Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 28.09.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Решениятанови  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 19:01



решенията са според проблема-знам;

има решения, който взимаме без да му мислим много, други обмисляме кратко, или пък дълго, но има и такива, които зреят, зреят с времето докато накрая придобият ясна, конкретна и категорична форма....та искам да си поговорим за последните...

едно такова "очевадно" решение на мой многомесечен проблем блесна скоро пред очите ми и яснотата, с която го видях ме накара да се почувствам глупава, къде съм била досега...е взех го...но това ме прави тъжна, безразлична и унила; предполагам това е нормално когато човек реши да се откаже от нещо, за което се е подготвял години, положил е много труд и нерви и е пренебрегвал дори най-близките си хора...

изправена пред дилемата "а сега накъде", пропита със ужаса, че не ставам за нищо, уморена от всичко....адски много се страхувам да не се отметна от решението си и да се повърна назад, което колкото и голямо удоволствие да ми достави е задънена улица....

как се справяте точно с този страх? как удържате фронта и отстоявате решения, които променят живота ви (засега в напълно неизвестна посока)

благодаря Ви!



Тема Re: Решениятанови [re: Лopa]  
Автор PPP (една)
Публикувано29.06.07 11:10



Задънената улица не е толкова страшна, защото там няма движение и можеш да се освестиш от трафика. Важното е да не останеш твърде дълго в нея. Човек има нужда обаче да върви, а в задънените улици няма накъде. Затова, нормално е да се върне малко назад, та да излезе отново на шосето.
Та исках да кажа, че задънените улици не винаги са грешен ход.





Тема Re: Решениятанови [re: Лopa]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано30.06.07 09:16



предполагам това е нормално когато човек реши да се откаже от нещо, за което се е подготвял години, положил е много труд и нерви и е пренебрегвал дори най-близките си хора...
.....недей така:)- никога не трябва да се отказваш от това,което си постигала толкова време.....иначе какъв е смисъла??? и то с години.................
човек винаги трябва да се бори до край, за да има някакъв смисъл в живота.......

.....иначе



Тема Re: Решениятанови [re: PPP]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 11:49



хей, много ти благодаря за мнението



хич не си бях и помислила за подобно сравнение, но то ми харесва...може би пък имам нужда от малко почивка, тишина и връщане назад; в крайна сметка края на нещо казват било начало на нещо ново-вярно, че в момента новото ми е напълно неизвестно, но това пък носи някаква тръпка на очакване и хубаво чувство; но и страх, много страх-жалко колко съм зависима от стандарта си, от вещите си; чудя се дали пък нямам страх от това да поемам рискове и дали това расте пропорционално на възрастта ми...тъжни констатации, но вярни;

тези дни люшкана между многото различни настроения, продължавам и през сълзи, и през смях да смятам, че взех правилното решение; знам, че няма да ми е лесно, но ако ми е лесно, значи не правя никакъв прогрес, нали?



Тема Re: Решениятанови [re: nyctea]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 12:01



някъде бях прочела, че човек не трябва да си поставя големи цели и да "бъхта" в тяхно име, защото след тяхното постигане се чувства опустошен и целта изглежда смешна и незаслужаваща подобна саможертва; човек трябвало да си поставя малки цели, които го правели мъничко щастлив....

знаеш ли, годините отмиха идеализма от тази мечта и в момента тя ми изглежда глупава; вероятно аз съм си виновна да си мечтая такива неща, да съм пропускала миговете в живота си, но си мислех (заблуждавах!?), че водена от любопитството си, ще намаля някакси горчилката....

тъжната равносметка е, че съм се превърнах в една разочарована, кисела жена, която не умее да се радва защото няма време....

решението ми е болезнено, но все още смятам, че е правилно; чака ме трудно връщане назад към самата мен си-дано само да не се втурна назад с идеята, че познатите ми неща ще ми дадат чувство за спокойствие...

поздрав





Тема ???нови [re: Лopa]  
Авторaпpил (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 15:23



Нещо не се връзва...
Хем решението ти изглежда презряло като пукнат цирей и се чувстваш мръсна и опустошена, хем още те теглело назад.

Решението е болезнено, казваш? И би се втурнала обратно? Значи не си дорай съсипана и унизена. Нито съжаляваш за изгубеното време, не усещаш вина към пренебрегнатите близки. Не те е и срам от състоянието до което си се докарала.
Искаш да стигнеш до края и да се удавиш в повръщаното си ли?



Тема Re: Решениятанови [re: Лopa]  
АвторБeл (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 08:03



"когато човек реши да се откаже от нещо, за което се е подготвял години, положил е много труд и нерви и е пренебрегвал дори най-близките си хора... "

- дали можеш поне най-общо да кажеш от какъв характер е това "нещо"?

Дали например е професионална кариера от която трябва да се откажеш, или е човек, или е дете...Не е едно и също.



Тема Re: Решенията [re: Бeл]  
Авторaпpил (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 12:19



От много далеч се вижда, че става дума за мъж. Който не държи на нея, а тя го е разбрала късно.
И все пак не е чак толкова фатално късно. Месеци самозаблуда не са половин живот, нали?



Тема Re: Решениятанови [re: aпpил]  
АвторБeл (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 14:07



"самозаблуда"????
удобна дума.



Тема Re: Решениятанови [re: Бeл]  
Авторaпpил (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 15:33



Удобна, неудобна - това е положението.
Или взима мерки, или ще свиква.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.