Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 27.06.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Изтървах си нервите..нови  
Автор Finntroll73 (Soulseeker)
Публикувано28.01.15 10:03



Здравейте.
Днес си изтървах нервите относано сина .
Обикновенно гледам да потушавам яда в себе си,когато ми прави въртели и дразни сутрин.
10минути никаква реакция на призивите относно това да става да се оправя за училище.
Цъка на таблета.
Беше си направил сандвичите за училище и беше решил че е време за игра.
За секунди се отплеснах с работа докато го чаках да тръгне да се задейства и го гледам тръгва да излива млякото и остатъците от корнфлейкса във торбата под мивката.
Нададох реакционен вик нееее,и малко нечленоразделно мучене в следствие на опита ми да го спра да не излее всичко и торбата да пропусне и омаже всичко.
И той продължава да накланя купичката.
И инстиктивно му ударих един по врата.
Последва удар от негова страна..после рев тръшкане и в опита ми да му кажа да не крещи,повиших тон и аз.
Сега вече му викам този отдолу китаеца ще се оплаче и в Норвегия като дойдат оная организация да те приберат от училище,няма и да ни видиш повече.
Нали все ти говорим да не викаш.
Ядосах се и му награбих таблета и в яда си тръгнах към прозореца..
Той се изкрещя да не го изхвърля.
После съжалих ужасно за реакцията си и 10 минути съм му се извинявал и съм го целувал.
Нито дума на никой му казах.
Обещах му да не го правя повече.
Знам че е слабост,но постоянно сме в някакви наказания.
Няма седмица той да не е ограничен с игри и кабели за екс- бокса например.
Или дистанционните контроли са скрити,или кабела за свръзка.
Какви ли не системи опитахме за поощрения,табели за точки за свършени задължения..поощрения с премии и седмични пари..не става.
Жена ми работи в градина и е абсолютно в час за морковчето и педагогиката,но нашия си е много упорит и вироглав..зодия Близнаци.
Науми ли си нещо..и няма пускане.
Донякъде и аз съм така.
Ние Девите и Близнаците сме несъвместими явно.
Не вярвам чак толкова на зодиака..но нашия е особен чишит.
Много умно дете с много заложби и потенциал,но лиспсата на структура,дисциплина и да прави нещата навреме и в точния момент тотално му убягват.
Знам че съм много педантичен на реда и подробностите.
Обичам нещата винаги да се вършат навреме и както трябва.
А той си е разхайтен,и то много.
Сутрин като стане и леглото му,и дрехи,бельо и какво ли не е на купчина на земята.
Колкото съм по реда,той толкова е по безпорядъка.
За мъж съм прекалено голяма чистница..
Просто сме на двата полюса със сина.
И не искам да съм вечно в ролята на надзирателя който върви и мели на главата.
Но практиката показва,че щом го оставиш на самоотговорност и нищо не е както трябва.
Забравя,ключа за в къщи,храната си забравя,дрехи за плуване..незнае никога кое кога има като занятия извън училище.
Незнам..но започва да се превръща в проблем.
Навлиза и в пубертета скоро..незнам как ще е.?
Само в 5 клас е,на 10 години(от 6 годишни тръгват 1 клас тук),а вече му изпускаме тотално края.
Взе все по-лош да става в устата,да отговаря,да ни нарича това и онова..
Влияе се явно от други.
Не съм голям педагог..но като за начало ще въведа железно правило..никаква телевизия или игри сутрин.
Щом изобщо не ме чува какво говоря.
Питах го..в 5 клас си,редно ли е според теб да излееш млякото в найлоновата торба,или в мивката или тоалетната?
Къде ти се струва по-логично?
Незнам ми вика..
Е,Бравос..всеки ден се опитвам да те уча на правилните неща..но щом не питаш като не знаеш..ще грешиш.
Явно ставам копие на майка си.
Все едно гледам нея на моменти в себе си.
Пусто житейско колело..




Тема Re: Изтървах си нервите..нови [re: Finntroll73]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано28.01.15 10:07



Имам чувството че синът ти е много глезено дете. На мен майка ми ми вземаше кабела от компютъра в края на 80те години за различни провинения. Баща ми също един ми го взе в края на 1994та когато имаше една цяла родителска среща която беше посветена само на мен.

Destroy/
We need focus?


Тема Re: Изтървах си нервите..нови [re: FlLerO99]  
Автор Finntroll73 (Soulseeker)
Публикувано28.01.15 10:17




НМезнам дали е глезен.
Не искам да съм родителя с колана,боя и шамарите.
Не е това начина.
Имам прекрасни примери на мои приятели където бащите им ги смилаха от бой за какво ли не.
Наскоро един такъв през сълзи,вече близо 40 годишен мъж ми рече,че винаги ни е завиждал за бащите,за моя по-конкретно.
Че са били добри и демократични.
Е то моя от демократично..не си беше изобщо в къщи и незнаеше има ли син въобще.
Радвай се,че си имал баща който дори и да е бил много строг към теб..си е бил у вас постоянно.
Моя ходих в кръчмите да го търся да вечеряме.
Няма идеални родители.
И аз не съм идеален баща.
Опитвам се да стават нещата с говорене,разбиране..без да съм надзирателя постоянно.
Искам да възпитам добрите страни и доброто у него.
Уж ме разбира..пък в следващия момент ме изправя на нокти.
Само дете е.
При децата без братя и сестри винаги егоизма и чуството за собственност е развито повече.
Аз също съм само дете,но си давах навремето ризата от гърба заради приятели.
Въпроса е друг че съм бил будала.
Историята се повтаря,само където при нашия явно има голяма хиперактивност.
Постоянно му е скучно.
Излез навън бе..ммм,не смее да си отвори устата пред чужди деца и непознати хора по принцип.
Е..аз няма да вървя да ти търся приятели.
Ако сам не си намериш такива,ще стоиш сам..му казах.
Който както си го направи.
Дружи само с няколко съученика.
И по принцип те съберат ли се част от класа му,и са все на конзолите.
Баси и детството имат..нашето беше приказка.
Колела,гоненици,фунийки,мачове,криеница,ръбчета..сляпа баба..фантазия да имаш.
Даже играехме и на всеки километър,седморката на Блейк и подобни.
Не върви на добре това поколение,нашите деца..с тези технологии.




Тема Re: Изтървах си нервите..нови [re: Finntroll73]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано28.01.15 10:21



Мен майка ми ме възпитаваше със заплахи и екстремално физическо насилие. В резултат на това тя възпита вместо нормален човек престъпник и половина. Така че си прав да възпитаваш синът ти с разговори не с шамари.

Спомням си ги 80те и началото на 90те години с фунийките, със Седморката на Блейк която и ние я играехме, впрочем много карахме колела. Аз лично карах колело всяка година от април до октомври от 1981ва до 1993та година. По едно време имах три действащи изправни велосипеда от които три западни единият от които струваше 800 лева!!!

Destroy/
We need focus?


Тема Re: Изтървах си нервите..нови [re: FlLerO99]  
Автор Finntroll73 (Soulseeker)
Публикувано28.01.15 10:28



Беше друго нашето детство Файле.
Наскоро му купих ново колело.
Оборудвах му го със звънец,фар,стоп,рефлекс,степенка..така си и стои в мазето.
Него му прави кеф да търка задната гума.
На предното му загуби калниците,строши степенката,накрая дотолкова изтърка гумата от лиготия..че се спука от протриване вътрешната гума.
Щях да купувам гума да го правим.
Не..не го искал това вече,много скърцало,много свирели спирачките..искал ново.
Като си събереш пари с послушание,тогава.
Ама баба..леля..дадоха му пари,и ние добавихме и сега има ново.
Трето колело няма да ти купя му казах,ако не се научиш да цениш труда и да си пазиш нещата.
Като заработи един ден ще види какво е.
Сега са разлигавени..от имане е.
От имане е разлигавен този народ.




Тема Re: Изтървах си нервите..нови [re: Finntroll73]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано28.01.15 10:32



Спомняш ли си балканчетата? През 1983та баща ми купи за 80 лева малко балканче и цялата улица която беше на големи балканчета ми се подиграваше. Чак през 1987ма година баща ми купи голямо балканче за 140 лева и чак тогава ме признаха, после през февруари 1989та ми купи първото западно колело Фуего за 800 лева с дискови спирачки. Децата адски много ми завиждаха заради него. Тези колела мисля че още стоят долу в зимника.

Destroy/
We need focus?


Тема Re: Изтървах си нервите..нови [re: FlLerO99]  
Автор Finntroll73 (Soulseeker)
Публикувано28.01.15 10:41



Помня ги,как не.
И аз имах от малките.
И беше същото..фукаха се другите които имаха от по-големите.
А който имаше Украйна,от тези с рамките..беше като все едно че имаше Мерцедес.


По-голямо не ми купиха,а направо бегач,със скорости и тънки гуми.
Ама не ставаше за из Балкана и по пътеките.
Направих едно зверско падане с балканчето върху един пясък и разлята нафта.
Лявата ръка,лявото коляно и десните пръсти на краката ..цялата кожа липсваше,и на коляното ми зееше дупка че чак коста се виждаше.
В първия момент..не усетих нищо.
Бабички някакви взеха да се кръстят,един трабант спря и един мъж се затече към мен,няколкото човека където бяха с мен..се държаха за главите.
А аз се хиля..какво се вайкате?
Погледни се..майко..като се видях и всичко почна да ме боли.

Това беше ,защото бързахме от реката да се приберем в града да гледаме следобяд синьо лято..един култов филм който много обичам.

Резултата беше,седмици наред разни пяни за зарастване,после бинтове и цялото лято отиде на кино..никакви вирове и къпане.
Имам си добри белези..спомени за 50метровия ми плонж със голяма скорост.
Щях да скачам и аз на един гърбав мост в Калофер,ама трабанта пресече улица пред мен..и само чукнах задната спирачка и полетях към моста по нанадолнището.
Страхотни спирачки имаха балканчетата.Контрата ковеше.





Тема Re: Изтървах си нервите..нови [re: Finntroll73]  
Автор bzzn (Безсънна)
Публикувано28.01.15 10:44



За мен е страшна грешка на секундата да тръгнеш да му обясняваш как ти си сбъркал с караницата, та и да му се умилкваш, извиняваш и чак молиш да мълчи. Вече си е направил сметката, че те е страх и ще ти танцува по главата. По-скоро при всеки проблем си давай минутка да преглътнеш и помислиш, гледай лошо, ако искаш:-), но продумвай чак когато си решил точно какво да предприемеш и не отстъпвай. Отстъплението е идеалният начин да загубиш доверие. Детето като си направи извод, че родителят не знае какви ги върши, няма да има на кого да се опре за нормална преценка, за да се води кое да и кое не, а ще прави каквото си иска. Да не говорим, че е било глупаво толкова да се ядосаш, ми детето не знае къде да метне течен боклук, моята оняден ми звъня да пита как да си изпече филийки, на 17, такъв смях му ударих, резил, ама е на, все нещо пропускаме, поне такива дреболии не си заслужават скендъла. Да си устойчив според мен е най-важно. Не скандал и после да мажеш. Да усеща подсъзнателно, че си прав. Минаваш, констатираш проблема, сервираш решението и заминаваш. Опа, тази стая прилича на нищо, до 18ч. да си прибрал дрехите, а аз отивам да свърша еди-какво си. 1 - гласуваш му доверие, че ще се справи. 2 - с поведението си показваш, че това е начинът, няма така или иначе, това е и толкоз, и 3 - заминаваш. Те... не слушат особено думите, но много трайно попиват други сигнали. Радвай се, че ти е палаво момченцето, това е живо дете, не някоя депресия и флегма, да гледа тъпо и да се чудиш какво му е.





Тема Re: Изтървах си нервите..нови [re: Finntroll73]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано28.01.15 10:49



Контрата на балканчетата беше безпогрешна. За мен лично та и за много други хора за 80те години най-доброто колело беше чопъра ако си го спомняш. С три скорости и с рамка. Невероятно колело и си адски бърз с него все едно е бегач без да е бегач. Когато за пръв път го видях през лятото на 1983та направо полудях. 7 години по-късно на 14ти септември 1990та баща ми купи чопър но бързо му видях сметките на скоростите. Имал съм и беемхикс, но чопъра си беше номер едно отвсякъде и беше номер 1 чак до появата на байковете през 90те години. Имал съм и байк но купен на старо и скоро го изхвърлихме. Бе напоследък се замислям дали да не си взема един чисто нов байк за 600-700 лева, ще е невероятно облекчение за транспорт по квартала с него.

Destroy/
We need focus?


Тема Re: Изтървах си нервите.. [re: FlLerO99]  
Автор Finntroll73 (Soulseeker)
Публикувано28.01.15 11:26



Да ,чопъра беше класика.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.