Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 01.07.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: От най-добрият приятел,нови [re: Mallvina]  
Автор rumen77 ()
Публикувано21.09.14 19:23



Ако става въпрос за реална нужда от помощ, сигурно ще помогна

Редактирано от rumen77 на 21.09.14 19:27.



Тема Re: От най-добрият приятел,нови [re: Mallvina]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.09.14 19:37



Така е. Котките не са полезни.



"Няколко независими изследвания показват възможна роля на инфекциите с токсоплазма и случаи на шизофрения и параноя, но тази теория все още се нуждае от сериозно потвърждаване"

"Бременните, които се установи, че са заразени /имат висок титър/ биват съветвани в повечето случаи да прекратят бременността поради високата опасност от сериозни увреждания на плода. "

"Едно възможно обяснение на промяната в поведението на заразените с токсоплазма е това, че здравите мъже намират жените, заразени с токсоплазмоза, по-атрактивни от здравите жени. Вероятно заразените жени излъчват някакво „привличане” по-силно от здравите. "


Редактирано от blood2 на 21.09.14 19:38.



Тема Re: От най-добрият приятел,нови [re: rumen77]  
Автор rumen77 ()
Публикувано21.09.14 19:59



Но хората много рядко имат нужда някой да им помага, а на повечето не може да се помогне с нищо. От ония дни бях изписал доста, но не го пуснах. В продължение на няколко години помагах на разни стари хора из квартала, беше ми кеф навремето. За разни дреболии и напълно безкористно. Но на повечето само веднъж да помогнеш за нещо и ти измислят график за няколко месеца напред с пълни глупости. Разни подробности, дето вкъщи не съм правил. Все едно, че ще живеят още хиляда години. То такава лакомия и неосъзнатост даже и у младите по-рядко се среща. Една започна да ми се кара, че не съм си вдигал телефона, друга ми държи сметка, че вратичките на шкафовете й били провиснали и заради мене трябвало да ги подпира с нещо, трета беше разправяла, че са й изчезнали 2-3 лева за курбан, някой път, когато съм бил у нея, а след една седмица казала, че си ги е намерила. А аз ако я бях таксувал за всичко, сигурно сега щеше да ми дължи двеста триста. Отделно, че всичките тия досадници имат синове, зетьове и внуци, но никой не иска и да ги види и разбрах защо. От десетки случаи се сещам сам за една възрастна жена, която наистина е била благодарна и е оценявала, и която е напълно сама. Последния път като се разбрахме за нещо, ми се обади по телефона и ми каза, че си е намерила хора, които са безработни, защото й е жал за мен да ми взима от почивката. Оня ден на тая с вратичките, след една груба подкана от нейна страна, й казах, чене ми дреме за нейните вратички, защото предпочитам да пия бира с приятели и решихме проблема.

Редактирано от rumen77 на 21.09.14 20:06.



Тема Re: От най-добрият приятел,нови [re: Mallvina]  
Автор rumen77 ()
Публикувано21.09.14 20:13



сетих се за още нещо по темата





Тема Re: От най-добрият приятел,нови [re: rumen77]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано21.09.14 21:43



Супер...



Тема Re: От най-добрият приятел,нови [re: blood2]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано21.09.14 21:45



Скоро идва грипния сезон, ще спреш ли да дишаш, щото има зарази...
Не мога да разбера логиката ви..какво общо има котката с мъжа..все си мислех, че вие поне разум имате...



Тема Re: От най-добрият приятел,нови [re: rumen77]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано21.09.14 21:48



Не говорех за помагане по принцип, а просто дали би помогнал, ако някой бивш приятел те помоли за конкретно нещо...
А аз съм приятелка на всички баби и дядовци в квартала, ама мен си ме използват за раздумка...

..понеже им обръщам внимание...и за това много ме обичат...хубавото е, че рядко ме виждат...



Тема Re: Хахахаха,нови [re: Mallvina]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано22.09.14 01:56



... всъщност, незнам защо се хвана за тези проби... пробата беше метафора на натоварването с очаквания, че някой ще наруши собствените си граници и интереси, заради твоите... че, когато допуснеш някого твърде близо и твърде рано до себе си, всъщност сам му даваш карт бланш да те предаде, защото явно, че за него още не сте достатъчно близки,за да се съобрази с теб и да те предпази...

Такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща.


Тема Re: От най-добрият приятел,нови [re: Mallvina]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано22.09.14 09:55



Права си.
Става това,че всеки приятел в един момент почва да ревнува,да не би да свири втора цигулка,да не би да си повече от него.
Дори и изобщо да не даваш поводи за това.
В този живот разбрах,че може да имаш приятели само ако те чустват че си поне ниво под тях.
В момента в който се чустват застрашени,стават врагове и предатели.
Или докато им играеш по свирката и прищевките.
Да ме прости господ ,но аз имам познати,и добри познати.
Приятели имам един ,двама..но те са в бг.
С които се разбираме и с погледи.
И с които сме приятели заради музика,идеи,същото мислене.
Същата кръвна група..хеви метъла.
С другите е малко или много насила,заради протокола,спорта,заради това да имаме социален живот.
Вчера честно си поговорихме с жена ми..че почти никой не става реално,заради неточности или заради други неща,но трябва просто да имаме някакъв социален живот.
Заюради детето най-вече.
Пък и срещите са заради най-вече собствен кеф,да си угодиш на себе си.
То затова и хората се срещат.
Предполагам.
Ако всеки каже на другия какво реално мисли за него,всички ще са във война.
Има илюзии в този живот,нищо друго.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: От най-добрият приятел,нови [re: Church enemy]  
Автор MlBFileO99 (Terminator )
Публикувано22.09.14 09:57



Най-голямото предателство го извърши мой приятел който също беше метъл като мен.

Така че музикалната ориентация не е критерии!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.