и по-големи, но не е така отмъстително...

Въпросът ми е какво за вас е ново начало? Възможно ли е човек правейки някаква по-сериозна стъпка- брак, развод, емиграция, нещо си, да започне живота си на чисто?
Изобщо темата е за житейските уроци, които ви промениха тотално и ви направиха или не успяха "чисто нов човек".
Идеята не е доказване, самодоказване, биене на канчета и люти спорове.
Ако някой има такова желание, моля да си го спести.
Малко философстване, малко разказчета и мнения. Такава ми е идеята.



Тема Re: Новото начало [re: Baldrian]  
Автор FlLerO99 (убиец на КГБ )
Публикувано03.03.15 19:59



Ами аз съм си доста доволен от живота си и не виждам какво толкова трябва да му променям. Е, не е зле България да излезе от Европейския съюз и да влезна в сериозната политика, но това засега са само мечти.

По отношение на раздялата на майка ми и баща ми през май месец 93та година ако майка ми беше останала у нас даже и още няколко месеца кървавата развръзка на отношенията ни беше 100% сигурна.



Тема Може [re: Baldrian]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано03.03.15 19:59



да се почне начисто, но опита и спомените си остават. Не е нужен дори развод за целта, само малко промяна в приоритети примерно...



ПП: тя не МУ е родила деца, те са си направили заедно деца. И т.н., между другото в заблуда си за западняците - там има друг тип брак понякога (които българките наричате твърде обмислени, без предизвикателства и т.н.), но си има и "кървавите" раздели.



Тема Re: Новото начало [re: FlLerO99]  
Автор Baldrian ()
Публикувано03.03.15 20:08



може би точно ти си човекът, който може много да сподели...
при теб има преломни моменти.
какво те промени. би ли могъл да кажеш, че нещо толкова ти повлия, че никога не беше същият...
кое мислиш, че никога няма да промениш? коя е тази част от теб, която не подлежи на промяна...



Тема Re: Може [re: Buduhcko npace]  
Автор Baldrian ()
Публикувано03.03.15 20:10



ами именно. тръгваш в различна посока, но няма как да имаш друго начало...то е там. има го. влияе.



със сигурност. говоря за общия случай...тук сякаш панаира е малко по-наситен...
за сметка на това имаме други хубави неща.



Тема Re: Новото начало [re: Baldrian]  
Автор lvanAsenov (непознат)
Публикувано03.03.15 20:13



2 развода не оказаха въздействие, но затворът ме промени.



Тема Re: Новото начало [re: Baldrian]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано03.03.15 20:15



Ново начало е напълно възможно и достижимо, стига страхът от непознатото да не победи. Всеки, във всеки един момент е в силата си да тръгне в съвсем различна посока... страхът е този, който слага спирачката - ако се преодолее и се продължи въпреки него - ще успее.
За съжаление този изначален страх ме побеждава. Например:

Честно, мечная да стана, да зъгърбя всичко, което имам и просто да тръгна ей така с моите си крака по света - просто и обикновено... дори и да нямам пари в джоба си, паспорт, лична карта... да съм никой... да скитам, бродя и да разчитам на провидението за прехраната, подслона, преминаване на граници... Ей това наричам аз истинска свобода... уви обаче - не ми стиска да го направя. Страхрът е твърде силен. Ако някой ме светне как мога да победя страха си и да успея в евентуалното си начинание си - ще му бъда благодарен до края на живота си. Съзнавам, че в последното изречение казах невероятна глупост но... щом съм го казал - остава така





Тема Re: Новото начало [re: lvanAsenov]  
Автор Baldrian ()
Публикувано03.03.15 20:18



как те промени?


Защо точно той?

Имам бегла идея, че променя. Един от добрите ми приятели изкара доста време там след побой в заведение, в което имаше и смъртен случай. Наистина излезе променен...
Точно там за да се съхраниш трябват железен характер и ценности...
Ако не бъркам в рана, бих се радвала да споделиш каквото искаш.



Тема Re: Новото начало [re: elmariachi]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано03.03.15 20:18



Даже не е страхът от непознатото... по-скоро е страхът от несигурността, който за мен е нещо придобито, отколкото изначално.



Тема Re: Новото начало [re: Baldrian]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано03.03.15 20:18



Зависи каква е ценностната система на човека. Може да е ново начало в положителен смисъл, а може и да е ново робство - понякога дори отмъщението може да се превърне в робство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.