Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 01.07.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема I-net приятелствонови  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 00:41



Здравейте всички, които 4етете какво пише в този клуб :)

Реших да драсна нещо тук за да подхванем тема вазможно ли е да имаш приятел, който дори не си виждал.
Преди време се запознах в чата с едно момиче. Много странно се получи, но веднага си допаднахме като характери. Незнам как да го кажа - все едно сме се познавали цял живот. Приказваме си по един куп време, пишем си e-mail-и, пращаме си картички - озобщо чувствам я като най-добър приятел, а до колкото разбирам и с нея е същото. Имам разбира се и реални най-добри приятели, но това е нещо друго. Някак си по различно е. Незнам защо.
Тя е най-добрия ми приятел, а още не се познаваме в действителност :). Може би влияние е оказало това, 4е е от противоположния пол.
Просто се чудех, дали е възможно най-добрия ти приятел да е някои на огромно разстояние и който не си срещал никога. То вярно, че имаше разни случаи на оженили се чрез Интернет :)))). Неее... ние сме си само приятели де.
Я изкажете някое мнение, че започнах да пиша простотии :)
Who's General Failure & why's he reading my disk?



Тема Re: I-net приятелствонови [re: Пpиятeл]  
Автор минaвaщ ()
Публикувано25.01.04 10:25



Моят най-добър приятел(По-точно приятелка) също е в интернет,на доста голямо разстояние от мен(А скоро ще бъде даже и още по-далеч),така че моето мнение,разбира се,е че това е напълно възможно.
Дори нещо повече-за приятеля в интернет може винаги да си сигурен,че е безкористен и искрен.Не е с теб за да те използва по някакъв начин-за пари,или пък за секс,ако съответно е от другия пол.
Освен това в интернет преградите винаги падат и човек споделя много повече,отколкото на живо.Затова и един интернет-приятел може да бъде много по-близък,отколкото такъв в "реалността".Поне според мен.



Тема kakvo tolkova?нови [re: Пpиятeл]  
Автор w (weber)
Публикувано25.01.04 11:18



neta e SAMO sredstvo za vruzka
6tom vi e priatno da si govorite govorete si

C++ - waste of time for web development


Тема Re: I-net приятелствонови [re: Пpиятeл]  
Автор Crony ()
Публикувано26.01.04 10:03



Здравей :).
Минаващия както обикновенно е прав :). И аз имам такава приятелка, която е далеч, но дори и тук(в нета) не я виждам често :(. Все пак аз я намерих извън нета и се виждаме веднъж в годината за малко "на живо".
Според мен не е важно къде си намерил приятел. Дори и общите становища не са толкова важни. На човек му омръзва, а и не е нормално да му "да"- кат непрестанно, и да се чувства винаги прав. Важно е доверието и обичта. И да приемеш човека с всичките му достойнства и недостатъци, и да можеш да му ги простиш, и да го обичаш. А тези неща не идват от нищото. Те се проявяват и проверяват във всякакви ситуации. Предимно в по-сложни и неприятни за теб и за приятеля. Така като те чета, вие май още недостатъците си не познавате. Още не сте си показали "тъмните страни". А няма хора, които да нямат недостатъци. Това е една от спецификите на нета, че можеш да показваш само част от себе си, само "светлата" си страна, само това, което знаеш, че ще се хареса. Психолозите казват, че "писаното слово" носи само около 8% от цялата информация за човека и мислите му. Не можеш да видиш очите, не можеш да видиш усмивката, позата, не чуваш гласа и т.н. Значи останалите 92% са твоето въображение. Това, което то "роди", такова ще е и отношението ти. Това сега не го казвам, за да ти разваля удоволствието и да те разочаровам. Напротив, искрено се радвам когато виждам, че хората се обичат и си имат доверие, защото за мен това е нормалното човешко общуване :). Казвам ти го за да не те заболи много ако някой ден се почувстваш предаден, и то от човек, на който си имал голямо доверие, и много от "себе си" си споделил с него. На мен вече ми се е случвало. И все пак вярвам в добрите намерения и чувства на хората, но вече доста по-внимателно ;).

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: I-net приятелствонови [re: Пpиятeл]  
АвторДaмa kyпa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 12:45



Разбира се ,че има истинско приятелство в Интернет,напълно споделям твоето мнение .
Моите приятели също са невидими за очите ми и предпочитам да останат такива ,защото така знам ,че са изкрени.



Тема Re: I-net приятелствонови [re: Дaмa kyпa]  
АвторAddicted (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 16:30



Istinskiqt priqtel ne e tozi, koito ti bur6e sulzite, a tozi, koito ne ti dava povod da pla4e6! Za I-Net priqtelstvoto ne kazvam, 4e ne moje da su6testvuva, no prosto mi se vijda kato edno bqgstvo ot realnostta i ot istinskoto ob6uvane, edin vid po-bezopasno e. Pone az taka si mislq.



Тема Re: I-net приятелствонови [re: Пpиятeл]  
АвторПpиятeлka (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 17:42



виж - аз мисля, че е-нет приятелствата са много хубави... когато просто няма друга алтернатива! Защото нищо не може да се сравни с живия контакт! Все пак... е-нет предполага някаква по-голяма искреност, особено, ако отсреща имаш човек, който те разбира! тъй че аз мисля, че е напълно възможно да имаш приятел... без да си го виждал - " Красотата е невидима за очите! Нея можеш да я усетиш единствено със сърцето " е казал Екзюпери...
А приятелството е... красиво!



Тема Re: I-net приятелствонови [re: Addicted]  
Автор минaвaщ ()
Публикувано26.01.04 17:56



Според мен това за сълзите не е много коректно казано,защото той приятелят може да не ти дава повод,но това не значи,че в живота няма достатъчно други неща/събития,които да ти го дават.
Съгласен съм,че е бягство от реалността,но пък реалността не за всеки е розова,така че в този смисъл интернет-приятелството съвсем естествено може да бъде предпочитано,и за някои хора именно то да е по-малкото зло(Леле,колко песимистично прозвуча само!).



Тема Re: I-net приятелствонови [re: Пpиятeлka]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 23:33



Чета тука разни мнения и ми е интересно... само да кажа - аз си имам и реални приятели, но това го написах само за да изразя мнение, че и-нет приятелите са нещо различно. Вярно, че Интернет скрива отрицателните ни 4ерти, но все пак...



Тема Re: I-net приятелствонови [re: Addicted]  
АвторДaмa kyпa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 09:16



Напълно съм съгласна с твоето мнение!
Отговора е ,че има приятелство и чувства в нета!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.