Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 12.06.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема приятели след 26?нови  
АвторMeлoни (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 13:22



Здравейте, реших да споделя моя проблем с вас - по-добре да споделиш с непознати, отколкото да не споделяш с никого, и да таиш болката в себе си..Аз съм на 26 години, работя в пресижна фирма, студентските години са зад мен, а с тях и приятелите от студентския живот - всеки го грабна живота в различни краища на света...чатя с приятелите, пишем си по интернет, но някак си не е същото като живия контакт - да пиеш кафе с близък човек, да поклюкарстваш, да споделиш какво те тормози, да се смееш, да обсъждате общи интереси, да споделяте хобита......С колегите на моята възраст контактуваме само в рамките на фирмата, и все си казваме 'трябва да излезнем на кино, на кафе',ама все не става, всеки е зает....Мисля си, че на тази възраст вече няма приятели....Пия сутрин кафе сама, а си спомням колко сладък беше вкусът на кафето в любимото ми кафене в Студентски Град, с моите приятели от този период на живота ми....





Тема Re: приятели след 26?нови [re: Meлoни]  
Автор neverojatna (почти вероятна)
Публикувано16.01.07 14:10



във всяка възраст има приятели
отърси се от спомените, не живей с миналото, колкото и да е хубаво то и се огледай наоколо



съвестта е като женската девственост - пречи

Тема Re: приятели след 26?нови [re: Meлoни]  
Авторpepito (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 21:05



Здрасти ! Само ще ти кажа , че точно сега ще разбереш кои са ти приятели и то в истинския смисъл на тази думичка . Аз съм го решил лесно този проблем за себе си , като сутрин не пия кафе - шегувам се ! Ще откриеш и нови хора , но вече много по-трудно се създават приятелства на тези години .Много ми е познато , почти съм на твоята възръст .



Тема Re: приятели след 26?нови [re: pepito]  
АвторMeлoни (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 09:09



В какъв смисъл да разбера кои са ми приятели?
Вече получих подобни уроци, имах проблеми, и разни хора, на които разчитах, не им пукаше за мен, и почти ми казаха "Обадис е, като се оправиш"..



Тема Re: приятели след 26? [re: Meлoни]  
Автор bri4 (непознат )
Публикувано17.01.07 20:48



Темата е хубава,как да гледаме в бъдештето ако не виждаме миналото?



Тема Re: приятели след 26? [re: Meлoни]  
Авторpepito (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 23:50



Приятелството е отговорност изградена с много доверие във времето , а не просто дума за обобщаване на личните ни контакти !
Само в трудностите човек разбира кои са му приятели и кои не !И още нещо съвсем не ти преподавам уроци , а само си позволих да споделя виждането си по тази тема поставена от теб ! Извинявай , че пиша на ти !



Тема Re: приятели след 26? [re: Meлoни]  
Автор lta (Meche)
Публикувано19.01.07 12:28



Има ги приятелите. След студентските години се получава едно "отсяване" може би и остават истинските приятели. Малко са (поне при мен), но пък са хора на които наистина мога да разчитам на 100%

. И с колегите може постепенно да се сближиш, да започнете да излизате.

Аз имам доста познати и наистина малко приятели, но пък с тях споделяме и добро и лошо.

П.П. Малко по-голяма съм от теб и не съм се отчаяла. Спокойно, обичай себе си, усмихвай се и околните ще те обичат :).



Тема и след 50 дори [re: Meлoни]  
АвторAтинянkaтa Taйcън (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 11:38



За приятелството няма възраст, както ти каза някой по-горе.
Единствената разлика е в това, че като си по-млад имаш повече време за приятелите си, а после ангажиментите те ограничават.
Като се замисля - в личен план аз също на твоята възраст бях останала без приятели. Но след 30-те , поради смяна на професията, внезапно ми се разшири кръгът на познанствата и натрупах доста на брой проятели. Някои по-близки, други по-далечни. Сега съм на 42. Винаги съм отворена за нови познанства. Научих се да преценявам бързо хората и отдавна не ми се е случвало да се излъжа в някого.
Е, в чест на истината съм се лъгала в мъжа да себе си, но там като се намесят любовта и оргазмите и ти се замътва разсъдъка.





Тема Re: и след 50 дори [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
АвторMeлoни (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 13:03



Липсва ми жизнен опит, признавам си, трудно преценявам хората.
Вярно е, на тази възраст имаме и повече ангажименти, например сега работя и уча магистратура, често отказвам уговорки, понеже съм заета...



Тема Re: и след 50 дори [re: Meлoни]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 09:45



Мелони, трудно е да се приеме. Но му хвърли една сериозна мисъл на това дето ще кажа. Няма приятели според мен. Всичко е въпрос на обстоятелства и интереси. Хората се сдушват с моментно близките (разбирай тези около тях) защото не могат да понасят самотата. Плаши ги. Страх ги е да останат сами със себе си дълго време. Пък и знае се, човекът е социално животно. Другото е банката за услуги - трябва си.

Аз съм на мнение че на никой не му пука истински за никой. Всичко се базира на инстинкти, които се обличат в красиви думи. Идваш сама на тоя свят - сама ще си и идеш. Даже и майките и татковците те обичат по скоро заради себе си - егоисти са - правят секс (тяхна нужда), имат нужда да обучават и промиват мозъка на децата си (пак нужда, на която викат майчинско/бащинско чувство), да се продължат и т.н. За гаджета/партньори няма да говоря. Усещаш накъде бия. Но няма причина за депресия. Ако минеш през кофти Периода на осъзнаване, ще се преродиш. А самотата и самовглъбяването е дар, невероятно ценен дар. Открий себе си. Мисли. Чети. Развивай се. Осъзнавай. Отхвърли и преоцени всичко отначало. Абсолютно всичко. Изследвай в дълбочина собствената си вселена. Има я - не се страхувай и не я игнорирай. Реално си мисля че това остава накрая...

Толкова с поученията :) Надявам се преминеш през Периода скоро...Мен ми отне година-две, много алкохол, депресии, книги разни и т.н. Хубавото е, че от другата страна е супер. Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.