Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 19.06.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Финансовото на приятелите ми - катастрофално!нови  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано15.02.15 14:36



Финансовото положение на някои от приятелите ми стана направо катастрофално. Наложи се даже да взема на финансов буксир един мой много добър приятел като става въпрос за много дребна помощ от около 60 лева за един месец дотук, но безвъзмездна. А дали ще мога да помогна през този месец на фона на чакащите ме данъци за къщата и колата е много съмнително...



Тема Re: Финансовото на приятелите ми - катастрофално!нови [re: FlLerO99]  
Автор Baldrian ()
Публикувано15.02.15 15:17



да, много става трудно положението на хората с тази липса на работа и ниско заплащане.
при нас има парадокса, че не малък процент работещи живеят на прага на бедността.
и можеш да помагаш на парче, но това не е решение в дългосрочен план. решението е друго, но народът търпи безропотно.



Тема Re: Финансовото на приятелите ми - катастрофално!нови [re: Baldrian]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано15.02.15 15:23



Помощ по парче почти не върши никаква работа. Има опасност да отложа едно плащане на един разнебитен бинокъл което мотая от много време и да му помогна на моя приятел с още едни 40 лева и за този месец - отново безвъзмездно!



Тема Re: Финансовото на приятелите ми - катастрофално!нови [re: FlLerO99]  
Автор Baldrian ()
Публикувано15.02.15 15:26



ами помагай му защото ти е приятел...
но не това е решението...





Тема Re: Финансовото на приятелите ми - катастрофално!нови [re: Baldrian]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано15.02.15 15:31



Решението за него е да започне работа в сивата икономика защото той дължи на кредитни институции над 20 000 лева!!!!!!! Ако започне работа на трудов договор веднага ще му запорират заплатата...



Тема Re: Финансовото на приятелите ми - катастрофално!нови [re: FlLerO99]  
Автор Baldrian ()
Публикувано15.02.15 15:38



нямат право да му запорират цялата. някакъв процент е.
и е по-добрият вариант.

въпросът според мен е по-глобален...тук много хора работят, вкл. и доста тежка работа, но доходът им не покрива елементарни нужди.
и се чудя докога ще търпи този наш народ...
иначе всички в някаква степен сме ощетени. дори и "доброто" за БГ заплащане, вкл от чужди компании е доста мизерно. те заради това ни и наемат като работна ръка.

но това е положението засега.



Тема Re: Финансовото на приятелите ми - катастрофално!нови [re: FlLerO99]  
Автор kakavprekrasenden ()
Публикувано15.02.15 15:48



Хубаво, че помагаш, но и той е трябвало да си прави сметка, като е теглил заемите. Иначе един мой познат, дето спря да си плаща вноските, от банката се погрижиха да си намери работа много бързо.



Тема Re: Финансовото на приятелите ми - катастрофално! [re: kakavprekrasenden]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано15.02.15 15:58



Много ми е интересно как така от банката са се погрижили той да си намери работа много бързо? В случая моя приятел няма нито апартамент, нито нищо и няма какво да му вземат. А и не виждам начин как ще го принудят насила?



Тема Re: Финансовото на приятелите ми - катастрофално!нови [re: FlLerO99]  
Автор kakavprekrasenden ()
Публикувано15.02.15 16:02



Не казвам, че са го насилвали. Просто остана без работа и му намериха благодарение на банката. Сега с част от заплатата си погасява кредита. Можел е да откаже, но е приел. Чувал съм, че това е практика за банките, и не е лошо.



Тема Re: Финансовото на приятелите ми - катастрофално!нови [re: kakavprekrasenden]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано15.02.15 16:25



Даже е много добър вариант...






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.