Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 26.06.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Дайте определение за приятел...нови  
Автор Sapiens (expert)
Публикувано29.10.08 09:51



... и обяснете защо ви е необходим приятел, с какво ще подобри качеството ви на живот.
Моля, обяснете и понятието "самота", според вашите разбирания.
Нека подискутираме малко по тези въпроси, но сериозно, ако това е възможно...



"Вселената е пълна с изненади, а разумът е най-голямата от тях..."

Тема Re: Дайте определение за приятел...нови [re: Sapiens]  
Авторepa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 11:31



А не е ли по-добре да дам свобода на приятелите си сами да определят какви трябва да са, вместо да ги ограничавам в рамките на моите изисквания?





Тема Re: Дайте определение за приятел...нови [re: epa]  
Автор Sapiens (expert)
Публикувано31.10.08 19:20



В моя въпрос ни най-малко не става въпрос за това, прочети го пак...
Най-голямата грешка на един човек е да се опитва да променя хората около себе си, това е най-напред абсолютно безсмислено, а от друга страна, това е прекият път да останеш изобщо без приятели.

"Вселената е пълна с изненади, а разумът е най-голямата от тях..."

Тема Re: Дайте определение за приятел...нови [re: Sapiens]  
Автор ellfa (объркана)
Публикувано01.11.08 16:36



Приятел е този, който знае всичко за теб и все още те харесва и търпи!Сложна работа!Самота е състояние на уединение, изолация, или накратко липса на контакти с други хора. Лошо е,когато е преднамерен избор,което често се случва.Ако не е така...физическата самота може и да е полезна.
Виж,преднамереният избор на самота вече си е резултат на психологически проблеми.



Тема Re: Дайте определение за приятел...нови [re: Sapiens]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано01.11.08 17:10



Приятелят е този,който ще те окуражи да вземеш най-полезното решение,ще те изслуша,докато се оплакваш от света около себе си,без да губи интерес.Приятелят е човекът,който няма да те предаде,независимо от ситуацията.Пред него споделяш интимни неща,които не би могъл да споделиш с родители или близки колеги.С приятел мълчанието е споделено,мислите ви се припокриват,чувстваш се сигурен в негово присъствие- с една дума-моите приятели са почти второто ми "аз".Самотата е ограбваща и опустошаваща.
И на мен ми е доста интересна темата.Браво!

I`m blonde so please,speak slowly!


Тема Re: Дайте определение за приятел...нови [re: moorea]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 18:08



Приятелство след 12-годишна възраст = използвачество.



Тема Re: Дайте определение за приятел...нови [re: ellfa]  
Автор Sapiens (expert)
Публикувано01.11.08 21:20



Благодаря ти за отговора.
А когато самотата не е преднамерен избор, а се дължи на това, че въпросният самотен човек просто няма среда, в която "да вирее"?
Ако е човек, който не може да се приспособи към простотията и пошлостта около него и не може да си намери адекватни приятели, като се абстрахираме от пол и възраст?
Интересно ми е какво мислите по тези въпроси.
Да си намери човек среда за "хахо-хихи", "шопинг", "едното чукане" и простотии от тривиално ежедневно битово ниво е сравнително лесно.
А по-претенциозни, по-интелигентни, по-възрастни хора, с някакви недостатъци, примерно от контингента на гей-средите, независимо от пола, или пък всичко това в най-различни пропорции накуп?

"Вселената е пълна с изненади, а разумът е най-голямата от тях..."

Тема Re: Дайте определение за приятел...нови [re: moorea]  
Автор Sapiens (expert)
Публикувано01.11.08 21:38



чудесно!
Много ми хареса този опит за дефиниране на приятелството, макар че е доста идеализиран и не би могъл да бъде "натъпкан" в личността на един нормален съвременен човек.
Наистина, разсъжденията са съвсем правилни, но дали все още съществуват такива хора, има ли ги изобщо, чисто прагматично питам.
На фона на това, че човек по съществото си и съвършено първично и първосигнално е тотален егоист, какъв, по-точно каква психика трябва наистина да притежава, за да бъде:
1. Напълно добронамерен, без задни мисли
2. Да умее с часове да изслушва болките и терзанията на приятелите си, без у него да започне да доминира желанието и той да се оплаче от нещо. В крайна сметка, всички имаме от какво да се оплачем, нали?
3. Да подтисне егоизма си и да отдели от времето си и да ти помогне, когато имаш нужда от физическа помощ, а това би могло да бъде цял ден, два, дори 3-4 дни.
4. Да подтисне естествената си склонност (особено у жените...) да сподели нещо интересно и да запази стриктно тайната, която му е споделена.
5. Да има времето и желанието да ти помогне при решаването на някакъв проблем като се постави на твоето място, за да ти даде най-адекватен съвет, който наистина да ти помогне, а не просто "да отбие номера". И, както казваш ти - да не изгуби интерес.
6. И съвсем не на последно място - да се чувстваш спокоен и сигурен с него, да сте "настроени на една и съща вълна", да ви е леко, просто и спокойно един с друг.
Дали всичкото това е наистина постижимо?

"Вселената е пълна с изненади, а разумът е най-голямата от тях..."

Тема Re: Дайте определение за приятел...нови [re: Sapiens]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 21:50



Когато сме добре - имаме много приятели, но когато изпаднем в беда, тогава разбираме кои са истинските ни приятели, а когато останем самотни - тогава, за съжаление, много от семейните приятели постепенно се оттеглят, ... тогава търсим себеподобни самотни приятели. Всъщност, сред семейните също има самотни, а тези, които са останали сами, не винаги са самотни.
Не е хубаво човек да бъде сам - трябва да има приятели, с които да споделя и радости и тревоги, ... но само реални, а не виртуални.



Тема Re: Дайте определение за приятел...нови [re: Sapiens]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано01.11.08 21:51



Да,постижимо е.Аз говоря за моите приятели,говоря за моя живот.
Необходими са дълги години,за да се убедиш в приятелството на един човек,за да му имаш безгранично доверие.Не разбирам какво значи "първично и първосигнално е тотален егоист",т.е.- не съм го срещала като определение,но ми звучи като етикет.Всички тези характерови особености,които си описал важат и за двете страни в една приятелска връзка,приятелите потискат в адекватна степен егоизма си,доминирането и узурпираното на чуждото лично пространство.
Пропуснах нещо,а според мен то е важно- ролята на коректив.Изпадайки в самозаблуди,вършим понякога тягостни грешки,а приятелят може да ни редактира и така да ни предпази от собствените ни блата.

I`m blonde so please,speak slowly!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.