Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 29.06.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: roshavata]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано27.02.15 19:44



Кажи, защо мислиш, че ми се гади от кръв, предпочитам да не гледам катастрофи, кръв, крашове, извръщам се и почти никога не ги виждам? Като бях на 25, ходих при небеизвестният психиатър д-р Михайлов за това, той ми каза, че е инстинкт за самосъхранение. Не понасям кръв, но не припадам, не ми става лошо, но ми се гади. Не ми каза защо, не ми каза откъде идва тази непоносимост.

Редактирано от Lucky Eva на 27.02.15 19:46.



Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: roshavata]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано27.02.15 19:46



Нищо не ме предпазва. Напротив.
Казах, че точно този страх от смъртта по принцип е най- нелепия страх.
Страхът от останалите неща които могат да доведат до смърт е съвсем нормален.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: Lucky Eva]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано27.02.15 19:51



Да и аз, но определено нямам желание да се чувствам самотна с друг и нямам възможности винаги само на мен да се облягат.
Обратното също е вярно много по- силните хора и с много по- високи изисквания от мен ме потискат, развивам комплекси, не се чувствам на мястото си и това определено ме изнервя.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: ALONE911]  
Автор roshavata (женско)
Публикувано27.02.15 19:51



Напротив ... точно измъчената победа е най-сладка и се помни най-дълго ... ако е лесна, тя се забравя и отминава, дори не я помниш като нещо значимо в живота си. Хора търсещи лесните победи, а бягащи от трудните, на края на живота си, го определят като непълноценен, неизживян. Лесната е, като да се качиш на върха на планината с хиликоптер. Да виждаш гледката от там и ти като онези тъпанари дето са се катерили, ама като слезеш и се чувстваш празен. За това се казва, че не победата/кацането на върха е важно, а самото изкачване. Защото докато се изкачваш срещаш други хора, едни ти помагат, други те бутат и ти учиш уроци, които не се учат на върха и са много по-ценни.
Удоволствието никога не е в победата ... никога. Който не го е проумял, има още бая хляб да изяде.

.........


Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: Lucky Eva]  
Автор сър Дидо (certified sage)
Публикувано27.02.15 19:57



Вълнуващо беше, останах изтощен, но щастлив.

Грацията е в свободата, а тя струва скъпо.


Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: Lucky Eva]  
Автор roshavata (женско)
Публикувано27.02.15 19:58



И аз не мога да гледам кръв, за това не можах да уча медицина.



Причината е някъде в мозъка. Някой заплетени връзки, заради които възприемаме кръвта, като нещо което заплашва организма ни. Грешка в хардуера.

.........

Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: roshavata]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано27.02.15 20:01



Аз подсъзнателно чуждата кръв я приемам като зараза. Не знам защо. Но и от собствената ми се гади.



Редактирано от Lucky Eva на 27.02.15 20:02.



Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: ALONE911]  
Автор roshavata (женско)
Публикувано27.02.15 20:03



Ми не, не е нелеп ... както вече казах, има няколко вида страх и всеки си има свое основание. Няма нищо нелепо в този страх, но има в това, че се опитваш да ги вкараш в една думичка ... и не защото е глупаво, а защото последиците са пагубни за теб самата. Така не осъзнаваш много от страховете си, от там не можеш да ги разпознаеш, а от там не можеш и да им противодействаш. Това ме води на мисълта, че ти се случва да имаш пристъпи на безпокойство /обхваща те такова, не определям интензитета му/, които не знаеш защо са. Ей така, притеснено ти е, но нямаш обяснение защо.

.........


Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: roshavata]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано27.02.15 20:04



Знаех, че ще получа такъв отговор, но при мен не важи.
Нито една победа постигната с много усилия не ми е била сладка. Дори е имало случаи да не искам дори да си спомням при случай, че ми напомня през какво съм минала.
Определено предпочитам да се кача на върха с хеликоптер поне да мога да видя гледката защото накрая когато се кача, ако все пак сее кача няма да имам сили да я видя нито да я почувствам, нито да й се възхитя.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Ако ви е интересно, да си поговорим за страховетенови [re: ALONE911]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано27.02.15 20:06



Е, от астрологическа гледна точка, лъвовете обичат да са на върха.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.