Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 22.05.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Малко размисли занови  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано16.02.15 14:05



това как се водят войни. Снощи гледах един филм за Хитлер и за това, че е взимал наркотици по време на войната.



Наскоро четох, че поят украинските войници с водка, за да имат повече хъс да се бият.

Замислям се, дали повечето военни действия не се водят от хора, употребили наркотици, алкохол, други упойващи вещества също. Може ли човек да отиде да се бие съзнателно, без да уптреби някакви такива вещества, особено ако не се бие за кауза, а е принудително мобилизиран или пък за пари го прави?



Тема Re: Малко размисли занови [re: Lucky Eva]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано16.02.15 14:15



Накрая на войната Хитлер е вземал една шепа лекарства включително е вземал кокаин за да се ободрява.

А колкото до украинците миналата година някъде през пролетта руснаците са отвлекли няколко украински войника и са им направили пълни медицински изследвания и са открили наркотици в кръвта им които са постъпвали от храната която са им давали в армията им.



Тема Re: Малко размисли занови [re: FlLerO99]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано16.02.15 14:19



Тези неща ме изумяват. Не съм си представяла, че военните изкарват нисшите, първични реакции у хората си, за да воюват. Представяла съм си, че цари дисциплина, но явно много съм бъркала по въпроса. Чудя се, дали в миналото, като са се водели войни, също е било така. Знаеш ли нещо по въпроса?



Тема Re: Малко размисли занови [re: Lucky Eva]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано16.02.15 14:24



За кое минало по-точно говориш? По време на войната в Югославия през средата на 90те години се говореше че на хърватските войници са давали наркотици за да са по-боеспособни. По време на войната във Виетнам американците също са вземали кокаин което значително е подобрявало тяхната издръжливост и точност на стрелбата. По време на втората световна война германските пилоти на Юнкерс-87 също са им давали кокаин преди бомбардировъчните им мисии над Полша. Руснаците също са известни с водката която я използват по 100 грама на войник преди парада на Червения площад по случай победата на 9ти май.



Тема Янови [re: Lucky Eva]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано16.02.15 14:26



влез в казармата - щото така отдалече много дървено философстваш





Тема Re: Малко размисли занови [re: FlLerO99]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано16.02.15 14:31



Ами по времето на Римската империя, например, знаеш ли нещо да са взимали? Не знам дали има данни, но се замислих дали тези вещества не са ползвани именно във войните и оттам да са навлезли и в цивилния живот.



Тема Взимали санови [re: Lucky Eva]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано16.02.15 14:34



"децимация"





Тема Re: Янови [re: Buduhcko npace]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано16.02.15 14:36



Е, не искам в казарма, иначе щях да си избера да се родя мъж, но щом не съм си го избрала, значи не съм за тази работа.





Тема Re: Малко размисли занови [re: Lucky Eva]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано16.02.15 14:36



Хероинът например е бил лекарство и са го забранили някъде през началото на ХХ век. Сега конкретно на въпроса ти дали първо наркотиците са били използвани от военните и после дали са навлезли в цивилния живот не знам, не мога да кажа, но със сигурност говоря и от личен опит кокаина повишава определени жизнени функции многократно. Именно затова е използван от американските войници във Виетнам в доста напечени положения в битките им с "Veitkong" и NVA.



Тема Re: Римската империянови [re: Lucky Eva]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано16.02.15 14:37



Канализацията на римляните е била направена от оловни тръби и това им е ебало майката на цялата империя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.