Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 21.05.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Що за приятелка е това?!!нови  
Автор scarlettt (бивша никоя)
Публикувано03.11.06 23:37



Здравейте!

Пиша тук по една до болка експлоатирана, но винаги актуална тема - приятелството и предателството в него.
Та така...приятелката, която визирам...е от типа най най добри приятелки. От деца. Кръвни сестри. Първо гадже, първи трепети, първа целувка, тревоги, несрети, разочарования - всичко, което можете да сложите в графата най-добра приятелка. Даже не помня кога започнахме леко да се отчуждаваме - дали беше след като завършихме училище, дали когато тя се хвана с безкрайната върволица гаджета, а аз оставах сама повечето време..но в началото не се усещаше. Може би тук е мястото да спомена, че социално сме много различни - тя е бедна, а аз не че съм милионерка, но нека да кажем, че живея добре, доста по-добре от нея. И така - вместо да вървим една до друга започнахме да се отдалечаваме...аз следвах, а нея така и не я приеха. Аз започнах що годе хубава работа наскоро - та никога не е била нещо друго освен сервитьорка. Не, не ме разбирайте погрешно - това никога за мен не е било и не МОЖЕ да бъде пречка!! Просто в момента в мъката и объркването си се мъча да намеря НЯКАКВО обяснение за тази вечна нейна незаинтересованост. Да, това е думата. Аз живота си давах за нея - а тя намираше за много трудно дори един телефон да ми завърти. Аз се унижавах по всякякви начини и търпях и си затварях очите в името на онова, вечното приятелство - уви, явно съм грешала. Май месец тази година й платих да дойде с мен на екскурзия из Европа, защото смятах, че тя и само тя може да бъде човека, с който ще я прекарам по мечтания начин...тя не разбра че нещата са точно така, казах й че съм я спечелила като награда от фирмата...но всъщност това няма значение. Аз бях винаги до нея, когато тя имаше нужда - а нея трябваше да я търся под дърво и камък , за да я намеря, когато бях зле...С пари съм й услужвала десетки пъти, тя не ми ги е върнала никога...да, много добре знам, че приятелство не се купува. Знам и колко жалка сигурно ви изглеждам - вечно по петите й като вярно кученце и роб, а тя - господарка, която ме държи в ръцете си и ме използва както намери за добре. Чудя се къде ли сгреших?...Може би в безкрайното си търпение и толерантност към нейната вечна несериозност. И аз самата ужасно се ядосвам на себе си, че имам такава огромна нужда от нея - но е така...Пробвам с други приятелки - не става...

А вие, мили хора, можете ли да ми върнете вярата в най-хубавото в този свят -ИСТИНСКОТО приятелство? Ако е така, пишете, ще се радвам на това...Чудя се има ли ги още онези, истинските хора...



Тема Re: Що за приятелка е това?!!нови [re: scarlettt]  
АвторMolly (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 19:27



Не се отчайвай! знам, че ти е много тежко в момента, защото си доста разочарована! Знаеш ли, според мен проблемът идва точно от разликата в социалното ви положение. В началото това едва ли се е усещало, но с времето приятелката ти тайничко ти е завиждала. Ти сама казваш, че ти си била приета, а тя-не, че ти си си намерила хубава работа, а тя винаги е била сервитьорка. Сигурно ти звучи невероятно, обаче от това което пишеш мисля, че това е причината. Явно това момиче доста ти завижда. Вярно, че всеки е поне малко егоист, но не трябва за това което нямаме да завиждаме на хората. Не мисля, че тя ти е истинска приятелка, защото ако беше, въпреки всичките ви разлики щеше да ти обръща по-голямо внимание и т.н. Щом се държи така и още повече щом ти завижда не заслужава твоето приятелство. И не съжалявай за нея, защото не заслужава. Наистина боли когато разбреш нещо подобно, но няма смисъл да се занимаваш повече с нея. Ще си намериш други приятелки с времето и те ще бъдат много по-добри, не се съмнавай в това. Веднъж моя "приятелка" ми каза: "...виж, всеки си гледа интереса..." тогава разбрах каква е, наистина се разочаровах много, но какво да се прави, за съжаление има много такива хора. Но също така има и много хора, които са истински и които заслужават.
Успех и горе главата!



Тема Re: Що за приятелка е това?!!нови [re: Molly]  
Автор scarlettt (бивша никоя)
Публикувано05.11.06 13:19



Много ти благодаря за хубавите думи, Моли! наистина имах нужда да чуя такова нещо. Може би си права, че наистина социалната разлика между нас е виновна...въпреки, че аз не мога да си го обясня това, как заради това, че някой е по-заможен, може да се развали такова силно приятелство, пък и аз съм й помагала много пъти.
Мерси още веднъж!!!



Тема Re: Що за приятелка е това?!!нови [re: scarlettt]  
АвторMolly (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 15:02



знаеш ли сетих се за още нещо, същата моя "приятелка", която каза, че всеки си гледа интереса също се оказа, че ми завижда, а всъщност няма за какво, защото ние пък с нея сме горе-долу равностойни по положение, на нея нищо не и липсва, обаче завижда, дори сама ми е казвала, напр. че ако аз си намеря приятел щяло да бъде гадно, защото нямало да и обръщам внимание (пък аз не съм такъв човек-значи не ме познава), е тогава ми стана много гадно, значи тя може да има приятел пък аз-не; но какво да се прави хора всякакви; за много други неща май има завист.
Радвам се, че си се поуспокоила малко!
Още веднъж успех!





Тема Re: Що за приятелка е това?!! [re: scarlettt]  
Авторnatali (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 17:38



Знаеш ли аз имах една рриятелка с която съм работила заедно Споделяле сме си толкова неща и в един момент тя забременя и спря да се обажда И аз като теб постояно я търсих но тя все измисляше нещо за да не се видим а после я срещах из града с други нейни приятелки Всеки път ми ставаше много гадно но нищо не можех да направя Питала съм я зазто се държи така но тя все увърташе И така Въобще недей да му мислиш ще намериш други приятелки





Тема Re: Що за приятелка е това?!!нови [re: scarlettt]  
АвторЛea (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 15:05



"типа най най добри приятелки. От деца. Кръвни сестри. Първо гадже, първи трепети, първа целувка, тревоги, несрети, разочарования" - ей такава имах и аз и много страдах като ме предаде.....Това беше обаче.Преди 2 години намерих друга, която за съжаление замина в чужбина да живее, но днес успя да ме разплаче - цитирам:"Ugz vsi4ko mi e nared,no duha mi strada bez teb!" - ее на това му викам истинско - пожелавам ти го! Винаги има надежда





Тема Re: Що за приятелка е това?!!нови [re: Лea]  
Автор Assassinka (издирвана)
Публикувано08.11.06 20:54



Ами наистина що за приятелка е това?


Аз се скарах с "много добра приятелка"(поне така си мислех).Ами тогава бях
на около 11-12 тя на 14,но се познавахме от както бях 1,а тя 3 клас.Бяхме много близки споделяхме си всичко и всеки ден бяхме заедно,ако пък не успеехме да се видим си дъдрихме по телефона.И накрая дойде разочароващия ден.....
Към средата на лятото когато навърших 12 се бяхме събрали доста хора от квартала ми и,за нещастие, дойде и едно момиче,което никой не понасяше.Приятелката ми я търпеше,за да не я обиди,всички я търпяха заради това,но аз не издържах и отидох за малко при другите.Тогава тя си тръгна и повече не я чух.Само на другия ден и се обадих,за да я питам какво й има и разбрах след отговора й,че тя не искрена приятелка.
Дори пишейки това си спомням колко ме нарани!Бяхме много близки,цяло лято бях тъжна не излизах и това още ми пречи,защото с нея си приличахме и се разбирахме.Тя предаде доверието ми и ме изполва толкова години.
Но аз вече преодолях разочарованието си от нея.Намерих други приятелки,по-добри.
Сигурна съм,че ти ще откриеш приятелки,които ще се интересуват от теб и ще те подкрепят във всичко.Пожелавам ти го!

Now that night time turns to down,my thoughts of joy are dead and gone.

Тема Re: Що за приятелка е това?!!нови [re: Assassinka]  
Авторscarlett (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 18:27



Mnogo blagodarq ot surce na vsi4ki, koito vzeha prisurce moq problem! Vie me karate da si vuzvru6tam po malko vqrata v priqtelstvoto! A i vijdam, 4e i drugi ot vas sa preturpeli podobni razo4arovaniq, i vupreki tova sa go prejiveli, taka 4e ima nadejda


Mersi mnogo oshte vednaj!!!



Тема Re: Що за приятелка е това?!!нови [re: scarlettt]  
Авторnepoznata (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 22:04



И на мене ми се случи същото.Имах най-добра приятелка,но ме заряза заради гаджето си.Заяви,4е не и трябвам,понеже той и давал всичко от което се нуждаела.

До къде е стигнал света незнам...но след този случай не вярвам,4е съществува така нареченото истинско приятелство.Държиш се добре с някой,а след това той ти го връща тъпкано.Прекарваш няколко години с един и същи човек и накрая той ти казва,4е не ставал за приятел и 4е нямал нужда от приятели.Исках да и дам шанс да се промени и да станат нещата като по старо му.Опитах и не се получи нищо.Потърсих я още 1,2 пъти,но тя си продължаваше същото.И сега вече,няколко месеца по-късно...нито вест,нито кост от нея.А живеем на 2 крачки. Незнам какво бих могла да те посаветвам,защото и аз не бях виждала такова чудо на чудесата.



Тема Re: Що за приятелка е това?!!нови [re: scarlettt]  
Автор 7karina ()
Публикувано11.11.06 11:15



това ако е приятелка, значи много си объркала понятията...я се вземи в ръце и и тегли сектира! приятелството трябва да е взаимно, при вас е само от твоя страна, а от нейната намирисва на използване. освен ако не ти харесва да продължава да те унижава...ами, избива комплексите си твоята приятелка, защото ти си постигнала нещо, а тя е останала посредствена и необразована.
бягай и както съм го написала - не се обръщай назад, за да не те настигне тази псевдо приятелка!

Не се обръщай назад, може би нещо те настига!

Редактирано от 7karina на 11.11.06 11:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.